Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα είναι και το τελωνείο όμως τώρα που πλέον έχει υπαρκτή πιθανότητα

 

Δηλαδή εσύ υπολογίζεις 340, αλλά μπορεί να σκάσει ~500, το οποίο ξεφεύγει.. Είναι ένα ρίσκο, ειδικά αν τα ~350 τα θεωρεί κάποιος ήδη μια μικρή υπέρβαση

 

Αυτό με τρενάρει κι εμένα κάπως, γιατί όσον αφορά την εγγύηση, αφού δεν βγάζει θέματα γενικά θα ήμουν πιο χαλαρός

 

Παρά μόνο αυτό με τη δόνηση όπως λένε τα παιδιά που είναι μια ταινιούλα των 4€ που την αλλάζουμε και μόνοι μας

 

Και απ'ότι βλέπω και η OnePlus 1 χρόνο δίνει εγγύηση, να πεις ότι έδινε 2 το σκεφτόσουν και λίγο διαφορετικά, ότι θα σου μείνει 1+ χρόνος εγγύησης κιόλας

 

Είναι λίγο προβληματισμός γενικά :lol:

 

Αν σε προβληματίζουν όλα αυτά, έχεις 2 επιλογές:

 

- αγορά του 5 από το επίσημο site

 

- Ξεχνάς το oneplus και ΠΑΣ σε αλλο κινητό

 

Sent from mTalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν σε προβληματίζουν όλα αυτά, έχεις 2 επιλογές:

- αγορά του 5 από το επίσημο site

- Ξεχνάς το oneplus και ΠΑΣ σε αλλο κινητό

Το 5 το 128αρι έχει 560€, οκ δεν θα πάρω..

Τώρα για άλλη συσκευή ναι λογικό ακούγεται, αλλά δε βρίσκω εύκολα κάποια που να καλύπτει αυτά που θέλω

 

και το τελωνείο είναι το θέμα ουσιαστικά, εσένα δηλαδή δεν σε προβληματίζει καθόλου αν θα σου έρθει +150€ π.χ.;

Edited by RickDangerous
Link to comment
Share on other sites

Το 5 το 128αρι έχει 560€, οκ δεν θα πάρω..

Τώρα για άλλη συσκευή ναι λογικό ακούγεται, αλλά δε βρίσκω εύκολα κάποια που να καλύπτει αυτά που θέλω

 

και το τελωνείο είναι το θέμα ουσιαστικά, εσένα δηλαδή δεν σε προβληματίζει καθόλου αν θα σου έρθει +150€ π.χ.;

Αν δεν θες μεταχειρισμένο πας σε 1+5 από το επίσημο site ή αλλάζεις εταιρεία, το αν θα ρισκάρει κάποιος το τελωνείο είναι καθαρά δικό του θέμα, πολλοί από εμάς δε θα το κάναμε διότι δεν είναι μόνο το τελωνείο αλλά και η εγγύηση, άλλο είναι σε περίπτωση προβλήματος να το έχεις σε μια εβδομάδα πίσω και άλλο σε 2 μήνες, επίσης σκέψου και το άγχος που θα έχεις αυτό τον καιρό, πληρώνεται αυτό;;;; εγώ προσωπικά δε το αντέχω

 

ONEPLUS A3003

Link to comment
Share on other sites

Το 5 το 128αρι έχει 560€, οκ δεν θα πάρω..

Τώρα για άλλη συσκευή ναι λογικό ακούγεται, αλλά δε βρίσκω εύκολα κάποια που να καλύπτει αυτά που θέλω

 

και το τελωνείο είναι το θέμα ουσιαστικά, εσένα δηλαδή δεν σε προβληματίζει καθόλου αν θα σου έρθει +150€ π.χ.;

Θα με προβλημάτιζε, αλλά δεν μένω Ελλάδα και εδώ που είμαι έχω φέρει κινητά και 10ρι τάμπλετ χωρίς να έχω πληρώσει ούτε ένα έξτρα ευρώ.

Οπότε ελπίζω να συνεχίσει το σερί χωρίς θέματα.

 

Για το service, δεν μου έχει χρειαστεί εδώ και πόσα χρόνια. Αν τώρα τύχει κάτι, θα περιμένω όσο χρειάζεται.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θες μεταχειρισμένο πας σε 1+5 από το επίσημο site ή αλλάζεις εταιρεία, το αν θα ρισκάρει κάποιος το τελωνείο είναι καθαρά δικό του θέμα, πολλοί από εμάς δε θα το κάναμε διότι δεν είναι μόνο το τελωνείο αλλά και η εγγύηση, άλλο είναι σε περίπτωση προβλήματος να το έχεις σε μια εβδομάδα πίσω και άλλο σε 2 μήνες, επίσης σκέψου και το άγχος που θα έχεις αυτό τον καιρό, πληρώνεται αυτό;;;; εγώ προσωπικά δε το αντέχω

Καλά εννοείται δεν πληρώνεται αυτό, μη σου πω σε μια τέτοια περίπτωση αν δεν ήταν κάτι σοβαρό μπορεί να τσέκαρα μήπως μπορούσα να το φτιάξω μόνος

Απλά τ'ότι τα OnePlus δεν βγάζουν και κάποιο σοβαρό θέμα, όπως λέτε κι εσείς, με βάζει και σε σκέψεις για αγορά από Κίνα

Κι ένα Oppo Find 7a που είχα κάποτε (δίδυμο αδερφάκι του OPO), ήταν επίσης απροβλημάτιστο όσο το κράτησα και πολύ καλή συσκευή εν γένει

 

 

Θα με προβλημάτιζε, αλλά δεν μένω Ελλάδα και εδώ που είμαι έχω φέρει κινητά και 10ρι τάμπλετ χωρίς να έχω πληρώσει ούτε ένα έξτρα ευρώ.

Οπότε ελπίζω να συνεχίσει το σερί χωρίς θέματα.

 

Για το service, δεν μου έχει χρειαστεί εδώ και πόσα χρόνια. Αν τώρα τύχει κάτι, θα περιμένω όσο χρειάζεται.

Κι εμένα δεν μου είχε χρειαστεί μέχρι που πήγα σε LG και τώρα βλέπω λίγο διαφορετικά τα πράγματα :lol:

Ούτε με το τελωνείο είχα θέμα ποτέ κι εγώ κι έχω πάρει αρκετά πράγματα από Ασία μεριά, αλλά με αυτά που διαβάζω σε διάφορα forum έχει φοβηθεί λίγο το μάτι μου όπως και να το κάνουμε

Πριν λίγους μήνες δεν θα το φοβόμουν καθόλου κι εγώ

 

Τέσπα, βλέπουμε, τα ζυγίζω ακόμα κάπως τα πράγματα :D

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν έχω λάβει σε άλλο θέμα απάντηση το postαρω κι εδώ, μετά την αναβάθμιση σε 4.1.6 δεν μπορεί να συνδεθεί σε repeater παρά μόνο στο router(κεντρικό) . Το έχει παρατηρήσει κανείς?

 

Είχα απαντήσει παλιότερα ότι με επανεκκίνηση έστρωσε αλλά τζίφος. Εδώ και καμία εβδομάδα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με TP-LINK TL-WA860RE repeater. Δεν συνδέετε με τίποτα. Τα samsung της γυναίκας μου και της κόρης μου και ένα tablet συνδέονται κανονικότατα. Δεν ξέρω τι συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Είχα απαντήσει παλιότερα ότι με επανεκκίνηση έστρωσε αλλά τζίφος. Εδώ και καμία εβδομάδα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με TP-LINK TL-WA860RE repeater. Δεν συνδέετε με τίποτα. Τα samsung της γυναίκας μου και της κόρης μου και ένα tablet συνδέονται κανονικότατα. Δεν ξέρω τι συμβαίνει.
Και εγώ που έκανα αυτό που πρότεινε κάποιος φίλος εδώ στο φόρουμ, έβγαλα τις άλλες συσκευές από το δίκτυο και προσπάθησα να μπω μόνος μου, τζίφος. Ο μόνος τρόπος που συνδεθηκε με κόπο αλλά συνδεθηκε, είναι όταν άλλαξα στις ρυθμίσεις του WiFi στο κινητο από DCHP σε static, αλλά πάλι είχα θέματα. Πχ το WhatsApp δεν συνδεοταν ενώ όλες οι άλλες εφαρμογές έμπαιναν στο ίντερνετ ή μετά από λίγο ενώ ήταν συνδεδεμένο στο δίκτυο δεν είχε ίντερνετ. Μόνο με dchp μέχρι στιγμής δουλεύει χωρίς πρόβλημα, όποτε αποφασίζει και συνδέεται ( πολύ σπάνια). Αν εχει κάποιος άλλος λύση ας προτείνει..

 

Να πω πως είμαι σε custom rom (aospa) και πως έχω το oneplus 3 (που δε νομίζω πως έχει σημασία)

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου 3Τ συνδέεται μια χαρά σε TP-LINK

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου 3Τ συνδέεται μια χαρά σε TP-LINK, αυτό που παρατηρώ είναι πως μερικές φορές όταν δέχομαι μια κλήση και μιλάω ανάβει στα καλά καθούμενα η οθόνη, γιατί να συμβαίνει αυτό άραγε;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

TP-LINK router ή TP-LINK repeater?

Link to comment
Share on other sites

TP-LINK repeater φίλε , συνδέομαι σε δύο χωρίς πρόβλημα

 

Έκανες καμία ιδιαίτερη ρύθμιση ή έπαιξε απευθείας; Εμένα μετά την 4.1.6 stock ενημέρωση που πήρε σταμάτησε να συνδέεται.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απολύτως δεν έκανα φίλε, παράξενο να μη μπορείς να συνδεθείς

 

Μου τη δίνει που τα άλλα 2 samsung που έχω (της γυναίκας μου και της κόρης μου) και ένα tablet bitmore συνδέονται κανονικά και το oneplus τίποτα. Δεν ξέρω τι γίνεται αλλά νομίζω φταίει το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να αλλαζες καποιο καναλι wifi στο ρουτερ; το δοκιμασες;

 

Έχει πόσο καιρό που παιδεύομαι έχω δοκιμάσει τα πάντα δεν έπιασε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλα ειναι να βρεις και να συνδεθεις σε καποιο αλλο , να δεις αν γινετε η οχι , τελος αν δεν βαριεσαι ή οταν βρεις χρονο κανε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ,επισης αν εχεις καποια εφαρμογη που εχει σχεση με το wifi διεγραψε την ,δεν μπορω να σκεφτω τιποτε αλλο
Link to comment
Share on other sites

καλα ειναι να βρεις και να συνδεθεις σε καποιο αλλο , να δεις αν γινετε η οχι , τελος αν δεν βαριεσαι ή οταν βρεις χρονο κανε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ,επισης αν εχεις καποια εφαρμογη που εχει σχεση με το wifi διεγραψε την ,δεν μπορω να σκεφτω τιποτε αλλο

 

Μόλις έκανα προσπάθεια στου γείτονα το repeater πάλι TP-LINK και πάλι δεν παίζει. Απλά συνδέεται στο repeater αλλά δεν έχει ίντερνετ. Έχει μόνο το σήμα του Wi-Fi με θαυμαστικό όπως και στο δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά συγχαρητήρια στην one plus για το άψογο service της. Πέμπτη μεσημέρι έφυγε από Αθήνα, από το γραφείο μου με πρόβλημα στη δόνηση σήμερα το μεσημέρι επέστρεψε στο γραφείο μου. Μαγικό.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα προσπάθεια στου γείτονα το repeater πάλι TP-LINK και πάλι δεν παίζει. Απλά συνδέεται στο repeater αλλά δεν έχει ίντερνετ. Έχει μόνο το σήμα του Wi-Fi με θαυμαστικό όπως και στο δικό μου.

τοτε το μονο που μενει ειναι να το επαναφερεις στις εργοστασιακες ρυθμισεις

Για άλλη μια φορά συγχαρητήρια στην one plus για το άψογο service της. Πέμπτη μεσημέρι έφυγε από Αθήνα, από το γραφείο μου με πρόβλημα στη δόνηση σήμερα το μεσημέρι επέστρεψε στο γραφείο μου. Μαγικό.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αναλογη εμπειρια εχω και απο το service της htc , χρονια μπροστα , πολλα μπραβο και στην 1+ ,

αντε τωρα να το ειχες παρει φιλε απο κινα μερια ,ποιος θα σε ακουγε ολη μερα :lol:

Link to comment
Share on other sites

τοτε το μονο που μενει ειναι να το επαναφερεις στις εργοστασιακες ρυθμισεις

 

 

Αναλογη εμπειρια εχω και απο το service της htc , χρονια μπροστα , πολλα μπραβο και στην 1+ ,

αντε τωρα να το ειχες παρει φιλε απο κινα μερια ,ποιος θα σε ακουγε ολη μερα :lol:

Είναι ακόμη το service της htc τόσο καλό? Διάβασα ότι η arvato τα στέλνει Ρουμανία.

 

Black Leather Htc 10 Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι ακόμη το service της htc τόσο καλό? Διάβασα ότι η arvato τα στέλνει Ρουμανία.

 

Black Leather Htc 10 Power

Δεν ξέρω που το στέλνει και τι κάνει, απλά σε μια εβδομάδα το είχα στα χέρια μου χωρίς να πληρώσω κάτι, πρόβλημα στην δόνηση και αυτό

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω που το στέλνει και τι κάνει, απλά σε μια εβδομάδα το είχα στα χέρια μου χωρίς να πληρώσω κάτι, πρόβλημα στην δόνηση και αυτό
Καλημέρα. Πότε έγινε αυτό και με πιο κινητό? Αρβατο το πηγές φίλε μου?

 

Black Leather Htc 10 Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πότε έγινε αυτό και με πιο κινητό? Αρβατο το πηγές φίλε μου?

 

Black Leather Htc 10 Power

Πριν ένα χρόνο περίπου, δεν το πήγα πουθενά, ήρθε κουριερ σπίτι μου και το παρέλαβε, HTC M9

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το Oneplus μου από Κίνα έρχεται μέσω Αγγλίας (Hethrow).

Τι μαγκιές έκανε πάλι το Geekbuying;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το Oneplus μου από Κίνα έρχεται μέσω Αγγλίας (Hethrow).

Τι μαγκιές έκανε πάλι το Geekbuying;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Με το καλό να παραλάβεις, πλήρωσες κάτι επιπλέον;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...