Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν δουλευει η δονηση, πανω κατω το slider δεν κανει τπτ. δονηση στα κουμπια τπτ, δονηση στη πληκτρολογηση τπτ, κατεβαζω διαγνωστικη εφαρμογη παταω παλι τπτ. Εκανα φορματ 2 φορες παλι τπτ. Οταν ανοιγει το κινητο με power on δονειται?

 

Όταν ανοίγει - κλείνει το κινητό έχει δόνηση, μάλλον είσαι για service, ελπίζω να το πήρες από το επίσημο site Βράχος είναι το κινητό σε όλα του, αν το πάρεις από Κίνα και σε βγάλει ζημιά όπως τον φίλο από πάνω θα τρέχεις και δε θα φτάνεις

 

ONEPLUS A3003

Ήδη άνοιξα ticket με την one plus και αύριο θα έρθει η ups να παραλάβει από το χώρο εργασίας μου. Δευτέρα, Τρίτη λογικά θα είναι πίσω μου είπαν.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βράχος είναι το κινητό σε όλα του, αν το πάρεις από Κίνα και σε βγάλει ζημιά όπως τον φίλο από πάνω θα τρέχεις και δε θα φτάνεις

Κάτι είναι κι αυτό, αλλά ναι επειδή είμαι και γκαντέμης μάλλον θα πάω για 2ο χέρι με εγγύηση τελικά αν καταλήξω σε αυτό

 

Ήδη άνοιξα ticket με την one plus και αύριο θα έρθει η ups να παραλάβει από το χώρο εργασίας μου. Δευτέρα, Τρίτη λογικά θα είναι πίσω μου είπαν.

Πέρα από την απόδειξη, χρειάζεται κάτι άλλο για να ανοίξεις ticket;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι είναι κι αυτό, αλλά ναι επειδή είμαι και γκαντέμης μάλλον θα πάω για 2ο χέρι με εγγύηση τελικά αν καταλήξω σε αυτό

 

 

Πέρα από την απόδειξη, χρειάζεται κάτι άλλο για να ανοίξεις ticket;

καμία απόδειξη. Μπαίνεις στο site της Oneplus κάνεις log in, βρίσκεις τη συσκευή σου, πατάς repair και όλα τα άλλα τα κάνει η one plus.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καμία απόδειξη. Μπαίνεις στο site της Oneplus κάνεις log in, βρίσκεις τη συσκευή σου, πατάς repair και όλα τα άλλα τα κάνει η one plus.

οπότε αν το πάρω μεταχειρισμένο από κάποιον πρακτικά δεν θα έχω εγγύηση;

θα πρέπει να τον βρω για να κάνει Login από τον λογαριασμό του και να κάνει αυτός τη διαδικασία;

δεν ακούγεται πολύ καλό και αυτό..:worry:

Link to comment
Share on other sites

οπότε αν το πάρω μεταχειρισμένο από κάποιον πρακτικά δεν θα έχω εγγύηση;

θα πρέπει να τον βρω για να κάνει Login από τον λογαριασμό του και να κάνει αυτός τη διαδικασία;

δεν ακούγεται πολύ καλό και αυτό..:worry:

Εννοείται πως θα έχεις ρε συ. Απλά σου είπα τον πιο εύκολο τρόπο. Υπάρχει και ο παραδοσιακός τρόπος. Τους λες το imei βλέπουν πως είναι εντός εγγύησης και προχωρούν.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οπότε αν το πάρω μεταχειρισμένο από κάποιον πρακτικά δεν θα έχω εγγύηση;

θα πρέπει να τον βρω για να κάνει Login από τον λογαριασμό του και να κάνει αυτός τη διαδικασία;

δεν ακούγεται πολύ καλό και αυτό..:worry:

 

Μην αγχωνεσαι ,αν υπαρχει το χαρτι σχεδον ολα παλι αυτοματα θα γινουν

Link to comment
Share on other sites

Οκ, το επιβεβαίωσα κι εγώ πριν λίγο με το support της oneplus

Οπότε δεν είναι άσχημη περίπτωση, αρκεί να το βρω σε πολύ καλή κατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Οκ, το επιβεβαίωσα κι εγώ πριν λίγο με το support της oneplus

Οπότε δεν είναι άσχημη περίπτωση, αρκεί να το βρω σε πολύ καλή κατάσταση

 

ωραιος ,θα βρεις σιγουρα, πολυ καλη επιλογη το 3Τ ,οχι επειδη το εχω,πιστευω θα σε καλυψει στα παντα εκτος απο τις φωτο την νυχτα ,την ημερα ειναι πολυ καλες (ερχομενος απο s7 edge)

τα παντα ολα και ταχυτατα ,απο το 5αρι δεν εχει να ζηλεψει και κατι ,θα εχεις μια απο τις κορυφαιες συσκευες

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε, γιατί ψάχνω και το 128GB που σίγουρα δεν κυκλοφορεί τόσο όσο το 64ρι

Και σε τι τιμή θα βρεθεί γιατί είναι από τις συσκευές έχω την αίσθηση που κρατάνε ψηλά την τιμή ακόμα και μεταχειρισμένες

Γι'αυτό και το 128αρι από το geekbuying ακόμα δεν το έχω απορρίψει εντελώς να είμαι ειλικρινής..:O

Link to comment
Share on other sites

Σαφως το 128αρι ειναι καλυτερη επιλογη ,αναλογως την χρηση που κανεις ,εγω πχ εχω το 64αρι ,εχω κατεβασει 108 εφαρμογες , αρκετες φωτο και εχω διαθεσιμο υπολοιπο 37 Gb ,games δεν παιζω

Οσο για αγορα απο κινα μερια εσυ ξερεις

Link to comment
Share on other sites

Παιχνίδια λίγα πράγματα κι εγώ, απλά αν δεν παίρνει microSD η συσκευή δεν κοιτάζω κάτω από 128GB πλέον

Έχω αρκετή μουσική, κάποια videos γενικά χρειάζομαι τον χώρο

H 64αρα microSD στη συσκευή μου τώρα είναι σχεδόν γεμάτη

Και το θέμα είναι να πάμε σε κάτι καλύτερο γενικά όχι να ζοριζόμαστε

Θυμάμαι την εποχή που είχα το Nexus 4, δεν θέλω να την αναβιώσω :p

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως θα έχεις ρε συ. Απλά σου είπα τον πιο εύκολο τρόπο. Υπάρχει και ο παραδοσιακός τρόπος. Τους λες το imei βλέπουν πως είναι εντός εγγύησης και προχωρούν.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτός ο τρόπος ισχύει να υποθέσω αν το πάρεις καινούριο και από κινέζο reseller;

Αν η Oneplus κοιτάει μόνο ΙΜΕΙ, τότε λογικά είσαι καλυμμένος ανεξάρτητα του πώς το αποκτησες.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο τρόπος ισχύει να υποθέσω αν το πάρεις καινούριο και από κινέζο reseller;

Αν η Oneplus κοιτάει μόνο ΙΜΕΙ, τότε λογικά είσαι καλυμμένος ανεξάρτητα του πώς το αποκτησες.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Όχι φίλε μου δεν ισχύει. Η Oneplus βλέπει μόνο τα ιμει που έχουν πουληθεί από εκείνη. Το είχα ρωτήσει στο chat.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ε τοτε εισαι για το 128αρι

yeap:)

Πάλι καλά που έχουν ανέβει οι χωρητικότητες στην εσωτερική μνήμη, γιατί πριν 1-2 χρόναι δεν θα μπορούσα να κοιτάξω καν συσκευή χωρίς ενσωματωμένη

και να μην πάει ο κούκος αηδόνι λέμε πάντα

 

Αυτός ο τρόπος ισχύει να υποθέσω αν το πάρεις καινούριο και από κινέζο reseller;

Αν η Oneplus κοιτάει μόνο ΙΜΕΙ, τότε λογικά είσαι καλυμμένος ανεξάρτητα του πώς το αποκτησες.

Εγώ που ρώτησα πάντως στο live chat πριν λίγες ώρες, μου είπαν συγκεκριμένα ότι θέλουν order number και το ονοματεπώνυμο αυτού που το αγόρασε για επιβεβαίωση

Δεν μου αναφέρανε κάτι για imei

 

Επίσης τους ρώτησα και για geekbuying συγκεκριμένα για την εγγύηση και δεν ήταν σίγουροι αν είναι authorized reseller, αλλά κλείναν προς το όχι:P

Μου είπαν να ρωτήσω και στο κινέζικο site της Oneplus μήπως γνωρίζουν, για λίγα δευτερόλεπτα δεν πρόλαβα το Live chat εκεί :P

Αλλά πιθανότητες δεν δίνω πολλές όπως και οι περισσότεροι φαντάζομαι :P

Link to comment
Share on other sites

yeap:)

Πάλι καλά που έχουν ανέβει οι χωρητικότητες στην εσωτερική μνήμη, γιατί πριν 1-2 χρόναι δεν θα μπορούσα να κοιτάξω καν συσκευή χωρίς ενσωματωμένη

και να μην πάει ο κούκος αηδόνι λέμε πάντα

 

 

Εγώ που ρώτησα πάντως στο live chat πριν λίγες ώρες, μου είπαν συγκεκριμένα ότι θέλουν order number και το ονοματεπώνυμο αυτού που το αγόρασε για επιβεβαίωση

Δεν μου αναφέρανε κάτι για imei

 

Επίσης τους ρώτησα και για geekbuying συγκεκριμένα για την εγγύηση και δεν ήταν σίγουροι αν είναι authorized reseller, αλλά κλείναν προς το όχι:P

Μου είπαν να ρωτήσω και στο κινέζικο site της Oneplus μήπως γνωρίζουν, για λίγα δευτερόλεπτα δεν πρόλαβα το Live chat εκεί :P

Αλλά πιθανότητες δεν δίνω πολλές όπως και οι περισσότεροι φαντάζομαι :P

Μπραααβο, δικό μου λάθος. Order number όχι imei. Sorry. Κοίτα προφανώς για κάποιο λόγο τα πουλάνε σε πιο υψηλές τιμές απ'ό,τι τα κινεζομάγαζα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε ότι αχρείαστη θα είναι η εγγύηση από το Geekbuying που το αγόρασα και εγώ 64gb.

Στην τελική προτιμούσα να δώσω 340€ και να το πάρω του κουτιού (με 1 χρόνο εγγύηση όμως από Geekbuying), παρά να δώσω 360€+ για μεταχειρα και με εγγύηση από Oneplus για λόγους όμως μήνες.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ήδη άνοιξα ticket με την one plus και αύριο θα έρθει η ups να παραλάβει από το χώρο εργασίας μου. Δευτέρα, Τρίτη λογικά θα είναι πίσω μου είπαν.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δύσκολο το βλέπω να είναι πίσω Δευτέρα Τρίτη. Υπολόγισε Παρασκευή

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε ότι αχρείαστη θα είναι η εγγύηση από το Geekbuying που το αγόρασα και εγώ 64gb.

Στην τελική προτιμούσα να δώσω 340€ και να το πάρω του κουτιού (με 1 χρόνο εγγύηση όμως από Geekbuying), παρά να δώσω 360€+ για μεταχειρα και με εγγύηση από Oneplus για λόγους όμως μήνες.

Το θέμα είναι και το τελωνείο όμως τώρα που πλέον έχει υπαρκτή πιθανότητα

Δηλαδή εσύ υπολογίζεις 340, αλλά μπορεί να σκάσει ~500, το οποίο ξεφεύγει.. Είναι ένα ρίσκο, ειδικά αν τα ~350 τα θεωρεί κάποιος ήδη μια μικρή υπέρβαση

Αυτό με τρενάρει κι εμένα κάπως, γιατί όσον αφορά την εγγύηση, αφού δεν βγάζει θέματα γενικά θα ήμουν πιο χαλαρός

Παρά μόνο αυτό με τη δόνηση όπως λένε τα παιδιά που είναι μια ταινιούλα των 4€ που την αλλάζουμε και μόνοι μας

Και απ'ότι βλέπω και η OnePlus 1 χρόνο δίνει εγγύηση, να πεις ότι έδινε 2 το σκεφτόσουν και λίγο διαφορετικά, ότι θα σου μείνει 1+ χρόνος εγγύησης κιόλας

Είναι λίγο προβληματισμός γενικά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κάτι τέτοιο θυμόμουν, αλλά τώρα που τα τσεκάρω πάλι πριν κάνω την κίνηση είδα αυτό

https://oneplus.net/gr/support/answer/what-is-the-warranty-policy-for-the-oneplus-one-in

:worry:

 

 

EDIT:

Λοιπόν το τσέκαρα, γιατί κι εμένα μου έκανε εντύπωση

1 χρόνος είναι η εγγύηση για USA.

Για Ευρώπη είναι 2 χρόνια, απλά κάπου τα μπέρδεψε το site της Oneplus

https://oneplus.net/gr/privacy-and-legal

Edited by RickDangerous
Link to comment
Share on other sites

Έκανα το edit, από πάνω, αλλά δεν το πρόσεξες

2 χρόνια είναι για Ευρώπη κανονικά, απλά το site της oneplus δεν είναι και τόσο προσεγμένο φαίνεται:rolleyes:

Εντύπωση (θετική) μου έκανε ότι στα 2 χρόνια αυτά μέσα έχει εγγύηση ΚΑΙ η μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό το service της one plus ρε παιδί μου είναι άπαιχτο. 2 και 10 το μεσημέρι το παρέλαβε κούριερ από τη δουλειά μου, 11 το βράδυ είναι ήδη Πολωνία. Δευτέρα ή Τρίτη μου είπαν θα παραλάβω.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...