Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καποιος που είναι στο εξωτερικό το είχε βάλει και έλεγε πως

εδώ που προσπάθησα με eurobank δεν τα κατάφερα

κανε search μήπως το βρεις το post

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει κανένας βάλει το android pay?

 

Προσπαθώ αλλά μάλλον έχει φάει άκυρο η συσκευή(3 όχι το Τ); επειδή στο εξωτερικό δεν έχω contactless σκεφτόμουν να χρησιμοποιήσω αλλά μάλλον τρώμε άκυρο;

 

Είναι θέμα χώρας νομίζω. Δεν έχει έρθει ακόμη στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχει παρατηρήσει κανείς... αλλά στην μπροστινή κάμερα αφού πατήσεις το κλικ, έχοντας την εντύπωση ότι της έχεις βγάλει καθαρή την φωτογραφία, το αποτέλεσμα που βλέπεις μετά είναι θολό. Σαν να προσθέτει κάποιο εφέ blur από πάνω, σαν να ενεργοποιείται το ois χωρίς να χρειάζεται ... δεν ξέρω τι φταίει. Πάντως στις φώτο από την μπροστινή κάμερα βλέπω αδικαιολόγητη θολούρα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχει παρατηρήσει κανείς... αλλά στην μπροστινή κάμερα αφού πατήσεις το κλικ, έχοντας την εντύπωση ότι της έχεις βγάλει καθαρή την φωτογραφία, το αποτέλεσμα που βλέπεις μετά είναι θολό. Σαν να προσθέτει κάποιο εφέ blur από πάνω, σαν να ενεργοποιείται το ois χωρίς να χρειάζεται ... δεν ξέρω τι φταίει. Πάντως στις φώτο από την μπροστινή κάμερα βλέπω αδικαιολόγητη θολούρα.

Εμένα καθαρές τις βγάζει...

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχει παρατηρήσει κανείς... αλλά στην μπροστινή κάμερα αφού πατήσεις το κλικ, έχοντας την εντύπωση ότι της έχεις βγάλει καθαρή την φωτογραφία, το αποτέλεσμα που βλέπεις μετά είναι θολό. Σαν να προσθέτει κάποιο εφέ blur από πάνω, σαν να ενεργοποιείται το ois χωρίς να χρειάζεται ... δεν ξέρω τι φταίει. Πάντως στις φώτο από την μπροστινή κάμερα βλέπω αδικαιολόγητη θολούρα.

Ισχύει φίλε μου. Είναι γνωστό πρόβλημα στα φορυμ της oneplus. Λένε πως οφείλεται στο post processing.ευτυχώς είναι θέμα software. Εγώ το κατάλαβα όταν έβγαλα σεφλι με 4 άτομα και ήμουν ο μόνος που φαινομουν καθαρά 100% γιατί ήμουν ο πιο κοντινός στην κάμερα. Ας ελπίσουμε να φτιάξει.

Νομίζω πως είναι λίγο επιθετικό το softening και το denoise,δηλαδή το έχουν στο max σε όλες τις συνθήκες. Δοκίμασε να βγάλεις το βράδυ μόνος σου πχ σε ένα δρόμο που φωτίζεται σχετικά και θα δεις πως εκεί πιάνει τόπο το processing. Με την google camera δεν είχα θέμα αλλά φτανει το noise στο Θεό

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επί το πρακτέου.

1. Σκέτη η συσκευή ακούγεται καμπάνα. Κανένα πρόβλημα.

2. Με bluetooth (με plantronics m90 που δοκίμασα) σε θορυβώδες περιβάλλον είναι χαμηλό. Σε γραφείο είναι οκ.

3. Με ακουστικά σε περιβάλλον γραφείου ακούγεται μια χαρά. Μόλις το δοκιμάσω σε εξωτερικό χώρο θα επανέλθω.

 

Το δοκίμασα. Μια χαρά ακούγεται και έξω στο δρόμο με κίνηση από αυτοκίνητα.

 

Αυτό που μου τι σπάει εμένα είναι η χαμηλή δόνηση.

Φαντασου δλδ τι θα λες αν ακουσεις ηχο απο το HTC10 ή το S7 Edge.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα ήθελα λίγο πιο δυνατή δόνηση. στά υπόλοιπα ηχητικά είμαι

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ναι αμέ. Με cosmote. Και αυτή τη στιγμή έχω.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Και εγω εχω δει 4+ και μαλιστα κ με καρτα q της wind. Στην θεση 1 εχω την q kαι στη θεση 2 codmote frog,βλεπω κ στα δυο 4+.βεβαια γνωριζω οτι η wind δεν εχει4+ εκτος και αν αλλαξε κατι ή ειναι κανα κολπο του κινητου!!!

One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

Me too με vodafone σε πολλά σημεία της Αθήνας

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω την συσκευή εδώ και μία εβδομάδα και είναι πραγματικά τέλεια. Παααααρα πολύ γρήγορη. Εντοπίστηκε ένα ελάττωμα όμως που καταστρέφει την μαγεία. Η μπροστά κάμερα χάνει όλες τις λεπτομέρειες στο παρασκήνια εστιάζοντας ΜΟΝΟ στα πρόσωπα που είναι μπροστά. Συγκεκριμένα σε χθεσινή εκδρομή προσπαθώντας για σέλφι με background ένα πολύ όμορφο τοπίο...το τοπίο ήταν απολύτως θολό! Μεγάη απογοήτευση. Το ίδιο έχω ακούσει από πολλούς στο community app ths oneplus. Γνωρίζει κανείς κάποια ρύθμιση που δεν μπορώ να εντοπίσω ή αν πρόκειται να φτιαχτεί αυτό το πρόβλημα? Είναι πραγματικά κρίμα για τόσο καλή συσκευή αυτό το λάθος.:( (Τρέχω το oxygen 3.5.4 αν αυτό μπορεί να βοηθήσει σε κάτι.) Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

4g και από εμένα σε μερικά μέρη στην αθήνα. Χρησιμοποιώ δίκτυα vodafone και wind :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω την συσκευή εδώ και μία εβδομάδα και είναι πραγματικά τέλεια. Παααααρα πολύ γρήγορη. Εντοπίστηκε ένα ελάττωμα όμως που καταστρέφει την μαγεία. Η μπροστά κάμερα χάνει όλες τις λεπτομέρειες στο παρασκήνια εστιάζοντας ΜΟΝΟ στα πρόσωπα που είναι μπροστά. Συγκεκριμένα σε χθεσινή εκδρομή προσπαθώντας για σέλφι με background ένα πολύ όμορφο τοπίο...το τοπίο ήταν απολύτως θολό! Μεγάη απογοήτευση. Το ίδιο έχω ακούσει από πολλούς στο community app ths oneplus. Γνωρίζει κανείς κάποια ρύθμιση που δεν μπορώ να εντοπίσω ή αν πρόκειται να φτιαχτεί αυτό το πρόβλημα? Είναι πραγματικά κρίμα για τόσο καλή συσκευή αυτό το λάθος.:( (Τρέχω το oxygen 3.5.4 αν αυτό μπορεί να βοηθήσει σε κάτι.) Ευχαριστώ.

 

Θα σου πρότεινα αναβάθμιση σε 4.0.1, εχει βελτιωθεί σημαντικά η φωτογραφική

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα αναβάθμιση σε 4.0.1, εχει βελτιωθεί σημαντικά η φωτογραφική

Την έχεις λάβει εσύ? Και είδες διαφορά? Εμένα ακόμα δεν μου έχει έρθει κάτι OTA.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στη Θεσσαλονίκη συνέχεια με 4G+ είμαι με Cosmote.

4g και από εμένα σε μερικά μέρη στην αθήνα. Χρησιμοποιώ δίκτυα vodafone και wind

Link to comment
Share on other sites

Την έχεις λάβει εσύ? Και είδες διαφορά? Εμένα ακόμα δεν μου έχει έρθει κάτι OTA.

 

τώρα πρόσεξα ότι αναφέρεις την μπροστινή κάμερα, έχει αναφερθεί προσφάτως αυτό και νομίζω ότι δεν έχει διορθωθεί στην 4.0.1

Για την πίσω όμως έχει πάρει σοβαρή βελτίωση.

Για τον τρόπο να την πάρεις ΟΤΑ μπορείς να ανατρέξεις στις πίσω σελίδες , υπάρχουν πολλές αναφορές μέσω vpn

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

τώρα πρόσεξα ότι αναφέρεις την μπροστινή κάμερα, έχει αναφερθεί προσφάτως αυτό και νομίζω ότι δεν έχει διορθωθεί στην 4.0.1

Για την πίσω όμως έχει πάρει σοβαρή βελτίωση.

Για τον τρόπο να την πάρεις ΟΤΑ μπορείς να ανατρέξεις στις πίσω σελίδες , υπάρχουν πολλές αναφορές μέσω vpn

Είναι όμως κάτι που επιδέχεται βελτίωσης? Μέσω update? Εννοώ είναι θέμα software? Η πίσω κάμερα μου φαίνεται ήδη εκπληκλτική και με την 3.5.4! παραθέτω μία φώτο για να φανεί τι εννοώ και αν αντιμετωπίζετε το ίδιο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν μπορώ να κάνω upload για κάποιο λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι όμως κάτι που επιδέχεται βελτίωσης? Μέσω update? Εννοώ είναι θέμα software? Η πίσω κάμερα μου φαίνεται ήδη εκπληκλτική και με την 3.5.4! παραθέτω μία φώτο για να φανεί τι εννοώ και αν αντιμετωπίζετε το ίδιο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν μπορώ να κάνω upload για κάποιο λόγο.

 

σίγουρα είναι software το θέμα, ευελπιστούμε σε βελτίωση στο επόμενο update

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι γιατί πραγματικά είναι κρίμα. Μπήκα σε σκέψεις να το αλλάξω μόνο και μόνο για αυτό :/
Link to comment
Share on other sites

4G+??? Εγώ έχω σχεδόν συνέχεια 4G

Αλλα πιο σύμβολο θα δω για το 4G+??? Γιατί το + δεν το έχω δει

Επίσης σήμερα είδα και σκέτο το G

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει φίλε μου. Είναι γνωστό πρόβλημα στα φορυμ της oneplus. Λένε πως οφείλεται στο post processing.ευτυχώς είναι θέμα software. Εγώ το κατάλαβα όταν έβγαλα σεφλι με 4 άτομα και ήμουν ο μόνος που φαινομουν καθαρά 100% γιατί ήμουν ο πιο κοντινός στην κάμερα. Ας ελπίσουμε να φτιάξει.

Νομίζω πως είναι λίγο επιθετικό το softening και το denoise,δηλαδή το έχουν στο max σε όλες τις συνθήκες. Δοκίμασε να βγάλεις το βράδυ μόνος σου πχ σε ένα δρόμο που φωτίζεται σχετικά και θα δεις πως εκεί πιάνει τόπο το processing. Με την google camera δεν είχα θέμα αλλά φτανει το noise στο Θεό

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Καλησπέρα φίλε μου. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για την μπροστινή κάμερα. Κάτι δεν έχουν ρυθμίσει σωστά. Το έχω θίξει και παρακάτω. Επίσης έχω μιλήσει με πολλούς και στο community app και στο support και έκανα και remote session όπου όλοι είπαν ότι θα διορθωθεί με κάποιο update και ότι η rom ομάδα το γνωρίζει. Αντε να δούμε γτ είναι πολύ κρίμα για τέτοιο τηλέφωνο! Έχεις να προτείνεις κάποιο app που να βγάζει καθαρά και το background έως να το φτιάξουν?

Link to comment
Share on other sites

4G+??? Εγώ έχω σχεδόν συνέχεια 4G

Αλλα πιο σύμβολο θα δω για το 4G+??? Γιατί το + δεν το έχω δει

Επίσης σήμερα είδα και σκέτο το G

Το + μικρό πάνω δεξιά στο σήμα της κάρτας που έχει ενεργά τα days

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

17/01 και η 7 δεν εχει έρθει...απο μόνη της!!παιζει ρολο...απο ποτε έχεισ το κινητό?εγώ απο 27/12.
One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν παίζει κανένα ρόλο... Κατέβασε το VPN Master και βάλε κάποια χώρα όπως Γερμανία Καναδά κτλ, μετά κάνε check for updates και θα την βρει... Προσοχή μόνο όταν κάνεις check η μπαταρία να είναι στο 50% τουλάχιστον...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν παίζει κανένα ρόλο... Κατέβασε το VPN Master και βάλε κάποια χώρα όπως Γερμανία Καναδά κτλ, μετά κάνε check for updates και θα την βρει... Προσοχή μόνο όταν κάνεις check η μπαταρία να είναι στο 50% τουλάχιστον...

 

Θεωρητικά,δεν είναι καλύτερο να περαστεί η 7 με clean install και οχι ''απο πάνω''?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...