Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@gmo

στις settings/security and fingerprint/ entryption τι αναφερει...;

Encrypted. Πιθανόν γιατί δεν έκανα εγκατάσταση το zip για το encryption

 

Sent from One Plus One 3T

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Encrypted. Πιθανόν γιατί δεν έκανα εγκατάσταση το zip για το encryption

 

Sent from One Plus One 3T

Οπότε πριν που είχες 3.5.4 λογικά ήσουν unencrypted και τώρα που πέρασες 4.0 αλλά χωρίς το zip γύρισε encrypted?

 

Σόρρυ που ρωτάω αλλά μου φαίνονται καινούργιες οι έννοιες αυτές και δεν θέλω να το μπρικαρω...!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οπότε πριν που είχες 3.5.4 λογικά ήσουν unencrypted και τώρα που πέρασες 4.0 αλλά χωρίς το zip γύρισε encrypted?

 

Σόρρυ που ρωτάω αλλά μου φαίνονται καινούργιες οι έννοιες αυτές και δεν θέλω να το μπρικαρω...!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

To no verity το ετρεξα τώρα αλλά δεν άλλαξε η κατάσταση σε μη κρυπτογραφημενο.

Link to comment
Share on other sites

To no verity το ετρεξα τώρα αλλά δεν άλλαξε η κατάσταση σε μη κρυπτογραφημενο.

Χμμ ένα κατάλαβα ότι δεν έχω καταλάβει τίποτα..

 

Μπορείς να μου πεις μέσα σε δύο προτάσεις τα βήματα που έκανες για να πας από 3.5.4 σε καθαρή 4.0 rooted ?

 

Ευχαριστώ

Edited by Mr_Comple

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μία επαναφορά εργοστασιακών μέσα από τη συσκευή μετά την εγκατάσταση της n και μετά στήσε

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερες, ολα καλα με την εγκατασταση της Nougat χτες το βραδυ.

Την εβαλα πανω απο την ΜΜ χωρις κανενα reset ή clear cache, ετρεξα ενα antutu σημερα και εδειξε 163.902 σκορ, αλλα το κυριοτερο ειναι οτι η συσκευη εξακολουθει να δουλευει υποδειγματικα.

Μπραβο στην OnePlus! :dance:

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα!

Οσοι εχετε παρει την 7αρα εχει δει καποια διαφορα στην καμερα? Απο θεμα ποιοτητας εννοω..

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερες, ολα καλα με την εγκατασταση της Nougat χτες το βραδυ.

Την εβαλα πανω απο την ΜΜ χωρις κανενα reset ή clear cache, ετρεξα ενα antutu σημερα και εδειξε 163.902 σκορ, αλλα το κυριοτερο ειναι οτι η συσκευη εξακολουθει να δουλευει υποδειγματικα.

Μπραβο στην OnePlus! :dance:

 

Το περιεργο φιλε μου με αυτο το hardware θα ηταν να μη δουλευει υποδειγματικα....οχι μονο τωρα για την επομενη διετια τουλαχιστον!!:p:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μέσα στις επόμενες μέρες και εγώ παραλαμβάνω, έχω μία απορία, κανένας σας δε βάζει custom rom. Έτσι για την αλλαγή. Γιατί εγώ, ένας από τους λόγους που το επέλεξα ήταν και αυτός.

Επειδή κατευθείαν θα ρουταριστεί με την παραλαβή του, προτείνετε να το ρουτάρω κατευθείαν με την mm ή να αναβαθμίσω σε N και μετά; Εννοώ, πώς είναι ο πιο εύκολος τρόπος.

Κοίταξα λίγο στο xda, αλλά αυτές τις μέρες, δεν είχα ιδιαίτερο χρόνο, μπορείς να βάλεις άλλη ρομ και μετά να βάλεις τη δική του που παρέχεται - ας πούμε - σε zip μέσω recovery;

Πολλές οι ερωτήσεις, αλλά είναι η πρώτη επαφή και αδημονώ... :p

 

Τέλος, με χαροποίησε ιδιαίτερα το γεγονός της βελτίωσης της κάμερα με την εφτάρα.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μέσα στις επόμενες μέρες και εγώ παραλαμβάνω, έχω μία απορία, κανένας σας δε βάζει custom rom. Έτσι για την αλλαγή. Γιατί εγώ, ένας από τους λόγους που το επέλεξα ήταν και αυτός.

Επειδή κατευθείαν θα ρουταριστεί με την παραλαβή του, προτείνετε να το ρουτάρω κατευθείαν με την mm ή να αναβαθμίσω σε N και μετά; Εννοώ, πώς είναι ο πιο εύκολος τρόπος.

Κοίταξα λίγο στο xda, αλλά αυτές τις μέρες, δεν είχα ιδιαίτερο χρόνο, μπορείς να βάλεις άλλη ρομ και μετά να βάλεις τη δική του που παρέχεται - ας πούμε - σε zip μέσω recovery;

Πολλές οι ερωτήσεις, αλλά είναι η πρώτη επαφή και αδημονώ... :p

 

Τέλος, με χαροποίησε ιδιαίτερα το γεγονός της βελτίωσης της κάμερα με την εφτάρα.

Θα σου πρότεινα για αρχή να περάσεις κατευθείαν ΟΤΑ την νουγκατ και να το δουλέψεις Έτσι ...πιστεύω μετα απο 2 μέρες δεν θα θες να ασχοληθείς καν με custom Rom ;)

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα, Ιανουάριος 02, 2017 Τοποθεσία Ώρα Τεμάχιο

11 Η αποστολή έφτασε στο Κέντρο Διαλογής BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 20:25

 

10 Αναχώρησε από τον σταθμό BRNO - CZECH REPUBLIC, THE BRNO - CZECH REPUBLIC, THE 16:28

 

9 Ολοκληρώθηκαν οι διαδικασίες εξαγωγής στην BRNO - CZECH REPUBLIC, THE BRNO - CZECH REPUBLIC, THE 15:40

 

8 Η αποστολή έφτασε στο Κέντρο Διαλογής BRNO - CZECH REPUBLIC, THE BRNO - CZECH REPUBLIC, THE 14:38

 

7 Αναχώρησε από τον σταθμό KATOWICE - POLAND KATOWICE - POLAND 12:00

 

6 Ολοκληρώθηκαν οι διαδικασίες εξαγωγής στην KATOWICE - POLAND KATOWICE - POLAND 11:22

 

5 Η αποστολή έφτασε στο Κέντρο Διαλογής KATOWICE - POLAND KATOWICE - POLAND 08:48

 

Παρασκευή, Δεκέμβριος 30, 2016 Τοποθεσία Ώρα Τεμάχιο

4 Αναχώρησε από τον σταθμό POZNAN - POLAND POZNAN - POLAND 20:53

 

3 Η αποστολή έφτασε στο Κέντρο Διαλογής POZNAN - POLAND POZNAN - POLAND 20:47

 

2 Αναχώρησε από τον σταθμό SZCZECIN - POLAND SZCZECIN - POLAND 17:29

 

1 Οι πληροφορίες αποστολής έχουν μεταδοθεί ηλεκτρονικά στην DHL SZCZECIN - POLAND 08:14

 

 

Και ναι είναι γεγονός πιάσαμε Βουδαπέστη,έλα πάμε γερά

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα πάντως που δεν κοιτάνε και το θεμα κάμερα εκεί στην Oneplus..Και σκεφτόμουν να πάρω το 3t..
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα πάντως που δεν κοιτάνε και το θεμα κάμερα εκεί στην Oneplus..Και σκεφτόμουν να πάρω το 3t..

Τώρα Εσύ έχεις διαβάσει για την συσκευή.Είδες και τα τελευταία σχόλια για την Νougat και έβγαλες συμπέρασμα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα πάντως που δεν κοιτάνε και το θεμα κάμερα εκεί στην Oneplus..Και σκεφτόμουν να πάρω το 3t..

 

Εδω δεν εχεις δικιο....εχει φτιαξει πολυ η καμερα μετα την αναβαθμηση..

Αν εχεις σαν σημειο αναφορας την καμερα του S7 μην παρεις το ΟΡ3....

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα μετά την εγκατασταση της Nougat χτες το πρωί, την πέρασα OTA πάνω από την ΜΜ χωρίς reset ή clear cache, παρατήρησα σε 2 παιχνίδια που έχω όλα κι όλα ότι σέρνονται, δηλαδή σαν να πέφτουν τα fps πάει καρέ καρέ, ενώ πριν δεν γινόταν αυτό πηγαίνανε σφαίρα. Νομίζεις ότι τα παίζεις με τηλέφωνο 5ετίας. Στις υπόλοιπες εφαρμογές δεν είδα κάτι παράξενο ακόμη. Και το δεύτερο που παρατήρησα έχουν βγάλει το κουμπί που ενεργοποιείς το OTG. Το έχουν μόνιμα ενεργοποιημένο τώρα; Δεν έχω να δοκιμάσω να δω αν παίζει OTG το περιμένω από ebay. Έχει δοκιμάσει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά!Χτές παρέλαβα την συσκεύη και οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες,ιδιαίτερα απο την ποιότητα κατασκεύης.Εννοείται οτι πάει σφαίρα...Η Ν δεν έχει έρθει ακόμα,αλλά δεν με πολυαπασχολεί ακόμα...

Μια ψιλοχαζή ερώτηση:το προστατευτικό οθόνης που έρχεται φορεμένο στο κινητό,είναι screen protector,απλό πλαστικό ή κάτι άλλο?Γιατί δεν έχω και τις καλύτερες εντυπώσεις μέχρι στιγμής...

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά!Χτές παρέλαβα την συσκεύη και οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες,ιδιαίτερα απο την ποιότητα κατασκεύης.Εννοείται οτι πάει σφαίρα...Η Ν δεν έχει έρθει ακόμα,αλλά δεν με πολυαπασχολεί ακόμα...

Μια ψιλοχαζή ερώτηση:το προστατευτικό οθόνης που έρχεται φορεμένο στο κινητό,είναι screen protector,απλό πλαστικό ή κάτι άλλο?Γιατί δεν έχω και τις καλύτερες εντυπώσεις μέχρι στιγμής...

Για να.μην περιμένεις την Ν κατέβασε το snap vpn βαλε χώρα Γερμανία η Καναδά και αμέσως θα σου βγάλει την ενημέρωση

 

sent from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα για αρχή να περάσεις κατευθείαν ΟΤΑ την νουγκατ και να το δουλέψεις Έτσι ...πιστεύω μετα απο 2 μέρες δεν θα θες να ασχοληθείς καν με custom Rom ;)

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Απλά η απορία μου είναι αν είναι τόσο καλή η μαμά ρομ και μου λες κάτι τέτοιο. Επίσης, ένας από τους λόγους που το επέλεξα είναι και το παιχνίδι με τις ρομ.

Τέλος μου λες OTA, ρουτ πότε το κάνω, πριν το ΟΤΑ ή μετά;

Με τυραννάει όμως, να δω πότε έχει σκοπό να έρθει :D

 

Πάντως, για το φίλο που λέει για την κάμερα, ας κοιτάξει τις φωτογραφίες που έχει ανεβάσει ο skatzivas (ελπίζω να θυμάμαι καλά το nickname του) στο θέμα "Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες" και πιστεύω πως θα αναθεωρήσει...

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

παιδες το συγκεκριμενο τουμπανακι απο που το παιρνετε?επειδη παλια διαβαζα για κατι προσκλησεις κτλ.τωρα ελευθερα απο παντου?κινα δηλαδη η υπαρχει και αλλη λυση?
Link to comment
Share on other sites

Το αγοράζεις από το επίσημο site της Oneplus. https://oneplus.net/

 

Τώρα όσον αφορά την κάμερα, δεν εννοώ τις φωτογραφίες με τέλειες συνθήκες.Έτσι βγάζει και το Oneplus one που έχω.Οι νυχτερινές είναι πολύ κατώτερες σε σχέση με άλλες ναυαρχίδες και το βίντεο ακόμη χειρότερο σε κίνηση.Τα εχω συγκρίνει από κοντά.Όχι βλέποντάς τα στο YouTube.Τεσπα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Απλά η απορία μου είναι αν είναι τόσο καλή η μαμά ρομ και μου λες κάτι τέτοιο. Επίσης, ένας από τους λόγους που το επέλεξα είναι και το παιχνίδι με τις ρομ.

Τέλος μου λες OTA, ρουτ πότε το κάνω, πριν το ΟΤΑ ή μετά;

Με τυραννάει όμως, να δω πότε έχει σκοπό να έρθει :D

 

Πάντως, για το φίλο που λέει για την κάμερα, ας κοιτάξει τις φωτογραφίες που έχει ανεβάσει ο skatzivas (ελπίζω να θυμάμαι καλά το nickname του) στο θέμα "Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες" και πιστεύω πως θα αναθεωρήσει...

 

Ναι η μαμα ρομ σχεδόν όλες εως τώρα τρέχουν πραγματικά απροβλημάτιστα. Γιατι να τυρανιεααι όταν μπορείς Τώρα Και όλας να την κατεβάσεις ? Κατέβασε από το play store to snap vpn,βάλτο Γερμανία η Καναδά ...και μετα κανε έλεγχο ενημέρωσης ...και τσουπ θα σου εμφανιστεί η 7

 

sent from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Το εχω σχεδον ενα μηνα. Χωρις ρουτ και με οριτζιναλ ρομ και δεν προκειται να το πειραξω.

 

-Ειμαι ικανοποιημενος απ τη μπαταρια μεχρι τωρα. Μιάμιση μερα μεταξυ των φορτισεων και 5,30-6 ωρες οθονη σχετικα ευκολα. Ειμαι ομως σχετικα ηπιος στη χρηση του κινητου. Πολυ ιντερνετ με chrome (αν εχετε υπ'οιν σας καποιον λιγοτερο ενεργοβορο καλοδεχουμενος), καθολου παιχνιδια, μονιμα ενεργοποιημενα wifi και δεδομενα, καθολου 4G και η φωτεινοτητα χαμηλα, 30-40%.

-Η αποκριση στο touch ειναι ακαριαια. Τοσο, που εγω το καταγραφω στα μειονεκτηματα. Ισως βεβαια ειμαι επηρεασμενος κι απ το προυγουμενο τηλ που ηταν 7ετιας και ψιλοσερνοταν.

-Η ευκρινεια σε δυνατο ηλιο δεν ειναι τοσο καλη στη χαμηλη φωτεινοτητα που θελω να το δουλευω. στο 100% δεν το συζηταμε, ειναι αψογο.

-Η φορτιση ειναι οπως λενε. Σε μια ωρα φορτιζει.

-Δεν κολλησε ποτε, το σημα του και το wifi φαινoνται πολυ καλα, η οθονη του ειναι εντυπωσιακη (επαναλαμβανω ομως οτι ημουν με κινητο 7ετιας αρα δεν ειμαι και πολυ αντικειμενικος) και εχω ενεργοποιημενο το sRBG γιατι τα χρωματα ειναι πολυ εντονα για τα γουστα μου.

 

Μια φορα μου εκανε ενα κολπο. Δεν εμπαινε στο ιντερνετ απ τα δεδομενα. Επειδη ειναι η πρωτη φορα με ανδροιντ μπορει απλα να εκανα κατι λαθος. Απ οσο μπορουσα να καταλαβω τα ειχα ολα σωστα. Εκανα μια επαναφορα τελικα και ηρθε στα ισα του.

 

Πηρα αυτη τη θηκη http://www.ebay.com/itm/361609993694 και προσωπικα ειμαι ικανοποιημενος. Δεν προεξεχει η καμερα, και μπροστα η θηκη βγαινει πανω απ την οθονη ωστε να την προστατευει σε πτωσεις. Δεν ειχα ακομα καμια καλη πτωση αλλα η ενισχυση στις γωνιες φαινεται να το προστατευει ικανοποιητικα χωρις να δινει υπερβολικο ογκο στη συσκευη.

 

 

γενικα δεν εχω βρει κατι που να μου κανει πραγματικα αρνητικη εντυπωση.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω σχεδον ενα μηνα. Χωρις ρουτ και με οριτζιναλ ρομ και δεν προκειται να το πειραξω.

 

-Ειμαι ικανοποιημενος απ τη μπαταρια μεχρι τωρα. Μιάμιση μερα μεταξυ των φορτισεων και 5,30-6 ωρες οθονη σχετικα ευκολα. Ειμαι ομως σχετικα ηπιος στη χρηση του κινητου. Πολυ ιντερνετ με chrome (αν εχετε υπ'οιν σας καποιον λιγοτερο ενεργοβορο καλοδεχουμενος), καθολου παιχνιδια, μονιμα ενεργοποιημενα wifi και δεδομενα, καθολου 4G και η φωτεινοτητα χαμηλα, 30-40%.

-Η αποκριση στο touch ειναι ακαριαια. Τοσο, που εγω το καταγραφω στα μειονεκτηματα. Ισως βεβαια ειμαι επηρεασμενος κι απ το προυγουμενο τηλ που ηταν 7ετιας και ψιλοσερνοταν.

-Η ευκρινεια σε δυνατο ηλιο δεν ειναι τοσο καλη στη χαμηλη φωτεινοτητα που θελω να το δουλευω. στο 100% δεν το συζηταμε, ειναι αψογο.

-Η φορτιση ειναι οπως λενε. Σε μια ωρα φορτιζει.

-Δεν κολλησε ποτε, το σημα του και το wifi φαινoνται πολυ καλα, η οθονη του ειναι εντυπωσιακη (επαναλαμβανω ομως οτι ημουν με κινητο 7ετιας αρα δεν ειμαι και πολυ αντικειμενικος) και εχω ενεργοποιημενο το sRBG γιατι τα χρωματα ειναι πολυ εντονα για τα γουστα μου.

 

Μια φορα μου εκανε ενα κολπο. Δεν εμπαινε στο ιντερνετ απ τα δεδομενα. Επειδη ειναι η πρωτη φορα με ανδροιντ μπορει απλα να εκανα κατι λαθος. Απ οσο μπορουσα να καταλαβω τα ειχα ολα σωστα. Εκανα μια επαναφορα τελικα και ηρθε στα ισα του.

 

Πηρα αυτη τη θηκη http://www.ebay.com/itm/361609993694 και προσωπικα ειμαι ικανοποιημενος. Δεν προεξεχει η καμερα, και μπροστα η θηκη βγαινει πανω απ την οθονη ωστε να την προστατευει σε πτωσεις. Δεν ειχα ακομα καμια καλη πτωση αλλα η ενισχυση στις γωνιες φαινεται να το προστατευει ικανοποιητικα χωρις να δινει υπερβολικο ογκο στη συσκευη.

 

 

γενικα δεν εχω βρει κατι που να μου κανει πραγματικα αρνητικη εντυπωση.

 

Σχετικα με αυτο που λες για τα δεδομενα, το εχω παρατηρησει σε αρκετα τηλ που εχουν android 6.0 και πανω πχ lg g4, oneplus one , 3T. Ειναι 50-50 αν θα εχεις δεδομενα με το που πατησεις το toggle. Καποιες φορες βγαζει το γνωστο θαυμαστικο, καποιες αλλες συνδεεται κατευθειαν. Εκει που θελω να καταληξω ειναι πως αν πατησεις ξανα μια-δυο φορες το κουμπι για να ενεργοποιησεις τα δεδομενα τοτε ξασκαλωνει. Τουλαχιστον σε εμενα ετσι γινεται τοσο με το oneplus one (6.0) οσο και με το 3Τ (7.0)

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...