Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει να κάνει αυτό που λες με αυτό που ρώτησε ο φίλος...

 

Θεωρητικά ναι, ισχύει αυτό που λες... Αλλά αρχικά θα πρέπει να κάνεις το udpate μέσω ΟΤΑ και μετά μπορείς να κάνεις ένα ρισετ για να το στήσεις από την αρχή...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Σε ποιον αναφερόσουν για το παίζει ρόλο και αν έχει λάβει nougat? Προσωπικά η συσκευή μου ήρθε 9/1 στα χέρια μου και ακόμα τίποτα!!!

17/01 και η 7 δεν εχει έρθει...απο μόνη της!!παιζει ρολο...απο ποτε έχεισ το κινητό?εγώ απο 27/12.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι δεν παίζει κανένα ρόλο... Κατέβασε το VPN Master και βάλε κάποια χώρα όπως Γερμανία Καναδά κτλ, μετά κάνε check for updates και θα την βρει... Προσοχή μόνο όταν κάνεις check η μπαταρία να είναι στο 50% τουλάχιστον...

 

To vpn master που λες είναι το app από το playstore? Και απλά διαλέγω μια άλλη χώρα και μου έρχεται το update? Δεν έχω ιδέα από αυτά γι αυτό ρωτάω. Πάντα περίμενα τα ota updates.:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου κατέβασε τη απτο play store, βάλε χώρα Γερμανία ή Καναδά και κανε check για update από τις ρυθμίσεις και κατευθείαν θα σου εμφανιστεί η αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε ποιον αναφερόσουν για το παίζει ρόλο και αν έχει λάβει nougat? Προσωπικά η συσκευή μου ήρθε 9/1 στα χέρια μου και ακόμα τίποτα!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

To vpn master που λες είναι το app από το playstore? Και απλά διαλέγω μια άλλη χώρα και μου έρχεται το update? Δεν έχω ιδέα από αυτά γι αυτό ρωτάω. Πάντα περίμενα τα ota updates.:)

 

Nαι για τη nougat ρώτησα!ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας

One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, έχω περάσει 4.0.2 και θέλω να κάνω root αλλα δε ξέρω ΑΚΡΙΒΩΣ τη διαδικασία.

Είδα ότι για να περάσω twrp καλό θα ήταν να κάνω το f2fs σε ext4. Είναι απαραίτητο αυτό και αν ναι έχει αισθητή διαφορα στη ταχύτητα του τηλεφώνου?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, έχω περάσει 4.0.2 και θέλω να κάνω root αλλα δε ξέρω ΑΚΡΙΒΩΣ τη διαδικασία.

Είδα ότι για να περάσω twrp καλό θα ήταν να κάνω το f2fs σε ext4. Είναι απαραίτητο αυτό και αν ναι έχει αισθητή διαφορα στη ταχύτητα του τηλεφώνου?

 

To 3T είναι ήδη σε f2fs partition.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, έχω περάσει 4.0.2 και θέλω να κάνω root αλλα δε ξέρω ΑΚΡΙΒΩΣ τη διαδικασία.

Είδα ότι για να περάσω twrp καλό θα ήταν να κάνω το f2fs σε ext4. Είναι απαραίτητο αυτό και αν ναι έχει αισθητή διαφορα στη ταχύτητα του τηλεφώνου?

 

Το ξέρω ότι είναι σε f2fs.

Αλλα έχω δει αυτό για αυτό ρώτησα..

https://tldrify.com/ln5

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι είναι σε f2fs.

Αλλα έχω δει αυτό για αυτό ρώτησα..

https://tldrify.com/ln5

 

Όντως αργεί στο twrp. Αλλά δεν δουλεύεις το κινητό απο εκεί. Για την χρήση του partition δες λίγο αυτό https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2697069

Link to comment
Share on other sites

Όντως αργεί στο twrp. Αλλά δεν δουλεύεις το κινητό απο εκεί. Για την χρήση του partition δες λίγο αυτό https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2697069

 

Τι εννοείς δε δουλεύεις το κινητό από εκεί?

Το f2fs ή ext4 ή γενικά το file system type είναι για όλο το κινητό δεν έχει στο recovery παράδειγμα ext4 και στο λειτουργικό f2fs.

Διορθώστε με αν κάνω κάποιο λάθος.

Επίσης βλέπω ότι το ext4 με το f2fs είναι μια η άλλη σε επιδόσεις ενώ εγώ νόμιζα ότι το f2fs είναι πολύ πιο γρήγορο!

Link to comment
Share on other sites

άντε πάλι φλασάρισμα,έχει αρχίσει να κουράζει:)

Κανένα changelog της 4.0.2 βρήκαμε ????

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αυτό βρήκα https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-4-0-2-n-ota-for-oneplus-3t.489596/

και διάβασα ότι προσπαθούσαν να φτιάξουν ένα πρόβλημα με τον bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, είμαι με 4.0 twrp, routed, decrypted, μπορώ να κάνω την 4.0.2 clean flash, παραλείποντας την 4.0.1 ;;

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε περνάς 4.0.2 και μετά να κάνεις wipe cache και restore που ουσιαστικά είναι το ίδιο?

 

edit:

Ορίστε -> https://ufile.io/d2285

Edited by dead_seth
Link to comment
Share on other sites

0e6fae2aef5c2b5e73890f708b76bf64.jpg

Είμαι οκ ή πρέπει να κάνω κάτι?

Στην 4.0.1 είμαι τώρα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζουμε αν το κολπάκι που γίνεται με τα vpn apps μπορεί να λειτουργήσει και σε άλλους κατασκευαστές με τα ίδια αποτελέσματα???? Thanks :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζουμε αν το κολπάκι που γίνεται με τα vpn apps μπορεί να λειτουργήσει και σε άλλους κατασκευαστές με τα ίδια αποτελέσματα???? Thanks :)

 

Θεωρητικά ναι, πρακτικά δε ξέρω :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να παρω το κινητο εχω καποιες ερωτησεις:

 

1. Εχει κανεις προβλημα με το σημα? ποιανει καλα γενικα? τιποτα σκαμπανευασματα?

2. Με το gps κανενα θεμα? ειχα δει στο προηγοιυμενο μοντελο οτι υπηρχε ενα θεμα οταν ανοιγες και τα δεδομενα για πλοηγηση..

3. Με ρουτ, ξεκλειδωμα bootloader μπορουμε να το επαναφερουμε στην εργοστασιακη του ρυθμιση? Αν οχι, χανεται η εγγυηση?

4. Ειστε ευχαριστημενοι με τις φωτογραφιες που βγαζει? Ειναι κοντα στον ανταγωνισμο?

 

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο με xposed και nougat? Η εγγύηση δεν χάνετε αρκεί να μην χαλάσει λόγο πχ υπερχρονισμό. Κανένα πρόβλημα με GPS. Για το σήμα δεν βλέπω σκαμπανεβασματα αλλά έχω χάσει μερικές κλήσεις ενώ στο σημείο που είμαι έχω κανονικά σήμα. Για φωτογράφιση ας γράψει κάποιος που ξέρει.

 

Στάλθηκε από το BTV-DL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δε δουλεύεις το κινητό από εκεί?

Το f2fs ή ext4 ή γενικά το file system type είναι για όλο το κινητό δεν έχει στο recovery παράδειγμα ext4 και στο λειτουργικό f2fs.

Διορθώστε με αν κάνω κάποιο λάθος.

Επίσης βλέπω ότι το ext4 με το f2fs είναι μια η άλλη σε επιδόσεις ενώ εγώ νόμιζα ότι το f2fs είναι πολύ πιο γρήγορο!

 

Εννοώ δεν το δουλεύεις από το twrp. Μια χαρά δουλεύει με το f2fs. Δεν βλέπω λόγο να είσαι σε ext4. Έστω και 10% να κερδίζεις γιατί να μην το εκμεταλευτείς ;

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ δεν το δουλεύεις από το twrp. Μια χαρά δουλεύει με το f2fs. Δεν βλέπω λόγο να είσαι σε ext4. Έστω και 10% να κερδίζεις γιατί να μην το εκμεταλευτείς ;

 

Μάλλον δεν κατάλαβες τι λέω..

Έχω f2fs και ΔΕΝ θέλω να πάω σε ext4 αλλα βλέπω ότι πρέπει να το κανεις σε ext4 και να μην είναι σε f2fs αν θες να περάσεις twrp στο 3T

Το ξέρω ότι δε λειτουργείς το κινητό από το twrp!

 

Ξαναβάζω ένα link που έβαλα και χτες σε περίπτωση που δεν το είδες για να καταλάβεις γιατί τα λέω αυτά.

https://tldrify.com/lnb

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν κατάλαβες τι λέω..

Έχω f2fs και ΔΕΝ θέλω να πάω σε ext4 αλλα βλέπω ότι πρέπει να το κανεις σε ext4 και να μην είναι σε f2fs αν θες να περάσεις twrp στο 3T

Το ξέρω ότι δε λειτουργείς το κινητό από το twrp!

 

Ξαναβάζω ένα link που έβαλα και χτες σε περίπτωση που δεν το είδες για να καταλάβεις γιατί τα λέω αυτά.

https://tldrify.com/lnb

 

Κατάλαβα τι λες. Έχω f2fs και twrp και μου συμβαίνει ακριβώς αυτό που λέει το κείμενο που παρέθεσες όταν μπαίνω σε recovery. Αργεί να διαβάσει τα partition. Δεν σου λέει σώνει και καλά γύρνα σε ext4. Απλά με το τελευταίο δεν θα καθυστερεί να εκκινήσει το twrp.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα τι λες. Έχω f2fs και twrp και μου συμβαίνει ακριβώς αυτό που λέει το κείμενο που παρέθεσες όταν μπαίνω σε recovery. Αργεί να διαβάσει τα partition. Δεν σου λέει σώνει και καλά γύρνα σε ext4. Απλά με το τελευταίο δεν θα καθυστερεί να εκκινήσει το twrp.

 

A! άρα αυτό που λέει ότι αργεί είναι μονο για το twrp.

Εγώ νόμιζα είναι γενικά για το κινητό (μέσα στο λειτουργικό dld).

Αν είναι έτσι όπως τα λες τότε κάθομαι με f2fs καλύτερα.

 

Με το encrypted device πως θα το κάνω unencrypted για να μην έχω προβλήματα?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει καποιος οδηγος που μπορουμε να ρουταρουμε την συσκευη βημα-βημα και να περασουμε καποιο adblock?

 

Για adblock υπάρχει και αυτό που είναι και για non-rooted συσκευές.

https://block-this.com/

Υπαρχουν και αλλα βεβαια αλλα αυτο κανει τη δουλεια του.

Link to comment
Share on other sites

πρόβλημα μεγάλο.......

΄φλάσαρα την 4.0.2 πάνω από την 4.0.1, όλα έδειχναν ότι πήγαιναν καλά, αλλά όταν άνοιξα το τηλ διαπίστωσα ότι η συσκευή δεν ΄΄βλέπει΄΄ τις sim .

Tι κάνω τώρα ? Λογικά έχει χάσει τα imei και φυσικά δεν έχω πάρει nandroid πρόσφατα........

6f94f4160059657ef83ac148e80d537a.jpg

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...