Jump to content

Ηλεκτρονικό τσιγάρο και άτμισμα.


Baator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ πολύ για της απαντήσεις .Ενας φίλος μου είχε προτείνει αυτό το kit Joyetech eVic VTwo Mini 75W TC VW APV Box Mod Kit.Ειναι σχετικά μικρό σαν μέγεθος;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Ναι, πολύ μικρό είναι. Καλό και δοκιμασμένο σετάκι, ειδικά για αρχάριο. Σχετικά παλιούτσικο, αλλά δεν είναι πρόβλημα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 469
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Joyetech eVic Primo Mini μαζι με Joyetech cubis 2 ειναι ενα καλο και σχετικα καινουργιο σετακι

κυκλοφορουν στο ιδιο χρωμα ατμο και μοντ σε 5 χρωματα

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω εμπειρία με το συγκεκριμένο σετάκι (και ίσως κάνω μεγάλο λάθος), από τα όσα ακούω και αν κρίνω από όσο τον είχα ως δεύτερο ατμοποιητή, προσωπικά θα πρότεινα pico και ναυτίλο 2. Απλά χρειάζεται να αγοράσεις και δύο καλές μπαταρίες γιατί το pico δεν έρχεται με μπαταρία. Το πιο βασικό είναι το budget σου, λύσεις υπάρχουν :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,τελικά πήρα eleaf istick pico και ένας φίλος μου χάρισε τον cubis pro.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,τελικά πήρα eleaf istick pico και ένας φίλος μου χάρισε τον cubis pro.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Μια χαρά, καλάτμιστα και μακρυά απο το τσιγάρο! Με πόσο νικοτίνη έχεις ξεκινήσει?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, προς το παρόν είμαι με το αλιενάκι και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Τόσο κωλόφαρδος μάλιστα (δεδομένων των προβλημάτων που ακούγονται) που ένα πρόβλημα που μου έβγαλε, διάβαζε αντιστάσεις ό,τι να'ναι, τελικά αποδείχτηκε θέμα του ατμοποιητή.

 

Κοιτάω για αναβάθμιση κάποια στιγμή στο μέλλον και αν δεν υπάρξει κάτι νέο, καλοβλέπω το Smoant Charon. Το έχει κανείς να μας πει εντυπώσεις; :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Αξιοπρεπέστατο για τα λεφτά του, το χα πάρει στα 30 σε μια προσφορά, αλλά θα σου πρότεινα το VOOPOO DRAG αν δε σε ενοχλεί το μέγεθος του.
Link to comment
Share on other sites

Χμμ το μέγεθος μάλλον όχι (άλλωστε είχα GX350 πριν), αλλά το σχήμα του μάλλον δεν... Πολύ τετραγωνισμένο το βλέπω :/

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχει πολύ καλή πλακέτα με πολύ καλά ρεύματα, απ'την άλλη το smoant θυμίζει therion που για μένα είναι πανέμορφα.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά, καλάτμιστα και μακρυά απο το τσιγάρο! Με πόσο νικοτίνη έχεις ξεκινήσει?

 

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ!με 3% έχω ξεκινήσει αλλά λέω να την κόψω τελείως..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Όντως χαμηλή είναι άλλα μην ξεχνάς ότι το είχε κόψει το κανονικότατα τσιγάρο και ότι άρχισε τώρα να κάνει 5-6 τσιγάρα. Αλλά όντως αν δεις ότι δεν σε κρατάει ανέβα.

 

Στάλθηκε από το s7 edge...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το χω κόψει ,η μόνη συνήθεια που ν χει μείνει είναι να βγάζω καπνό από το στα,όποτε το ατμισμα είναι αυτό που ήθελα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το χω κόψει ,η μόνη συνήθεια που ν χει μείνει είναι να βγάζω καπνό από το στα,όποτε το ατμισμα είναι αυτό που ήθελα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Πριν αρχίσεις το ατμισμα πως έβγαζες καπνό από το στόμα χωρίς να καπνίζεις?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πριν αρχίσεις το ατμισμα πως έβγαζες καπνό από το στόμα χωρίς να καπνίζεις?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

 

 

Δεν καπνίζω πλέον,μου χει μείνει όμως αυτή η συνήθεια.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω μια ερώτηση. Θέλω να δοκιμάσω να ατμισω υγρό χωρίς γεύση και αρωματικές ουσίες, αλλά να περιέχει νικοτίνη. Δεν θέλω να κατασκεύασω υγρό, αλλά να το πάρω έτοιμο να το ατμίσω.

Βρίσκω στο internet υγρά όπου αναφέρεται: unflavored, βάση DIY 50-50 pg/vg (διάφορες περιεκτικότητες σε νικοτίνη).

Αυτό είναι ΟΚ να το βάλω στον ατμοποιητή κατευθείαν και να το ατμίσω?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω μια ερώτηση. Θέλω να δοκιμάσω να ατμισω υγρό χωρίς γεύση και αρωματικές ουσίες, αλλά να περιέχει νικοτίνη. Δεν θέλω να κατασκεύασω υγρό, αλλά να το πάρω έτοιμο να το ατμίσω.

Βρίσκω στο internet υγρά όπου αναφέρεται: unflavored, βάση DIY 50-50 pg/vg (διάφορες περιεκτικότητες σε νικοτίνη).

Αυτό είναι ΟΚ να το βάλω στον ατμοποιητή κατευθείαν και να το ατμίσω?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Ναι μια χαρά!

 

Στάλθηκε από το s7 edge...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω μια ερώτηση. Θέλω να δοκιμάσω να ατμισω υγρό χωρίς γεύση και αρωματικές ουσίες, αλλά να περιέχει νικοτίνη. Δεν θέλω να κατασκεύασω υγρό, αλλά να το πάρω έτοιμο να το ατμίσω.

Βρίσκω στο internet υγρά όπου αναφέρεται: unflavored, βάση DIY 50-50 pg/vg (διάφορες περιεκτικότητες σε νικοτίνη).

Αυτό είναι ΟΚ να το βάλω στον ατμοποιητή κατευθείαν και να το ατμίσω?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Ναι, είναι έτοιμο για άτμισμα.

Πάντως είναι πολύ εύκολο να το κάνεις και μόνος σου στη νικοτίνη που θες.

Και θα ξέρεις και τα συστατικά του.

 

Οι βάσεις που βρήκες είναι επώνυμες;

 

Meizu m2 με Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι έτοιμο για άτμισμα.

Πάντως είναι πολύ εύκολο να το κάνεις και μόνος σου στη νικοτίνη που θες.

Και θα ξέρεις και τα συστατικά του.

 

Οι βάσεις που βρήκες είναι επώνυμες;

 

Meizu m2 με Tapatalk

Ευχαριστώ. Της alter ego είδα, δεν ξέρω κατά πόσο θεωρούνται επώνυμα και ποιοτικά γιατί μόνο 2-3 μάρκες από έτοιμα υγρά γνωρίζω ούτως ή άλλως. Αν έχεις να προτείνεις κάποια επώνυμη θα βοηθούσε.

Κάποια στιγμή ίσως να ασχοληθώ να τα φτιάχνω, αλλά προς το παρόν δεν το έχω πάρει απόφαση, μου φαίνεται δύσκολη η διαδικασία, αν και θεωρητικά φαίνεται εύκολη από διάφορα βιντεάκια που έχω δει.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι θα είναι εντάξει της alter ego αν και δεν τις έχω δοκιμάσει.

Εγώ υπέθεσα ότι βρήκες κατι από Κίνα, γι'αυτό σε ρώτησα αν είναι επώνυμες.

 

Το ανώτερο ποσοστό νικοτίνης που κυκλοφορεί στα ελληνικά καταστήματα, είναι 20mg.

 

Εσύ με πόση νικοτίνη ατμίζεις;

 

Μπορείς να πάρεις μηδενικές Από φαρμακείο. Αν δεν έχει, ζήτα να σου φέρουν.

 

Πάρε ένα κιλό pg ( προπυλενογλυκόλη ) και ένα vg βρώσιμη γλυκερόλη ).

Ζήτα της Fargon.

Περίπου 10 ευρώ θα στοιχίσουν τα δύο μπουκάλια.

 

Πάρε και ένα μπουκαλάκι με νικοτίνη από την alter ego ή από όπου αλλού θες και κατέβασε στο κινητό σου την εφαρμογή αυτή https://play.google.com/store/apps/details?id=grch.vape.free.

 

Στο σημείο που σου ζητάει το ποσοστό του αρώματος, εσύ θα το αφήσεις κενό.

Συμπληρώνεις και τα πόσα ml θέλεις να κάνεις και σου δίνει αναλυτικά πόσο να προσθέσεις από το καθένα.

 

 

Meizu m2 με Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι θα είναι εντάξει της alter ego αν και δεν τις έχω δοκιμάσει.

Εγώ υπέθεσα ότι βρήκες κατι από Κίνα, γι'αυτό σε ρώτησα αν είναι επώνυμες.

 

Το ανώτερο ποσοστό νικοτίνης που κυκλοφορεί στα ελληνικά καταστήματα, είναι 20mg.

 

Εσύ με πόση νικοτίνη ατμίζεις;

 

Μπορείς να πάρεις μηδενικές Από φαρμακείο. Αν δεν έχει, ζήτα να σου φέρουν.

 

Πάρε ένα κιλό pg ( προπυλενογλυκόλη ) και ένα vg βρώσιμη γλυκερόλη ).

Ζήτα της Fargon.

Περίπου 10 ευρώ θα στοιχίσουν τα δύο μπουκάλια.

 

Πάρε και ένα μπουκαλάκι με νικοτίνη από την alter ego ή από όπου αλλού θες και κατέβασε στο κινητό σου την εφαρμογή αυτή https://play.google.com/store/apps/details?id=grch.vape.free.

 

Στο σημείο που σου ζητάει το ποσοστό του αρώματος, εσύ θα το αφήσεις κενό.

Συμπληρώνεις και τα πόσα ml θέλεις να κάνεις και σου δίνει αναλυτικά πόσο να προσθέσεις από το καθένα.

 

 

Meizu m2 με Tapatalk

Thanks για τις πληροφορίες. 9αρα νικοτίνη κάνω. Πήρα τελικα σήμερα έτοιμο χωρίς αρώματα high vg με 6άρα και 12άρα νικοτίνη να δοκιμάσω.

Αν δω ότι την παλεύω χωρίς αρώματα, θα δοκιμάσω αυτό που γράφεις με την εφαρμογή, φαίνεται εύκολο τελικά και κυρίως οικονομικό. Θα επανέλθω επομένως με 2-3 ερωτήσεις που έχω όταν κάνω την απόπειρα να το φτιάξω μόνος.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον προτιμάς high vg θα πάρεις μόνο γλυκερόλη από το φαρμακείο και νικοτινούχα βάση 20 mg vg για να την αραιώσεις με την μηδενική.

Έτσι θα σου στοιχίζει φθηνότερα από τα έτοιμα.

 

Meizu m2 με Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα ,σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις όλων μέχρι τώρα ,

Άλλη μια ερώτηση με αυτό εδώ https://www.ecig.gr/ygra-anaplirosis/ατμιστική-βάση/ενισχυτικό-νικοτίνης-10ml-18mg αν το ρίξω σ ένα 30ml mix shake θα χω έτοιμα 40 ml με 18 mg νικοτίνης η καμία σχέση;αυτο μόνο του ατμιζετε;Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω πως δουλευει η εφαρμογή που αναφέρθηκε πιο πάνω ,τι βάζουμε στο κάθε μέρος για να βγάλει αποτέλεσμα,σας ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Link to comment
Share on other sites

Αν ρίξεις 10ml των 18 mg νικοτίνης σε μηδενικό υγρό 30 ml , θα έχεις 40 ml με 4.5 mg νικοτίνης, γιατί θα αραιωθεί.

 

Το λινκ που έβαλες δεν οδηγεί σε κάποιο προϊόν.

Όμως ακόμα κι αν είναι νικοτίνη χωρίς άρωμα, στα 18 mg ατμίζεται και σκέτο, όπως είναι.

 

Meizu m2 με Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα ,σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις όλων μέχρι τώρα ,

Άλλη μια ερώτηση με αυτό εδώ https://www.ecig.gr/ygra-anaplirosis/ατμιστική-βάση/ενισχυτικό-νικοτίνης-10ml-18mg αν το ρίξω σ ένα 30ml mix shake θα χω έτοιμα 40 ml με 18 mg νικοτίνης η καμία σχέση;αυτο μόνο του ατμιζετε;Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω πως δουλευει η εφαρμογή που αναφέρθηκε πιο πάνω ,τι βάζουμε στο κάθε μέρος για να βγάλει αποτέλεσμα,σας ευχαριστώ εκ των προτέρων,

 

Το λινκ δεν δουλεύει, λέει η σελίδα δεν υπάρχει πλέον.

Θα απαντήσω με βάση τον τίτλο του λινκ που γράφει "ενισχυτικό νικοτίνης 10 ml 18mg".

 

Ρίχνοντας το ενισχυτικό νικοτίνης στο shake and vape, η νικοτίνη προφανώς θα αραιωθεί και δεν θα παραμείνει 18mg/ml.

Υπολόγισε το ως εξής: Εσύ συνολικά έχεις 18χ10=180mg νικοτίνης. Ρίχνοντας το 10μελο του ενισχυτικού στο 30άρι μίγμα σου, πλέον θα έχεις προφανώς 30+10=40ml υγρού και τα mg νικοτίνης φυσικά παραμένουν 180, αλλά πλέον δεν είναι σε 10 ml, αλλά σε 40. Άρα η νέα περιεκτικότητα νικοτίνης σου θα είναι 180/40=4.5 mg/ml.

 

Μόνο του δεν ξέρω αν θα ατμίζεται, αν συνηθίζεις να κάνεις 18άρα νικοτίνη τότε ναι, αν και δεν ξέρω τι αναλογία vg/pg έχει το ενισχυτικό νικοτίνης. Υποθέτω ότι θα είναι κάτι με μεγάλη περιεκτικότητα σε vg, αν όχι και 100% vg. Αν είναι πολύ μεγάλο σε pg (π.χ. 70+ %), δεν θα ατμίζεται, θα σου τσακίσει τον λαιμό, αν είναι πολύ μεγάλο σε vg απλά δεν ξέρω αν μπορεί ο ατμοποιητής σου να διαχειριστεί τόσο πυκνό υγρό και αν θα μπορεί να ποτίσει σωστά το βαμβάκι της αντίστασης.

 

Γενικά αυτά δεν είναι για να ατμίζονται μόνα τους, αν θες να πετύχεις 18άρα νικοτίνη στο shake n vape σου, απλά θα πρέπει να βάλεις ενισχυτικό με περιεκτικότητα νικοτίνης μεγαλύτερη από 18.

Edited by Baator
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...