Jump to content

Ηλεκτρονικό τσιγάρο και άτμισμα.


Baator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ για δοκιμή, θα έπερνα μια πρώτα από κατάστημα, και αν την πρώτη μέρα μου άρεσε, θα προχωρούσα σε παραγγελία...για να μην πάνε χαμένες..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν έχεις και άδικο,απλά αν δεν μου κάτσουν καλά το πολύ πολύ να τις κάνω κάπου δώρο :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 469
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

0.7 μακράν οι καλύτερες για οποιονδήποτε nautilus. Πολύ καλή γεύση, ωραία ροή και ωραίο ντουμανάκι

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

0.7 μακράν οι καλύτερες για οποιονδήποτε nautilus. Πολύ καλή γεύση, ωραία ροή και ωραίο ντουμανάκι

 

Φίλος μου που τον δουλεύει μου είπε ότι έχουν μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση.

Αληθεύει;

Έτσι είναι;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Πήρα κ εγώ 5 διαφορετικά για να δοκιμάσω.

30ml+30ml τα μπουκαλάκια νικοτίνης.

11 ευρώ τα 60ml.

55 ευρώ τα 300ml δεν είναι κ άσχημα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Καλημερα φιλε μου θα ηθελες να μας πεις που βρηκες αυτες τις τιμες;Υπαρχει μαγαλη γκαμα γευσεων;Σου βγηκαν ακριβως 60ml?Αν αν ναι επηρεασε την γευση η οχι;Νομιζω οτι για καποιο λογο το κανουν μεχρι 50 ml

Νικοτινη 12 Αν καταλαβα καλα,σωστα;

Kapnika,gr delirium 30 ml 3 γλυκες γευσεις 6,5ευρω το ενα,σκεφτηκα να ενημερωσω,

 

 

Ειμαι με Egoc4 και νομιζω πως ηρθε καιρος να δοκιμασω κατι αλλο ,καποιος να προτεινει καποιο η/τ;Πολυ γενικο αλλα ηδη το ποστ ειναι τεραστιο (και διπλο κιολας)

Ευχαριστω εκ των προτερων

@Baator ευχαριστω και σενα επισης

Edited by popc3
Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου που τον δουλεύει μου είπε ότι έχουν μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση.

Αληθεύει;

Έτσι είναι;

 

Κοίτα, σίγουρα αναλογικά με την 1.8 έχει μεγαλύτερη κατανάλωση. Ωστόσο δεν είναι τραγική. Σκέψου οτι πχ. στον ijoy combo με δοχείο 6.2ml που έχω εγώ με 0.3 αντίσταση στα 65watt το υγρο κάνει φτερά στα 20-25 puffs.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου θα ηθελες να μας πεις που βρηκες αυτες τις τιμες;Υπαρχει μαγαλη γκαμα γευσεων;Σου βγηκαν ακριβως 60ml?Αν αν ναι επηρεασε την γευση η οχι;Νομιζω οτι για καποιο λογο το κανουν μεχρι 50 ml

Νικοτινη 12 Αν καταλαβα καλα,σωστα;

Kapnika,gr delirium 30 ml 3 γλυκες γευσεις 6,5ευρω το ενα,σκεφτηκα να ενημερωσω,

 

 

Ειμαι με Egoc4 και νομιζω πως ηρθε καιρος να δοκιμασω κατι αλλο ,καποιος να προτεινει καποιο η/τ;Πολυ γενικο αλλα ηδη το ποστ ειναι τεραστιο (και διπλο κιολας)

Ευχαριστω εκ των προτερων

@Baator ευχαριστω και σενα επισης

 

 

 

 

 

https://www.e-tsigaro.com/product-category/natura/

 

Κανονικά το μπουκαλάκι δεν χωράει 60ml.

Από τις 3 νικοτινες χωράει περίπου 2.5 με 2,3.

Εγώ βάζω όσο χωράει και μόλις αδειάσει λόγο συμπληρώνω και την τελευταία βάση και έχω 10αρα νικοτίνη.

Για να φτάσεις 12 νικοτίνη θα πρέπει να πάρεις 2 των 40mg αλλά δεν ξέρω ακριβώς ποσο πρέπει να χρησιμοποιήσεις για να βγει 12.

 

950fbd82e3b4bb4c441945db3e28499b.jpg

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

https://www.e-tsigaro.com/product-category/natura/

 

Για να φτάσεις 12 νικοτίνη θα πρέπει να πάρεις 2 των 40mg αλλά δεν ξέρω ακριβώς ποσο πρέπει να χρησιμοποιήσεις για να βγει 12.

 

Από 40άρα νικοτίνη θα χρειαστεί να βάλεις 18 ml για να βγει 12άρι το υγρό.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, σίγουρα αναλογικά με την 1.8 έχει μεγαλύτερη κατανάλωση. Ωστόσο δεν είναι τραγική. Σκέψου οτι πχ. στον ijoy combo με δοχείο 6.2ml που έχω εγώ με 0.3 αντίσταση στα 65watt το υγρο κάνει φτερά στα 20-25 puffs.

Πωλούνται 2 βάσεις 100 ml 12mg νικοτίνης 15 ευρώ η μία.μονο από Αθήνα χέρι χέρι.german flavors 40vg 50pg 10 απιονισμένο νερό.ληξη 12/2018

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πωλούνται 2 βάσεις 100 ml 12mg νικοτίνης 15 ευρώ η μία.μονο από Αθήνα χέρι χέρι.german flavors 40vg 50pg 10 απιονισμένο νερό.ληξη 12/2018

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από 40άρα νικοτίνη θα χρειαστεί να βάλεις 18 ml για να βγει 12άρι το υγρό.

 

Eυχαριστω για τις απαντησεις,θα ηθελα να ρωτησω για να βγει 18 νικοτινη το υγρο τι χρειαζετε και αν ξερουμε που θα βρουμε την πιο καλη τιμη

 

60ml 18 νικοτινη και 6 πακετα κ/τ ειναι πολλα για εναν μηνα;(αυτο καταφερα μεχρι στιγμης)

 

Και αν μπορειτε να μου προτεινετε ενα η/τ με κριτιρια

 

Ικανοποιητικη μπαταρια και λογος φορτισης αποφορτισης

Χαμηλη καταναλωση υγρου

Αντιστασεις ατμοιποιητες να κρατανε οσο το δυνατον περισσοτερο

Μεγαλο χωρο υγρου

Τσιγαρισια πνευμονικη τζουρα

Ευκολη συναρμολογηση

Αν εχει αξεσουαρ ακομη καλυτερα

Αυτη την στιγμη ειμαι με ego ce 4

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων και ελπιζω να μην κουραζω

Edited by popc3
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για τις απαντησεις,θα ηθελα να ρωτησω για να βγει 18 νικοτινη το υγρο τι χρειαζετε και αν ξερουμε που θα βρουμε την πιο καλη τιμη

 

60ml 18 νικοτινη και 6 πακετα κ/τ ειναι πολλα για εναν μηνα;(αυτο καταφερα μεχρι στιγμης)

 

Και αν μπορειτε να μου προτεινετε ενα η/τ με κριτιρια

 

Ικανοποιητικη μπαταρια και λογος φορτισης αποφορτισης

Χαμηλη καταναλωση υγρου

Αντιστασεις ατμοιποιητες να κρατανε οσο το δυνατον περισσοτερο

Μεγαλο χωρο υγρου

Τσιγαρισια πνευμονικη τζουρα

 

Ευκολη συναρμολογηση

Αν εχει αξεσουαρ ακομη καλυτερα

Αυτη την στιγμη ειμαι με ego ce 4

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων και ελπιζω να μην κουραζω

 

Βρηκα 18 νικοτινη τα 100 ml 9 ευρω ,θελω να φτιαχνω τα natura mixshake 18αρια εκτος απ την νικοτινη πρεπει να ριχνω κατι αλλο; pv vg? Αν ναι μπερδεμα για μενα, μολις ειδα και το baby stick αλλα δεν ξερω ,περιμενω προτασεις

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα 18 νικοτινη τα 100 ml 9 ευρω ,θελω να φτιαχνω τα natura mixshake 18αρια εκτος απ την νικοτινη πρεπει να ριχνω κατι αλλο; pv vg? Αν ναι μπερδεμα για μενα, μολις ειδα και το baby stick αλλα δεν ξερω ,περιμενω προτασεις

 

 

 

Καταρχάς έχεις δοκιμάσει να δεις αν θα σου κάνει η 18αρα; Μπορεί να είναι πολύ. Εγώ δοκίμασα 12αρα στην αρχή και κόντεψα να πνίγω.Ξεκινησα με 9αρα και λέω να πέσω στο 8 τώρα.

Edit: Άκυρο τώρα πρόσεξα ότι είσαι ήδη ατμιστης. Έτσι όπως τα έγραφες καταλαβα ότι είσαι νέος.

 

 

Πάντως για την ιστορία να πω ότι άρχισα το ατμισμα στη 1/6 και προχθές 10/7 τελείωσα τα πρώτα 20ml με alien και ναυτιλο 2 στα 1.8Ω.

Φυσικά δεν έχω αλλάξει ακόμα αντισταση.

 

Το καλό είναι ότι προς το παρών παρόλα τα ξενύχτια ποτά beach party γάμοι βαφτίσια κτλ δεν μου έχει λείψει ούτε στο ελάχιστο ο old Holdborn.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by parafron4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

20ml παραπάνω από μήνα τώρα στην αρχή; :/

Πόσο κάπνιζες; εγώ θυμάμαι και με τα τότε ανάπηρα cartomizer που έβγαζες πνευμόνια για να ρουφίξεις τζούρα, έφευγε άνετα το 20μελο την εβδομάδα, όλο πιπίλα ήμουν.

Link to comment
Share on other sites

Έναν 30αρη καπνό στις 5 μέρες περίπου. Είμαι 32 και κάπνιζα από τα 17 prince Marlboro μαλακό και τα τελευταία 3 χρόνια μόνο holborn και το είχα ελαττώσει αρκετά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Έναν 30αρη καπνό στις 5 μέρες περίπου. Είμαι 32 και κάπνιζα από τα 17 prince Marlboro μαλακό και τα τελευταία 3 χρόνια μόνο holborn και το είχα ελαττώσει αρκετά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Α καλά είσαι ντάξει, ο 30άρης έφευγε την 2η ημέρα πάντα σε μένα δυστυχώς.

Πάντως μπράβο σου για την επιμονή σου, συνήθως υπάρχουν πολλά παράπονα απ'όσους το αρχίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα 18 νικοτινη τα 100 ml 9 ευρω ,θελω να φτιαχνω τα natura mixshake 18αρια εκτος απ την νικοτινη πρεπει να ριχνω κατι αλλο; pv vg? Αν ναι μπερδεμα για μενα, μολις ειδα και το baby stick αλλα δεν ξερω ,περιμενω προτασεις

 

Για να βγει 18άρι το υγρό σου με τα Natura Mixshake, η βάση νικοτίνης που θα πάρεις πρέπει να είναι αρκετά μεγαλύτερη από 18.

Για να καταλάβεις, τα Mixshakes έρχονται σε 60άρι (ml) μπουκαλάκι και έχουν μέσα ήδη 30 ml υγρού/αρώματος. Ρίχνοντας εσύ μέσα την 18άρα νικοτίνη σου, αυτή θα αραιωθεί λόγω των 30 ml που υπάρχουν μέσα, δεν θα παραμείνει 18. Άρα για να βγει 18άρι το τελικό υγρό σου, θα πρέπει η αρχική νικοτινούχα βάση σου να είναι αρκετά μεγαλύτερη από 18.

 

Τώρα, τα Natura Mixshake είναι ένα μπέρδεμα όσον αφορά την αναλογία vg/pg που βγαίνει το τελικό υγρό. Από την στιγμή που δεν διευκρινίζουν τι ακριβώς περιέχεται στα 30 ml που είναι μέσα στο μπουκαλάκι, δεν μπορείς να υπολογίσεις την τελική αναλογία vg/pg που θα βγει το υγρό. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πετύχεις την συγκέντρωση νικοτίνης που θες.

 

Με τον CE4 δεν είναι θέμα βέβαια, πιθανολογώ ότι το τελικό υγρό θα βγει σχετικά ψηλό σε συγκέντρωση pg οπότε θα το δουλεύει ο ατμοποιητής σου. Αν πας σε κάποιον άλλο ατμοποιητή, το τι αναλογία vg/pg βγει το υγρό θα έπαιζε μεγαλύτερο ρόλο, καθώς θα υπήρχε περίπτωση να σου θερίζει τον λαιμό (αν βγει υψηλή περιεκτικότητα pg) ή να μην σε καλύπτει στο χτύπημα (αν βγει υψηλή περιεκτικότητα vg). Στον CE4 το μόνο που σε απασχολεί είναι να μην βγει πολύ πηκτό και δεν μπορεί να το διαχειριστεί ο ατμοποιητής με αποτέλεσμα να παίρνεις καμμένο.

 

Η περίπτωση σου είναι λίγο περίεργη γιατί λόγω ατμοποιητή θες να πας σε πολύ υψηλές περιεκτικότητες νικοτίνης που είναι σχεδόν στο όριο που επιτρέπεται νόμιμα στην Ελλάδα (20mg/ml). Αυτό σημαίνει ότι θα δυσκολευτείς να βρεις υγρά. Τα Natura Mixshake είναι μεν φτηνή λύση, αλλά προσωπικά έχω θέμα με την αναλογία vg/pg, δεν μπορώ να πηγαίνω κουτουρού και ό,τι βγει στο περίπου.

 

Για μένα καλύτερη λύση θα ήταν να πας σε έναν καλύτερο ατμοποιητή και να ρίξεις την νικοτίνη που κάνεις, ώστε να μπορείς να βρεις πιο εύκολα υγρά. Όχι απαραίτητα από το ένα άκρο στο άλλο και φρικάρεις (από CE4 σε Baby Beast), αλλά κάτι ενδιάμεσο.

Link to comment
Share on other sites

Για να βγει 18άρι το υγρό σου με τα Natura Mixshake, η βάση νικοτίνης που θα πάρεις πρέπει να είναι αρκετά μεγαλύτερη από 18.

Για να καταλάβεις, τα Mixshakes έρχονται σε 60άρι (ml) μπουκαλάκι και έχουν μέσα ήδη 30 ml υγρού/αρώματος. Ρίχνοντας εσύ μέσα την 18άρα νικοτίνη σου, αυτή θα αραιωθεί λόγω των 30 ml που υπάρχουν μέσα, δεν θα παραμείνει 18. Άρα για να βγει 18άρι το τελικό υγρό σου, θα πρέπει η αρχική νικοτινούχα βάση σου να είναι αρκετά μεγαλύτερη από 18.

 

Τώρα, τα Natura Mixshake είναι ένα μπέρδεμα όσον αφορά την αναλογία vg/pg που βγαίνει το τελικό υγρό. Από την στιγμή που δεν διευκρινίζουν τι ακριβώς περιέχεται στα 30 ml που είναι μέσα στο μπουκαλάκι, δεν μπορείς να υπολογίσεις την τελική αναλογία vg/pg που θα βγει το υγρό. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πετύχεις την συγκέντρωση νικοτίνης που θες.

 

Με τον CE4 δεν είναι θέμα βέβαια, πιθανολογώ ότι το τελικό υγρό θα βγει σχετικά ψηλό σε συγκέντρωση pg οπότε θα το δουλεύει ο ατμοποιητής σου. Αν πας σε κάποιον άλλο ατμοποιητή, το τι αναλογία vg/pg βγει το υγρό θα έπαιζε μεγαλύτερο ρόλο, καθώς θα υπήρχε περίπτωση να σου θερίζει τον λαιμό (αν βγει υψηλή περιεκτικότητα pg) ή να μην σε καλύπτει στο χτύπημα (αν βγει υψηλή περιεκτικότητα vg). Στον CE4 το μόνο που σε απασχολεί είναι να μην βγει πολύ πηκτό και δεν μπορεί να το διαχειριστεί ο ατμοποιητής με αποτέλεσμα να παίρνεις καμμένο.

 

Η περίπτωση σου είναι λίγο περίεργη γιατί λόγω ατμοποιητή θες να πας σε πολύ υψηλές περιεκτικότητες νικοτίνης που είναι σχεδόν στο όριο που επιτρέπεται νόμιμα στην Ελλάδα (20mg/ml). Αυτό σημαίνει ότι θα δυσκολευτείς να βρεις υγρά. Τα Natura Mixshake είναι μεν φτηνή λύση, αλλά προσωπικά έχω θέμα με την αναλογία vg/pg, δεν μπορώ να πηγαίνω κουτουρού και ό,τι βγει στο περίπου.

 

Για μένα καλύτερη λύση θα ήταν να πας σε έναν καλύτερο ατμοποιητή και να ρίξεις την νικοτίνη που κάνεις, ώστε να μπορείς να βρεις πιο εύκολα υγρά. Όχι απαραίτητα από το ένα άκρο στο άλλο και φρικάρεις (από CE4 σε Baby Beast), αλλά κάτι ενδιάμεσο.

 

Καταρχας σ ευχαριστω για τον χρονο και τις απαντησεις,οντως ο beast μου εκανε και μενα καπως ,υπερβολικο καπνος

Μετα ειδα οτι ειναι μονο πνευμονικος

Αν μπορουσες να μου προτεινεις καποιο ηλεκτρονικο τσιγαρο με τα παραπανω κριτηρια θα σου ημουν υποχρεος

Οχι μονο ατμοποιητη ,

Και παλι ευχαριστω για τις απαντησεις και τον χρονο

Link to comment
Share on other sites

πακετακι pico με τον melo 3 mini

αν βαλεις την αντισταση του aspire triton 1.8 την κανεις αρκετα τσιγαρισια

με τις δικες του μετα κανεις και πνευμονικες οχι σαν του beast βεβαια αλλα σε λογικα πλαισια με κατεβασμενη νικοτινη

πακετακι φθηνο και τιμιο

 

απτην παλι αν θες πας σε nautilus 2 που εχεις επιλογη να παιξεις σε αντιστασεις και καποια θα σε βολεψει

Edited by kaloudis
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας σ ευχαριστω για τον χρονο και τις απαντησεις,οντως ο beast μου εκανε και μενα καπως ,υπερβολικο καπνος

Μετα ειδα οτι ειναι μονο πνευμονικος

Αν μπορουσες να μου προτεινεις καποιο ηλεκτρονικο τσιγαρο με τα παραπανω κριτηρια θα σου ημουν υποχρεος

Οχι μονο ατμοποιητη ,

Και παλι ευχαριστω για τις απαντησεις και τον χρονο

 

Αυτά που πρότεινε ο kaloudis είναι τρομερά δημοφιλή στην Ελλάδα στην κατηγορία που ψάχνεις.

Δυστυχώς, αν και στην Ελλάδα η "σφικτή, πνευμονική" τζούρα παίζει πολύ στους χρήστες, εξώ δεν είναι και τόσο συνηθισμένη, οπότε δεν βγαίνουν και πολλοί ατμοποιητές σε αυτό το στυλ, ειδικά με έτοιμες αντιστάσεις. Σε επισκευάσιμους θα έβρισκες πιο εύκολα.

 

Ο Melo 3 mini παίζει πολύ και πούλησε πολύ, επειδή βέβαια έρχεται και πακέτο με το Πίκο που το έχουν οι πάντες. Τέλειος δεν είναι και υπάρχουν πολλοί που τον πήρα και μετά γκρίνιαξαν, αλλά αυτό ισχύει για σχεδόν όλους τους ατμοποιητές. Δυστυχώς, πρέπει να κάνουμε και πειράματα μερικές φορές και να πάρουμε και κάτι χωρίς να είμαστε 100% σίγουροι αν θα μας κάτσει καλά.

 

Πάντως το σετάκι Pico+Melo 3 Mini με 30 ευρώ το βρίσκεις από τα γνωστά Κινεζοκαταστήματα (το πόσο καιρό θα κάνει να 'ρθει είναι άλλη ιστορία), και με τον Μελο να μην βολευτείς, το μοντάκι σίγουρα αξίζει.

 

Άλλη πρόταση δεν έχω γιατί δεν ασχολούμαι κιόλας με τέτοιους ατμοποιητές, έχω μείνει στον Kanger Toptank Mini που ήταν της σφικτής πνευμονικής και είναι ατμοποιητάρα, αλλά πολύ παλιός πλέον. Για μένα αξίζει πάντως το "ρίσκο" για το συγκεκριμένο κιτ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που πρότεινε ο kaloudis είναι τρομερά δημοφιλή στην Ελλάδα στην κατηγορία που ψάχνεις.

Δυστυχώς, αν και στην Ελλάδα η "σφικτή, πνευμονική" τζούρα παίζει πολύ στους χρήστες, εξώ δεν είναι και τόσο συνηθισμένη, οπότε δεν βγαίνουν και πολλοί ατμοποιητές σε αυτό το στυλ, ειδικά με έτοιμες αντιστάσεις. Σε επισκευάσιμους θα έβρισκες πιο εύκολα.

 

Ο Melo 3 mini παίζει πολύ και πούλησε πολύ, επειδή βέβαια έρχεται και πακέτο με το Πίκο που το έχουν οι πάντες. Τέλειος δεν είναι και υπάρχουν πολλοί που τον πήρα και μετά γκρίνιαξαν, αλλά αυτό ισχύει για σχεδόν όλους τους ατμοποιητές. Δυστυχώς, πρέπει να κάνουμε και πειράματα μερικές φορές και να πάρουμε και κάτι χωρίς να είμαστε 100% σίγουροι αν θα μας κάτσει καλά.

 

Πάντως το σετάκι Pico+Melo 3 Mini με 30 ευρώ το βρίσκεις από τα γνωστά Κινεζοκαταστήματα (το πόσο καιρό θα κάνει να 'ρθει είναι άλλη ιστορία), και με τον Μελο να μην βολευτείς, το μοντάκι σίγουρα αξίζει.

 

Άλλη πρόταση δεν έχω γιατί δεν ασχολούμαι κιόλας με τέτοιους ατμοποιητές, έχω μείνει στον Kanger Toptank Mini που ήταν της σφικτής πνευμονικής και είναι ατμοποιητάρα, αλλά πολύ παλιός πλέον. Για μένα αξίζει πάντως το "ρίσκο" για το συγκεκριμένο κιτ.

 

Καλημερες στο φορουμ και ευχαριστω για τις απαντησεις ,απο καταναλωση υγρων πως παει ;Δεδομενου οτι τ ρα με 10ml 18 νικοτινη περναω 5 μερες γεματες;Ειδακαι τον nautilus mini και διαβασα καλα πραγματα,

Σ αυτο τι νικοτινη αρχισω;

Στα - τωρα ,σιγουρα θα μπερδευτω οmh wαττ κτλ ,Εντελει το 3αρι -4αρι την εβδομαδα στις αντιστασεις δεν το γλυτωνω ε?Ευχαριστω και παλι ,

 

Ενα μηνα συστηματικα ατμισμα οποτε ειμαι noob γι αυτο και οι τοσες ερωτησεις

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ατμίζω με τον basma της Nobacco. Τα σπάει όλα μεν, αλλά πολύ ακριβος κοντά στα 9 ευρω το μπουκαλάκι, κάτι παρόμοιο από άλλη εταιρία παίζει;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

POpc3 για να σε βοηθησω να ξεκαθαρισεις μερικα πραγματα , αντιστασεις αλλαζεις μονο οταν τραβας τζουρα και δεν ερχεται ατμος ,ανοησιες τυπου οτι μαζευει βακτηριδια και αλλα χαζα μην τα ακους. ενα θα σου πω κανεις 10 μλ σε 5 μερες δηλαδη τιποτα , εγω κανω 7-8 μλ την μερα , υπαρχουν και χειροτεροι απο εμενα. ειναι κριμα να πετας αντιστασεις που ειναι καλες στις εποχες που ζουμε.

για την νικοτινη που ρωτας αφου εισαι νεος στο ατμισμα δεν θα την ριξεις οποιο μοντακι ή υγρο κανεις, γιατι απλα αμα την κατεβασεις καποια στιγμη δεν θα σε ικανοποιει και θα πας στο τσιγαρο. Αμετρητες οι περιπτωσεις που εχουν κατεβασει νικοτινη.

με τα watt δεν θα μπερδευτεις καθολου σκεψου το σαν τo γκαζι του αυτοκινητου, ανεβαζεις watt εως οτου εισαι ικανοποιημενος με τον ατμο και την γευση.

Edited by lefthedef
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα! Καλά ατμισματα! 17c34ea4391a9c63e6260a200515ed2d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,είχα κόψει το κάπνισμα και πλέον σιγά σιγά αρχίζω και κάνω 5-6 τσιγάρα τη ημέρα.Δεν έχω ιδέα από ΗΤ,και θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο kit χωρίς να είναι καμία κουμουτσα που βλέπω μερικούς και κρατάνε!Τι είναι ο τσιγάρισιος ατμιστης και ο πνευμονικός;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,είχα κόψει το κάπνισμα και πλέον σιγά σιγά αρχίζω και κάνω 5-6 τσιγάρα τη ημέρα.Δεν έχω ιδέα από ΗΤ,και θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο kit χωρίς να είναι καμία κουμουτσα που βλέπω μερικούς και κρατάνε!Τι είναι ο τσιγάρισιος ατμιστης και ο πνευμονικός;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ατμιστης θα είσαι εσύ όταν κόψεις το τσιγάρο.

Ατμοποιητη τσιγαρισιο έχουμε όταν η εισπνοή του ατμού θυμίζει τζούρα τσιγάρου. Πνευμονικό ατμοποιητη έχουμε όταν ο ατμός είναι πάρα πολύς και μοιάζει να με μια πολύ βαθιά εισπνοή. Υπάρχουν πολλά κιτ που δεν είναι κουμουτσες. Για παράδειγμα Pico για μπαταριοθηκη και nautilus 2 για ατμοποιητη.

Φιλικά και με σεβασμό στο forum εδώ συνέχισε σοβαρά την αναζήτηση σου στο vaping.gr

 

Sent from my SM-T710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ατμιστης θα είσαι εσύ όταν κόψεις το τσιγάρο.

Ατμοποιητη τσιγαρισιο έχουμε όταν η εισπνοή του ατμού θυμίζει τζούρα τσιγάρου. Πνευμονικό ατμοποιητη έχουμε όταν ο ατμός είναι πάρα πολύς και μοιάζει να με μια πολύ βαθιά εισπνοή. Υπάρχουν πολλά κιτ που δεν είναι κουμουτσες. Για παράδειγμα Pico για μπαταριοθηκη και nautilus 2 για ατμοποιητη.

Φιλικά και με σεβασμό στο forum εδώ συνέχισε σοβαρά την αναζήτηση σου στο vaping.gr

 

Sent from my SM-T710 using Tapatalk

 

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ για της απαντήσεις .Ενας φίλος μου είχε προτείνει αυτό το kit Joyetech eVic VTwo Mini 75W TC VW APV Box Mod Kit.Ειναι σχετικά μικρό σαν μέγεθος;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...