Jump to content

Ηλεκτρονικό τσιγάρο και άτμισμα.


Baator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ παιδιά θα του τα δείξω και ας αποφασίσει μόνος του.

 

Να ρωτήσω κάτι άσχετο τώρα. Ποια η διαφορα του να πάρεις σύρμα για αντιστασεις με το να πάρεις πχ ένα πακέτο με 50 έτοιμες του 1Ω πχ;

3193fd6c0b1ea8d366ec178d75a5573e.png

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by parafron4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 469
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτά είναι για επισκευάσιμους να ξέρεις.

Η διαφορά του σύρματος με τις έτοιμες είναι ότι με το σύρμα στρίβεις ότι αντίσταση θες και όπως θες ανάλογα με τις ορέξεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι για επισκευάσιμους να ξέρεις.

Η διαφορά του σύρματος με τις έτοιμες είναι ότι με το σύρμα στρίβεις ότι αντίσταση θες και όπως θες ανάλογα με τις ορέξεις σου.

 

 

Ναι το ξέρω γιατί σκέφτομαι μαζί με τον ναυτιλο να δοκιμάσω και τον exo rta που έχω ακούσει τα καλύτερα στο θέμα γεύση και βλέπω ότι υπάρχουν πακέτα με έτοιμες αντιστασεις με διαφορα σύρματα και Ω και μπορώ να κάνω δοκιμές.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

πολλες φορες οι ετοιμες αντιστασεις εχουν εργοστασιακα καταλοιπα (λαδια) και βγαζουν ασχημη γευση. παρε συρμα ο ιδιος καθαρισε το, σε μια χαρτοπετσετα ή βραστο να φυγουν τα καταλοιπα.σε συναρτηση με το δικο σου συρμα βαζεις οτι βαμβακι θες εσυ και το πιο πιθανον ειναι να βαλεις καλυτερο απο οτι εχει η αντισταση σου. οποτε αυτα ρουφανε καλυτερα το υγρο σου και αν δεν το πνιξεις το βαμβακι θα εχεις μια πολυ καθαρη γευση του υγρου σου λογω της καλυτερης απορροφησης. αν κανεις καλη αντισταση λογω της καλης ροης υγρου στην αντισταση, η αντισταση θα κρατησει και παραπανω απο οτι η εργοστασιακη. Συμβουλη απο εμενα ποτε μα ποτεε μην κανεις dry hit.

ενα καλο συρμα που εχω δοκιμασει χωρις καταλοιπα και φτηνο μαλιστα ειναι αυτο :

 

1422576582334-P-2407809.jpg

 

http://www.gearbest.com/electronic-cigarettes/pp_144765.html?lkid=10854141

 

33μετρα= 1,5 ευρω. τιποτα δηλαδη. αν θες να τσεκαρεις και ενα καλο βαμβακι εχει διαφορα απο οικονομικες συσκευασιες εως και διασημα βαμβακια πχ

 

1461832073011349556.jpg

 

http://www.gearbest.com/electronic-cigarettes/pp_159309.html?lkid=10776100

 

1490574782364548657.jpg

http://www.gearbest.com/accessories/pp_620159.html?lkid=10608784

Edited by lefthedef
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

σχετικά νέος ατμιστής (από το Νοέμβρη πλέον), έχω βολευτεί με το ηλεκτρονικό και από εκεί που κάπνιζα σταθερά καμιά 25αριά τσιγάρα τη μέρα, τώρα μπορεί να κάνω 1-2 τη βδομάδα και αυτό αν τύχει. Άκρως θετικό για τα δεδομένα μπορώ να πω.

Στο δια ταυτά, εξ αρχής ατμίζω καπνικά υγρά και τον τελευταίο πολύ καιρό έχω βολευτεί με το Liqua Traditional Tobacco με 12 άρα νικοτίνη (το ξέρω ότι είναι πολύ απλά μιας και έχω σταματήσει σχεδόν το κάπνισμα, δε θέλω να πέσω, ακόμα τουλάιχστον). Το θέμα μου είναι ότι με τις τελευταίες αυξήσεις που έχουν γίνει, μου βγαίνει σχετικά ακριβό και το άτμισμα, σε σημείο που αρχίζω να το υπολογίζω πλέον. Οπότε έχω αρχίσει να σκέφτομαι σοβαρά (χωρίς να έχω καμία απολύτως εμπειρία) να αρχίσω να φτιάχνω δικά μου υγρά, μιας και όπου έχω κοιτάξει όλοι λένε ότι είναι πολύ εύκολη διαδικασία.

Οι ερωτήσεις που έχω είναι 2, αλλά βασικές και απευθύνονται σε πιο έμπειρους ατμιστές που ξέρουν και έχουν εικόνα.

1) Ατμίζω ~30 ml την εβδομάδα και με έτοιμα υγρά μου βγαίνει ~16.5 ευρώ/εβδομάδα. Αν μπω στη διαδικασία να φτιάξω δικά μου υγρά, αξίζει τον κόπο και θα έχω κάποιο κέρδος ή για τόσο που ατμίζω, δεν αξίζει τον κόπο;

2) Δεύτερον και βασικότερο. Όπως είπα και παραπάνω τον τελευταίο πολύ καιρό ατμίζω το Liqua traditional tobacco και σε σχέση με όποιο άλλο καπνικό έχω δοκιμάσει με καλύπτει απόλυτα. Πόσο δύσκολο είναι να επιτύχω κάτι παρεμφερές αν οχι ίδιο που φαντάζομαι είναι δύσκολο σε δικό μου υγρό; Απ' όσο έχω δει το Liqua είναι 50-50 και δεν έχει και κάποιο ιδιαίτερο τουλάχιστον άρωμα (σε σημείο ότι στο γραφείο με εξαίρεση το ντουμάνι δεν καταλαβαίνει κανείς πότε και αν ατμίζω).

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

σχετικά νέος ατμιστής (από το Νοέμβρη πλέον), έχω βολευτεί με το ηλεκτρονικό και από εκεί που κάπνιζα σταθερά καμιά 25αριά τσιγάρα τη μέρα, τώρα μπορεί να κάνω 1-2 τη βδομάδα και αυτό αν τύχει. Άκρως θετικό για τα δεδομένα μπορώ να πω.

Στο δια ταυτά, εξ αρχής ατμίζω καπνικά υγρά και τον τελευταίο πολύ καιρό έχω βολευτεί με το Liqua Traditional Tobacco με 12 άρα νικοτίνη (το ξέρω ότι είναι πολύ απλά μιας και έχω σταματήσει σχεδόν το κάπνισμα, δε θέλω να πέσω, ακόμα τουλάιχστον). Το θέμα μου είναι ότι με τις τελευταίες αυξήσεις που έχουν γίνει, μου βγαίνει σχετικά ακριβό και το άτμισμα, σε σημείο που αρχίζω να το υπολογίζω πλέον. Οπότε έχω αρχίσει να σκέφτομαι σοβαρά (χωρίς να έχω καμία απολύτως εμπειρία) να αρχίσω να φτιάχνω δικά μου υγρά, μιας και όπου έχω κοιτάξει όλοι λένε ότι είναι πολύ εύκολη διαδικασία.

Οι ερωτήσεις που έχω είναι 2, αλλά βασικές και απευθύνονται σε πιο έμπειρους ατμιστές που ξέρουν και έχουν εικόνα.

1) Ατμίζω ~30 ml την εβδομάδα και με έτοιμα υγρά μου βγαίνει ~16.5 ευρώ/εβδομάδα. Αν μπω στη διαδικασία να φτιάξω δικά μου υγρά, αξίζει τον κόπο και θα έχω κάποιο κέρδος ή για τόσο που ατμίζω, δεν αξίζει τον κόπο;

2) Δεύτερον και βασικότερο. Όπως είπα και παραπάνω τον τελευταίο πολύ καιρό ατμίζω το Liqua traditional tobacco και σε σχέση με όποιο άλλο καπνικό έχω δοκιμάσει με καλύπτει απόλυτα. Πόσο δύσκολο είναι να επιτύχω κάτι παρεμφερές αν οχι ίδιο που φαντάζομαι είναι δύσκολο σε δικό μου υγρό; Απ' όσο έχω δει το Liqua είναι 50-50 και δεν έχει και κάποιο ιδιαίτερο τουλάχιστον άρωμα (σε σημείο ότι στο γραφείο με εξαίρεση το ντουμάνι δεν καταλαβαίνει κανείς πότε και αν ατμίζω).

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

 

Θα σου έλεγα να δεις και την περίπτωση των shake and vape, μία πολύ καλή επιλογή με κόστος γύρω στα 10-11 € τα 50 ml είναι τα υγρά της Natura, ρίξε μια ματιά https://www.altersmoke.gr/%CF%85%CE%B3%CF%81%CE%AC-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%BB%CE%AE%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82/natura-mix-shake-vape και πήγαινε σε κάποιο μαγαζί που τα έχει για δοκιμή

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Θα σου έλεγα να δεις και την περίπτωση των shake and vape, μία πολύ καλή επιλογή με κόστος γύρω στα 10-11 € τα 50 ml είναι τα υγρά της Natura, ρίξε μια ματιά https://www.altersmoke.gr/%CF%85%CE%B3%CF%81%CE%AC-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%BB%CE%AE%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82/natura-mix-shake-vape και πήγαινε σε κάποιο μαγαζί που τα έχει για δοκιμή

 

Ευχαριστώ για την απάντηση! Ενδιαφέρον και ακόμα πιο εύκολο... Θα το έχω υπόψιν να πάω να δοκιμάσω. :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Ενδιαφέρον και ακόμα πιο εύκολο... Θα το έχω υπόψιν να πάω να δοκιμάσω. :)

 

ναι είναι ευκολία και ελεγχόμενη κατάσταση με την ένοια ότι τα συγκεκριμένα έχουν και πιστοποίηση αλλά και βρίσκεις μία - δυο γεύσεις που σου κάθονται καλά, ενώ με τα diy θα πρέπει να φτιάχνεις , να δοκιμάζεις, να πετάς κλπ κλπ , ταλαιπώρια με λίγα λόγια :)

Εγώ αυτά χρησιμοποιώ τον τελευταίο μήνα και είμαι καλυμμένος .

Βεβαια τώρα μπορεί να εμφανιστεί η trust και να σου κάνει μία ωραία διάλεξη περί DIY Υγρών σε συνδυασμό με DIY αντιστάσεις και να χάσεις την μπάλα, αλλά μην μασήσεις :lol::lol:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα γενικώς κάτι σε shake and vape κι όχι μόνο natura. Π.χ τα Royal flavour είναι μια καλή επιλογή επίσης κι έχουν 2 καπνικές γεύσεις.

Προσωπικά με τόσο λίγα ml που κάνεις την εβδομάδα δεν θα πήγαινα σε diy, τσάμπα κόπος για το τίποτα. Σε diy πιο πολύ πας όταν τα 10-15ml σου φεύγουν σε μία ημέρα :p

Γνώμη μου όμως κόψε ακόμα και τα λίγα τσιγάρα που κάνεις, δεν έχει νόημα αν τα κάνεις και τα δύο μιας και δε θα ξεκολλήσεις ποτέ απ'τον καρκινοσωλήνα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

σχετικά νέος ατμιστής (από το Νοέμβρη πλέον), έχω βολευτεί με το ηλεκτρονικό και από εκεί που κάπνιζα σταθερά καμιά 25αριά τσιγάρα τη μέρα, τώρα μπορεί να κάνω 1-2 τη βδομάδα και αυτό αν τύχει. Άκρως θετικό για τα δεδομένα μπορώ να πω.

Στο δια ταυτά, εξ αρχής ατμίζω καπνικά υγρά και τον τελευταίο πολύ καιρό έχω βολευτεί με το Liqua Traditional Tobacco με 12 άρα νικοτίνη (το ξέρω ότι είναι πολύ απλά μιας και έχω σταματήσει σχεδόν το κάπνισμα, δε θέλω να πέσω, ακόμα τουλάιχστον). Το θέμα μου είναι ότι με τις τελευταίες αυξήσεις που έχουν γίνει, μου βγαίνει σχετικά ακριβό και το άτμισμα, σε σημείο που αρχίζω να το υπολογίζω πλέον. Οπότε έχω αρχίσει να σκέφτομαι σοβαρά (χωρίς να έχω καμία απολύτως εμπειρία) να αρχίσω να φτιάχνω δικά μου υγρά, μιας και όπου έχω κοιτάξει όλοι λένε ότι είναι πολύ εύκολη διαδικασία.

Οι ερωτήσεις που έχω είναι 2, αλλά βασικές και απευθύνονται σε πιο έμπειρους ατμιστές που ξέρουν και έχουν εικόνα.

1) Ατμίζω ~30 ml την εβδομάδα και με έτοιμα υγρά μου βγαίνει ~16.5 ευρώ/εβδομάδα. Αν μπω στη διαδικασία να φτιάξω δικά μου υγρά, αξίζει τον κόπο και θα έχω κάποιο κέρδος ή για τόσο που ατμίζω, δεν αξίζει τον κόπο;

2) Δεύτερον και βασικότερο. Όπως είπα και παραπάνω τον τελευταίο πολύ καιρό ατμίζω το Liqua traditional tobacco και σε σχέση με όποιο άλλο καπνικό έχω δοκιμάσει με καλύπτει απόλυτα. Πόσο δύσκολο είναι να επιτύχω κάτι παρεμφερές αν οχι ίδιο που φαντάζομαι είναι δύσκολο σε δικό μου υγρό; Απ' όσο έχω δει το Liqua είναι 50-50 και δεν έχει και κάποιο ιδιαίτερο τουλάχιστον άρωμα (σε σημείο ότι στο γραφείο με εξαίρεση το ντουμάνι δεν καταλαβαίνει κανείς πότε και αν ατμίζω).

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

 

Το κόστος για 30 ml diy υγρού είναι σχεδόν μηδενικό. 25 ml την μέρα καταναλώνω και το κόστος για τα υγρά μου είναι εντελώς αδιάφορο, πριν 2-3 μέρες έδωσα 35 ευρώ για αρώματα και έχω ξεχάσει πριν πόσους μήνες (8;; ) είχα δώσει λεφτά ξανά λόγω υγρών.

 

4 πράγματα χρειάζεσαι για ιδιοκατασκευή: VG & PG που είναι σχεδόν τσάμπα, 4 ευρώ το λίτρο, αρώματα, που από την στιγμή που εσύ κάνεις μόνο καπνικά δεν θα χρειαστεί να αγοράσεις 100 διαφορετικά, και νικοτίνη.

 

Η νικοτίνη είναι το μόνο "πρόβλημα". Πλέον στην Ελλάδα είναι πανάκριβη, αλλά φυσικά 1. ΚΑΜΙΑ σχέση με το 16.5 ευρώ/βδομάδα που αναφέρεις και 2. μπορείς να βρεις ακόμα από εξωτερικό πολύ πιο φτηνή.

 

Στο θέμα κόστους επομένως δεν υπάρχει καν σύγκριση. Εκεί που ίσως έχεις θέμα είναι αν περιμένεις να φτιάξεις το ίδιο ή έστω παρεμφερές υγρό με αυτό που ατμίζεις τώρα. Κάτι τέτοιο ξέχασε το. Μπορώ να σου εγγυηθώ πως πολύ γρήγορα θα βρεις κάτι που να σ' αρέσει να το ατμίζεις, αλλά αν περιμένεις να πετύχεις το Liqua - Traditional Tobacco, θα απογοητευθείς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες... Τελικά καταλήγω στο ότι για την ποσότητα που ατμίζω, να κάτσω να φτιάξω μόνος μου υγρά δεν αξίζει τον κόπο, δεδομένης πάντα της όλης διαδικασίας + να βρω κάτι να μ' αρέσει κλπ...

Αυτά τα shake & vape της Natura απ΄όσο είδα στο ίντερνετ τα έχει και σε ένα μαγαζί εδώ κοντά μου, οπότε από εβδομάδα θα πάω σίγουρα για δοκιμή... Είναι σχεδόν μισό κόστος, σε σχέση με τα έτοιμα που παίρνω τώρα και οι κριτικές που έχω δει από δω και από εκεί, είναι καλές...

Σας ευχαριστώ και πάλι.

Edited by SpyrosR
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ,ηθελα να ρωτησω αν σε ego t μπαταρια μπορω να βαλω με adaptor αλλο ατμοποιητη η να μην κανω χαρες;

Παρεπιπτωντος με natura london rain ειμαι απο Τριτη πρωι και 7 τσιγαρα και στο 10 αρι το μπουκαλακι που γεμιζεις τον ατμοποιητη εχει ακομη λιγο υγρο,να δω αν βγαλει και αυριο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ,ηθελα να ρωτησω αν σε ego t μπαταρια μπορω να βαλω με adaptor αλλο ατμοποιητη η να μην κανω χαρες;

Παρεπιπτωντος με natura london rain ειμαι απο Τριτη πρωι και 7 τσιγαρα και στο 10 αρι το μπουκαλακι που γεμιζεις τον ατμοποιητη εχει ακομη λιγο υγρο,να δω αν βγαλει και αυριο

 

Δεν χρειάζεται κάποιος αντάπτορας, όλοι οι ατμοποιητές βιδώνουν κανονικά πάνω σε μια ego t μπαταρία καθώς έχει και 510 σπείρωμα.

Απλά δεν θα μπορέσει να τους δουλέψει όμως, δεν έχει αρκετή δύναμη η μπαταρία για να δώσει τα βατ που χρειάζεται ένας σύγχρονος ατμοποιητής. Με δυσκολία να μπορεί να δώσει 8-10 βατ μια τέτοια μπαταρία, αν ο άλλος ατμοποιητής χρειάζεται 70 ή 80 για να δουλέψει, προφανώς δώρον άδωρον το αν βιδώνει επάνω ή όχι.

 

Για κάποιον ατμοποιητή παλαιότερου τύπου σαν αυτόν που έχει πάνω ήδη η μπαταρία, προφανώς και μπορείς κανονικά να τον βιδώσεις και να τον χρησιμοποιήσεις, δεν θέλεις αντάπτορα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα.

Πήγα τελικά σε μαγαζί και δοκίμασα shake and vape της Natura και έμεινα αρκετά ικανοποιημένος μπορώ να πω... Πήρα το Maxboro με 12άρα νικοτίνη στα 14 ευρώ και νομίζω είναι 50ml... Πολύ καλά για τα τωρινά δεδομένα και γενικά πολύ καλή περίπτωση αυτά τα shake & vape... Θα δοκιμάσω και άλλα σίγουρα, καθώς απ' ότι είδα υπάρχουν πολλά... :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Πήγα τελικά σε μαγαζί και δοκίμασα shake and vape της Natura και έμεινα αρκετά ικανοποιημένος μπορώ να πω... Πήρα το Maxboro με 12άρα νικοτίνη στα 14 ευρώ και νομίζω είναι 50ml... Πολύ καλά για τα τωρινά δεδομένα και γενικά πολύ καλή περίπτωση αυτά τα shake & vape... Θα δοκιμάσω και άλλα σίγουρα, καθώς απ' ότι είδα υπάρχουν πολλά... :)

 

 

 

Πήρα κ εγώ 5 διαφορετικά για να δοκιμάσω.

30ml+30ml τα μπουκαλάκια νικοτίνης.

11 ευρώ τα 60ml.

55 ευρώ τα 300ml δεν είναι κ άσχημα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κ εγώ 5 διαφορετικά για να δοκιμάσω.

30ml+30ml τα μπουκαλάκια νικοτίνης.

11 ευρώ τα 60ml.

55 ευρώ τα 300ml δεν είναι κ άσχημα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Καθόλου άσχημα... Κοντά 1/3 σε σχέση με φτηνά έτοιμα υγρά, έτσι όπως έχουν γίνει οι τιμές πλέον... Πάρα πολύ θετικό όπως αναφέρθηκε παραπάνω η μεγάλη ευκολία σε σχέση με το να μπεις στη διαδικασία να τα φτιάξεις μόνος σου + η μεγάλη ποικιλία που όλο και κάποιο θα βρεις να σε καλύπτει... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μας έκαναν να λέμε καλά τα 55 ευρώ για 300ml όταν με 28 έπερνες 1litro 12άρας ( ανάλογα την εταιρεία και φθηνότερα ) και με τα υπόλοιπα τα αρώματα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μας έκαναν να λέμε καλά τα 55 ευρώ για 300ml όταν με 28 έπερνες 1litro 12άρας ( ανάλογα την εταιρεία και φθηνότερα ) και με τα υπόλοιπα τα αρώματα.

 

Nαι δίκιο έχεις... Και πολύ φοβάμαι ότι και για τα Shake & vape που συζητάμε, δε θα παραμείνουν για πολύ έτσι οι τιμές... Όλο και κάτι θα βρουν για να τα αυξήσουν και αυτά καθώς βλέπω αρκετοί στρέφονται προς τα εκεί... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι είναι αυτά τα shake and vape?

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ουσιαστικά συμπυκνωμένο άρωμα στο οποίο προσθέτεις βάση και booster νικοτίνης. Κοινώς ένας τρόπος παράκαμψης του TPD.

 

πχ. ρίξε μια ματιά εδώ και στις οδηγίες που γράφει

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ποιο καλό αγόρι ή κορίτσι θα μου λύσει την παρακάτω απορία ????

Εχω δύο ατμούς, ένα kabuki και έναν nautilo mini και στους δύο χρησιμοποιώ τις ιδιες αντιστάσεις Authentic Aspire Nautilus 2 Clearomizer Replacement Coil Head Nautilus 2, Coil Head, 1.8ohm,

Τώρα ήρθε ο καιρός να αγοράσω ξανά και λέω εκτός από τις παραπάνω να πάρω και Authentic Aspire Nautilus Mini BVC Clearomizer Replacement Coil Head (5-Pack) Nautilus Mini, Coil Head, 1.6ohm , λογικά θα κάνουν και για τους δύο ατμούς , σωστά ?

Τώρα βέβαια θα πει κάποιος , σιγά την αλλαγή ρε φίλε από 1,8 σε 1,6 , οπότε εγώ να ρωτήσω ξανά, μήπως να πάρω αυτές για δοκιμή ? Authentic Aspire Nautilus 2 Clearomizer Replacement Coil Head (5-Pack) 0.7ohm (18-23W) πάντα όμως με γνώμονα ότι θα μπορώ να τις χρησιμοποιήσω και στους δύο ατμούς

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ποιο καλό αγόρι ή κορίτσι θα μου λύσει την παρακάτω απορία ????

Εχω δύο ατμούς, ένα kabuki και έναν nautilo mini και στους δύο χρησιμοποιώ τις ιδιες αντιστάσεις Authentic Aspire Nautilus 2 Clearomizer Replacement Coil Head Nautilus 2, Coil Head, 1.8ohm,

Τώρα ήρθε ο καιρός να αγοράσω ξανά και λέω εκτός από τις παραπάνω να πάρω και Authentic Aspire Nautilus Mini BVC Clearomizer Replacement Coil Head (5-Pack) Nautilus Mini, Coil Head, 1.6ohm , λογικά θα κάνουν και για τους δύο ατμούς , σωστά ?

Τώρα βέβαια θα πει κάποιος , σιγά την αλλαγή ρε φίλε από 1,8 σε 1,6 , οπότε εγώ να ρωτήσω ξανά, μήπως να πάρω αυτές για δοκιμή ? Authentic Aspire Nautilus 2 Clearomizer Replacement Coil Head (5-Pack) 0.7ohm (18-23W) πάντα όμως με γνώμονα ότι θα μπορώ να τις χρησιμοποιήσω και στους δύο ατμούς

 

Οι αντιστάστεις του Ναυτίλου 2 κάνουν σίγουρα και για τον πρώτο Ναυτίλο. Αφού η 1.8 δούλευε κανονικά στον Kabuki, λογικό είναι να δουλεύουν και οι 1.6 και οι 0.7, δεν έχουν άλλο σχήμα αυτές. Για την ιστορία, εγώ διαφορά ανάμεσα στις 1.8 και 1.6 δεν είχα καταλάβει ποτέ, τότε τουλάχιστον που είχε πρωτοβγεί ο Ναυτίλος.

Link to comment
Share on other sites

@taliban Η 0.7Ω είναι κορυφαία σε γεύση! Θα δεις μεγάλη διαφορά! Πιο γεμάτη τζούρα, πιο δυνατή, αλλά αυτό που υπερέχει είναι η γεύση. Θα με θυμηθείς, δοκίμασέ τη!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@taliban Η 0.7Ω είναι κορυφαία σε γεύση! Θα δεις μεγάλη διαφορά! Πιο γεμάτη τζούρα, πιο δυνατή, αλλά αυτό που υπερέχει είναι η γεύση. Θα με θυμηθείς, δοκίμασέ τη!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι ήδη πήρα μια 5αδα για δοκιμή και αν μου κάτσει καλά περνω ξανά.

Η πλάκα είναι ότι το fasttech σήμερα έκανα παραγγελία και σήμερα μου τα έστειλε ;)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για δοκιμή, θα έπερνα μια πρώτα από κατάστημα, και αν την πρώτη μέρα μου άρεσε, θα προχωρούσα σε παραγγελία...για να μην πάνε χαμένες..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...