Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοεις σαν τρελα; Ενα καταστημα το χει ολο και ολο και αυτο δεν το χει ουτε καν ετοιμοπαραδοτο https://www.skroutz.gr/s/7509017/Xiaomi-Redmi-Note-2-16GB.html
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καποτε πουλουσε σα ζεστο ψωμακι. Οταν βγηκε το νοτε 3, το 2 το πηραν λιγοι που ηθελαν 2 σιμ συν μικρο σδ.

 

Όσο για το μι4, χαθηκε τελειως απο τότε που κυκλοφόρησε. Καλώς η κακως δε πουλησε οσο ηθελε

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Καποτε πουλουσε σα ζεστο ψωμακι. Οταν βγηκε το νοτε 3, το 2 το πηραν λιγοι που ηθελαν 2 σιμ συν μικρο σδ.

 

Όσο για το μι4, χαθηκε τελειως απο τότε που κυκλοφόρησε. Καλώς η κακως δε πουλησε οσο ηθελε

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Συμφωνω. Ακομα και το mi4c καλυτερα τα πηγε.

 

Εφοσον ειναι αυστηρο ταβανι ο φιλος παιζει με lenovo k6 και redmi 4a.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,τον τελευταίο καιρό ψάχνω ένα φθηνό smartphone για 2η συσκευή λόγω του ότι αυτό που έχω (Xperia X8) τα...έφτυσε.Η αλήθεια είναι οτι αρχικά σκεφτόμουν ένα απλό με κουμπιά αλλά επειδή έχω κάποια mb και στο 2ο νούμερο μου κατέληξα σε smartphone για να μπορώ να τα χρησιμοποιώ κι αυτά.Σε αυτό το σημείο να τονίσω οτι ο 2ος αριθμός είναι στη Wind οπότε με ενδιαφέρει να υποστηρίζει 800αρα συχνότητα για το 4G.Η αλήθεια είναι οτι έχω δει κάποια μοντέλα όπως το Huawei Y3II ή το Xiaomi a4 αλλά θα ήθελα και τη δική σας γνώμη,όντας πιο γνώστες. Edited by chionis92
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ. Ενδιαφέρομαι για αγορά κινητού γύρω στα 150-200 ευρώ, 5,5 ίντσες οπωσδήποτε και αγορά από κινεζομαγαζο. Με ενδιαφέρει κατά σειρά προτεραιότητας η ταχύτητα επεξεργαστή, η αυτονομία, η κάμερα και η 800αρα μπάντα γιατί συχνά είμαι στην επαρχία. Από gaming πιθανόν μόνο το FM2017 Mobile. Κατέληξα σε αυτά τα 2 μοντέλα άλλα είμαι τελείως άσχετος και από τις 2 εταιρίες (το προηγούμενο κινητό μου ήταν το Lenovo k3 note μέχρι που ένας καλοθελητής μου το "σήκωσε":mad::mad:) Ένας ακόμα προβληματισμός μου είναι το τελωνείο, αληθεύει πως ότι έρχεται πλέον από Κίνα μεριά περνάει τελωνείο?Ή είναι όπως πάντα που ήταν θέμα τύχης (ή μάλλον κακοτυχιάς)?

Ευχαριστώ εκ των πρότερων όσους το κατέχουν το θέμα και κάνουν τον κόπο να απαντήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ. Ενδιαφέρομαι για αγορά κινητού γύρω στα 150-200 ευρώ, 5,5 ίντσες οπωσδήποτε και αγορά από κινεζομαγαζο. Με ενδιαφέρει κατά σειρά προτεραιότητας η ταχύτητα επεξεργαστή, η αυτονομία, η κάμερα και η 800αρα μπάντα γιατί συχνά είμαι στην επαρχία. Από gaming πιθανόν μόνο το FM2017 Mobile. Κατέληξα σε αυτά τα 2 μοντέλα άλλα είμαι τελείως άσχετος και από τις 2 εταιρίες (το προηγούμενο κινητό μου ήταν το Lenovo k3 note μέχρι που ένας καλοθελητής μου το "σήκωσε":mad::mad:) Ένας ακόμα προβληματισμός μου είναι το τελωνείο, αληθεύει πως ότι έρχεται πλέον από Κίνα μεριά περνάει τελωνείο?Ή είναι όπως πάντα που ήταν θέμα τύχης (ή μάλλον κακοτυχιάς)?

Ευχαριστώ εκ των πρότερων όσους το κατέχουν το θέμα και κάνουν τον κόπο να απαντήσουν.

Πας για redmi note 4 global

 

Sent from my C103 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είχατε μια μπαχαντέλα κινητό και συγκεκριμένα το Samsung Galaxy Grand duos και αποφασίζατε να δώσετε χρήματα μιας και βρέθηκαν ......από στοίχημα , ποιό κινητό θα αγοράζατε

χωρία καμιά σκέψη .

Προσωπικά είμαι μεταξύ Samsung Galaxy S8 and S8+ και Huawei P10 Plus

 

Τι μου προτείνεται ?

Link to comment
Share on other sites

Αν είχατε μια μπαχαντέλα κινητό και συγκεκριμένα το Samsung Galaxy Grand duos και αποφασίζατε να δώσετε χρήματα μιας και βρέθηκαν ......από στοίχημα , ποιό κινητό θα αγοράζατε

χωρία καμιά σκέψη .

Προσωπικά είμαι μεταξύ Samsung Galaxy S8 and S8+ και Huawei P10 Plus

 

Τι μου προτείνεται ?

 

Φίλε ξέρω τι έχεις τραβήξει είχα και έχω ακόμα ως δεύτερο το galaxy core 2 duos (touchwiz+700mb ram=:angry::angry: )

Τώρα για να σε βοηθήσω θα πρέπει να μου πεις την χρήση που το προορίζεις.

(εντελώς υποκειμενικά μεταξύ αυτών που γράφεις θα διαλέξω το p10 plus γιατί σιχαίνομαι το design των s8/s8+ και γιατί μετά την εμπειρία μου με το core 2 έχω ορκιστεί να μην ξαναπάρω Samsung)

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ειναι οτι τα xiaomi δεν τα σκεφτηκα καθολου. Για το θεμα του τελωνειου που εθεσα ξερει κανεις τιποτα ή ειμαστε εκτος θεματος εδω?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Βαλε σε μια προτεραιοτητα τα εξης: ταχυτητα, βαρυ gaming, καμερα, αυτονομια. Ακομη αν προτιμας δικαρτο, αν θες ελληνικο μενου, τι ιντσες προτιμας και αν χρειαζεσαι nfc. Τελος πες μας αν εισαι επαρχια ή/και χρειαζεσαι την 800αρα μπαντα.

 

Πιστευω ειναι προτιμοτερο να σκασεις κανα 300αρη για κινητο που θα σου φανει η μερα με τη νυχτα σε σχεση με αυτο που ειχες και τα υπολοιπα μισα χρηματα ειτε τα τρως αλλου ειτε τα κρατας για την αγορα του επομενου κινητου σου μετα απο κανα 2 χρονια. Ετσι θα σου ρθει και πιο οικονομικα και θα εισαι σιγουρα για τα επομενα 4 χρονια με καλο κινητο ;). Ασε που μεχρι 2 ετων το κινητο μπορεις ευκολα να του πουλησεις και να παρεις πισω καποια χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλτατε συνάδελφε προπονητά, για ζητήματα τελωνείου εδώ.

Κοίτα τις τελευταίες 40-50 σελίδες και θα δεις ότι το δείγμα στους ελέγχους έχει αυξηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Απαντησε λιγο τις ερωτησεις που ειναι εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=453621

 

(φυσικα τις απαντας στο δικο σου θεμα)

Link to comment
Share on other sites

Sony Xperia XZ Premium

 

Ένα ακόμα καλό κινητό.

Αυτό που θέλω είναι μιας και ξεφεύγω από το Grand και αφιερώνω κάποια χρήματα να πάρω το καλύτερο και να μην το μετανιώσω κάποια στιγμή που δεν διέθεσα λίγα παραπάνω σε κάτι που κάνει την διαφορά στα κινητά που κυκλοφορούν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω εδω και 3 χρονια το lenovo a806 golden warrior και ειμαι υπερευχαριστημενος οχι απλα εβγαλε τα λεφτα του (145Ε) αλλα και με το παραπανω.

Αλλα αρχισε να μου κανει κολπα με την μπαταρια και ηδη αλλαξα μπαταρια και μολις μου εκαψε και τη δευτερη (το ελιωσα στο gaming :D:D:D ) για να μην αγορα ολη την ωρα μπαταριες μιας και ειναι και παλιο το κινητακι, νομιζω ηρθε η ωρα να κανω μια ανανεωση.

Αν μπορει καποιος να μου προτεινει ενα κινητο μεχρι 200Ε οπου να ειναι σχετικα ποιοτικο και να το εχει δουλεψει και να εχει μεινει ευχαριστημενος.

Edited by jonthedoc
Link to comment
Share on other sites

Sony Xperia XZ Premium

 

Ένα ακόμα καλό κινητό.

Αυτό που θέλω είναι μιας και ξεφεύγω από το Grand και αφιερώνω κάποια χρήματα να πάρω το καλύτερο και να μην το μετανιώσω κάποια στιγμή που δεν διέθεσα λίγα παραπάνω σε κάτι που κάνει την διαφορά στα κινητά που κυκλοφορούν.

 

Κοίταξε αν θες οπωσδήποτε κορυφαίο κινητό θα σου προτείνω να περιμένεις ένα διάστημα μέχρι να παρουσιάσουν κι άλλοι κατασκευαστές τις ναυαρχίδες τους για φέτος. Τώρα μεταξύ αυτών που έχουν ήδη παρουσιαστεί προσωπικά θα διάλεγα το Xiaomi Mi6 ή το Huawei Mate 9 αν ήθελα μεγάλη οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Αναζητώ κινητό σε δυο κατηγορίες για επαγγελματική χρήση

- Ως 200 ευρώ και

- Ως 300

 

Δυο διαφορετικές κατηγορίες ανάλογα με το τι υπάρχει στην αγορά.

Απαραίτητα μεγάλη διάρκεια μπαταρίας, και καλή κάμερα και γενικά να... "φύσά"! Αν υπάρχει και με διπλή σιμ ακόμη καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω εδω και 3 χρονια το lenovo a806 golden warrior και ειμαι υπερευχαριστημενος οχι απλα εβγαλε τα λεφτα του (145Ε) αλλα και με το παραπανω.

Αλλα αρχισε να μου κανει κολπα με την μπαταρια και ηδη αλλαξα μπαταρια και μολις μου εκαψε και τη δευτερη (το ελιωσα στο gaming :D:D:D ) για να μην αγορα ολη την ωρα μπαταριες μιας και ειναι και παλιο το κινητακι, νομιζω ηρθε η ωρα να κανω μια ανανεωση.

Αν μπορει καποιος να μου προτεινει ενα κινητο μεχρι 200Ε οπου να ειναι σχετικα ποιοτικο και να το εχει δουλεψει και να εχει μεινει ευχαριστημενος.

 

Εγώ έχω εδώ και κάτι μήνες το zuk z2 (σε περίπτωση που δεν το ξέρεις είναι θυγατρική της Lenovo) και είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Έχει snapdragon 820 μνήμες 4/64 και μπαταρία 3500mAh. Τιμή 170€ από Κίνα. Όπως φαντάζεσαι το λιώνω στο gaming καθημερινά.Υπάρχουν όμως κάποια προβλήματα:

1.Η τιμή του από Ελλάδα είναι γύρω στα 280€ και από Κίνα καραδοκεί το τελωνείο.

2.Η μέτρια κάμερα.

3. Η στοκ rom είναι πολύ μέτρια με bugs και χωρίς ελληνικά. Από custom rom το κινητό έχει (περιέργως) μεγάλη υποστήριξη αλλά σε όλες η κάμερα είναι χειρότερη από της στοκ rom.Εγώ είμαι και θα παραμείνω με custom.

 

Ενα άλλο κινητό που ίσως σε βολέψει είναι το LeEco Cool1 αλλά δυστυχώς δεν έτυχε να δουλέψω ποτέ κανένα LeEco.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...