Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά υπάρχει μία λεπτομέρεια που δεν είχα υπολογίσει,το ότι χρειάζομαι active dual sim συσκευή.

 

Οπότε αρχίζω και σκέφτομαι να πάω στο Honor 8,που απ'ότι βλέπω είναι μία αξιοπρεπέστατη συσκευή για τα χρήματα της.Το μαναδικό σημείο που ίσως να υστερεί σε σχέση με το Nexus είναι η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα Φίλε μου,

Περίμενε να ανακοινωθεί το S8 (υπολογίζετε τον Μάρτιο/2017).

Τσεκάρεις τα χαρακτηριστικά του σε σύγκριση με το s7 edge (που δικαιωματικά είναι η συσκευή του 2016) και εάν αξίζει παίρνεις το S8, σε 1 μήνα μετα την κυκλοφορία του η τιμή του S8 θα είναι γύρω στα 700€.

Αλλίως εάν δεν υπάρχει κάτι συνταρακτικά καλύτερο παίρνεις το S7edge με 500 ευρουλάκια, και σου μένουν και 200€ για τα περιφεριακά της συσκευής (θήκες,wifi charger κτλπ) και σου φτάνουν και για σουβλάκια έτσι για το γιορτάσεις. :rolleyes: :lol:

 

Y.Γ.: Προσωπική μου άποψη, πιστέυω ότι δεν αξίζει να δώσεις παραπάνω απο 400~450 € για μία συσκευή κινητού την σήμερον όσο πλούσιος και να είσαι και απο όποια χώρα και να είσαι.

:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα μαγκες! Ενδιαφερομαι για αγορα κινητου λιγο πανω απο 200 ευρω φτανω. Θελω να ειναι 5.5 ιντσων Full HD, 3GB RAM, να παιρνει καρτα μνημης και να εχει κυκλοφορησει το 16 για να εχει και πιο προσφατο λειτουργικο (marshmallow με πιθανοτητα να παρει και κανα Νουγκα...) Αυτα βασικα. Καλη οθονη να εχει.. Δεν με πολυενδιαφερουν καμερες, ηχος κλπ. Χαζευω στο Skroutz κατι Xiaomi αλλα εχω μπερδευτει. Ποιο ειναι το καλυτερο απο αυτα τα 3; Το Xiaomi Redmi Note 3 Pro; Το Xiaomi Redmi Note 3 Pro Special Edition; Ή το Xiaomi Redmi Note 4; Εχουν βλεπω μικρες διαφορες αλλα ποιο ειναι το πιο καινουριο/καλο κλπ; Επισης την γνωμη σας για το Meizu U20; Νομιζω καλυτερο δεν ειναι στα σημεια απο αυτο;

 

Αν εχετε κι αλλες προτασεις, δεχτες. Σας ευχαριστω πολυ! :)

Link to comment
Share on other sites

Θελω ενα νεο τηλεφωνο με αυτα τα τρια υποχρεωτικα, κατα προτιμηση κινεζικο τουρμπο.

Εχουμε καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

ηλιακό powerbank τι προτείνετε;

 

Υπάρχει κάτι άλλο σε αυτόνομο; πχ. με μανιβέλα.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου προτείνετε tablet μέχρι 200 ευρώ για τον πατέρα μου. Θα ήθελα να έχει μεγάλη οθόνη με την καλύτερη δυνατόν ανάλυση, 2 GB RAM, με Android LP τουλάχιστον. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου η πιο ποιοτική συσκεύη σε αυτά τα χρήματα είναι η :

Lenovo Tab 2 A10-30L 10.1" 4G (2GB/16GB)

έχει ικανοποιητική ανάλυση και αυξημένη αυτονομία χάρη στη μπαταρία των 7000 mAh, και είναι μια ισορροπημένη οικονομική επιλογή για μοντέλο δέκα ιντσών. Έχει και δυνατότητα 4G !!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θελω κινητο max 150 ευρω απο σκρουτζ με stock pure android εχω βρει το motorola moto g4 play dual οτι προτασεις εχετε δεκτες

 

Φύγε για το μότο.

 

Επίσης πήρα για τη μάνα μου το tp link neffos y5l και ήταν πολύ καθαρό το λειτουργικό.

 

Πραγματικά.

 

Επομένως κοίτα και κάνα τέτοιο

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Galaxy tab a 2016 10.1..Αν και κανονικά πρέπει να ρωτήσεις εδω. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319161

 

Καλησπέρα φίλε μου η πιο ποιοτική συσκεύη σε αυτά τα χρήματα είναι η :

Lenovo Tab 2 A10-30L 10.1" 4G (2GB/16GB)

έχει ικανοποιητική ανάλυση και αυξημένη αυτονομία χάρη στη μπαταρία των 7000 mAh, και είναι μια ισορροπημένη οικονομική επιλογή για μοντέλο δέκα ιντσών. Έχει και δυνατότητα 4G !!

Σας ευχαριστώ παιδιά για τις προτάσεις σας. Μεταξύ αυτών των 2 tablet και του "Lenovo Tab 2 A10-70F 10.1" WiFi (16GB)" ποιο από τα 3 λέτε να πάρω;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου προτείνω να πας σε ένα κατάστημα και να τα δεις από κοντά.

να τα πιάσεις και να δεις ανταπόκριση και οθόνη που σε βολεύει καλύτερά.

Link to comment
Share on other sites

Και τα lenovo δεν είναι κακα..Και εγω lenovo εχω αλλα windows..Τέσπα λοιπον κοιτα να έχει τουλαχιστον 2giga ram το 70f ειναι και full hd οποτε ειναι καλύτερο..Οπως και το samsung και οι διαφορα τους ειναι 15 ευρώ + οτι το samsung έχει καλύτερο επεξεργαστή..Απο την αλλη το hd εχει 150,οποτε πανε δες τα απο κοντά και οτι σου κάθεται καλυτερα στο χέρι και στο μάτι..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω το oneplus X και θελω να αλλαξω, κυριως για την φωτογραφικη και ιδιαιτερα για βραδυνες ληψεις τοσο εσωτερικες οσο και εξωτερικες. Τι θα μου προτεινατε γυρω στα 300 ευρω? (Android,5 μεχρι 5.5 ιντσες)

Δε τα παω τοσο καλα με manual controls, οποτε οσο πιο "αυτοματες" ρυθμισεις εχει τοσο το καλυτερο.

Δε το θελω αμεσα, μιας και βγαινουν νεα μοντελα και θα πεσουν τιμες σε καποια υπαρχοντα, οποτε αν εχετε καποια προταση που θελει να περιμενω λιγο, ευπροσδεκτη.

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

αν δε θες να μπλεξεις με manual, τότε LG nexus 5X δαγκωτό.. αλλιώς G5 SE που έχει την ίδια κάμερα με το κανονικό G5 και θερίζει στις νυχτερινές..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...