Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας κύριοι..Είμαι στη φάση να αγοράσω το blackeberry q10 μιας και πρώην κάτοχος ενός note 2 συνηδειτοποίησα ότι από ένα κινητό χρειάζομαι 3 πράγματα..Ομιλία , emails,σερφάρισμα και Viber...Τα πρώτα 2 τα καλύπτει τέλεια για το τρίτο θέλω να ρωτήσω..Πήρα σήμερα τηλ στο μαγαζί που σκέφτομαι να το αγοράσω και ΄ρωτησα αν δέχεται viber και η απάντησή του ήταν κάθετη..¨ΟΧΙΙΙ...Με ένα απλό σερφάρισμα στο διαδίκτυο βρήκα σχετικά βιντεάκια με αγκατάσταση viber και έχω μπερδευτεί..Μπορείτε να με βοηθήσετε?Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανένα 15άρι παραπάνω παίρνεις xiaomi redmi 3 με 4000mah μπαταριάρα.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θα ήθελα τη βοήθειας σας για την επιλογή κινέζικης συσκευής και νομίζω θα προτιμούσα κάτι σε Xiaomi(κάθε άλλη άποψη-επιλογή μάρκας δεκτή).Επίσης θα ήθελα να μου πείτε αν ξέρετε σχετικά με το τις προσφορές που άκουσα ότι γίνονται σε κινέζικα sites στις 11 Νοεμβρίου.Τα χρήματα που θα μπορούσα να διαθέσω είναι Max 200 Ευρώ.Παρακαλώ χρειάζομαι σύντομη βοήθεια λόγο της προ αναφερθέντος ημερομηνίας.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγώ έκανα παραγγελία το Xiaomi Redmi pro 32gb με κουπόνι από Banggood υπάρχει μόνο χρυσό στα 156€,αν σε ενδιαφέρει το κουπόνι είναι Redmipro100.

Τώρα αν θες μεγαλύτερη έκδοση υπάρχει το κουπόνι redmipro64 για 64gb στα 180€ αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλλά θα ήθελα να πω ότι από κινητό αυτό π με ενδιαφέρει είναι να είναι όσο πιο ρεαλιστικές η φωτογραφίες αν κ δεν βγάζω κ πάρα πολλές διότι έχω dslr αλλά αυτό μ με ενδιαφέρει είναι να είναι γρήγορο χωρίς lag κ να είναι γρήγορο στην καθημερινοτητα.για χώρο αν γίνει επιλογή θα γίνει το 64 σε 6ς μ είναι αρκετά.στο s7 edge αυτό π με απασχολεί είναι μην σπάσει η οθόνη εύκολα διότι διάβασα ότι σπάει σχετικά εύκολα.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

*A G I O S*

www.epiplak.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

το κινητο της μανας μου τα εφτυσε και παμε για νεο αυτο που ειχε ηταν το lg bello 2 και την καλυπτε

τωρα θελουμε το νεο να ειναι 5 ιντσες σε χρυσο η κοκκινο χρωμα και να κραταει η μπαταρια του τουλαχιστον οσο το lg

εχω βρει το cubot rainbow ποια η γνωμη σας;

η αγορα θα ηταν καλυτερο να γινει απο ελλαδα αλλα και απο εξωτερικο δεν μας ενοχλει...

το μεγιστο κοστος ειναι τα 90 ευρω!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και θα ηθελα να μου απαντησετε οσο ποιο γρηγορα γιατι για τωρα τις εχω δωσει το δικο μου και το φοβαμαι...

εχω δει αυτα και τα βαζω με σειρα με βαση την τιμη που τα εχει το efox

LEAGOO M5

ZOPO COLOR C2

UMI LONDON

BLUBOO XFire 2

BLUBOO PICASSO

CUBOT RAINBOW

INEW U5W

CUBOT X12

CUBOT ECHO

 

εσεις απο αυτα ποια θα διαλεγατε εαν σαας ελεγα να ειναι τουλαχιστον οσο το lg σε χαρακτηρηστικα κι να ειναι οσο τον δυνατον φτηνοτερο;

μερικα που εω βαλει ειναι με 2 γιγα ραμ αλλα ειναι ποιο ακριβα λιγο αλλα θα ηθελα να τα συγκρινουμε με βαση την τιμη καθαρα και με βαση το Lg

Edited by vlahoskwn
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγώ έκανα παραγγελία το Xiaomi Redmi pro 32gb με κουπόνι από Banggood υπάρχει μόνο χρυσό στα 156€,αν σε ενδιαφέρει το κουπόνι είναι Redmipro100.

Τώρα αν θες μεγαλύτερη έκδοση υπάρχει το κουπόνι redmipro64 για 64gb στα 180€ αν θυμάμαι καλά.

Απλά δεν έχει την 800άρα... Κατά τα άλλα αστέρι κινητό.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους ! θα ήθελα την γνώμη σας για αυτό εδώ http://www.jide.com/mini και για αυτό εδώ... http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_446535.html?wid=21 ....
Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει το θεμα, ψάχνω ρολόι με μετρητή καρδιακών παλμών στον καρπό.

Να είναι αξιόπιστο, αλλά και οικονομικό.

Τι προτείνεται;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω γιατί έχεις στα απαραίτητα 6gb ram?

Δεν αλλάζω συχνά συσκευές οπότε the more, the better.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλή επιλογή η Blackberry όσοι σου λένε για το αντίθετο δεν ξέρουν. Το q10 είναι καλό αλλά το Q20 Classic είναι καλύτερο και σου το συνιστώ όπως επίσης το Passport τώρα που η τιμή του είναι στα 300-350€ είναι κορυφή! Όσο για το Viber θα βρης την έκδοση 5.65 και θα εγκαταστήσεις είναι η ποιο πρόσφατη που λειτουργεί οι ποιο νέες έχουν πρόβλημα!
Link to comment
Share on other sites

ειναι η 1η φορα που αγορασα κινεζικο κινητο και εψαξα να δω τι παιζει με την 800 Β20 συχνοτητα παρολο που δεν ειχα wind!!

διαβαζω σχεδον σε ολα τα φορουμ μονο η wind εχει θεμα και μην ασχολειστε για την 800mhz συχνοτητα παρτε την απλη εκδοση...

και τελικα

ΟΛΟΙ εδω και 2 χρονια τα σκασαν χοντρα(2,5/3 απο αυτα που ξοδεψαν 381 εκατ. ευρώ)για αδειες ΚΥΡΙΩΣ για την 800αρα !

και οχι για τις επαρχιες αλλα και για την πολη που εχει πολλα κτηρια! η 800αρα ειναι η παλια αναλογικη tv uhf...η οποια τους κοστιζει σε εξοπλισμο λιγοτερο απο ολες τις αλλες..π.χ. η 1800 εχει κοστος το 1/2 απο την 2600

 

δικαιωματα 2014-2030

COSMOTE: Δύο (2x5 MHz) τμήματα στη ζώνη των 800 ΜHz-103μυρια κόστος- και οκτώ (έξι των 2x5 MHz και δύο των 10 ΜHz) τμήματα στη ζώνη των 2600 MHz, με συνολικό τίμημα 134.788.000 ευρώ.

VODAFONE-ΠΑΝΑΦΟΝ: Δύο (2x5 MHz) τμήματα στη ζώνη των 800 ΜHz και έξι(τέσσερα των 2x5 MHz και δύο των 10 ΜHz) τμήματα στη ζώνη των 2600 MHz, με συνολικό τίμημα 124.501.000 ευρώ.

WIND: Δύο (2x5 MHz) τμήματα στη ζώνη των 800 ΜHz και τέσσερα (2x5 MHz) τμήματα στη ζώνη των 2600 MHz, με συνολικό τίμημα 121.825.000 ευρώ

 

υ.γ. οποτε για οσους δεν καταλαβαν τα παραπανω ξεχαστε τι γραφουν στα φορουμ και παρτε κινητα με την 800αρα..δεν θα σωθειτε με τα +20-30ε που εχουν οι εκδοσεις με την εξτρα συχνοτητα

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=9734&type=sigpic&dateline=1440294857

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρεις όμως ή εγώ δεν καταλαβαίνω αν όταν κάποιος αγοράζει κινητό πρέπει να προσέχει να έχει ή όχι την μπάντα αυτή.

Μάλλον πρέπει...

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίζει τελικά καμία προσφορά σήμερα που είναι 11-11;;;;

Σε άλλα κινέζικα μαγαζιά;

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα όσοι έχουν wind ..η υπόλοιπες δεν την έχουν τόσο αναγκη και η πρασινη Τώρα άρχισε να τοποθετεί μερικές για βουνά και λαγκάδια και σε μεγάλες πόλεις..Εγώ δεν εχω κινητό με 800 αρα αλλά εχω cote και ειμαι συνέχεια σχεδόν με 4 G τουλάχιστον στην Μακεδονία..ούτως ή άλλως μέχρι να βάλει εκεί που έχει θεμα θα αρχίσει να βάζει και 700 αρα που υποστηρίζουν οι κινέζοι

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Νωρίς είναι ακόμη

Μετά τις 12 το μεσημέρι

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, βλέπως πως τα νέα μοντέλα πλέον έχουν 800άρα, ή έστω έχουν International εκδόσεις με 800άρα.

 

Προσωπικά θα επέλεγα γενικότερα τα μοντέλα με 800άρα, αλλά όντως γνωστοί μου έχουν μοντέλα χωρίς την 800άρα και είναι μια χαρά καλυμμένοι ανεξάρτητα από εταιρίες.

 

Δεν έχω λόγο να διαφωνήσω με τα λεγόμενά σου, kage, και δεν διαφωνώ. Απλά υπάρχουν δυο παράλληλες αλήθειες και δεν ξέρω τι να πιστέψω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρεις όμως ή εγώ δεν καταλαβαίνω αν όταν κάποιος αγοράζει κινητό πρέπει να προσέχει να έχει ή όχι την μπάντα αυτή.

Μάλλον πρέπει...

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

 

Έλα ντε το πιο σημαντικό ξέχασε να αναφέρει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι η 800άρα ειναι πλέον απαραίτητη για όλες τις εταιρίες ρε παιδιά.

 

Αφού γράφει πως και οι 3 εταιρίες έχουν από 2 τμήματα στην 800άρα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...