Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτήν την στιγμή είμαι κάτοχος ενός OnePlus 2 και ψάχνω μία συσκευή με έμφαση στην φωτογραφία όπως αναφέρεται και στον τίτλο του θέματος.

 

Το budget είναι στα 300-400€, εννοείται όσο πιο χαμηλά κρατηθεί τόσο το καλύτερο.

 

Προς το παρόν βλέπω το nexus 5x λόγω HDR+, 5,2'' οθόνη που είναι για μένα η χρυσή τομή ανάμεσα σε 5 - 5,5'', και στο ότι θα πέρνει τα update ασφαλείας για αρκετό καιρό ακόμη.

 

Έχετε να προτείνεται κάποια άλλη συσκευή;

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα από τα παραπάνω smartphones. Γνωρίζω προφανώς ότι το Xiaomi Redmi 3s είναι κλάσης ανώτερο, απλά δεν γνωρίζω καθόλου αν δέχεται Ελληνικά και αν συμπεριφέρεται σωστά σε Ελληνικά 4G δίκτυα καθώς και σε Ευρωπαϊκά 4G δίκτυα γενικότερα καθώς ενδέχεται να χρησιμοποιηθεί και εκτός Ελλάδας. Από όσο ξέρω τα παραπάνω προβλήματα λύνονται με την εγκατάσταση κάποιας rom, παρόλα αυτά θα ήθελα να το αποφύγω αυτό.

 

Το Vibe p1m το βλέπω περισσότερο ως την ασφαλή επιλογή. Τι μου προτείνετε;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Το 18' που θα σταματήσει ( αν ) η υποστήριξει του 7 edge και το 6s πετσοκομένες αναβαθμίσεις θα πέρνει.

S7 edge κατ'εμε πιο καλό σε όλα τα σημεία ( οθόνη, κάμερα, μπαταρία, αδιάβροχο, SD ) από το 6s, το plus κάπως την παλεύει σε μπαταρία σε σχέση με το edge αλλά το μικρό ούτε κατα διάνοια.

Link to comment
Share on other sites

Κλείνω προς το z11 mini S προσοχή όχι το απλό αλλά το S με 23mpx και f2
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Ισάξια είναι μέσες άκρες. Νομίζω είναι καθαρά θέμα αισθητικής προτίμησης σε εξωτερικό design και custom ROM.
Link to comment
Share on other sites

Μμμ τώρα το παρατήρησα, όντως. Δεν είχα δει το S στον τίτλο.

 

Παρ' όλα αυτά, βλέπω ως ουσιαστικά μόνο τα mpixels ανέβηκαν, και το μέγεθος των pixels μίκρυνε. Οπότε... τα ίδια που ειπα παραπάνω, ισχύουν. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα η Ουκιτελ κ4000 ειχε βγαλει ενα μοντελο με μπαταρια 4000 και μεγαλα εικονιδια για περιπτωσεις σαν αυτη που ενδιαφερεσε.
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι θες και αξιοπιστία, η οποία παίζεται με τέτοια μοντέλα από Κίνα. Να λεγες για σενα, οκ...
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Σαν το s7 edge δεν ειναι κανένα..Πιο φρέσκο με τρομερηηη οθονη καλη μπαταρια αδιάβροχο...και και και αλλα..Ειναι και μικρούλη το iphone..
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πράγμα που μπορεί να σε ξενισει είναι τα χρώματα (και συνγρκριμμενα profile της Samsung που βάζει στης οθόνες oled) που είναι τελείως ότι Ναναι (αίσθηση σαν να βλέπεις photoshopped εικόνα, )

Κάποιος την λατρεύει την ψεύτικη εικόνα που παράγει για μένα ήταν λόγος να την αφήσω σε όλα τα άλλα είναι ανωτέρω για τα καλά μάλιστα, καμία σχέση με το 6s

Link to comment
Share on other sites

Εύκολα το s7 edge φίλε μου. Οθόνη κάμερα μπαταρία αδιάβροχο κάρτα μνήμης

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κοίτα για μεταχείρισμενο σε τέλεια κατάσταση s7 στα 400 ευρώ και να πάρεις ότι καλύτερο και για καινούργιο σύντομα θα την αξίζει την υπέρβαση. Κοιτάς για lg g5 πολύ δυνατή επιλογή. Και στα περσινά μοντέλα s6 και edge 6 καλές επιλογές

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

S7 edge ευκολα κινητο της χρονιάς 2016 και σε σούπερ τιμή σε σχέση με Apple. Η οθόνη έχει να ρυθμίσεις τα χρώματα της

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αμα σου αρεσει το android και η οθονη του s7 edge να πας σε αυτο αλλιως εγω θα επαιρνα το iphone 7 λογο το οτι εχει καλη μεταπωλητική αξια και αν δεν σου αρεσει το δινεις και περνεις το s8 πχ που θα βγει μεχρι τοτε αυτη ειναι η γνωμη μου
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία διαφορά πέρα απτην κυρταδα και το θεωρώ πιο όμορφο το EDGE δεν έχει και κάποια άλλη χρησιμότητα. Οπότε κοίτα ποιο σαρεσει εξωτερικά και αν αξίζει το 70ευρω παραπάνω

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μιας κι είπες οτι η χρυση τομη είναι 5,2", κοιταξε και το xiaomi mi5s. Οτι καλύτερο κυκλοφορεί σε ισχυ, 5,15" και αναμενουμε reviews για τη καμερα, η οποια φερεται να ειναι εξαιρετικη...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

 

Φίλος ενδιαφέρεται για οικονομικό vfm smartphone, και θα δοκιμάσει την τύχη του με Xiaomi. Δεν παίζει παιχνίδια, δεν τον πειράζει να έχει 2gb RAM.

 

Δεν μπορώ να τον βοηθήσω στις εξής απορίες:

 

1. Το καλύτερο camera setup σε όσο φτηνότερο μοντέλο, ποιο μοντέλο την έχει;

2. Την 800mHz μπάντα, εν τέλει, την έχουμε ανάγκη για 4g ή όχι; Διάβασα κάπου πως πλέον όλες οι εταιρίες χρησιμοποιούν την εν λόγω μπάντα.

3. Από ποιο κατάστημα θα έχει λιγότερα τρεχάματα με την [όποια] εγγύηση;

4. Εκτός της [μη] αναμονής για παραλαβή, έχει κάποιο πλεονέκτημα η αγορά από Ελληνικό κατάστημα;

 

Ευχαριστώ(-εί) εκ των προτέρων :)

 

Υ/Γ. Αν έχετε να προτείνετε κάτι εκτός από Xiaomi, ευπρόσδεκτες οι προτάσεις, προφανώς.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναζητηση στο φορουμ αλλα τα θεματα που βρηκα ειναι πολυ παλια. Ψαχνω για κινητο που ειναι ανθεκτικο και αδιαβροχο μεχρι τα 40 ευρω. Το κινητο το θελω κυριως για να μην παιρνω το Xiaomi Redmi Note 4 που εχω στα χωραφια και το χαλασω. Δεν ζηταω τιποτα τρομερο, να παιρνει τηλεφωνα και να στελνει μυνηματα, να αντεχει καμια πτωση και λιγο νερο. Δεν με ενοχλει αν δεν εχει Ελληνικα. Εχω βρει καποια τηλαφωνα αλλα δεν υπαρχουν πολλες πληροφοριες. Εχει κανεις εμπειρια με αυτα ή καποιο αλλο για να προτεινει; Ευχαριστω.

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_256588.html

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_524158.html

http://www.banggood.com/Vkworld-Stone-V3-5200mAh-Waterproof-Dustproof-Dropproof-Dual-SIM-Mobile-Phone-p-1032351.html?rmmds=category

http://www.everbuying.net/product1025216.html

Link to comment
Share on other sites

No 1 Α9. Έχω πάρει 2 και είναι ότι καλύτερο έχει περάσει από τα χέρια μου. Τα πλένω κάθε τόσο δεν έχουν το παραμικρό. Τεράστιος φακός έβαλα Micro sd για τραγούδια και το ράδιο πιάνει πολύ καλά όπου και αν είμαι(σε χωράφι το χρησιμοποιώ και εγώ κυρίως). Το καλύτερο είναι η μπαταρία του που κρατάει κάνα μήνα εύκολα και αν το δουλεύεις με ράδιο συνέχεια καμία βδομάδα. Ηχείο πολύ δυνατό και πέρνει 2 sim. Όχι 30 αλλά και στα 100 δεν υπάρχει κάτι καλύτερο.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, φιλος θελει να αγορασει κινητο και το κυριο κριτηριο του ειναι να υποστηριζει screen mirroring.μπορει να διαθεσει μεχρι 350 αλλα εγω ελεγα να περιοριστουμε πιο πολυ στα 200 μιας και εχει ηδη κινητο και την συσκευ την θελει για δευτερο νουμερο και για να προβαλει σε tv .

Η προτασεις παρακαλω να ειναι απο Ελλαδα.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά γράφει? Μπορείς να απαντήσεις σε SMS ελληνικά?

Όχι ελληνικα δεν γράφει. Υπάρχει έκδοση με ελληνικά στο Site της No 1 αλλά δεν κατάφερα να την περάσω στο κινητό.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν υπάρχουν μεγάλες απαιτήσεις, μια αξιοπρεπής κάμερα και μπαταρία. Για γενική χρήση δηλαδή. Ενδιαφέρομαι για αγορά μόνο από Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...