Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ με πείσατε για P9 lite αλλά μου βάλατε μεγάλη φωτιά γιατί βλέπω έξω το 3GB με τα ίδια λεφτα (220) και τρελαίνομαι που δεν έχω κάρτα να το πάρω..........

anyway παίξαμε και χάσαμε μάλλον έχετε κάποιο μαγαζί εκτός σκρουτζ που να μπορούμε να το βρούμε? πάντα για Αθήνα

και πάλι ευχαριστώ για τις άμεσες και γρήγορες απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καιρος να αλλαξω το s3 neo. Το ποσο που διαθετω ειναι μεχρι τα 200-230.

Ειδα λοιπον τα 2 μοντελα της samsung που εχω στον τιτλο.

Με ενδιαφερει η αξιοπιστια, η μπαταρια, η καμερα κ μην κολλαει πουθενα.

Θα ηθελα τις αποψεις σας. Ευχαριστω

Για 10 ευρώ ακόμα σκέψου και το Nexus 5X... Πολύ καλύτερη κάμερα και πολύ πιο γρήγορο από αυτά που βλέπεις. Χώρια το πεντακάθαρο Nougat. Αλλά δεν έχει FM radio και microSD υποδοχή. Υποστηρίζει USB On-The-Go όμως.

Link to comment
Share on other sites

θες να μην κολλαει πουθενα και κοιταζεις κινητο με snp410;;;

Θες καλο κινητο η απλα ενα κινητο που θα γραφει samsung ;;

 

Δες το nexus 5x που λεει ο φιλος το οποιο εχει πολυ δυνατο επεξεργαστη για τα χρηματα του και πολυ δυνατη καμερα και φυσικα πολυ καλυτερο λογισμικο/αναβαθμισεις απο οποιοδηποτε samsung της σειρας.Αν ομως σε ενδιαφερει που δεν εχει καρτα μνημης και καλη αυτονομια,κοιτα το p9 lite

Link to comment
Share on other sites

τα κινητα που γραφεις δεν τα λες και "φθηνα" και ειναι καπως περασμενες φουρνιες.

θες μονο lenovo? αν ναι συμφωνω με τον athens16 πιο πανω.

αν οχι δες επισης τα αξιολογα 3s (5 ιντσες) $140/€128 και RN4 (5.5 ιντσες) $189/€173

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Καιρος να αλλαξω το s3 neo. Το ποσο που διαθετω ειναι μεχρι τα 200-230.

Ειδα λοιπον τα 2 μοντελα της samsung που εχω στον τιτλο.

Με ενδιαφερει η αξιοπιστια, η μπαταρια, η καμερα κ μην κολλαει πουθενα.

Θα ηθελα τις αποψεις σας. Ευχαριστω

 

https://www.skroutz.gr/s/9001596/Samsung-Galaxy-J7-2016-16GB.html

 

Και ξεχνας να το φορτισεις:happy: οσο για τα αλλα σιγουρα δεν κολλαει πουθενα και η καμερα του ειναι ανω του μετριου;)

Link to comment
Share on other sites

Η αναρώτηση του τίτλου. Τι θα προτείνατε?

Οι σχετικές τιμές τους είναι €399, €449 (με έξοδα και ελληνικό ΦΠΑ €477...οπότε ξεφεύγει αρκετά...) και €406 (443 με τα μεταφορικά όπως με διόρθωσε ο φίλος πιό κάτω). Ειδικά το τελευταίο το έχω βρει στο Oppomart. Είναι σοβαρό μαγαζί αυτό? Αξιόπιστο? Εχει αγοράσει κανείς από εκεί?

Edited by Georgema
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασες να συμπεριλάβεις και τα έξοδα αποστολής από το oppomart λογικά γιατί το μόνο που έχουν instock είναι το 6/128 gold και βγαίνει μόνο του $449.00+29.95 τα μεταφορικά.

Προσωπικά θα πήγαινε ή στο one+ ή στο axon 7. Το one+ εαν με ενδιέφερε η γκάμα σε custom rom και το axon εαν ήθελα πολύ καλό ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Εεε τώρα που βγήκε και το Moto G4 Plus στα ίδια λεφτά, δεν νομίζω ότι J7 είναι πλέον ή καλύτερη επιλογή. Μόνο σε αυτονομια είναι καλύτερο, στα υπόλοιπα χάνει
Link to comment
Share on other sites

Εεε τώρα που βγήκε και το Moto G4 Plus στα ίδια λεφτά, δεν νομίζω ότι J7 είναι πλέον ή καλύτερη επιλογή. Μόνο σε αυτονομια είναι καλύτερο, στα υπόλοιπα χάνει

 

Και στο sar;)

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση... Ο πατερας μου εψαχνε ενα κινητο αντοχης... και βρηκε το cat το s30 στο 209 ευρω. Οταν μου το ειπε αρχισα να ψαχνω και εγω και βρηκα σε ελληνικο καταστημα συγκεκριμενα στο dikarto.gr το blackview dv6000s στα ιδια λεφτα. Απο αποψη τεχνολογιας το blackview στα ιδια λεφτα δινει πολλυ περισσοτερα σε σχεση με το cat.. Καλητερο επεξεργαστη σχετικα μεγαλητερη οθονη καλητερη ram και μεγαλητερη rom συν οτι εχει nfc και otg και αισθητηρα ατμοσφαιρικης πιεσης (αυτο δεν ξερω αμα το χρησιμοποιησει ποτε). Αξιζει ο κοπος.γιατι σχετικα την cat την ξερω.... Γνωστη εταιρεια γενικα....... Τι προτεινετε εσεις...... blackview dv6000s η το cat s30 εκτος και αμα προτεινετε κατι καλητερο μεχρι 210 ευρω και φυσικα αγορα απο ελλαδα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξέμεινα από κινητό αφού το S6 έσβησε και απ'οτι μου είπαν στην αντιπροσωπεία της samsung πήρε νερό και δεν καλύπτεται από εγγύηση (;). Τι αξίζει να επιλέξουμε; Ποιο είναι το πιο vfm αυτή τη στιγμή. Δεν έχω προτίμηση σε κάτι πέρα απ' το να μη φεύγει η μπαταρία "αέρα". Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Για επισκευή βγαίνει πολύ ε;

 

Εφόσον ψάχνεις κάτι καλύτερο δύσκολο να προτείνει κανένας κάποιο "vfm".. Και εφόσον οι ανάγκες σου είναι ίδιες... Μόνο s7 μπορώ να σκεφτώ. Εκτός αν ψάχνεις κάτι για διαφορετικό.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το παλικάρι μου είπε ότι θα μου βγει ίδια τιμή με το καινούριο. Η αλήθεια είναι ότι ξενέρωσα με την όλη φάση και έλεγα να πάω σ κάτι άλλο αλλά νομίζω ότι το Σ7 μου κάνει πιο πολύ κλικ πάλι. Ενώ για iphone δεν είμαι σίγουρός ότι είναι λογική η τιμή του.

 

edit: Το op3 το σκεφτόμουν έντονα αλλά μίλησα με το σάιτ και μου είπαν ότι θα το παραλάβω μετά τις 10 Νοέμβρίου και είναι αρκετός καιρός για να είμαι χωρίς κινητό ( θα είμαι και σε ταξίδι αρχές του μήνα)

Edited by manolo20
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας διαλέγει και παίρνει. Προσωπικά εγώ ας πούμε δεν με απασχολεί το sar τόσο γιατί μιλάω σχεδόν πάντα με handsfree και γενικά εφόσον ή συσκευή είναι εντός ορίων ασφαλούς χρήσης δεν του δίνω σημασία. Άλλος μπορεί να αξιολογεί διαφορετικά το sar από εμένα και να τον ενοχλεί. Παρόλα αυτά, θεωρώ ότι το Moto είναι πιο ολοκληρωμένη συσκευή από το J7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ειμαι σε δίλλημα ποια απο τις δυο συσκευές να διαλέξω χωρις να παιζουν ρολο τα χρήματα. Ποιες οι απόψεις σας

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει μια ερευνα αγορας στο SKROUTZ και ειμαι μεταξυ Lg G5 και NEXUS 6P εχετε να προτεινετε κατι αλλο?Και μεταξυ των δυο τι να προτιμησω?
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω αυτα τα δυο θα σου προτεινα να παρεις διαλεξε και τα δυο ειναι πολυ καλα πιστευω οτι το g5 εχει καλυτερη καμερα ενω το αλλο εχει καλυτερο επεξεργαστη και ειναι 5.7 ιντσες η οθονη σε αντιθεση με το g5 που ειναι 5.3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...