Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σου πω τι κάνω εγώ. Δεν βάζω τίποτα απολύτως. Ακόμα και το καλύτερο τζαμάκι να βάλεις, θα δώσεις πάχος και θα χάσεις ελάχιστα σε touch. Από την άλλη θέλει προσοχή να μην το βάζεις σε τσέπες που έχουν και άλλα πράγματα μέσα και εννοείται να μην σου πέσει. Εγώ προτιμώ να δώσω τα χρήματα αυτά για ασφάλεια στην generali που καλύπτει και θραύση του τζαμιού και να απολαμβάνω το γυμνό τζάμι όπως το έφτιαξε ο κατασκευαστής. Υπάρχει βέβαια το μειονέκτημα ότι η ασφάλεια ισχύει για ένα έτος μόνο, αλλά εγώ δεν κρατάω περισσότερο τα κινητά μου.

Ευχαριστω πολυ...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλή Χρονιά!

Καλύπτει σαν το SBS που είχαν τα Public?

Ή αφήνει περιθώρια αριστερά και δεξιά;

 

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk

 

Καλημέρα και καλή χρονιά

Το καλύπτει όλο και δεν αφήνει καθόλου "νερά". Θα επανέλθω το βράδυ που θα πάω σπίτι με φωτογραφίες.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα την αναβάθμιση σε oreo και παρατήρησα ότι όταν βάζω τέρμα φωτεινότητα χειροκίνητα είναι χαμηλότερη από όταν βάζω τέρμα με αυτόματη. Έχει παρατήρηση κάποιος άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Κάνει και σε εσάς θόρυβο ο φορτιστής όταν είναι στην πρίζα η μόνο ο δικός μου το κάνει;

 

τα φτισε να ξερεις

Link to comment
Share on other sites

Κάνει και σε εσάς θόρυβο ο φορτιστής όταν είναι στην πρίζα η μόνο ο δικός μου το κάνει;

Όχι.. Μάλλον, άφησε χρόνους ο δικός σου..

Link to comment
Share on other sites

Όχι.. Μάλλον, άφησε χρόνους ο δικός σου..

Μια χαρά φορτιζει απλά κάποιες φορές κάνει ένα γρρρρρρρ. Να τον πάω για αντικατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου όταν είναι στην μπριζα συνδεδεμένος με το κινητό δεν ακούγεται. Όταν όμως αποσυνδέω το κινητό και μένει μόνος του στην μπριζα κάνει ενα μικρό θόρυβο.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που στην εισερχόμενη κλήση κάνει κάποια δευτερόλεπτα να ακουστεί ο ήχος κλήσης είναι bug ή feature; Αν είναι feature αλλάζει κάπως;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που στην εισερχόμενη κλήση κάνει κάποια δευτερόλεπτα να ακουστεί ο ήχος κλήσης είναι bug ή feature; Αν είναι feature αλλάζει κάπως;

 

μπα κανένα από τα δυο σε μένα βαράει άμεσα μόλις εμφανιστεί ότι κάποιος με καλεί (δεν αργεί δλδ)

και στην 7 που είμαι τώρα και στην 8 που ήμουν

ετσι δλδ

https://www.youtube.com/watch?v=58mSkKYA1xM&feature=youtu.be

Link to comment
Share on other sites

μπα κανένα από τα δυο σε μένα βαράει άμεσα μόλις εμφανιστεί ότι κάποιος με καλεί (δεν αργεί δλδ)

και στην 7 που είμαι τώρα και στην 8 που ήμουν

ετσι δλδ

https://www.youtube.com/watch?v=58mSkKYA1xM&feature=youtu.be

Σε εμένα καθυστερεί λίγο. Μπορώ να πω ότι το προτιμώ έτσι, αλλά θα ήθελα να ήξερα πως αλλάζει. Από τη στιγμή που δεν είναι feature όμως, είναι bug λογικά. Κάποιος άλλος που το έχει;
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα καθυστερεί λίγο. Μπορώ να πω ότι το προτιμώ έτσι, αλλά θα ήθελα να ήξερα πως αλλάζει. Από τη στιγμή που δεν είναι feature όμως, είναι bug λογικά. Κάποιος άλλος που το έχει;

 

3 περιπτώσεις

1, έκανες udate το 8 επάνω στο 7 χωρίς επαναφορά στα εργοστασιακά και κάτι πήγε στραβά

2. το έχεις τόσο γεμάτο με ενεργοβόρες εφαρμογές που η ram βογκάει

3. κάποια κατεστραμμένα αρχεία

 

το 1 και το 3 λύνεται ευκολα με ενα factory reset το 2 θέλεις κάποια συσκευή με πολύ περισσότερη ram και καλύτερο cpu (top του top του σήμερα)

 

αν ήταν bug θα το είχαν από πρώτο μέχρι τελευταίο mate 9

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

3 περιπτώσεις

1, έκανες udate το 8 επάνω στο 7 χωρίς επαναφορά στα εργοστασιακά και κάτι πήγε στραβά

2. το έχεις τόσο γεμάτο με ενεργοβόρες εφαρμογές που η ram βογκάει

3. κάποια κατεστραμμένα αρχεία

 

το 1 και το 3 λύνεται ευκολα με ενα factory reset το 2 θέλεις κάποια συσκευή με πολύ περισσότερη ram και καλύτερο cpu (top του top του σήμερα)

 

αν ήταν bug θα το είχαν από πρώτο μέχρι τελευταίο mate 9

1. Δεν έχω κάνει update στο 8. Αυτό το "πρόβλημα" το έχω από την πρώτη μέρα που πήρα το τηλέφωνο τον Ιούλιο μέχρι σήμερα.

2. Έχω σταθερά από 2gb και πάνω ελεύθερη ram.

3. Δεν είναι κατεστραμμένο το αρχείο mp3 που χρησιμοποιώ. Το κάνει ακόμα και με τους εργοστασιακούς ήχους.

 

Το έκανε και το κάνει πάντα. Ούτε μια φορά που να μην μου το έχει κάνει. Για αυτό νόμιζα ότι είναι feature

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν έχω κάνει update στο 8. Αυτό το "πρόβλημα" το έχω από την πρώτη μέρα που πήρα το τηλέφωνο τον Ιούλιο μέχρι σήμερα.

2. Έχω σταθερά από 2gb και πάνω ελεύθερη ram.

3. Δεν είναι κατεστραμμένο το αρχείο mp3 που χρησιμοποιώ. Το κάνει ακόμα και με τους εργοστασιακούς ήχους.

 

Το έκανε και το κάνει πάντα. Ούτε μια φορά που να μην μου το έχει κάνει. Για αυτό νόμιζα ότι είναι feature

 

σου λεο για κάποιο αρχείο συστήματος (δεν μπορείς να ξέρεις ποιο)

 

μόνο με factory reset θα μάθεις αν έχει θέμα το κινητό σου η κάτι άλλο

 

κάνεις factory reset περνάς μόνο επαφές και κάνεις test κάνει τα ίδια? μάλλον κινητό έχει κατι

Link to comment
Share on other sites

σου λεο για κάποιο αρχείο συστήματος (δεν μπορείς να ξέρεις ποιο)

 

μόνο με factory reset θα μάθεις αν έχει θέμα το κινητό σου η κάτι άλλο

 

κάνεις factory reset περνάς μόνο επαφές και κάνεις test κάνει τα ίδια? μάλλον κινητό έχει κατι

Σε αυτή τη διαδικασία θα μπω όταν περάσω την 8. Άλλωστε όπως είπα πιο πολύ με βολεύει παρά με ενοχλεί
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα! Κατοχος LG G4 ειμαι ετοιμος για μεταβαση στο mate9 αλλα λογω τιμης και παλαιοτητας και το mate10 lite.

Εχει καποιος εμπειρια και απο τα 2 να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα! Κατοχος LG G4 ειμαι ετοιμος για μεταβαση στο mate9 αλλα λογω τιμης και παλαιοτητας και το mate10 lite.

Εχει καποιος εμπειρια και απο τα 2 να βοηθησει?

Το 9 είναι ανωτέρω σε όλους τους τομείς (εκτός από selfie camera και εκεί ελάχιστα)
Link to comment
Share on other sites

Το 9 είναι ανωτέρω σε όλους τους τομείς (εκτός από selfie camera και εκεί ελάχιστα)

 

Thanks egodemis! Η αληθεια ειναι οτι και εγω προς τα mate 9 με βλεπω, αλλα βλεπω μια δυσαρεσκεια με την αναβαθμιση που πηρε...

Link to comment
Share on other sites

η αναβάθμιση είναι ημιεπίσημη αλλά λειτουργική.

τη συγκρίνουμε με την τελευταία 7 που ήταν άψογη, οπότε ο πήχης είναι ψηλά.

δεν νομίζω οτι τίθεται θέμα μεταξύ των δύο κινητών που αντιπαραθέτεις, ξεκάθαρα Μate 9.

 

εγώ έχω μείνει στην oreo πάντως.

βαριέμαι απίστευτα να στήσω εκ νέου το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που μου έδωσε 1 ώρα και 30 λεπτά παραπάνω sot η αναβάθμιση δεν γυρίζω πίσω.

Θα περιμένω βελτιώσεις με updates

. Είναι νομίζω καλύτερο κινητό.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Thanks egodemis! Η αληθεια ειναι οτι και εγω προς τα mate 9 με βλεπω, αλλα βλεπω μια δυσαρεσκεια με την αναβαθμιση που πηρε...

 

γιατί νομίζεις το αλλο θα είναι καλύτερο με το oreo? εδω το mate 10 pro αγκομαχάει ακόμη με το oreo......

Link to comment
Share on other sites

Με την oreo, έχω θέμα με τα smartbands mi και Sony.. Χάνουν συνδεσιμοτητα! Έχω επιλέξει να παίζουν συνέχεια παρασκήνιο και έχω κλείσει την επιλογή ενεργοβόρων εφαρμογων.. Παλιά, δεν είχα θέμα..
Link to comment
Share on other sites

Με την oreo, έχω θέμα με τα smartbands mi και Sony.. Χάνουν συνδεσιμοτητα! Έχω επιλέξει να παίζουν συνέχεια παρασκήνιο και έχω κλείσει την επιλογή ενεργοβόρων εφαρμογων.. Παλιά, δεν είχα θέμα..
για πηγαινε apps&notifications/apps/settings/special access/ignore battery optimisation και κανε allowed τις εφαρμογες που θες να μενουν ανοιχτες

 

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για πηγαινε apps&notifications/apps/settings/special access/ignore battery optimisation και κανε allowed τις εφαρμογες που θες να μενουν ανοιχτες

 

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

 

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα και ενώ είναι στο "επιτρέπεται" πάλι τις κλείνει μόλις κλείσεις την εφαρμογή, ενώ πριν δούλευε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος πως απενεργοποιούμε την ειδοποιήση "Σύστημα Αndroid η τάδε εφαρμογή εκτελείται στο παρασκήνιο"?
Link to comment
Share on other sites

για πηγαινε apps&notifications/apps/settings/special access/ignore battery optimisation και κανε allowed τις εφαρμογες που θες να μενουν ανοιχτες

 

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

 

Θα τσεκάρω.. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...