Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλύτερα να λέτε. Ούτε σε μένα έχει έρθει. Καλύτερα να το φτιάξουν σωστά με updates κτλ και μετά να το πάρουμε. Ούτε σε μένα. Δικαρτο από Ευρώπη κι εμένα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί καλύτερα; Εγώ την έχω περάσει πριν από τα Χριστούγεννα. Δεν έχω πρόβλημα κανένα μέχρι στιγμής. Δεν μου κολλάει πουθενά και δεν υπάρχει θέμα με καμία εφαρμογή. Και δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση. Η μόνη διαφορά που είδα είναι ότι τις 7+ ώρες sot τις έχει για πλάκα. Και είναι όλα ανοιχτά μόνιμα . 4G, GPS, WIFI BLUETOOTH.
pitcap!
Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος από χρόνια με nexus συσκευές , έχω ξενερώσει με τον τρόπο που αναβαθμίζει τα κινητά της η huawei.
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Γιατί καλύτερα; Εγώ την έχω περάσει πριν από τα Χριστούγεννα. Δεν έχω πρόβλημα κανένα μέχρι στιγμής. Δεν μου κολλάει πουθενά και δεν υπάρχει θέμα με καμία εφαρμογή. Και δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση. Η μόνη διαφορά που είδα είναι ότι τις 7+ ώρες sot τις έχει για πλάκα. Και είναι όλα ανοιχτά μόνιμα . 4G, GPS, WIFI BLUETOOTH.
Καλά μην υπερβάλουμε έχει τα θεματσκια της και έχουν αναφερθεί αρκετές φορές

Και το sot είναι σχετικό από άτομο σε άτομο γιατί διαφέρει η χρήση πχ εγώ πάνω από 3 ώρες και κάτι ψιλά ποτέ δεν βγάζω με καμία συσκευή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερχόμενος από χρόνια με nexus συσκευές , έχω ξενερώσει με τον τρόπο που αναβαθμίζει τα κινητά της η huawei.
Άλλο να περάσεις Android χωρίς αλλαγές σε μια συσκευή και άλλο να αλλάξεις 80% του περιεχομένου και να το βάλεις, προφανώς διαφορά τεράστια και πρέπει να βγουν μπόλικες beta αφού βγει final stable
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά έκανε αναβάθμιση.

Μάλλον θα πρέπει να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις. 40b4b0cb60844d7085aa0087da15a556.jpg

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Άλλο να περάσεις Android χωρίς αλλαγές σε μια συσκευή και άλλο να αλλάξεις 80% του περιεχομένου και να το βάλεις, προφανώς διαφορά τεράστια και πρέπει να βγουν μπόλικες beta αφού βγει final stable

 

Καλά προφανώς και συμφωνώ , αλλά η Huawei το έχει χάσει με τόσες εκδόσεις .

Άλλο update για δικαρτα ,άλλο για μονοκαρτα κτλ.

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Καλά προφανώς και συμφωνώ , αλλά η Huawei το έχει χάσει με τόσες εκδόσεις .

Άλλο update για δικαρτα ,άλλο για μονοκαρτα κτλ.

Από το να πάρεις full of bugs Samsung like firmware καλύτερα υπομονή

Εκτός και αν έχεις την '' uodatomania'' τότε πας ολοταχώς για pixel series με χιλιάδες θέματα που έχουν και η Google έκανε τους κατόχους της beta testers 1000 euro

Και ναι άλλο για το ένα άλλο για το άλλο καθος είναι και διαφορετική συσκευή κριός ότι αφορά firmware τον παροχον

Link to comment
Share on other sites

egodemis εργάζομαι στον τομέα των τηλεπικοινωνιών. Προσωπικά θεωρώ τη Huawei μακράν την χειρότερη στον τομέα της υποστήριξης. Μόνο να δείτε πόσα προβλήματα έχουν στο volte και στα configuration τους απαράδεκτοι και απρόσεκτοι. Για την αγορά της Κίνας καλοί είναι.

Στο θέμα των αναβαθμίσεων έχουν χάσει την μπάλα με το fragmentation. Ό,τι χειρότερο για ένα ήδη fragmented Android.

Όσον αφορά την Σαμμυ δρ ξέρω πόσα χρόνια έχεις να χρησιμοποιήσεις αλλά τους θεωρώ πλέον κορυφή και στο software.

Κάτοχος mate9 pro.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην υπερβάλουμε έχει τα θεματσκια της και έχουν αναφερθεί αρκετές φορές

Και το sot είναι σχετικό από άτομο σε άτομο γιατί διαφέρει η χρήση πχ εγώ πάνω από 3 ώρες και κάτι ψιλά ποτέ δεν βγάζω με καμία συσκευή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άλλο να περάσεις Android χωρίς αλλαγές σε μια συσκευή και άλλο να αλλάξεις 80% του περιεχομένου και να το βάλεις, προφανώς διαφορά τεράστια και πρέπει να βγουν μπόλικες beta αφού βγει final stable

 

Εγώ μίλησα συγκεκριμένα για το δικό μου, ότι δεν έχω παρατηρήσει κάποιο bug. Δεν αντιλέγω ότι μπορεί και να υπάρχουν, δεν ήμουν απόλυτος. Για τις ώρες sot το είπα έχοντας ως μέτρο σύγκρισης τη Nougat που σπάνια περνούσα τις 6 ώρες. Και η χρήση είναι ίδια, πριν και τώρα.

pitcap!
Link to comment
Share on other sites

egodemis εργάζομαι στον τομέα των τηλεπικοινωνιών. Προσωπικά θεωρώ τη Huawei μακράν την χειρότερη στον τομέα της υποστήριξης. Μόνο να δείτε πόσα προβλήματα έχουν στο volte και στα configuration τους απαράδεκτοι και απρόσεκτοι. Για την αγορά της Κίνας καλοί είναι.

Στο θέμα των αναβαθμίσεων έχουν χάσει την μπάλα με το fragmentation. Ό,τι χειρότερο για ένα ήδη fragmented Android.

Όσον αφορά την Σαμμυ δρ ξέρω πόσα χρόνια έχεις να χρησιμοποιήσεις αλλά τους θεωρώ πλέον κορυφή και στο software.

Κάτοχος mate9 pro.

 

οχι πολυ καιρο prin s8+ το τελευταιο

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα στο firmware finder το oreo για το μονοκαρτο ειναι πλεον approved...... οποτε αναμενουμε εντος ωρων για το δικαρτο
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά έκανε αναβάθμιση.

Μάλλον θα πρέπει να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις. 40b4b0cb60844d7085aa0087da15a556.jpg

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είχες πάρει την oreo μέσω hicare ή τώρα πρώτη φορά?

Link to comment
Share on other sites

Είχες πάρει την oreo μέσω hicare ή τώρα πρώτη φορά?
Την έχω πάρει ήδη μέσω hicare και τώρα ήρθε αυτή η αναβάθμιση.. Είναι η δεύτερη αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσπαθώ να αλλάξω το μέγεθος κάποιου γραφικόυ στοιχείου και μου βγάζει αυτό.. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται αφού δείχνει να μην λειτουργεί... Ξέρει κάποιος; 8801d005037a35ceda95c9de900560fe.jpg

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατήσεις παρατεταμένα και σου βγάλει τις 4 κουκίδες, τότε βάζεις το δάχτυλο σου σε μια κουκίδα και τη σέρνεις προς την κατεύθυνση που θέλεις να μεγαλώσει.
Link to comment
Share on other sites

Όταν πατήσεις παρατεταμένα και σου βγάλει τις 4 κουκίδες, τότε βάζεις το δάχτυλο σου σε μια κουκίδα και τη σέρνεις προς την κατεύθυνση που θέλεις να μεγαλώσει.
Αυτό κάνω αλλά μετακινεί όλο το γραφικό και δεν του αλλάζει μέγεθος..

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνω αλλά μετακινεί όλο το γραφικό και δεν του αλλάζει μέγεθος..

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μήπως ειναι not resiable το συγκεκριμένο

Link to comment
Share on other sites

Μπα νομίζω ότι αλλάζει μέγεθος κανονικά.

Εκτός κια εάν στην ορεο δεν αλλάζει πλεων

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι είδαν τα μάτια μου η huawei σταμάτησε την παραγογη του Mate 9 για να μην κανιβαλιζει τα επόμενα mate ότι αφορά της πώλησης
Link to comment
Share on other sites

Τι είδαν τα μάτια μου η huawei σταμάτησε την παραγογη του Mate 9 για να μην κανιβαλιζει τα επόμενα mate ότι αφορά της πώλησης

 

Λογικο ακουγεται...

Φαντασου οτι περιμενω πιθανο ξεσκαρταρισμα οπως το καλοκαιρι για να το χτυπησω!

Edited by christar
Link to comment
Share on other sites

Λογικο ακουγεται...

Φαντασου οτι περιμενω πιθανο ξεσκαρταρισμα οπως το καλοκαιρι για να το χτυπησω!

 

μαλλον δεν.... καθος πλεον σταματισε και απλα φευγουν τελευταια κομματα απο μικρομαγαζα

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κάποιος την ενημέρωση MHA-L29C-432B363 (8.0.0.363)

από το Frimware finder; Να την περάσω;

Αν δεν είναι approved βάση του imei δεν μπορείς γιατί πλέον η huawei ελέγχει για υπογραφή βάση του imei στο Android 8
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι approved βάση του imei δεν μπορείς γιατί πλέον η huawei ελέγχει για υπογραφή βάση του imei στο Android 8

 

Το έκανα και μου έβγαλε την αναβάθμιση για αυτό ρωτάω

Link to comment
Share on other sites

Δεν διέκρινα καμία αλλαγή παντός. Όλα είναι όπως και πρώτα.

Συνεχίζει να αργεί να ανοίξει τις εφαρμογές.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...