Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα τολμήσω να συμφωνήσω και εγώ ότι το Oreo πιέζει τη ram παραπάνω από ότι η nougat. Από την άλλη όμως αυτή είναι και η δουλειά της ram στο Android.

Υ.Γ η συσκευή μου είναι το honor 8 pro, απλώς το ανέφερα και εγώ ως διαπίστωση.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες μόλις έλαβα μήνυμα για oreo update...

Προς πιο έμπειρους, το κάνουμε ή περιμένουμε?

 

FG9reub.png

εγώ πάλι από την άλλη δεν έχω δει κάποια καθυστέρηση στην συσκευή .

Η χρήση που κάνω είναι internet , Spotify , Plex για ταινίες (mkv) , Netflix , duo και photos που τις έχω στο cloud (Google) .

Η συσκευή λειτουργεί άψογα , μπορεί να καταναλώνει λιιιιγο περισσότερη ram αλλά στο ανταποδίδει με το dozen που κάνει τρομερή διαχείριση στην μπαταρία όταν το έχεις σε αναμονή .

Για μένα κάντο .

 

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει δουλέψει κάποιος το apk με το dialler της Google , να μου πει εντυπώσεις .

Edited by Kanenask
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι από την άλλη δεν έχω δει κάποια καθυστέρηση στην συσκευή .

Η χρήση που κάνω είναι internet , Spotify , Plex για ταινίες (mkv) , Netflix , duo και photos που τις έχω στο cloud (Google) .

Η συσκευή λειτουργεί άψογα , μπορεί να καταναλώνει λιιιιγο περισσότερη ram αλλά στο ανταποδίδει με το dozen που κάνει τρομερή διαχείριση στην μπαταρία όταν το έχεις σε αναμονή .

Για μένα κάντο .

 

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει δουλέψει κάποιος το apk με το dialler της Google , να μου πει εντυπώσεις .

Με αυτή την χρήση δεν θα δεις διαφορά
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις έλαβα μήνυμα για oreo update...

Προς πιο έμπειρους, το κάνουμε ή περιμένουμε?

 

FG9reub.png

 

Εγώ την έκανα, μπας και διορθωθούν τα κακώς κείμενα από την ήδη περασμένη μέσω hicare 8αρα..

Link to comment
Share on other sites

και εγώ μέσω hicare είχα περάσει την 8 αλλά δεν μου έχει έρθει τίποτα ακόμα.
Σταδιακά την δίνουν
Link to comment
Share on other sites

τελικά μου ήρθε, αλλά σαν quick update 480MB, όχι 2,51 GB που βλέπω παραπάνω.

θυμίζω είχα περάσει την 8 μέσω hicare.

όποιος είχε περάσει μέσω hicare τι μέγεθος του ήρθε?

Link to comment
Share on other sites

τελικά μου ήρθε, αλλά σαν quick update 480MB, όχι 2,51 GB που βλέπω παραπάνω.

θυμίζω είχα περάσει την 8 μέσω hicare.

όποιος είχε περάσει μέσω hicare τι μέγεθος του ήρθε?

 

480 κι εμένα..

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι διαφορετικο παιδια;; Χειριζεται κανεις σας drone απο το Mate 9 ;;;;

Αντιμετωπιζει καποιο προβλημα στο χειρισμο ;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι διαφορετικο παιδια;; Χειριζεται κανεις σας drone απο το Mate 9 ;;;;

Αντιμετωπιζει καποιο προβλημα στο χειρισμο ;;

Εγώ ένα parrot που έχω, το πάει κομπλέ..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου , ψηνομαι για DJI Spark....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ψιλοάσχετο αυτό που θα ρωτήσω,αλλά αξίζει η μετάβαση στη συσκευή cat s41; Επειδή ασχολούμαι με εκτός δραστηριότητες (βουνού),αξίζει να πάω από το mate 9 στην παραπάνω συσκευή; το έχει δοκιμάσει κανείς,να μου πει τη γνώμη του;

Γιατί αν αξίζει,σκέφτομαι για ανταλλαγή το δικό μου L29 που το έχω αγοράσει τον Οτώβρη που μας πέρασε.Ευχαριστώ..... και για να μη χαλάμε το θέμα,μπορεί να μου απαντήσει κάποιος με π.μ..

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

το Mate 10 έχει μια επιλογή για να γίνει το μενού των settings μαύρο.

έχετε δει κάτι αντίστοιχο στο δικό μας ή έχουν πει αν θα έρθει σε κάποια αναβάθμιση του oreo?

Link to comment
Share on other sites

το Mate 10 έχει μια επιλογή για να γίνει το μενού των settings μαύρο.

έχετε δει κάτι αντίστοιχο στο δικό μας ή έχουν πει αν θα έρθει σε κάποια αναβάθμιση του oreo?

Δεν έχει βρει κάτι . Αλλά αν κατεβάσεις το emui themes factory από το play store θα βρεις διάφορα themes .
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βρει κάτι . Αλλά αν κατεβάσεις το emui themes factory από το play store θα βρεις διάφορα themes .
Είναι μόνο για amoled το μαύρο το έχει και το Mate 9 pro
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μην κερδίζεις κάτι απο άποψη κατανάλωσης σε lcd, αλλά σαν επιλογή δεν βλέπω γιατί δεν μας το δίνουν.
Πολλά δεν δίνει , μπορείς να τα βρεις από αλλού ... Στο app που σου είπα θα βρεις το dark theme που θες ....
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

εκανα την αναβαθμιση σε oreo πριν λιγες μερες,εχω χαζεψει με την μπαταρια,θα τελειωσει ποτε επιτελους:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα το δικό μου πήρε αναβάθμιση σε oreo εδώ και μια εβδομάδα. Την έκανα μέσω Ota με καθαρή εγκατάσταση. Το WIFICALL το έχει κανονικά η συσκευή αλλά δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί γιατί η συσκευή δεν είναι διαθέσιμη στην λίστα της cosmote. Παρεμπιπτόντως το δικό μου είναι το μονοκαρτο αγορασμένο από cosmote. Και με μια συνομιλία που είχα μαζί τους μου είπαν να περιμένω μέχρι να βάλουν στην λίστα τους την συγκεκριμένη συσκευή. Άγνωστο το πότε θα μπει. Αλλά με λίγο ψάξιμο το ενεργοποιήσα και δουλεύει κανονικά στην συσκευή μας.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

καλημέρα, μπορείς να μου πεις πως κατάφερες να ενεργοποιησεις το wifi call? εχω το L29 και δεν το αγόρασα από κατάστημα της cosmote,

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, μπορείς να μου πεις πως κατάφερες να ενεργοποιησεις το wifi call? εχω το L29 και δεν το αγόρασα από κατάστημα της cosmote,

ευχαριστώ

Καλησπέρα είχα μιλήσει με την cosmote και μου είχαν πει να περιμένω μέχρι να μπει η συσκευή μας στην λίστα. Και μια μέρα καθόμουν με ένα φιλαράκι και συζητούσαμε μου είπε ότι στην συσκευή του δουλεύει κομπλέ. Η συσκευή του φίλου Samsung s7 edge. Και είπα να δοκιμάσω να βάλω την κάρτα μου και να στείλω SMS για να ανοίξει στην κάρτα μου (μιας και στην cosmote ήταν μεγάλος κόπος να το κάνει) έστειλα το sms και μου ήρθε το μήνυμα ενεργοποίησης, έβγαλα την κάρτα μου την έβαλα στο δικό μου άνοιξα τους διακόπτες και είναι έτοιμο.

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είχα μιλήσει με την cosmote και μου είχαν πει να περιμένω μέχρι να μπει η συσκευή μας στην λίστα. Και μια μέρα καθόμουν με ένα φιλαράκι και συζητούσαμε μου είπε ότι στην συσκευή του δουλεύει κομπλέ. Η συσκευή του φίλου Samsung s7 edge. Και είπα να δοκιμάσω να βάλω την κάρτα μου και να στείλω SMS για να ανοίξει στην κάρτα μου (μιας και στην cosmote ήταν μεγάλος κόπος να το κάνει) έστειλα το sms και μου ήρθε το μήνυμα ενεργοποίησης, έβγαλα την κάρτα μου την έβαλα στο δικό μου άνοιξα τους διακόπτες και είναι έτοιμο.

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

το φαντάστηκα,

έξυπνο

;););)

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάλι, για το honor 8 pro, έστειλα απλώς το μήνυμα στη cosmote εχθές το βράδυ και μέσα σε 5 λεπτά είχαν ανοίξει και το 4g και το WiFi calling.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...