Jump to content

Honor 6X


lastbaron
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί είναι τόσο χρήσιμο; Ποια η διαφορά με το να το βάλεις σε λειτουργία πτήσης όταν κοιμάσαι;

 

Δε χάνεις ούτε εκείνη την λίγη ενέργεια...! Ίσως έχεις δίκιο ότι δεν είναι τόοσο τρομερό, αλλά έχει τύχει με το παλιό να μην μπορώ να το φορτίσω κ να 'χω 10-15%. Ε, για συντήρηση ενέργειας το κλείνεις κ ξενοιάζεις. Ή πες ότι το κλείνεις για τον χ-ψ λόγο κ μετά ξεχνάς να το ανοίξεις κ πέφτεις για ύπνο (λέεεμε τώρα). Αυτό θα σε ξυπνήσει!!!! Απλά δεν σε νοιάζει να το ανοίξεις!!!!!

 

Εγώ το 'χω βάλει να σβήνει κάθε βράδυ 2-7 (το ξεχνάω συνήθως τόσο κοντά μου που με βολεύει για να γλιτώσω ακτινοβολία).. Το ότι σου δίνει αυτή τη δυνατότητα (να ορίσεις ώρα που θα ανοίξει μόνο του) μου έδωσε την ιδέα ότι ίσως ανοίξει κ μόνο του για το ξυπνητήρι..

Μένει να δοκιμαστεί με ειδοποιήσεις, αν κ δεν το νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 630
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Flight mode εγώ το βάζω το βράδυ. Ακόμα και σε συσκευή με σχετικά πεσμένη μπαταρία δεν χάνει πάνω από 1-2%. Το ιδανικό είναι είναι ξεφόρτιστο, και το βάζω όσες ώρες κοιμάμαι να φορτίζει με μικρής ισχύος φορτιστή.

 

Sent from my BLN-L21

Link to comment
Share on other sites

Δε χάνεις ούτε εκείνη την λίγη ενέργεια...! Ίσως έχεις δίκιο ότι δεν είναι τόοσο τρομερό, αλλά έχει τύχει με το παλιό να μην μπορώ να το φορτίσω κ να 'χω 10-15%. Ε, για συντήρηση ενέργειας το κλείνεις κ ξενοιάζεις. Ή πες ότι το κλείνεις για τον χ-ψ λόγο κ μετά ξεχνάς να το ανοίξεις κ πέφτεις για ύπνο (λέεεμε τώρα). Αυτό θα σε ξυπνήσει!!!! Απλά δεν σε νοιάζει να το ανοίξεις!!!!!

 

Εγώ το 'χω βάλει να σβήνει κάθε βράδυ 2-7 (το ξεχνάω συνήθως τόσο κοντά μου που με βολεύει για να γλιτώσω ακτινοβολία).. Το ότι σου δίνει αυτή τη δυνατότητα (να ορίσεις ώρα που θα ανοίξει μόνο του) μου έδωσε την ιδέα ότι ίσως ανοίξει κ μόνο του για το ξυπνητήρι..

Μένει να δοκιμαστεί με ειδοποιήσεις, αν κ δεν το νομίζω.

Σε λειτουργία πτήσης δεν καταναλώνει ούτε 1%. Με το κλείσε άνοιξε πιο πολύ καταναλώνει
Link to comment
Share on other sites

Ok, δεν έχω ελέγξει αυτό εδώ ποσό κρατάει. Το παλιό μου προφανώς ήταν πολύ για τα μπάζα.. Αν καταναλώνει όντως μόνο τόσο, μια χαρά. Κ πάλι θεωρώ ότι είναι χρήσιμο όμως, και ότι θα το αξιοποιήσω κάποια στιγμή!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε αναβάθμιση σε emui 5.0.1 με ενημέρωση κώδικα ασφαλείας σε 1η Αυγούστου από 1η Μαρτίου που ήταν. 570κάτι MB.

 

Sent from my BLN-L21

Link to comment
Share on other sites

Δε χάνεις ούτε εκείνη την λίγη ενέργεια...! Ίσως έχεις δίκιο ότι δεν είναι τόοσο τρομερό, αλλά έχει τύχει με το παλιό να μην μπορώ να το φορτίσω κ να 'χω 10-15%. Ε, για συντήρηση ενέργειας το κλείνεις κ ξενοιάζεις. Ή πες ότι το κλείνεις για τον χ-ψ λόγο κ μετά ξεχνάς να το ανοίξεις κ πέφτεις για ύπνο (λέεεμε τώρα). Αυτό θα σε ξυπνήσει!!!! Απλά δεν σε νοιάζει να το ανοίξεις!!!!!

 

Εγώ το 'χω βάλει να σβήνει κάθε βράδυ 2-7 (το ξεχνάω συνήθως τόσο κοντά μου που με βολεύει για να γλιτώσω ακτινοβολία).. Το ότι σου δίνει αυτή τη δυνατότητα (να ορίσεις ώρα που θα ανοίξει μόνο του) μου έδωσε την ιδέα ότι ίσως ανοίξει κ μόνο του για το ξυπνητήρι..

Μένει να δοκιμαστεί με ειδοποιήσεις, αν κ δεν το νομίζω.

 

Που πας και ρυθμίζεις να κλείσει και να ανοίξει μόνο του;

 

Edit : το βρήκα πώς γίνεται

Edited by liam69
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω σχεδόν από όταν πρωτοβγηκε. Ότι γυαλί και ζελατίνα έχω βάλει , και έχω δοκιμάσει πάνω από 10 διαφορετικά, πάντα δεν κάθεται καλα στις άκρες και σηκώνεται.τον πρώτο μήνα είχα βγάλει την μαμά ζελατίνα και συνεχώς ήθελε καθάρισμα.βέβαια ακόμα και γυμνό δεν είχε αφήσει ίχνος σημάδιου στην οθονη. Οπότε στο τέλος το άφησα με το γυαλί και ας σηκώνεται στην άκρες , για προστασία και ας μην φαίνεται ωραία.

 

Έχω να σας προτείνω το εξής που βλέπω κανένας δεν το έκανε θέμα. Η κάμερα πίσω εξέχει αρκετά ακόμα και με θήκη , και το γυαλακι της όντας διπλή κάμερα ενιαίοι μεγάλο και εγω το φοβόμουν αρκετά περισσότερο από την οθόνη μιας και συνέχεια ακουμπάει κάτω. Γι'αυτό πήρα από ebay tempered glass για την κάμερα . Εφαρμόζει τέλεια αμέσως και δεν δημιουργεί κανένα θεμα σε φώτο. Για 50,60 λεπτά που κάνει αξίζει με τα χίλια

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

 

Έχω να σας προτείνω το εξής που βλέπω κανένας δεν το έκανε θέμα. Η κάμερα πίσω εξέχει αρκετά ακόμα και με θήκη , και το γυαλακι της όντας διπλή κάμερα ενιαίοι μεγάλο και εγω το φοβόμουν αρκετά περισσότερο από την οθόνη μιας και συνέχεια ακουμπάει κάτω. Γι'αυτό πήρα από ebay tempered glass για την κάμερα . Εφαρμόζει τέλεια αμέσως και δεν δημιουργεί κανένα θεμα σε φώτο. Για 50,60 λεπτά που κάνει αξίζει με τα χίλια

αν μπορεις βαλε ενα link να το τσιμπησουμε και εμεις!

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις βαλε ενα link να το τσιμπησουμε και εμεις!

 

Εγώ έχω ήδη τσιμπησει ένα από εδώ http://www.ebay.com/itm/9H-Rear-Camera-Lens-Tempered-Glass-Film-Protector-Case-For-Huawei-Mate-9-honor6X/142281790916?_trkparms=ao%3D1%26asc%3D20160502134249%26meid%3D6a44948f53814082814f46d378866978%26pid%3D100282%26&_trksid=p5713.c100282.m3503 που θα έλθει όμως σε κανένα δίμηνο όπως ανέφερε ο πωλητης.

Επίσης πηρα και αυτό το Tempered Glass http://www.ebay.com/itm/NILLKIN-9H-9H-9H-Pro-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-HUAWEI/151926634718?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=451498780177&_trksid=p2057872.m2749.l2649 κυρίως λόγω ονόματος και πάχους μόνο 0.2mm.

Σε κανενα μήνα θάρθει οπότε το αφήνω προσωρινά με την ζελατίνα του.

 

Για κατι πιο γρήγορο υπάρχει και αυτό απο Amazon https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01M2480XR/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A10QVFBSEZZ6EB&psc=1 που το είδα να το περνάνε στο Youtube και μου άρεσε καθως αφήνει και 1mm γύρω γύρω ώστε να μπορεί να φορεθεί μια TPU θήκη.Είναι συσκευασία 2 κομματιων και κανει λιγότερο απο 6 ευρω. Με τα μεταφορικά όμως φτάνει στα 12 ευρώ (εδώ συμφέρει να γίνει πιο μεγάλη παραγγελία για να επιμεριστουν τα έξοδα αποστολής-εγώ μέσα είμαι αν θέλουν κάποιοι να παραγγείλουμε μαζικά)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε όποιον δεν έρχεται η αναβάθμιση- θα πρέπει να βάλετε κάρτα SIM.

 

Έχει δοκιμάσει κανείς root + twrp install ή κάποιο άλλο recovery ; πάντα για το BLN-L21. Υπάρχει κάποιος οδηγός;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ αυτή του Πλαίσιο σήμερα. Ακόμα κλαίω τα λεφτά μου: Δεν είναι όσο σκληρό περίμενα το υλικό, μα το χειρότερο, δεν εφαρμόζει καλά για το πάτημα των πλαϊνων κουμπιών και θέλει πολύ προσπάθεια να διαβάσει το δαχτυλικό αποτύπωμα μιας και είναι πολύ παχιά, δίχως καλή εφαρμογή και δεν χωράει το δάχτυλό μου (φαντάζομαι πως μια γυναίκα δεν θα έχει το ίδιο πρόβλημα).
Link to comment
Share on other sites

 

Μόλις παρήγγειλα και εγώ αυτή του πλαισίου μέχρι να έρθουν και εμένα τα πράγματα.

Αλήθεια πως κάθεται το κινητό μας στην θήκη ?

 

 

Ωπα ...τώρα είδα το σχόλιο του φίλου VfV .Θα παω να την δω από κοντα πρώτα καθως δεν εχω πληρώσει ακόμα....

Edited by mlojim
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ήδη τσιμπησει ένα από εδώ http://www.ebay.com/itm/9H-Rear-Camera-Lens-Tempered-Glass-Film-Protector-Case-For-Huawei-Mate-9-honor6X/142281790916?_trkparms=ao%3D1%26asc%3D20160502134249%26meid%3D6a44948f53814082814f46d378866978%26pid%3D100282%26&_trksid=p5713.c100282.m3503 που θα έλθει όμως σε κανένα δίμηνο όπως ανέφερε ο πωλητης

 

Αυτό ακριβώς . Με μια αναζήτηση το βρίσκετε και στα μισά χρήματα

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα μία Hybrid Tough Armour 6,90€ από ένα μαγαζί στην Καρδίτσα σε χρώμα γκρι,φυσικα δίνει όγκο στο κινητό,αλλα προφυλάσσει πολύ καλά την καμερα,και όλη την συσκευή...Πήρα και 3 tempered glass,ακομα δεν τα έχω βάλει,αλλα έχει άνοιγμα όπως ή εργοστασιακή ζελατίνα και πιάνει πιο καλα την οθόνη,σ ε μία δοκιμή που του έκανα γρήγορη...Το θέμα είναι αν πιάνει καλά στις άκρες....

Τώρα σαν συσκευή είναι καλύτερη απο το Redmi Note 4,καλυτερη κάμερα,και εμένα με καλύπτει πιο πολύ....

Μαζί με το 1+3Τ που έχω είμαι καλυμμένος τουλάχιστον για ένα χρόνο στο θέμα συσκευής....Θα ήθελα μόνο το Note 8,αλλα ή τιμή τού είναι απαγορευτική....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα μία Hybrid Tough Armour 6,90€ από ένα μαγαζί στην Καρδίτσα σε χρώμα γκρι,φυσικα δίνει όγκο στο κινητό,αλλα προφυλάσσει πολύ καλά την καμερα,και όλη την συσκευή...Πήρα και 3 tempered glass,ακομα δεν τα έχω βάλει,αλλα έχει άνοιγμα όπως ή εργοστασιακή ζελατίνα και πιάνει πιο καλα την οθόνη,σ ε μία δοκιμή που του έκανα γρήγορη...Το θέμα είναι αν πιάνει καλά στις άκρες....

Τώρα σαν συσκευή είναι καλύτερη απο το Redmi Note 4,καλυτερη κάμερα,και εμένα με καλύπτει πιο πολύ....

Μαζί με το 1+3Τ που έχω είμαι καλυμμένος τουλάχιστον για ένα χρόνο στο θέμα συσκευής....Θα ήθελα μόνο το Note 8,αλλα ή τιμή τού είναι απαγορευτική....

 

Πήρες 3 διαφορετικά tempered glass ή πακέτο με 3? Όταν δοκιμάσεις, πες μας ποιο/ποια είναι κ αν αξίζει/-ζουν πλιζ.

Επίσης, το tempered δε θα ενοχλεί τη θήκη? Την σκέφτομαι κ εγώ την συγκεκριμένη, αν κ φοβάμαι λίγο τον όγκο κ τα παρακάτω.

Το δακτυλικό αποτύπωμα το φτάνεις ή είναι πολύ βαθιά πλέον? Τα πλαϊνά κουμπιά πατιούνται εύκολα?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα και εγώ αυτή του πλαισίου μέχρι να έρθουν και εμένα τα πράγματα.

Αλήθεια πως κάθεται το κινητό μας στην θήκη ?

 

 

Ωπα ...τώρα είδα το σχόλιο του φίλου VfV .Θα παω να την δω από κοντα πρώτα καθως δεν εχω πληρώσει ακόμα....

 

Η αλήθεια είναι ότι κυρίως για τα κουμπιά δεν έχει καλή εφαρμογή. Ωστόσο ήθελα εσπευσμένα θήκη που να καλύπτει και τον πρόσοψη οπότε...

Link to comment
Share on other sites

Πήρες 3 διαφορετικά tempered glass ή πακέτο με 3? Όταν δοκιμάσεις, πες μας ποιο/ποια είναι κ αν αξίζει/-ζουν πλιζ.

Επίσης, το tempered δε θα ενοχλεί τη θήκη? Την σκέφτομαι κ εγώ την συγκεκριμένη, αν κ φοβάμαι λίγο τον όγκο κ τα παρακάτω.

Το δακτυλικό αποτύπωμα το φτάνεις ή είναι πολύ βαθιά πλέον? Τα πλαϊνά κουμπιά πατιούνται εύκολα?

 

Η θήκη εμένα με βόλεψε πολύ,παρόλο που της δίνει όγκο...Όσο αφορά τα τζαμακια δεν τα έχω βάλει ακόμα,αλλά πιστεύω ότι δεν θα έχει κάποιο θέμα....

Την κάμερα την προστατεύει αρκετά,μιας και έχει βάθος η θήκη,και με το δαχτυλικο αποτύπωμα δεν έχω κανένα θέμα....Αλλά είναι αρκετό όγκο η θήκη....

Να σκεφτείς έχω την Spigen Rughed Armour στο 1+3Τ,και φαίνεται μικρή μπροστά στην θήκη του 6Χ....Εμένα μου αρέσει.....

Link to comment
Share on other sites

Στις συντομεύσεις του κινητού έχει μια που λέγεται κλείδωμα οθόνης . Την πατάς και κλείνει η οθόνη. Έτσι ανοίγοντας με τον σενσορα και κλείνοντας με την συντόμευση την οθόνη δεν χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ το κουμπί
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρω πως ρυθμίζεται η ημερομηνία επαναφοράς χρήσης δεδομένων στο τηλέφωνο (EMUI 5.0, Nougat 7.0), ώστε να μπορώ να θέσω όρια χρήσης όχι 01η εως 31η όπως είναι by default, αλλά η έναρξη μέτρησης να ξεκινάει κάθε 20η του μήνα, δυστυχώς δεν μπορώ να το βρω
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα tempered glass που δεν κολλάνε καλά, λόγω στρογγυλεμένης άκρης.

Βλέπω να γράφουν πως υπάρχει ένα άλλο είδος το οποίο είναι μαύρο στις άκρες και διάφανο μόνο στο κυρίως μέρος της οθόνης, το οποίο μπαίνει χωρίς πρόβλημα.

Το βρήκα στο ebay, π.χ. : http://www.ebay.com/itm/263152619727

Μπορεί όντως να μπαίνει καλύτερα, ή απλά επειδή είναι μαύρο στο περίγραμμα και να μην κολλάει καλά απλά να μην φαίνεται.

Όπως και να έχει, παρήγγειλα 4 κομμάτια και όταν με το καλό έρθουν θα αναφέρω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Στις συντομεύσεις του κινητού έχει μια που λέγεται κλείδωμα οθόνης . Την πατάς και κλείνει η οθόνη. Έτσι ανοίγοντας με τον σενσορα και κλείνοντας με την συντόμευση την οθόνη δεν χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ το κουμπί

 

Πολύ βολικό.....Σε γενικές γραμμές είμαι πιο ικανοποιημενος από το 6Χ σε σχέση με το Redmi Note 4 που έχω ταυτόχρονα....Για τα λεφτά του 179€ είναι ή καλύτερη αγορά...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έψαχνα μια κάρτα micro sd για το τηλέφωνο σήμερα παρήγγειλα τη Sandisk A1 Ultra Micro SDHC UHS-1 https://www.gearbest.com/memory-cards/pp_718128.html?wid=21&lkid=10801827 με κουπόνι έκπτωσης το SDA164GCP στα 20.20 USD με registered mail.

Σύμφωνα με αυτό http://www.androidpolice.com/2017/05/09/buyers-guide-microsd-cards-classes-speeds-recommendations-spring-2017/ το άρθρο ο τύπος A1 στις κάρτες SD είναι ιδανικός για εφαρμογές επιπρόσθετα με τη χρήση ως αποθηκευτικός χώρος.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έψαχνα μια κάρτα micro sd για το τηλέφωνο σήμερα παρήγγειλα τη Sandisk A1 Ultra Micro SDHC UHS-1 https://www.gearbest.com/memory-cards/pp_718128.html?wid=21&lkid=10801827 με κουπόνι έκπτωσης το SDA164GCP στα 20.20 USD με registered mail.

Σύμφωνα με αυτό http://www.androidpolice.com/2017/05/09/buyers-guide-microsd-cards-classes-speeds-recommendations-spring-2017/ το άρθρο ο τύπος A1 στις κάρτες SD είναι ιδανικός για εφαρμογές επιπρόσθετα με τη χρήση ως αποθηκευτικός χώρος.

 

Όταν έρθει κάνε register την κάρτα στο site της sandisk για να σιγουρευτείς ότι είναι ορίτζιναλ.

Φιλικά στο λέω, μην αγοράζεις επώνυμες κάρτες από κινέζους.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά προσπάθησα να εφαρμόσω την πατέντα που ξεκολλάς το τσιπάκι της κάρτας SIM και το κολλάς σε micro sd ώστε να μπορέσεις να τοποθετήσεις στην 2η υποδοχή και τις 2 ταυτόχρονα. Αφού το δοκίμασα με μια παλιά SIM και δούλεψε με την πρώτη, το έκανα και στην κανονική SIM, και όλα πήγαν καλά. Έχω τώρα και 2 SIM μαζί με μια 64άρα SD.

 

Sent from my Honor 6X

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 6X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...