Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα οι Ινδιάνοι και τα ρομπότ με ξενέρωσαν μετά την 2η σαιζόν, όχι οι εξωγήινοι.

:D

 

:worry: αλλη σειρα βλεπω εγω?

το μονο σιγουρο ειναι οτι ειναι χασιμο η σειρα! εκει με τα πισωγυρισματα το εχασα το θεμα! εχω να δω αλλα 3 επισοδεια, τα τελευταια! μαλλον σημερα!

Link to comment
Share on other sites

"oooh I m an alien I'm a legal alien, I m an Englishman in New York":whistle:

ή - όπως λέει και το μότο της σειράς - all of us are aliens all of us are lost :p

 

Εμένα οι Ινδιάνοι και τα ρομπότ με ξενέρωσαν μετά την 2η σαιζόν, όχι οι εξωγήινοι.

:D

κρύβε λόγια, κρύβε λόγια!:ninja:

 

παντως - μεταξύ μας και να μη διαρρεύσει - δε μας πολυπαίρνει να κάνουμε πλάκα με μια σειρά που περιλαμβάνει ένα καπνοτέρας, πολικές αρκούδες που τηλεμεταφέρονται από τον Ειρηνικό στην Τυνησία, ένα ολόκληρο νησί που κάνει "πουφ!" και εξαφανίζεται, νεκραναστάσεις, ταξίδια στο χρόνο που προκύπτουν απ το στρίψιμο προϊστορικών τροχών και διάφορες άλλες μαγικές τελετές :worry::X

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου άρεσε αρκετά το επεισόδιο - όπως όλα φέτος εκτός από το 316! :D

Μου αρέσει φοβερά που οι συγγραφείς φροντίζουν να διευθετήσουν ακόμα και λεπτομέρειες, όπως τα 3.2 εκατομμύρια δολάρια που ζήτησε ο Μάιλς από τον Μπεν στον 4ο κύκλο - ποιος το θυμόταν αυτό;; :p

Μάθαμε επίσης ποιος έστησε το ψεύτικο αεροπορικό δυστύχημα.

Για τους ανθρώπους που άρπαξαν τον Μάιλς δεν είμαι σίγουρος γιατί προβληματίζεστε. Εμένα μου φάνηκε λογικό να υποθέσω ότι είναι του Μπεν, αυτές δεν είναι οι δύο αντιμαχόμενες πλευρές; Όπως είπε και ο captum, είναι πολύ αργά να εισάγουν καινούργια ομάδα "κακών" - αν και η θεωρία της just_a_comment είναι αρκετά ενδιαφέρουσα.

 

P.S. Τώρα που το σκέφτομαι, τα 3.2 εκατομμύρια δολάρια δεν είναι ένα hint για το πού ανήκουν οι τύποι που άρπαξαν τον Μάιλς, αφού είναι το ακριβές ποσό που ζήτησε από τον Μπεν αργότερα για να αλλαξοπιστήσει;

 

P.S.2 Το 4 8 15 16 23 42 είναι serial number;;; :lol:

 

P.S.3 Καλό Πάσχα σε όλους!!:)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου άρεσε αρκετά το επεισόδιο - όπως όλα φέτος εκτός από το 316! :D

Μου αρέσει φοβερά που οι συγγραφείς φροντίζουν να διευθετήσουν ακόμα και λεπτομέρειες, όπως τα 3.2 εκατομμύρια δολάρια που ζήτησε ο Μάιλς από τον Μπεν στον 4ο κύκλο - ποιος το θυμόταν αυτό;; :p

Μάθαμε επίσης ποιος έστησε το ψεύτικο αεροπορικό δυστύχημα.

Για τους ανθρώπους που άρπαξαν τον Μάιλς δεν είμαι σίγουρος γιατί προβληματίζεστε. Εμένα μου φάνηκε λογικό να υποθέσω ότι είναι του Μπεν, αυτές δεν είναι οι δύο αντιμαχόμενες πλευρές; Όπως είπε και ο captum, είναι πολύ αργά να εισάγουν καινούργια ομάδα "κακών" - αν και η θεωρία της just_a_comment είναι αρκετά ενδιαφέρουσα.

 

P.S. Τώρα που το σκέφτομαι, τα 3.2 εκατομμύρια δολάρια δεν είναι ένα hint για το πού ανήκουν οι τύποι που άρπαξαν τον Μάιλς, αφού είναι το ακριβές ποσό που ζήτησε από τον Μπεν αργότερα για να αλλαξοπιστήσει;

 

P.S.2 Το 4 8 15 16 23 42 είναι serial number;;; :lol:

 

P.S.3 Καλό Πάσχα σε όλους!!:)

Το ποιος έστησε το ψεύτικο αεροπορικό, όπως και ότι οι αριθμοί ήταν serial number της καταπακτής το ξέραμε από προηγούμενες σεζόν. Ο Hurley τους είχε δει χαραγμένους λίγο πριν ανατινάξουν την είσοδό της, και φώναζε να σταματήσουν, γιατί οι αριθμοί ήταν γρουσουζιά! :p

 

Καλό Πάσχα! :)

Link to comment
Share on other sites

P.S. Τώρα που το σκέφτομαι, τα 3.2 εκατομμύρια δολάρια δεν είναι ένα hint για το πού ανήκουν οι τύποι που άρπαξαν τον Μάιλς, αφού είναι το ακριβές ποσό που ζήτησε από τον Μπεν αργότερα για να αλλαξοπιστήσει;

 

Ποτέ δεν ξέρεις με το Lost, αλλά αυτό γιατί να είναι hint;

 

Και σε αυτούς τους τύπους και σε οποιονδήποτε άλλο του ζήταγε να μην κάνει αυτό για το οποίο εστάλη στο νησί να κάνει, ζήταγε τα διπλά. Και εγώ (π.χ.) να του ζήταγα να μην το έκανε το ίδιο θα έλεγε :p.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μετριο το επεισοδιο....περασε σχεδον μια ωριτσα και πλησιαζουμε στην ωρα που θα φαμε!!!

Βασικα ειδαμε οτι μπορει να υπαρξει ενας χαρακτηρας και στις δυο χρονικες περιοδους της ζωης του στο ιδιο μερος, βλεπε Μάιλς_μωρο - Μάιλς_ασπρομαλλης.

Ο Ντάνιελ που είχε παει; Είναι ο παλιός Ντάνιελ που μας ειχαν δειξει σε ενα φλας-μπακ μεσα σε κατι τρυπες και που μετα ειχε πει κατι στο κοκκινομαλλικο κοριτσακι και μετεπειτα "γκομενα" του; Ή ειναι ο νεος Ντανιελ που για καποιο λογο εφυγε απο το νησι μολις πεθανε η κοκκινομαλλα κλπ κλπ;;

Μπερδευτηκα!!! :(

Link to comment
Share on other sites

Τα 3.2 δεν είναι το ποσό που ζήτησε ο μάιλς στον Μπεν για να πει ψέματα ότι είναι νεκρός? Εξηγείται γιατί ζήτησε τόσα λοιπόν=το διπλάσιο ποσό απόσα του έδινε ο windmore.

 

Ο ντάνιελ είναι ο ένας Ντάνιελ ο οποίος ταξίδευε στο χρόνο μαζί με τους άλλους. Υποθέτω ότι ο Ντάνιελ αποφάσισε να φύγει με το υποβρύχιο και τον είδαμε τώρα μετά από 3 χρόνια να επιστρέφει.

Link to comment
Share on other sites

Τα 3.2 δεν είναι το ποσό που ζήτησε ο μάιλς στον Μπεν για να πει ψέματα ότι είναι νεκρός? Εξηγείται γιατί ζήτησε τόσα λοιπόν=το διπλάσιο ποσό απόσα του έδινε ο windmore.

 

Ο ντάνιελ είναι ο ένας Ντάνιελ ο οποίος ταξίδευε στο χρόνο μαζί με τους άλλους. Υποθέτω ότι ο Ντάνιελ αποφάσισε να φύγει με το υποβρύχιο και τον είδαμε τώρα μετά από 3 χρόνια να επιστρέφει.

 

α μαλιστα, καλα θυμομουνα λοιπον οτι κι ο Ντανιελ ηταν με την ομαδα time travel του Σωγιερ γιατι ειχα μπερδευτει κι ημουν ετοιμος να κοιταξω προηγουμενα επεισοδια του 5ου κυκλου :blink: για το τι εγινε αυτο το παιδι

Link to comment
Share on other sites

ΚΑτι ασχετο.

 

ΤΟ οτι ο Ορατιος εχτιζε σε ενα επεισοδιο την καλυβα το jacob τι πρεπει να καταλαβουμε απο αυτο;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ΚΑτι ασχετο.

 

ΤΟ οτι ο Ορατιος εχτιζε σε ενα επεισοδιο την καλυβα το jacob τι πρεπει να καταλαβουμε απο αυτο;

 

Σε ποιο? more info? ουτε που το πηρα χαμπαρι αυτο.. :confused:

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Είδα το 5x13.5, The Story Of The Oceanic Six, το οποίο είναι αρκετά καλό ως recap, επειδή βάζει σε χρονολογική σειρά όλα όσα είχαμε δει για τους Oceanic 6 τις τελευταίες 2 σεζόν, και με αυτήν την έννοια ξεκαθαρίζει κάποια πράγματα.

 

Όμως παράλληλα τονίζει κάποιες (μικρές; ) ανακρίβειες και κενά στην ιστορία, τα οποία βλέποντας τα επεισόδια αποσπασματικά σε μια περίοδο 2 ετών δεν έκαναν τόσο μπαμ.

 

Επίσης, η Ιλάνα, η κοπέλα που συνοδεύει τον Σαΐντ:

1. λέει αρχικά ότι δουλεύει για την οικογένεια του τύπου που είχε σκοτώσει στο γήπεδο του γκολφ και θέλει να μεταφέρει τον Σαΐντ στο Guam,

2. μετά δείχνει ένα σήμα στην ασφάλεια του αεροδρομίου, πράγμα που σημαίνει ότι είναι αστυνομικός (δεν ξέρω βέβαια αν ένας ιδιωτικός αστυνομικός θα είχε τέτοιο σήμα),

3. όταν ο Μπεν επιβιβάζεται στο αεροπλάνο, δεν δείχνει ότι τον αναγνωρίζει, και όταν ο Σαΐντ τής εξηγεί ποιος είναι και τι έχει κάνει, λέει ότι δεν τον ξέρει, και ότι δεν θα δούλευε ποτέ για ένα τέρας σαν αυτόν,

4. όταν συνέρχεται στο αεροπλάνο μετά την προσγείωση, αναζητά κάποια "Σάρα",

5. στο νησί (άρα και στην πτήση) είναι μαζί με αυτόν που απήγαγε τον Μάιλς στο βανάκι, και δείχνουν να έχουν κάποια σχέση με το νησί (εκτός κι αν ο εργοδότης τους απλά τους όρισε ως στοιχείο αναγνώρισης το αίνιγμα με το Άγαλμα, χωρίς να ξέρουν τι πραγματικά σημαίνει).

 

Είναι περίεργο που το ίδιο άτομο κάνει πράγματα που εξυπηρετούν και τον Μπεν (φροντίζει δηλαδή ο Σαΐντ να μπει στην πτήση 316), και τον αντίπαλο (Widmore; ) του Μπεν (εκπροσωπεί την οικογένεια του τύπου που ο Μπεν ήθελε νεκρό, συλλαμβάνοντας τον Σαΐντ) και ίσως κάποια 3η ομάδα που όπως είδαμε φαίνεται να είναι αντίπαλοι του Widmore (ήθελαν να αποτρέψουν τον Μάιλς να δουλέψει γι'αυτόν).

 

Αυτό μπορεί να σημαίνει είτε ότι παίζει κάτι πολύ σύνθετο που ακόμα δεν έχει αποκαλυφθεί, είτε --ίσως λίγοτερο πιθανό-- κάποιος από τους δύο (Ben/Widmore) παίζει διπλό παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πέρα από το δίπολο Ben - Widmore, θεωρώ λογικό να υπάρχει και μια ομάδα της dharma που να θέλει να επιστρέψει στο νησί. Λογικά, θα υπήρχαν και άνθρωποι της dharma εκτός νησιού που μετά το purge επιδιώκουν να επιστρέψουν και να πάρουν δικό τους το νησί . Άρα θα μπορούσε η νέα ομάδα να εκπροσωπεί αυτήν την πλευρά.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πέρα από το δίπολο Ben - Widmore, θεωρώ λογικό να υπάρχει και μια ομάδα της dharma που να θέλει να επιστρέψει στο νησί. Λογικά, θα υπήρχαν και άνθρωποι της dharma εκτός νησιού που μετά το purge επιδιώκουν να επιστρέψουν και να πάρουν δικό τους το νησί . Άρα θα μπορούσε η νέα ομάδα να εκπροσωπεί αυτήν την πλευρά.

 

Χμ, καλή και ενδιαφέρουσα θεωρία.:)

Link to comment
Share on other sites

Είδα το 5x13.5, The Story Of The Oceanic Six, το οποίο είναι αρκετά καλό ως recap, επειδή βάζει σε χρονολογική σειρά όλα όσα είχαμε δει για τους Oceanic 6 τις τελευταίες 2 σεζόν, και με αυτήν την έννοια ξεκαθαρίζει κάποια πράγματα.

 

Όμως παράλληλα τονίζει κάποιες (μικρές; ) ανακρίβειες και κενά στην ιστορία, τα οποία βλέποντας τα επεισόδια αποσπασματικά σε μια περίοδο 2 ετών δεν έκαναν τόσο μπαμ.

 

εγώ πάλι, παρόλο που περίμενα να βρω ανακολουθίες, τελικά δεν βρήκα και φαντάστηκα οτι θα τις έκοψαν στο μονταζ (οτι διαλεξαν δλδ τα κομμάτια του παζλ που δένουν καλύτερα με τη συνολική εικόνα) και η αληθεια ειναι οτι το αποτελεσμα ηταν αρκετά εντυπωσιακό (αν σκεφτείτε πόσο ανακατεμένα μας είχαν παρουσιαστεί όλα αυτά σε flashforward, flashback και κανονική ροή σε διάρκεια 3ών διαφορετικών σεζόν). Εσυ ποιες ανακολουθίες βρηκες? (καλα κι εγω ομολογω δεν το παρακολουθησα και πολυ προσεκτικα οποτε θα μου ξεφυγαν διαφορα)

 

Αυτό μπορεί να σημαίνει είτε ότι παίζει κάτι πολύ σύνθετο που ακόμα δεν έχει αποκαλυφθεί, είτε --ίσως λίγοτερο πιθανό-- κάποιος από τους δύο (Ben/Widmore) παίζει διπλό παιχνίδι.

 

Πάντως πέρα από το δίπολο Ben - Widmore, θεωρώ λογικό να υπάρχει και μια ομάδα της dharma που να θέλει να επιστρέψει στο νησί. Λογικά, θα υπήρχαν και άνθρωποι της dharma εκτός νησιού που μετά το purge επιδιώκουν να επιστρέψουν και να πάρουν δικό τους το νησί . Άρα θα μπορούσε η νέα ομάδα να εκπροσωπεί αυτήν την πλευρά.

Κι εγώ τη βρισκω πολύ πιθανή αυτή την εκδοχή...Μπορεί να είναι στρατολογημένοι από κάποιο "μεγάλο αφεντικό" που σχετίζεται με τη Νταρμα (κάπου υπήρχε κ αυτή η Hanso foundation η οποια χρηματοδοτούσε το Darma initiative κ μεχρι τώρα δεν έχουμε δει ανθρώπους της).

 

Εμένα βέβαια μ'αρέσει και η παραπλήσια υπόθεση (που ειναι και τελειως δικια μου θεωρία, δεν την εχω δει να υποστηριζεται αλλού οποτε θα χαρώ πολύ αν επιβεβαιωθει :p) που στηρίζεται στο ότι πολύ πωρωμένοι μου φάνηκαν αυτοί που απήγαγαν το Μαιλς για να ειναι απλώς στρατολογημένοι από κάποιον που τους πρόσφερε λεφτά. Και επειδή λόγω ηλικίας δεν μπορεί να ήταν πρωην Νταρμίτες (η Νταρμα εκλεισε προ 15ετίας κ αυτοι ειναι 30άρηδες) υποθέτω οτι είναι παιδιά των Νταρμιτών που διώχθηκαν απ το νησί πριν το purge κ θελουν να επιστρέψουν σ'αυτό και έχουν ιδρύσει κάτι σα μυστική οργάνωση...σκεφτηκα μαλιστα αλλο 1 πιθανό επιχειρημα (εχω πει κ μερικα αλλα σε προηγουμενα ποστ) : η απαντηση στο "τι υπάρχει στη σκιά του αγαλματος" μπορεί να είναι "το πηγάδι που στον πάτο του υπάρχει ο παγωμένος τροχός" γιατί αν θυμηθείτε, μετά απο κει που ο Λοκ κατέβηκε στο πηγάδι, οι υπόλοιποι ξαναταξίδεψαν στο χρόνο και βρέθηκαν στην εποχή που το αγαλμα ήταν ακόμα όρθιο (και αυτοι, όπως και το πηγάδι που θα φτιαχνόταν αργότερα εκεί που είχε μείνει το σχοινί που κράτησε ο Σώγιερ, βρίσκονταν στη σκιά του αγαλματος). Οπότε, αν αυτή είναι η σωστή απάντηση, η Σαρλοτ πρέπει να την ήξερε (αφού τους είπε για το πηγάδι ) ανεξαρτητα αν τελικα δν πηγε με το μερος τους. Μπορούμε δλδ να φανταστούμε οτι αυτή η "μυστική ομάδα" ρωτούσε καθε υποψήφιο μελος της την ερωτηση για να δει αν οντως είχε ζήσει την παιδική του ζωή στο νησί (μπορεί μαλιστα τα παιδια της Νταρμα να ειχαν ιδιαίτερη σχέση με το πηγαδι/σταθμό orchid ή μπορεί να μαθαιναν για το πως ανακαλυφθηκε και για το πώς "βρισκόταν στη σκια του αγαλματος" στο σχολείο της Νταρμα). Ο Μαιλς δεν ηξερε την απαντηση γιατι οταν έφυγε ήταν πολύ μικρός, αλλά αυτοί που τον απηγαγαν θα ειχαν το ονομα του σε καποια λιστα και δε θα ήξεραν ποτε ακριβως εφυγε απ το νησι οποτε γι αυτο του εκαναν την ερωτηση.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι, παρόλο που περίμενα να βρω ανακολουθίες, τελικά δεν βρήκα και φαντάστηκα οτι θα τις έκοψαν στο μονταζ (οτι διαλεξαν δλδ τα κομμάτια του παζλ που δένουν καλύτερα με τη συνολική εικόνα) και η αληθεια ειναι οτι το αποτελεσμα ηταν αρκετά εντυπωσιακό (αν σκεφτείτε πόσο ανακατεμένα μας είχαν παρουσιαστεί όλα αυτά σε flashforward, flashback και κανονική ροή σε διάρκεια 3ών διαφορετικών σεζόν). Εσυ ποιες ανακολουθίες βρηκες? (καλα κι εγω ομολογω δεν το παρακολουθησα και πολυ προσεκτικα οποτε θα μου ξεφυγαν διαφορα)

Δεν είναι τόσο ανακολουθίες, όσο κενά.

Π.χ, Ο Desmond όταν φτάνει στο Λ.Α, λέει στους άλλους ότι η ασπρομάλλα είναι η μητέρα του Faraday, πράγμα το οποίο δεν εκπλήσσει κανέναν --ο Faraday είχε μείνει στο νησί. Δεν ενδιαφέρονται να τον ρωτήσουν πώς επικοινώνησε μαζί του και τι έχει συμβεί σε όσους έμειναν πίσω;

 

Η Kate φέρενει τα πάνω κάτω στη ζωή της και επιλέγει να ξαναγυρίσει λόγω της Claire, αλλά με το που φτάνει στο νησί τα ξεχνάει όλα, ούτε ασχολείται μαζί της, ούτε την ψάχνει, ούτε τίποτα.

 

Η ιστορία του Sayid που "για να προστατέψει τους Oceanic 6", όπως λέει στο recap, απαγάγει τον Hurley είναι γενικότερα λίγο τρύπια (ποιο υποτίθεται ότι ήταν το σχέδιό του; Θα έκανε το ίδιο και στους άλλους; Και αφού κρυβόντουσαν στο safe house τι θα έκαναν μετα; Ο Sayid θεωρούσε πλέον τον Ben εχθρό. Δεν βγάζει πολύ νόημα αν το καλοσκεφτείς) αλλά ΟΚ, την δέχομαι γιατί ο Sayid είναι δολοφόνος, έχει το ένστικτο κλπ, οπότε κάτι θα έβρισκε.

 

Συμφωνώ πάντως, και το είπα και στο προηγούμενο post, ότι το recap ήταν πολύ καλή δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

...σκεφτηκα μαλιστα αλλο 1 πιθανό επιχειρημα (εχω πει κ μερικα αλλα σε προηγουμενα ποστ) : η απαντηση στο "τι υπάρχει στη σκιά του αγαλματος" μπορεί να είναι "το πηγάδι που στον πάτο του υπάρχει ο παγωμένος τροχός" γιατί αν θυμηθείτε, μετά απο κει που ο Λοκ κατέβηκε στο πηγάδι, οι υπόλοιποι ξαναταξίδεψαν στο χρόνο και βρέθηκαν στην εποχή που το αγαλμα ήταν ακόμα όρθιο (και αυτοι, όπως και το πηγάδι που θα φτιαχνόταν αργότερα εκεί που είχε μείνει το σχοινί που κράτησε ο Σώγιερ, βρίσκονταν στη σκιά του αγαλματος).

 

Καλόοοοο! Αν είναι αυτή η απάντηση, τότε :respect: :p

Link to comment
Share on other sites

Για σεξουαλική παρενόχληση κατηγορείται ο πρωταγωνιστής του Lost

http://www.zougla.gr/news/data/upimages/image.php?image=desmond325325.jpg&width=490

Δίωξη ασκήθηκε εναντίον του σταρ της επιτυχημένης σειράς «Οι Αγνοούμενοι», «Ντέσμοντ», κατά κόσμον Χένρι Ίαν Κούζικ, με την κατηγορία της σεξουαλικής παρενόχλησης.

 

Τη μήνυση υπέβαλε μία πρώην υπάλληλος του καναλιού ABC Entertainment, η οποία υποστηρίζει ότι ο τηλεοπτικός αστέρας την παρενόχλησε τον Οκτώβριο του 2007. Τότε εκείνη το είπε στον προϊστάμενό της, ο οποίος απλά της είπε να αποφεύγει τον ηθοποιό.

 

Δώδεκα μέρες αργότερα απολύθηκε επειδή, όπως λέει η ίδια, ο Κούζικ ήθελε να την εκδικηθεί. Πάντως, ο «Ντέσμοντ» δεν έχει δεχθεί να σχολιάσει το θέμα. Ο Χένρι Ίαν Κούζικ ήταν παντρεμένος για τρία χρόνια και έχει τρεις γιούς.

πηγή

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο ανακολουθίες, όσο κενά.

Π.χ, Ο Desmond όταν φτάνει στο Λ.Α, λέει στους άλλους ότι η ασπρομάλλα είναι η μητέρα του Faraday, πράγμα το οποίο δεν εκπλήσσει κανέναν --ο Faraday είχε μείνει στο νησί. Δεν ενδιαφέρονται να τον ρωτήσουν πώς επικοινώνησε μαζί του και τι έχει συμβεί σε όσους έμειναν πίσω;

 

Η Kate φέρενει τα πάνω κάτω στη ζωή της και επιλέγει να ξαναγυρίσει λόγω της Claire, αλλά με το που φτάνει στο νησί τα ξεχνάει όλα, ούτε ασχολείται μαζί της, ούτε την ψάχνει, ούτε τίποτα.

 

Η ιστορία του Sayid που "για να προστατέψει τους Oceanic 6", όπως λέει στο recap, απαγάγει τον Hurley είναι γενικότερα λίγο τρύπια (ποιο υποτίθεται ότι ήταν το σχέδιό του; Θα έκανε το ίδιο και στους άλλους; Και αφού κρυβόντουσαν στο safe house τι θα έκαναν μετα; Ο Sayid θεωρούσε πλέον τον Ben εχθρό. Δεν βγάζει πολύ νόημα αν το καλοσκεφτείς) αλλά ΟΚ, την δέχομαι γιατί ο Sayid είναι δολοφόνος, έχει το ένστικτο κλπ, οπότε κάτι θα έβρισκε.

 

Συμφωνώ πάντως, και το είπα και στο προηγούμενο post, ότι το recap ήταν πολύ καλή δουλειά!

 

μμμ...για το Ντεσμοντ έχεις ένα δίκιο, αν και εντάξει μπορουμε να υποθεσουμε ότι οι Ο6 ήταν ήδη αρκετά φρικαρισμένοι με αυτό που τους συνεβαινε (κ την προοπτική επιστροφής στο νησί) ωστε η παρουσία του Ντεσμοντ δεν μπορούσε να τους σοκάρει περισσότερο. Προφανώς δε σκέφτηκαν οτι η επίσκεψη έγινε μετά από επικοινωνία με το Φάραντει, αλλά με πρωτοβουλία του Ντεσμοντ (κ οποτε ο Ντεσμοντ δε θα χε νεότερα απ το νησι). Εδω εχουν ζήσει άλλα κι άλλα κουλά (βλ. επιστροφή του Λοκ) στο Ντεσμοντ θα κόλλαγαν?:p Παντως ο Μπεν τουλάχιστον φάνηκε να εξεπλάγη...

 

Η Κειτ δεν με ειχε πεισει οτι γυρναει στο νησί για την Κλαιρ, αυτο το πε μονο για να καθησυχασει τη μανα της...στην πραγματικότητα γύρισε γιατι κατάλαβε πως δεν είχε ελπίδες να ζήσει τη φυσιολογική ζωή που ονειρευόταν στον "έξω" κόσμο (ο Τζακ ειχε σαλτάρει, ενιωθε οτι ανα πασα στιγμη θα της επαιρναν τον Ααρων, την έτρωγαν οι τύψεις και είχε και επαφές 3ου τύπου με την Κλαιρ και τους "ψιθυρους" του νησιου που την έπαιρναν τηλέφωνο). Και βέβαια είχε και μια "unfinished business" με τον Σωγιερ...:whistle:

 

Ο Σαγιντ έμαθε από το Μπεν οτι ο Λοκ πέθανε και οτι ο Χερλι κινδυνευει άμεσα, οπότε πρώτος του στόχος ήταν να προστατέψει το Χερλι - δεν ειναι απαραίτητο να είχε σχεδιάσει κάτι για παρακάτω...

 

Καλόοοοο! Αν είναι αυτή η απάντηση, τότε :respect: :p
χε χε, για να δουμε! :shifty::p
Link to comment
Share on other sites

Απλά να ενημερώσω πως δεν θα υπάρχουν subs για το clip show The Story Of The O6 μιας και είχε σκηνές απο παλαιότερα επεισόδια με ίδιους διαλόγους και άρα χωρίς κάτι νέο.

Απο την Τετάρτη τώρα ;)

Και ετοιμαστείτε για πολύ γερές δόσεις LOST ;)

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...