Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καλό που τους θέλω να είναι καλό γιατί θα ξενυχτήσω για να κάτσω να το δω :lol:

 

Kανά stream παίζει λέτε να δούμε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το special 20.00 και τα άλλα δύο 21.00-23.00 (ώρα Ελλάδος 04.00-06.00).

 

Οπότε κατά τις 6μισι έτοιμο το rip.

 

Όποιος βρει κανένα link για stream ας κάνει το καλό. :p

Link to comment
Share on other sites

φοβάμαι όμως πως στα 80 λεπτά επεισοδίου το 30-40% θα αναλωθεί σε ερωτικά τρίγωνα και περιττές σκηνές.

οχι μωρε..ειδικά αυτό με τα ερωτικα τριγωνα δν το πιστευω να το κάνουν τα φιναλε του λοστ εχουν ενα πολυ συγκεκριμενο στυλ και προσανατολισμό και δε νομιζω αυτό ν'αλλάξει τώρα....

 

ένα πράγμα που ελπίζω να απαντησουν είναι τα σχετικά με την τύχη της Κλαιρ:το θεωρώ απαράδεκτο να περάσει μια ολόκληρη σεζόν χωρίς ν'αναφερθούν σ'αυτή σα να μην υπήρξε ποτέ ή -πόσο μάλλον- σα να μην εξαφανίστηκε εντελώς μυστηριωδώς...καταλαβαίνω οτι μπορεί η συνεργασία με την ηθόποιό να λύθηκε για κάποιους λόγους (αν κ τωρα που το σκέφτομαι δν άκουσα ποτε τπτ σχετικό - ξέρει κανείς τι έχει παίξει?) πρέπει όμως ακόμα και σηκωτή να τη φέρουν να γυρίσει τουλάχιστον 2-3 σκηνές που να εξηγουν τι της συνεβη.

 

Πάντως επαναλαμβάνω την τολμηρή μου υπόθεση οτι άνθρωπος Τζέικομπ τελικά δεν υπάρχει (ούτε καν ως ανθρώπινη φιγούρα-"apparition" αλα Κριστιαν)και οτι το ρήμα "σκοτώνω" χρησιμοποιείται απ το Λοκ με καθαρά συμβολικό/αλληγορικό χαρακτήρα. Ποντάρω κιόλας σε αυτό ετσι ώστε αν πέσω μέσα να χω όλη τη χαρά της...επιτυχίας (ε, κι αν πέσω έξω να έχω κι όλη τη γλύκα της ήττας :p)

 

Αχ...ανυπομονώ να ανταλλάξουμε εντυπώσεις πουρνό πουρνό!:D:D

Link to comment
Share on other sites

οχι μωρε..ειδικά αυτό με τα ερωτικα τριγωνα δν το πιστευω να το κάνουν τα φιναλε του λοστ εχουν ενα πολυ συγκεκριμενο στυλ και προσανατολισμό και δε νομιζω αυτό ν'αλλάξει τώρα....

 

ένα πράγμα που ελπίζω να απαντησουν είναι τα σχετικά με την τύχη της Κλαιρ:το θεωρώ απαράδεκτο να περάσει μια ολόκληρη σεζόν χωρίς ν'αναφερθούν σ'αυτή σα να μην υπήρξε ποτέ ή -πόσο μάλλον- σα να μην εξαφανίστηκε εντελώς μυστηριωδώς...καταλαβαίνω οτι μπορεί η συνεργασία με την ηθόποιό να λύθηκε για κάποιους λόγους (αν κ τωρα που το σκέφτομαι δν άκουσα ποτε τπτ σχετικό - ξέρει κανείς τι έχει παίξει?) πρέπει όμως ακόμα και σηκωτή να τη φέρουν να γυρίσει τουλάχιστον 2-3 σκηνές που να εξηγουν τι της συνεβη.

 

Πάντως επαναλαμβάνω την τολμηρή μου υπόθεση οτι άνθρωπος Τζέικομπ τελικά δεν υπάρχει (ούτε καν ως ανθρώπινη φιγούρα-"apparition" αλα Κριστιαν)και οτι το ρήμα "σκοτώνω" χρησιμοποιείται απ το Λοκ με καθαρά συμβολικό/αλληγορικό χαρακτήρα. Ποντάρω κιόλας σε αυτό ετσι ώστε αν πέσω μέσα να χω όλη τη χαρά της...επιτυχίας (ε, κι αν πέσω έξω να έχω κι όλη τη γλύκα της ήττας :p)

 

Αχ...ανυπομονώ να ανταλλάξουμε εντυπώσεις πουρνό πουρνό!:D:D

 

Πιστεύω ότι θα δείξει Claire σε αυτό το 2πλο επεισόδιο.

Μακάρι να δικαιωθώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι θα δείξει Claire σε αυτό το 2πλο επεισόδιο.

Μακάρι να δικαιωθώ.:)

 

Δεν ξέρω αν είδατε κάποιο από τα trailer του τελευταίου ... αλλά σε κάποιο ο Locke απευθύνεται στον Ben και του λέει ότι δεν πρόκειται να σκοτώσω εγώ τον Jacob...

[όσοι το είδατε με πιάνετε ... οι υπόλοιποι ... sorry ... αλλά δεν θα το πω .. ]

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

my notes:

 

 

1. Τί κρύβεται στη σκιά του αγάλματος? Ο Jacob(?)

2. To άγαλμα έχει στόμα κροκόδειλου απ'ότι είδα

3. Ο Jacob όντως τελικά υπάρχε ως άνθρωπος και ούτε αυτός γερνάει απ'ότι κατάλαβα και πηγαινοέρχεται στο νησί (πώς?)

4. Ο Jacob ''φταίει'' που δεν γερνάει ο Richard = lame

5. Η Elloise ήταν leader των others? Καλή φάση..νόμιζα ο Tσαρλς ήταν

6. Μ'άρεσε η σκηνή του reunion Rose/Bernard

7. Juliet=craaaaaaazyyyy bitch, χειρότερη από την kate έγινε.

8. Κέτσαπ τον κάνανε τον Τζακ χαχα

9. Μάθαμε και για τον Χέρλευ τλκ,πως εφτασε στο αεροδρόμιο...καλή φάση

10. Ωραία η αποκάλυψη για τον Λοκ!!! Αλλά η όλη φάση μέσα στο πόδι κάπως κουλή μου φάνηκε

11. ΤΟ φινάλε..wow...ανάμεικτα αισθήματα :|

12. H νέα σεζόν δεν θα ναι κάτι που θα περιμένω :/

 

Link to comment
Share on other sites

my notes:

 

 

1. Τί κρύβεται στη σκιά του αγάλματος? Ο Jacob(?)

2. To άγαλμα έχει στόμα κροκόδειλου απ'ότι είδα

3. Ο Jacob όντως τελικά υπάρχε ως άνθρωπος και ούτε αυτός γερνάει απ'ότι κατάλαβα και πηγαινοέρχεται στο νησί (πώς?)

4. Ο Jacob ''φταίει'' που δεν γερνάει ο Richard = lame

5. Η Elloise ήταν leader των others? Καλή φάση..νόμιζα ο Tσαρλς ήταν

6. Μ'άρεσε η σκηνή του reunion Rose/Bernard

7. Juliet=craaaaaaazyyyy bitch, χειρότερη από την kate έγινε.

8. Κέτσαπ τον κάνανε τον Τζακ χαχα

9. Μάθαμε και για τον Χέρλευ τλκ,πως εφτασε στο αεροδρόμιο...καλή φάση

10. Ωραία η αποκάλυψη για τον Λοκ!!! Αλλά η όλη φάση μέσα στο πόδι κάπως κουλή μου φάνηκε

11. ΤΟ φινάλε..wow...ανάμεικτα αισθήματα :|

12. H νέα σεζόν δεν θα ναι κάτι που θα περιμένω :/

 

1.

Λογικά ναι αν και τα λατινικά/ισπανικά δεν μας βοήθησαν να το καταλάβουμε στα σίγουρα

 

6.

Ωραία σκηνή.Πρόσφερε συναισθήματα.

 

5.

Ναι και ήταν και έγκυος όπως μάθαμε

 

8.

Τρελό ξύλο στην σκηνή και παραξενεύτηκα όταν άρχισε!

 

9.

Ναι απλά δεν μάθαμε για την κιθάρα κάτι παραπάνω

 

11 k 12.

OMG ήταν το φινάλε και στα 2 γεγονότα.Πραγματικά δεν έχω ιδέα τι μπορεί να γίνει πλέον.Απίστευτη η

εξομολόγηση του Ben.

 

 

10.

Τι ακριβώς παίχτηκε;Όλα τα λεφτά που βγάζουν τον Locke από το κουτί, αλλά μετά;

 

 

Περισσότερα και κάπως πιο συμμαζεμένα/καθαρά μετά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε γμτ, αυτό που αποκόμισα είναι ότι μας κάνανε αυτό το σούπερ ντούπερ γουάου ανατρεπτικό φινάλε αλλά δεν είχε αυτό το ''κάτι'', αυτό το μαγικό συστατικό που είχαν τα προηγούμενα φινάλε. Μάλλον έφταιγε όλη η σεζόν αλλά νταξ..αντικειμενικά έμενες μλκς αλλά για Lost ήταν κάτι τελείως ''πρόχειρο'' και ''εφετζίδικο''. Κατά τη γνώμη μου
Link to comment
Share on other sites

Ρε γμτ, αυτό που αποκόμισα είναι ότι μας κάνανε αυτό το σούπερ ντούπερ γουάου ανατρεπτικό φινάλε αλλά δεν είχε αυτό το ''κάτι'', αυτό το μαγικό συστατικό που είχαν τα προηγούμενα φινάλε. Μάλλον έφταιγε όλη η σεζόν αλλά νταξ..αντικειμενικά έμενες μλκς αλλά για Lost ήταν κάτι τελείως ''πρόχειρο'' και ''εφετζίδικο''. Κατά τη γνώμη μου

 

Έτσι.

Πιστεύω πως αποδίδεται στην όλη season.Είχε πολλά στοιχεία ''εφετζίδικα'' και χλιαρές στιγμές, αλλά στο τέλος πάλι :X

 

Του λείπε αυτό το κάτι για να γίνει το απόλυτο επεισόδιο.Παραμένει άριστο.

Link to comment
Share on other sites

Eν μέρει, βέβαια, ξενέρωσα γιατί πρέπει να περιμένουμε 8 μήνες να δούμε τι θα γίνει ;p

 

Mα να εισάγουν έναν τέτοιο χαρακτήρα σε επεισόδιο φινάλε και να τον σκοτώνουν κιόλας στο ίδιο επεισόδιο?Και να πρέπει να περιμένεις και 8 μήνες να δεις την συνέχεια? Πω πω...

Κατάλαβες καθόλου ποιός ήταν ο φίλος του Jacob? Έπιασες όνομα?

 

Το τέλος το πρόσεξες? Λευκό φόντο με μαύρα γράμματα Lost. Κάτι αλλάζει...

Link to comment
Share on other sites

Eν μέρει, βέβαια, ξενέρωσα γιατί πρέπει να περιμένουμε 8 μήνες να δούμε τι θα γίνει ;p

 

Mα να εισάγουν έναν τέτοιο χαρακτήρα σε επεισόδιο φινάλε και να τον σκοτώνουν κιόλας στο ίδιο επεισόδιο?Και να πρέπει να περιμένεις και 8 μήνες να δεις την συνέχεια? Πω πω...

Κατάλαβες καθόλου ποιός ήταν ο φίλος του Jacob? Έπιασες όνομα?

 

Το τέλος το πρόσεξες? Λευκό φόντο με μαύρα γράμματα Lost. Κάτι αλλάζει...

 

Νομίζω πλέον

πως ΟΛΑ ΑΛΛΑΞΑΝ

 

 

τεράστια νέα ερωτήματα..

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιός λέτε να ήταν ο τύπος αυτός? Το smoke monster άραγε? Πάντως αυτές οι βλακείες στο Lost του στυλ 'I can't kill you, I need to find a loop hole' είναι λίγο κουραστικές. Χρειάζονται πειστικότερα στοιχεία, ελπίζω να μην τα αφήσουν έτσι

Link to comment
Share on other sites

Ποιός λέτε να ήταν ο τύπος αυτός? Το smoke monster άραγε? Πάντως αυτές οι βλακείες στο Lost του στυλ 'I can't kill you, I need to find a loop hole' είναι λίγο κουραστικές. Χρειάζονται πειστικότερα στοιχεία, ελπίζω να μην τα αφήσουν έτσι

 

 

Πιστεύω πως είναι ο Smokey.Υπομονη 8 μήνες μόνο:p

 

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν wow.

 

 

-Τώρα πρέπει να ξαναδούμε όλη τη σεζόν για να διαβάσουμε τη συμπεριφορά του "Locke" όχι ως John, αλλά ως του Αντίπαλου του Jacob.

-Μου άρεσε πολύ που στην αρχή ο Jacob φορά άσπρο ρούχα και ο αντίπαλος μαύρα. Έδωσε από την αρχή το στίγμα των δύο αντίθετων πόλων, στο κλασικό μοτίβο της σειράς περί άσπρου/μαύρου.

-Με την εισαγωγική σκηνή, με το Black Rock (τότε ήρθε ο Richard άραγε; Στο προηγούμενο επεισόδιο έφτιαχνε μια μινιατούρια ενός πλοίου που του έμοιαζε), το Άγαλμα και γενικά το κλίμα του 1800πόσο, ενθουσιάστηκα απίστευτα. Με έβαλε κανονικότατα σε finale-κλίμα.

-Αν καταλάβαμε καλά, η Ilana και η παρέα της είναι απεσταλμένοι του Jacob. Αλλά δεν ξέρουμε αν έχουν σχέση με το νησί πέρα απ'αυτό.

-Είδαμε πώς έχασε το χέρι του ο Chang (στο video για το Swan αν θυμάμαι καλά είχε ψεύτικο χέρι. Έδεσε πολύ ωραία η εξήγηση).

-Την κιθάρα του Charlie την άφησε ο Jacob στο ταξί ώστε να πιέσει συναισθηματικά τον Hurley να γυρίσει στο νησί.

-Η "παρουσία" του Charlie στο επεισόδιο, τόσο μέσω του Hurley όσο και του DriveShaft δαχτυλιδιού που βρήκε η Jin ήταν αρκετά συγκινητική.

-Πολύ δυνατές οι σκηνές: Sawyer/Juliet (αλλά και νωρίτερα όλη η σκηνή που ο Jack ήταν έτοιμος να ρίξει τη βόμβα ήταν πολύ δυνατή) και Ben/Jacob με το ξέσπασμα του Leader προς τον αόρατο καθοδηγητή του.

-Η αποκάλυψη του πτώματος του πραγματικού Locke ήταν εντυπωσιακή.

-Ο Rose και η Bernard είναι ο Adam & Eve της πρώτης σεζόν; Αλλά ίσως και όχι, αφού αυτοί δεν ήταν στο απέναντι νησί;

-Για το τέλος δεν ξέρω τι να περιμένω. Ουσιαστικά μέχρι και 1 δευτερόλεπτο πριν το φινάλε ήμασταν σίγουροι ότι αυτό που τελικά συνέβη ήταν το Incident. Αλλά δεν ξέρω πώς θα συμπεριφερθεί μια βόμβα υδρογόνου μέσα σε ένα τόσο ισχυρό ηλεκτρομαγνητικό περιβάλλον :p

 

 

Αυτά προς το παρόν. Σίγουρα σηκώνει κι άλλη ανάλυση, αλλά σιγά-σιγά.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν wow.

 

 

-Τώρα πρέπει να ξαναδούμε όλη τη σεζόν για να διαβάσουμε τη συμπεριφορά του "Locke" όχι ως John, αλλά ως του Αντίπαλου του Jacob.

-Μου άρεσε πολύ που στην αρχή ο Jacob φορά άσπρο ρούχα και ο αντίπαλος μαύρα. Έδωσε από την αρχή το στίγμα των δύο αντίθετων πόλων, στο κλασικό μοτίβο της σειράς περί άσπρου/μαύρου.

-Με την εισαγωγική σκηνή, με το Black Rock (τότε ήρθε ο Richard άραγε; Στο προηγούμενο επεισόδιο έφτιαχνε μια μινιατούρια ενός πλοίου που του έμοιαζε), το Άγαλμα και γενικά το κλίμα του 1800πόσο, ενθουσιάστηκα απίστευτα. Με έβαλε κανονικότατα σε finale-κλίμα.

-Αν καταλάβαμε καλά, η Ilana και η παρέα της είναι απεσταλμένοι του Jacob. Αλλά δεν ξέρουμε αν έχουν σχέση με το νησί πέρα απ'αυτό.

-Είδαμε πώς έχασε το χέρι του ο Chang (στο video για το Swan αν θυμάμαι καλά είχε ψεύτικο χέρι. Έδεσε πολύ ωραία η εξήγηση).

-Την κιθάρα του Charlie την άφησε ο Jacob στο ταξί ώστε να πιέσει συναισθηματικά τον Hurley να γυρίσει στο νησί.

-Η "παρουσία" του Charlie στο επεισόδιο, τόσο μέσω του Hurley όσο και του DriveShaft δαχτυλιδιού που βρήκε η Jin ήταν αρκετά συγκινητική.

-Πολύ δυνατές οι σκηνές: Sawyer/Juliet (αλλά και νωρίτερα όλη η σκηνή που ο Jack ήταν έτοιμος να ρίξει τη βόμβα ήταν πολύ δυνατή) και Ben/Jacob με το ξέσπασμα του Leader προς τον αόρατο καθοδηγητή του.

-Η αποκάλυψη του πτώματος του πραγματικού Locke ήταν εντυπωσιακή.

-Ο Rose και η Bernard είναι ο Adam & Eve της πρώτης σεζόν; Αλλά ίσως και όχι, αφού αυτοί δεν ήταν στο απέναντι νησί;

-Για το τέλος δεν ξέρω τι να περιμένω. Ουσιαστικά μέχρι και 1 δευτερόλεπτο πριν το φινάλε ήμασταν σίγουροι ότι αυτό που τελικά συνέβη ήταν το Incident. Αλλά δεν ξέρω πώς θα συμπεριφερθεί μια βόμβα υδρογόνου μέσα σε ένα τόσο ισχυρό ηλεκτρομαγνητικό περιβάλλον :p

 

 

Αυτά προς το παρόν. Σίγουρα σηκώνει κι άλλη ανάλυση, αλλά σιγά-σιγά.

woow!!!:wacko::wacko: είναι πολλά αυτά που πρέπει να χωνέψουμε κ να επεξεργαστούμε. Και είναι τοοοοσα πολλά αυτά που μπορείς να συνδυάσεις με τις προηγούμενες σεζόν που νομίζω θα μας τρελάνουν εντελώς στο τέλος!!

Ενδεικτικά: Ο άσπρος και ο μαύρος παικτης (Jacob κ Αλλος) εμένα μου φάνηκε οτι είναι κατι σαν οι θεοί του νησιού και αυτό που είπαν "είναι παντα η ίδια ιστορία..." σα να το χουν δει να επαναλαμβάνεται χιλιάδες φορές... Θυμηθείτε τώρα το τάβλι του Λοκ απ την πρώτη σεζον, πως έδινε τόση έμφαση στη διάκριση του άσπρου και του μαύρου...ο Λοκ έγινε τελικά ο μαύρος!!!

απίστευτο το φινάλε! και όντως η αντιστροφή του ασπρου-μαυρου στον τίτλο τέλους πολύ ενδεικτικιή!

Για μένα η σεζον ήταν άψογη πάντως....πώρωση μιλάμε!!!!

 

PS ok ok, επεσα έξω ως προς το Jacob....αλλά είχα δίκιο τουλάχιστον στο ότι ο Μπεν δεν τον ειχε δει τοτε στην καλυβα κ τα βγαζε απ το μυαλο του....

Link to comment
Share on other sites

Χμ... SPOILERS (για να μη μαυρίζουμε όλο το κείμενο)

 

Όσον αφορά στην καλύβα: Έχει πολύ ενδιαφέρον να δούμε τελικά ποιος και γιατί τη χρησιμοποιύσε. H Ιλάνα λέει ότι από κάποιο χρονικό σημείο και μετά, τη χρησιμοποιούσε άλλος, και ότι ο Jacob την έχει εγκαταλείψει.

Άρα, αυτός που ζήτησε βοήθεια από τον Locke ("Ηelp me") ποιος ήταν; Ο Jacob που ήθελε βοήθεια να αντιμετωπίσει τον αντίπαλό του; Ή ο Αντίπαλος που ήθελε βοήθεια για να επιστρέψει(?) στο Νησί;

Kαι σε τι υστερεί ο Αντίπαλος του; Γιατί χρειάζεται να βρει loophole (παραθυράκι), το οποίο ο Jacob δεν έχει ανάγκη ή έχει ήδη βρει;

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, για φινάλε, τις είχε και πετυχημένες μάλιστα τις wtf στιγμές του. Το ενδιάμεσο σενάριο ήταν σούπα, αλλά τα σημεία-κλειδιά αρκούν για να επαναπροσδιορίσουμε και να δούμε με άλλη ματιά όσα έχουν συμβεί μέχρι τώρα.

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν νομίζω ότι την "αντέχει" το LOST τέτοια δεύτερη ματιά, αλλά εδω θα ειμαστε να χωνεύουμε τι είδαμε, να ενώνουμε τα νήματα και να γεφυρώνουμε τα χάσματα, μέχρι την 6η season.

 

 

Όσο αφορά το "όλα αλλαξαν", δεν ξέρω πως βγαίνει αυτό το συμπέρασμα ή σε τι αναφέρεται -even. Νομίζω ότι δεν είδαμε κάτι που να αναιρεί το "ό,τι συνέβη, συνέβη" μέχρι τώρα. Μάλλον, είδαμε γεγονότα να το επιβεβαιωνουν.

 

 

Πιο αναλυτικα, ίσως κάποια άλλη φορά.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Χμ... SPOILERS (για να μη μαυρίζουμε όλο το κείμενο)

 

Όσον αφορά στην καλύβα: Έχει πολύ ενδιαφέρον να δούμε τελικά ποιος και γιατί τη χρησιμοποιύσε. H Ιλάνα λέει ότι από κάποιο χρονικό σημείο και μετά, τη χρησιμοποιούσε άλλος, και ότι ο Jacob την έχει εγκαταλείψει.

Άρα, αυτός που ζήτησε βοήθεια από τον Locke ("Ηelp me") ποιος ήταν; Ο Jacob που ήθελε βοήθεια να αντιμετωπίσει τον αντίπαλό του; Ή ο Αντίπαλος που ήθελε βοήθεια για να επιστρέψει(?) στο Νησί;

Kαι σε τι υστερεί ο Αντίπαλος του; Γιατί χρειάζεται να βρει loophole (παραθυράκι), το οποίο ο Jacob δεν έχει ανάγκη ή έχει ήδη βρει;

 

 

 

Νομίζω ότι ίσως την καλύβα την χρησιμοποιούσε ο αντίπαλος.

Αλλά γιατί έχω την υπόνοια ότι ο αντίπαλος μπορεί να συνδέεται άμμεσα με τον Smokey και πήρε τώρα την μορφή του Locke;Σίγουρα έχει σχέση με τον Christian που έβαλε τον Locke να πεθάνει.

Και γιατί ο Jacob δεν αντιστάθηκε καθόλου στο τέλος;Είχε back up σχέδιο;

Και η αντίδραση του αντιπάλου μετά από όσα είπε και τον πέταξε στην φωτιά.

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ίσως την καλύβα την χρησιμοποιούσε ο αντίπαλος.

Αλλά γιατί έχω την υπόνοια ότι ο αντίπαλος μπορεί να συνδέεται άμμεσα με τον Smokey και πήρε τώρα την μορφή του Locke;Σίγουρα έχει σχέση με τον Christian που έβαλε τον Locke να πεθάνει.

Και γιατί ο Jacob δεν αντιστάθηκε καθόλου στο τέλος;Είχε back up σχέδιο;

Και η αντίδραση του αντιπάλου μετά από όσα είπε και τον πέταξε στην φωτιά.

 

Για ποιο λόγο όμως δεν του έκανε το πτώμα του Christian και ήθελε τον Locke; Με τον Smokey προσωπικά δεν βλέπω σχέση.

Επίσης, πώς γίνεται ο Jacob να ζει 200+ χρόνια, αλλά να πεθαίνει με μια μαχαιριά;

Το "they're coming" σε ποιους αναφερόταν; Στους ανθρώπους της Ilana; Σε άλλους;

 

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο όμως δεν του έκανε το πτώμα του Christian και ήθελε τον Locke; Με τον Smokey προσωπικά δεν βλέπω σχέση.

Επίσης, πώς γίνεται ο Jacob να ζει 200+ χρόνια, αλλά να πεθαίνει με μια μαχαιριά;

Το "they're coming" σε ποιους αναφερόταν; Στους ανθρώπους της Ilana; Σε άλλους;

 

 

 

Γιατί ο Locke είναι πολύ οικείος με Ben/richard και ο smokey θα ήταν βολικό να μεταμορφωθεί σε αυτόν.Ειδικά από την στιγμή που είπε στον Ben να ακολουθεί τον Locke τυφλά.

 

Ο Jacob λογικά πηγαινοερχόταν στον χρόνο συνέχεια και κατά κάποιον τρόπο δεν γερνούσε πράγμα που δεν μπορούσε ο Αντίπαλος.Aυτο το καταραμένο loophole :P

 

Τώρα το ποιοι μπορεί να έρχονται...γι αυτό ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος και νομίζω ότι δεν χρειάζονται καν υποθέσεις.Θα ναι πολύ ξεκρέμαστες.Απλά η αντίδραση του <Locke> (τον πετάει στην φωτιά) μετά από την φράση του Jacob κάτι δείχνει.

 

Διαβάζω τώρα για το σκοτεινό/φωτεινό Locke, την σκηνή με το Walt στην 1η σεζον και ομολογώ ότι μπερδεύομαι κι άλλο.

 

και κάτι που συμφωνώ : Ο τύπος με τα μαύρα λέει ότι δεν θέλει στο νησί άλλους.Θέλει να το προστατέψει..Λέει ότι Έρχονται τσακώνονται.

καταστρέφουν και διαφθείρονται.Judge smoke.Νομίζω πως αυτός είναι ο smoke.Καθώς είχε ήδη πάρει την μορφή του Locke και άφησε τον Ben να ζήσει ώστε να σκοτώσει τον Jacob!

 

Link to comment
Share on other sites

Τα λατινικά που είπε ο Richard σημαίνουν 'Αυτοί που θα μας σώσουν'

 

Τώρα για το αν είναι ο smokey και γιατί, έχουμε 8 μήνες να μάθουμε.

 

Μ'άρεσε που το Lost πήρε μια τελείως διαφορετική διάσταση. Δηλαδή, μας εισάγουν κάτι το εντελώς καινούργιο. Πολύ φοβάμαι όμως ότι θα τα κάνουν σαλάτα στην τελευταία σεζόν του show

Link to comment
Share on other sites

δεκα αποριες λυνονται, εκατο δημιουργουνται. classic.

οπως ειπε κ ο stroggoff, υπηρχε πολυ σουπα στο σεναριο.

πχ. εισαι η κειτ κ ξερεις οτι θα γυρισεις με χειροπεδες αν πετυχει η εκρηξη, κ δε κανεις τιποτα;;

 

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΣΚΗΝΗ ΤΟΥ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΘΟΣ??:X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...