Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενδιαφέρον ήταν στα επίπεδα του περσινού Dave (με τον Hurley και το πιθανό σενάριο περί

it's all in their mind

.

Η διαφορά είναι ότι εγώ (και πρέπει να είμαι ο μόνος -lol) είχα βρει εκείνο το επεισόδιο καλό. Το χθεσινό ήταν αχταρμάς με μια όχι τοσο κακή υπόσχεση στο τέλος

- Die Charlie Die!

.

 

Σαν συνταγή αλχημιστή. Λίγο απο αυτό, λίγο απο το άλλο, περισσότερο απο εκείνο και πάμε να κάνουμε χρυσο τον μόλυβδο... αλλα *πουφ* πάλι αποτυχία.

 

P.S.:

Νομίζω ότι είναι αρκετά προφανές το hint ότι ο Desmond γύρισε στο "παρόν" αλλά συνέχισε να έχει flashbacks από το μέλλον... hint hint

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

P.S.:

Νομίζω ότι είναι αρκετά προφανές το hint ότι ο Desmond γύρισε στο "παρόν" αλλά συνέχισε να έχει flashbacks από το μέλλον... hint hint

 

δεν νομίζω να

γύρισε απο πουθενά

για μένα ότι είδε μετά το κλειδί ήταν απλα ένα

όνειρο (εξάλου είχε μείνει ανέσθητος) τώρα για την δύναμη που έχει μετά το συμβάν νομίζω έχει να κάνει με το ίδιο το συμβάν "elecrtomagnetic"

. Ελπίζω να έχουν μια "λογική" εξηγηση κ γ αυτό γιατί ξενερώνω απιστευτα στην ιδέα του υπερφυσικου κ άλλα τετοια κουλα....

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να

γύρισε απο πουθενά

για μένα ότι είδε μετά το κλειδί ήταν απλα ένα

όνειρο (εξάλου είχε μείνει ανέσθητος) τώρα για την δύναμη που έχει μετά το συμβάν νομίζω έχει να κάνει με το ίδιο το συμβάν "elecrtomagnetic"

. Ελπίζω να έχουν μια "λογική" εξηγηση κ γ αυτό γιατί ξενερώνω απιστευτα στην ιδέα του υπερφυσικου κ άλλα τετοια κουλα....

 

Για να το κάνω πιο ξακάθαρο,

αυτό που λέει ο Desmond είναι ότι αν και γύρισε σε αυτό που θεωρούν οι υπόλοιποι παρόν, αυτός εξακολουθεί να είναι στην κατάσταση που ήταν πριν (που έβλεπε τι θα συμβεί παρακάτω με flashes γιατί είχε ήδη συμβεί). Που με άλλα λόγια σημαίνει οτι ο Desmond είτε είναι ακόμα σε κάποιο λήθαργό που προκλήθηκε πολύ αργότερα από τα γεγονότα που βλέπουμε εμείς, είτε ο Desmond όντως ταξίδεψε στο παρελθόν πάλι από κάποιο σημείο στο μέλλον που εμείς δεν έχουμε ακόμα δει.

 

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Για να το κάνω πιο ξακάθαρο,

αυτό που λέει ο Desmond είναι ότι αν και γύρισε σε αυτό που θεωρούν οι υπόλοιποι παρόν, αυτός εξακολουθεί να είναι στην κατάσταση που ήταν πριν (που έβλεπε τι θα συμβεί παρακάτω με flashes γιατί είχε ήδη συμβεί). Που με άλλα λόγια σημαίνει οτι ο Desmond είτε είναι ακόμα σε κάποιο λήθαργό που προκλήθηκε πολύ αργότερα από τα γεγονότα που βλέπουμε εμείς, είτε ο Desmond όντως ταξίδεψε στο παρελθόν πάλι από κάποιο σημείο στο μέλλον που εμείς δεν έχουμε ακόμα δει.

 

Συμφωνώ απόλυτα,το ίδιο νομίζω και εγώ!!και έτσι η ολη κατάσταση περιπλέκεται ακόμη περισσότερο:ninja:

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

ειναι ιδεα μου ή οντως στο σημειο που μιλαει ο ντεσμοντ με τη γυναικα που του λεει αυτα που του λεει, θυμιζει κατι απο Matrix reloaded με neo και προφητη?

edit: το επεισοδιο μου αρεσε παρα πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

ειναι ιδεα μου ή οντως στο σημειο που μιλαει ο ντεσμοντ με τη γυναικα που του λεει αυτα που του λεει, θυμιζει κατι απο Matrix reloaded με neo και προφητη?

 

Και νόμιζα πως μόνο εγώ το σκέφτηκα, επειδή το έχω δει πάνω από 30 φορές. :X :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

To λοιπόν όντως Μάτριξ κ Βλέπω το θάνατό σου σε συνδυασμό με ένα ταξιδάκι στο χρόνο από το Desmond...

Το επεισόδιο ήταν μεν λίγο μπέρδεμα αλλά οι απαντήσεις έχουν αρχίσει να έρχονται. Βλέπαμε το επεισόδιο με μερικούς φίλους και οι εντυπώσεις που έχουμε είναι θετικές. Μακάρι να συνεχίσει έτσι με περισσότερη πλοκή όμως, για να μη ξεχνιόμαστε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

το να ξαναπηγε πισω ο desmont εχει αποκλειστει;ενταξει το πιο λογικο ειναι να ηταν "ονειρο" ή "αναμνηση" αλλα η επιστροφη του,γυμνος,μου θυμισε κατι απο terminator!!δλδ δεν παιζει να πηγε και να ξαναρθε;;

πολυ μπερδεμα!..

 

 

τη γυναικα δεν τη θυμαμαι σε αλλο επεισοδιο,αλλα τη θυμαμαι απο την ταινια "The Others" με τη Νικολ Κιντμαν..μπορει να τη θυμασαι απο εκει..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

ABC drama loses more ratings ground due to new 10 p.m. time slot and fan frustration.

 

 

ABC's Lost scored a 5.6 rating in 18-49s, with 12.8 million viewers overall, according to Nielsen Research. That's down 2 million viewers from last week, when the show returned from a three-month hiatus.

 

 

Lost has endured a rocky road in its third season. The season-three premiere was down 20 percent from season two's premiere, and Media Life Magazine suggests today that "the most likely reason [for the ratings dip] is that fans are dissatisfied with the drama’s dragging plotlines. Message boards are full of complaints about producers’ failure to tie up almost any of the mysteries on the show, instead adding new ones as well as new characters."

Μου θέλανε και 3 μήνες hiatushttp://www.eppforum.org/gkr41/smilies/smileguns.gif

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν και περιπλέκει ακόμα περισσότερο τα πράγματα, οφείλω να ομολογήσω οτι το επεισόδιο ήταν υπερπορωτικό. :respect:
Link to comment
Share on other sites

ABC drama loses more ratings ground due to new 10 p.m. time slot and fan frustration....

 

ξεχνάς τα εξής :

Την ημέρα μετάδοσης του 3x08 ήταν Valentines Day.

H σειρά επαναλαμβάνεται και σε άλλα κανάλια έτσι πολλοί δεν διαλέγουν το επεισόδιο της Τετάρτης.

Η σειρά είναι η 2η που παρακολουθείται πιο πολύ παγκοσμίως και είναι η σειρά που κατεβαίνει απο το net τις πιο πολλές φορές και που γράφεται στο Tivo τις πιο πολλές φορές.

Οπότε νια νια νια νιααααααα νιααααααα νιααααααααα xixixi ;)

 

News from our Lost univeeeeeeeeeerse:

Oι πρώτες επίσημες φωτό απο το νέο επεισόδιο 3x11 Enter 77

Και νέα spoilers για το 3x11 Enter 77:

 

Στο νέο επεισόδιο θα δούμε εκτός απο τους Ιρακινούς Sabi και Farah (απο παλαιότερα spoilers είναι ένα Ιρακινό ζευγάρι που έχει εστιατόριο στο Παρίσι), θα δούμε να επιστρέφει η Mrs. Klugh, η Γαλλίδα Danielle Rousseau, η Nikki και ο Paulo και θα ξαναδούμε τον Dr. Marvin Candle. Και μία ακόμη έκπληξη: 2η εμφάνιση του ανθρώπου με το patch στο μάτι (γνωστός πλέον και σαν Patchy). Το όνομά του είναι Mikhail Bakunin.

Περίληψη του επεισοδίου : O Locke, o Sayid και η Kate ερευνούν μια περίεργη κατασκευή και τον μυστηριώδη κάτοικό της. Ο Sawyer θα πρέπει να διαγωνιστεί σε ένα ματς πινγκ-πονγκ για να πάρει πίσω τα πράγματά του.

Σημείωση : Για ψάξτε στο Google ή στο Wikipedia για το όνομα Mikhail Bakunin.

 

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το προφανές αίτιο είναι το Valentines Day και κάπως λιγότερο το ότι άλλαξε η ώρα προβολής του.

Και το ότι διανύουμε την τρίτη season και η δημιουργοί δήλωνουν ότι θα δώσουν έμφαση στο ρομαντικό στοιχείο, το 80% των flashbacks έχει πάρει τον κατήφορο, οι δύο καινούργιοι χαρακτήρες a la Dawson's Creek ήταν ανυπόφοροι... (ε μα)

Τα υπόλοιπα "αίτια" υπήρχαν και όσο έκανε καλά νούμερα το LOST...

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν έχουν ξαναδωθεί: 3 νέα(?) τρέιλερ για το 3.09 κ είναι ενδιαφέροντα...

http://www.youtube.com/watch?v=k-GazK9p6r8

http://www.youtube.com/watch?v=5j0l4HxRfD8

http://www.youtube.com/watch?v=H8U33l8h8Zs&NR

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το εχουν παραχεσει

 

απλα βέπω για να βλεπω

Δε με απασχολει πια οτι και αν γινει

 

Αλλα οποιος καταλαβε τι εχει ο Ντεσμοντ που εζησε , τα ξαναζησε , τα ξαναζησε και γυρισε ας μου πει

 

Να δω οταν πρεπει να δωσουν εξηγησεις, πως θα τα καλυψουν ολα αυτα

:X
Link to comment
Share on other sites

Να δω οταν πρεπει να δωσουν εξηγησεις, πως θα τα καλυψουν ολα αυτα

 

Νομίζω πως πρέπει να συνηθίζουμε στην ιδέα ότι δεν πρόκειται να καλυφθούν όλα αυτά τα ερωτήματα.

Έτσι όπως το βλέπω εγώ, θα καλυφθούν κάποια βασικά σημεία, ίσως δοθούν και 2-3 tips για κάποια πιο ασήμαντα, και από κει και πέρα μάλλον θα υποτίθεται ότι οι ίδιοι οι θεατές, βάση του φινάλε, θα εξηγούν στο μυαλό τους την κάθε λεπτομέρια που θυμούνται από τα επεισόδια.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως πρέπει να συνηθίζουμε στην ιδέα ότι δεν πρόκειται να καλυφθούν όλα αυτά τα ερωτήματα.

Έτσι όπως το βλέπω εγώ, θα καλυφθούν κάποια βασικά σημεία, ίσως δοθούν και 2-3 tips για κάποια πιο ασήμαντα, και από κει και πέρα μάλλον θα υποτίθεται ότι οι ίδιοι οι θεατές, βάση του φινάλε, θα εξηγούν στο μυαλό τους την κάθε λεπτομέρια που θυμούνται από τα επεισόδια.

 

Συμφωνώ απόλυτα.

 

O Desmond εξελίσσεται σε πολύ σημαντικό χαρακτήρα ή είναι ιδέα μου?

 

Δεν νομίζω, το σκέφτηκα και για άλλους παλιότερα αλλά δεν...

Είναι ο τρόπος τους που μας κάνει να το πιστεύουμε για να μη λέμε στο τέλος: τι ανιαρό επεισόδιο είδαμε!

...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως πρέπει να συνηθίζουμε στην ιδέα ότι δεν πρόκειται να καλυφθούν όλα αυτά τα ερωτήματα.

Έτσι όπως το βλέπω εγώ, θα καλυφθούν κάποια βασικά σημεία, ίσως δοθούν και 2-3 tips για κάποια πιο ασήμαντα, και από κει και πέρα μάλλον θα υποτίθεται ότι οι ίδιοι οι θεατές, βάση του φινάλε, θα εξηγούν στο μυαλό τους την κάθε λεπτομέρια που θυμούνται από τα επεισόδια.

 

συμφωνω και εγω!

εκτος και αν η τελικη παντηση τα συσχετιζει ολα μεταξυ τους.

 

επι παραδειγματι να ειναι ολα στο μυαλο του herly...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...