Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι. Από το episode 11 όπου

ο Jack είπε στην Anna Lucia περί army

και μέχρι το χθεσινό episode 13 έχει προχωρήσει καθόλου το θέμα ή κλασσικά το αφήνουμε για κανά 2 episodes σα να μη τρέχει τπτ?

 

Δεν έχω δει ακόμα τα 12-13 και το σκέφτομαι :/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια sorry που θα διαφωνησω, αλλα η ΝΕΤ για αλλη μια φορα εκανε μ#$^&@. Ειναι δυνατον να βαζει τραιλερ που δειχνει την εξελιξη ολης της πρωτης σεζον?Ελεος,ενα teaser εφτανε. Το ιδιο εκανε και στις Νοικοκυρες.

Τι να πω...

 

Κοίτα, έτσι και αλλιώς με την ταχύτητα που εξελίσσεται το trailer σιγά μην καταλάβει κανείς τηλεθεατής που δεν έχει δει την σειρά στο Filmnet τι παίζει εκεί. Θα πρόλαβε να δει πολύ νερό, κάποια άτομα μέσα στην βρώμα και στον ιδρώτα, μια σκάλα, καπνούς και άντε μετά να βγάλει συμπέρασμα...

αν το έχει κάνει κανείς capture απο την tv του, λαμπάδα θα του ανάψω :p

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Mαλλον θεωρουν δεδομενο οτι οσοι ενδιαφερονταν την εχουν δει ηδη την 1η σαιζον με τον Α η Β τροπο, σιγα μην περιμεναν τη Νετ. :p :p :p

Αθανατη ελληνικη κρατικη τηλεοραση :baby: :w00t:

 

Πάντως τώρα τελευταία άρχισα να την εκτιμώ, από ποιότητα προγράμματων... πληρώνουμε που πληρώνουμε, επιτέλους ξέρουμε ότι πιάνουν και τόπο τα ριμαδιασμένα! :)

Link to comment
Share on other sites

Οταν θα φτανετε προς το τελος της σεζον και θα αναρωτιεστε -να μπει κανεις η να μη μπει- θα με καταλαβετε :p

Τεσπα εμενα δεν με πολυενδιαφερει γιατι σημερα εχει 213 :lol:

Παντως ευχομαι να μην την πετσοκοψουν :mad:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειδα ακομα το 13,σημερα θα το δω το βραδυ με υποτιτλους αλλα ακουσα καλα λογια.Κατεβασα ομως τρεηλερ του επομενου.Γινεται χαμος.

 

http://www.lost-media.com/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=8&min=10&orderby=titleA&show=10

 

Κατεβαστε το απο δω...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αρκετά ενδιαφέρον το 13αρι. Κάνει κι ένα καλό flashback σε κάποιο "ιδιότροπο" χαρακτήρα. ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εγώ είμαι ο μόνος που το βρήκε ανούσιο.

Εντάξει καλά κάνανε οσον αφορα το φλασμπακ στην ζωή του Σώγιερ αλλά το να αρχίζουν οι σεναριογράφοι τέτοιου είδους "απάτες" μεταξύ των διασωθέντων μόνο και μόνο για να αντιληφθούμε την βασική πτυχη του χαρακτήρα του Σώγιερ είναι το λιγότερο υπερβολή.:mad:

Anyway waiting for the next one

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμιζει την ατακα απο το real world

-when people stop being polite and start getting real- :p (Μη ξεχναμε οτι δεν ειναι ουτε 2 μηνες στο νησι)

 

Οσοι βαριεστε με τα πιο ηρεμα επεισοδια να παρακαλατε να μην κανει καμμια κοινωνιολογικη αναλυση στην εξελιξη των χαρακτηρων :p

 

Παντως εμενα το επεισοδιο μου αρεσε.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Από το episode 11 όπου

ο Jack είπε στην Anna Lucia περί army

και μέχρι το χθεσινό episode 13 έχει προχωρήσει καθόλου το θέμα ή κλασσικά το αφήνουμε για κανά 2 episodes σα να μη τρέχει τπτ?

 

Δεν έχω δει ακόμα τα 12-13 και το σκέφτομαι :/

 

Να υποθέσω από τα λεγόμενα σας ότι όντως τπτ δεν έχει προχωρήσει?:)

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω από τα λεγόμενα σας ότι όντως τπτ δεν έχει προχωρήσει?:)

 

υπάρχουν κάτι υπαινυγμοί αλλά τίποτα παραπάνω

 

 

καλό ήταν.μου άρεσε αρκετα!

και γαμώ τις απάτες ο τύπος:D

να δούμε όμως για το μπουρδελονήσι πότε θα δώσουν κανα στοιχείο...τουλάχιστον για τους αριθμούς:!:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Oντως και μενα μου άρεσε το επεισόδιο. Δεν ειχε βέβαια πολύ σχέση με το νησί και τα μυστήρια αλλά ήταν ευχάριστο και βλεπόταν άνετα.

 

Για τους αριθμούς μπορεί και να μη δώσουν κανένα στοιχείο. Τυχαίοι κωδικοί. Έτσι απλά :what:

Link to comment
Share on other sites

Νταξει,εξελιξη οσον αφορα τα μυστηρια δεν υπηρχε,αλλα ηταν πολυ ωραιο επεισοδιο.Ο Σωγιερ οπως μας εχει συνηθισει(και ακομα "χειροτερος"), ενω ο Τσαρλι αρχιζει να παιρνει την κατω βολτα.Μου αρεσει που εγινε ετσι "σκοτεινος"...

Οσοι ειδατε την το τρεηλερ του επομενου,ειδατε τι μας περιμενει.

Δειτε και 2 φωτο απο το 2χ15(οπου υπαρχουν και πολλες εξελιξεις σε σχεση με την απαγωγη της Κλαιρ κλπ) :

 

http://www.lost-media.com/modules/coppermine/albums/ep-promos/sea2/maternity/normal_maternity-promo13.jpg

 

http://www.lost-media.com/modules/coppermine/albums/ep-promos/sea2/maternity/normal_maternity-promo14.jpg

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Βασικά απορώ (όχι από σεναριακής άποψης πάντως) γιατί τόσο καιρό δεν έχουν εξερευνήσει το νησί απ'άκρη σ'άκρη μόνο κάθονται και πλένουνε ρούχα, κοιμούντε, τρώνε, στοχάζοντε...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί στη ζούγκλα κρύβεται ένα αφιλόξενο και πιθανότατα τεραστίων διαστάσεων τέρας ισως;

ή ίσως

 

γιατί ακούγονται ψίθυροι απο το πουθενά,

εμφανίζονται βρεγμένα zombie Walts,

και μάυροι καπνοί που σούρνουν φωτοντοκουμέντα απο τη ζωή που κρύβει ο καθένας

και οι "άλλοι" αθόρυβοι κάτοικοι του νησιού έχουν μια τάση να απαγάγουν ή να πολτοποιούν κόσμο.

Πέρα απο αυτό κυκλοφορεί μια τρελή γαλλιδα που σπέρνει θανατηφόρες παγίδες για να καλύψει τα ίχνη της,

ένας διαταραγμένος και οπλισμένος αυστραλός που τον είχαν "κωσταλέξι" για -ενας θεός ξέρει πόσα- χρόνια

και διάφορες πολικές και μη αρκούδες

 

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Η απλά μπορεί πρίν να πέσουν στο νησί να είχαν κάνει διακοπές στην ελλάδα και να είχαν μπεί στο πετσί του έλληνα:lol: χαλαράουα φραπέ παραλία και μάσα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι δεν έχει αναφερθεί μέχρι τώρα το παρακάτω site:

LOST wiki

ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: είναι μέσα στα spoilers για όσα έχουν συμβεί στο LOST. (όχι για επόμενες εξελίξεις).

 

To link που βρίσκω περισσότερο ενδιαφέρον στο site είναι αυτό που έχει μια συγκεντρωτική κατάσταση απο (όλα?) τα unanswered questions μέχρι τώρα.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε χρονο διαβαστε αυτητην θεωρια.

Ενταξει ο τυπος λογικα ειναι καμμενος,ακομα και σκιτσα εκανε μονος του για να εξηγησει πραγματα,αλλα πραγματικα δινει ρεστα.Ειναι ΦΟΒΕΡΗ θεωρια.Οσοι πιστοι...

 

http://www.4815162342.com/forum/viewtopic.php?t=7712&postdays=0&postorder=asc&start=0

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Απαγορεύεται επίσης η δημοσίευση συνδέσμων (direct links) για download «παράνομου» περιεχομένου. Τα Torrents, τα link του eDonkey, eMule κ.ο.κ. δεν αποτελούν εξαίρεση και επίσης θα αφαιρούνται, αμέσως μόλις γίνονται αντιληπτά.

Νομίζω ότι ισχύει το παραπάνω απο το επισημασμένο θέμα "Ανακοίνωση: Chat and Fun: Διαβάστε αυτό - Σας αφορά! " (άσχετα με την ελαστικότητα που φαίνεται να υπάρχει). Anyway, όλα αυτα είναι offtopic.

 

Για το LOST, είδα σήμερα τα δύο τελευταία επεισόδια (2x12 και 2x13) ως μέρος ενός "σχεδίου" να τα βλέπω μαζεμένα μήπως και καταλάβω προοδο ή τουλάχιστο μήπως ανανεωθεί το ενδιαφέρον (Κακο χρόνο να χω). Το αποτέλεσμα...τζίφος.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Είδα μόλις ένα trailer της Net για το LOST. Με λίγα λόγια ΈΛΕΟΣ.

Μα τι στο καλό σκεφτόντουσαν όταν το κάνανε; Παραπάνω απο τις μισές σκηνές είναι απο τη 2nd season (και μάλιστα απο το 1ο επεισόδιο που είναι και το καλό). Λίγο παρατηρητικός να είσαι και το μισό ενδιαφέρον της 1ης περιιόδου αναλώνεται στο trailer!

Eίναι απίστευτοι αυτοι στη ΝΕΤ, μωρε...

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς κάτι spots που παίζει η ΝΕΤ πολυ μικρά δεν καταλαβαίνω τόσο γρήγορα που είναι πως μπόρεσες να δεις τα πλάνα??Μήπως επείδη έχεις δει τα επείσόδια από κάπου αλλού??Σε πληροφορώ οτι τα spots γίνονται για αυτούς που δεν έχουν δει την σειρά (την οποιαδήποτε).Μα είναι δυνατόν???Αντί να χαιρόμαστε που η δημόσια τηλεόραση επιτέλους προσπαθεί να κάνει μια σωστή δουλειά καθόμαστε και την κριτικάρουμε πάλι αρνητικά???
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς κάτι spots που παίζει η ΝΕΤ πολυ μικρά δεν καταλαβαίνω τόσο γρήγορα που είναι πως μπόρεσες να δεις τα πλάνα??Μήπως επείδη έχεις δει τα επείσόδια από κάπου αλλού??Σε πληροφορώ οτι τα spots γίνονται για αυτούς που δεν έχουν δει την σειρά (την οποιαδήποτε).Μα είναι δυνατόν???Αντί να χαιρόμαστε που η δημόσια τηλεόραση επιτέλους προσπαθεί να κάνει μια σωστή δουλειά καθόμαστε και την κριτικάρουμε πάλι αρνητικά???

Ελληνες είμαστε... ότι καλό ή κακό γίνει πάλι θα παραπονεθούμε. :p:lol:

Πάντω εγώ που δεν έχω δει τη σειρά και δεν έχω διαβάσει spoilers παρα μόνο τη κεντρική υπόθεση δε κατάλαβα και πολλά απο το trailer (+ ότι τα trailers ήταν τόσο γρήγορα που δε προλάβαινες να δεις και πολλά :p)

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς κάτι spots που παίζει η ΝΕΤ πολυ μικρά δεν καταλαβαίνω τόσο γρήγορα που είναι πως μπόρεσες να δεις τα πλάνα??Μήπως επείδη έχεις δει τα επείσόδια από κάπου αλλού??Σε πληροφορώ οτι τα spots γίνονται για αυτούς που δεν έχουν δει την σειρά (την οποιαδήποτε).Μα είναι δυνατόν???Αντί να χαιρόμαστε που η δημόσια τηλεόραση επιτέλους προσπαθεί να κάνει μια σωστή δουλειά καθόμαστε και την κριτικάρουμε πάλι αρνητικά???

 

Πολύ καλά τα λες...όσο αφορά τα trailer της ΝΕΤ το θίξαμε και μια δυο σελίδες πιο πριν. Για κάποιον που δεν έχει δει καθόλου την σειρά, πως είναι δυνατόν να βγάλει νόημα μέσα απο πάρα πολλές εικόνες που αλλάζουν γρήγορα και πετάγονται συνέχεια μπροστά του? Εμείς που έχουμε ήδη δει τον πρώτο και μέρος του δεύτερου κύκλου καταλαβαίνουμε με την μία, αλλά τα άτομα που δεν έχουν δει την σειρά όσο παρατηρητικοί και να είναι, νόημα δεν θα βγάλουν.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς κάτι spots που παίζει η ΝΕΤ πολυ μικρά δεν καταλαβαίνω τόσο γρήγορα που είναι πως μπόρεσες να δεις τα πλάνα??Μήπως επείδη έχεις δει τα επείσόδια από κάπου αλλού??Σε πληροφορώ οτι τα spots γίνονται για αυτούς που δεν έχουν δει την σειρά (την οποιαδήποτε).Μα είναι δυνατόν???Αντί να χαιρόμαστε που η δημόσια τηλεόραση επιτέλους προσπαθεί να κάνει μια σωστή δουλειά καθόμαστε και την κριτικάρουμε πάλι αρνητικά???

ό,τι να ναι... Να υποθέσω ότι το έχεις δει το συγκεκριμένο spot ε; Tα πλάνα είναι πεντακάθαρα, συνεχόμενα και μάλιστα υποτιτλισμένα. Ειδικά απο

το hatch (την έκρηξη, το "quarantine", την κατάβαση και τον πανικό της Kate)

Σαν promo του 2nd season είναι. ε δεν γίνονται έτσι τα trailer. Δεν αποκαλύπτεις σε ένα trailer το "happy end" ή τον "δολοφόνο" όσο γρήγορα και να το δείξεις. (πόσο μάλλον όταν ο συγκεκριμένος κύκλος που έχει η ΝΕΤ δεν περιέχει το συγκεκριμένο επεισόδιο). Σε μένα λοιπόν μου κακοφάνηκε. Έτσι είναι αυτο. Δεν αλλάζει ότι και να μου λες. (ξέρω/δεν ξέρω τι θα συμβεί, τέτοια trailer μέσα στο spoiler να μου λείπουν),

 

Και άσε να "χαρούμε" σε κανα δυο μήνες που θα δούμε πως θα πάει το "πρόγραμμα" της Νετ. Πήραμε ήδη άλλες χαρές απο CSI και Housewives. (για να μη μιλήσω για τη γενικότερη κατάσταση που επικρατει με ξένες σειρές -βλέπε 24, Alias, Χ-files κλπ).

Την αρνητική κριτική μου δεν την άκουσες ακόμα. Ένα σχόλια έκανα δεν είναι έτσι οι κριτικές μου...Και ίσως ούτε πρόκειται να ακούσεις άλλο αρνητικό σχόλιο/κριτική απο μένα αν τελικά η σειρα τα πάει καλά στη ΝΕΤ, πράγμα το οποίο εύχομαι.

 

P.S. Εδώ έχω μια αρκετα συμπιεσμένη μορφή του συγκεκριμένου spot (απο τη στιγμή που πάτησα το "record" και όχι απο την αρχή δυστυχώς). ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΧΕΙ spoilers...

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά που το έβαλες να το κατεβάσουμε :) Μπορώ με την άδειά σου να το βάλω στο Lost fan club μου?
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά που το έβαλες να το κατεβάσουμε :) Μπορώ με την άδειά σου να το βάλω στο Lost fan club μου?

Άνετα. Αν και όπως είπα δεν είναι ολόκληρο, είναι απο ένα σημείο και έπειτα. Και επίσης είναι αρκετά συμπιεσμένο για να είναι μικρό το download

 

btw, τι παίζει με

τον Steve που όλοι τον μπερδεύουν με το Scott. Καλά στην αρχή, αλλά πλέον έχει μέρες που σκοτώθηκε ο Scott. Και η Anna Lucia δεν είχε γνωρίσει το Scott καθόλου για να τους μπερδέψει. Το παραέχουν τονίσει το θέμα με το μπερδεμα για να είναι συμπτωση...

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...