Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry


Spyweirdos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σας ,

 

Θα ηθελα να ρωτησω κατι .

Σε ενα BlackBerry Storm πως μπορω να σεταρω Push Mail ???????

Ειναι κατι δυσκολο ?

Θελει καποια διαδικασια ???????

 

Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων .

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το 9700 εχει το πλεονεκτημα οτι θα μπορει να παιξει επισημα το νεο λειτουργικο 6 οταν βγει σε 1-2 μηνες

Τα πληκτρα του φαινονται μικρα αλλα ειναι πολυ εργονομικα και δεν θα εχεις προβλημα πληκτρολογησης εκτος αν εχεις υπερβολικα μεγαλα χερια

Ενα αλλο πλεονεκτημα του ειναι η πολυ καλη μπαταρια του που σου δινει 2-3 ημερες ακομα και με μεγαλη χρηση

 

Το Στορμ2 δεν θα εχει δυνατοτητα να παιξει το λειτουργικο 6,τουλαχιστον επισημα. Ισως βρεθει καποιος τροπος να παιξει με διαφορα κολπα αλλα δεν ειναι σιγουρο.

Εχει πολυ καλη οθονη που ομως δεν ειναι κλασικη οθονη αφης. Εννοω πως οταν πατας πανω της πατιεται μεσα. Προσωπικα μου αρεσει πολυ ο τροπος κινησης της οθονης αλλα ειναι θεμα γουστου. ΜΗΝ το αγορασεις αν δεν το δοκιμασεις να δεις πως σου φαινεται.

Επισης ειναι αρκετα βαρυ (160 γραμμαρια) κατι που με ενοχλει ιδιαιτερα

 

 

Κανενα απο τα 2 κινητα δεν εχει προβλημα κολληματων, οποτε ειναι θεμα τροπου χρησης, για να αποφασισεις τι θελεις τελικα

 

Ειδικα ομως για το Στορμ2 για να δουλευει πολυ καλα πρεπει να του εγκαταστησεις το νεοτερο λειτουργικο που κυκλοφορει και οχι να το αφησεις με το λειτουργικο που θα το παρεις απο το μαγαζι

 

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΤΡΟΠΗ

 

Για ενα πρωταρη στα ΒΒ προτεινω ανεπιφυλακτα το 9700. Το Στορμ2 αν και πολυ καλο τηλεφωνο ειναι πιο δυστροπο και θελει να εχεις αρκετη εμπειρια στα ΒΒ για να το εκτιμησεις και να το δουλεψεις σωστα. Οποτε παρε το 9700 και ετοιμασου αργοτερα για το Στορμ3 , αν ερωτευτεις τα ΒΒ

Edited by ringo7213
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

για να κάνεις αυτό που θες, πρέπει να έχεις συμβόλαιο με ενεργή BIS συνδρομή. Δε μπορεί να γίνει αλλιώς. Εάν έχεις, τότε απλά πας στον φάκελο setup - email settings και ρυθμίζεις τα email σου.

 

Αν θες ρίξε και μια ματιά στο FAQ.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επίσημο θέμα για το μοντέλο αυτό, στο οποίο μπορείς να ζητήσεις πληροφορίες.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

τσέκαρε τι τρέχει στο κινητό σου πρώτα απ'όλα, αν έχει 5 εφαρμογές ανοικτές που συνδέονται και κατεβάζουν δεδομένα τότε είναι λογικό να τρώει τη μπαταρία γρήγορα... αν έχεις π.χ. το twitter ανοικτό να ανανεώνεται κάθε 1-2 ώρες τότε είναι λογικό να μη σου κρατάει καθόλου...

 

Αναβάθμιση κάνε άμεσα όπως σου είπανε και τα άλλα παιδιά...

 

(δεν έχει σημασία πόση ώρα το φόρτισες τη πρώτη φορά πλέον, οι μπαταρίες είναι διαφορετικές απο αυτές των παλιών κινητών και το αγνοούν όλοι οι πωλητές κινητών στα μαγαζιά!!!)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, εδώ και μερικές ώρες δεν έχω πρόσβαση στο app world. Μου εμφανίζει ειδοποίηση ότι υπάρχει πρόβλημα με τη σύνδεσή μου. Πρόβλημα δεν υπάρχει, γιατί όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν κανονικά. Καμία ιδεά????
Link to comment
Share on other sites

οντως και εμενα δεν μπαινει , προφανως θα εχουν καποιο προβλημα αυτοι , δεν πιστευω να αργησει να επανελθει.

 

lets see

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πλέον δεν παίζει :( Πως θα γίνει να κάνουμε εγκατάσταση το app world 2? Δεν με αφήνει

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Το 2 κυκλοφορεί σε OTA. Δεν πολυασχολήθηκα, αλλά όταν το έβαλα και πήγα να το τρέξω μου είπε ότι η χώρα μου δεν υποστηρίζεται. Ούτε τα free δε μου έδινε.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Το 2 κυκλοφορεί σε OTA. Δεν πολυασχολήθηκα, αλλά όταν το έβαλα και πήγα να το τρέξω μου είπε ότι η χώρα μου δεν υποστηρίζεται. Ούτε τα free δε μου έδινε.

 

Έτσι. Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ.

 

Σαν λύση έκανα το εξής. Κατέβασα το 1.33, έκλεισα cosmote, ενεργοποίησα wifi και μπήκα από browser στην επίσημη homepage και επέλεξα να κατεβάσω το app world. Αμέσως μου ζήτησε να κάνω upgrade και μου έβαλε το 2. Χωρίς να βγω από wifi το άνοιξα και έκανα accept και login. Αυτά. Τώρα δουλεύει κανονικά (έχει και αγορές) ΜΟΝΟ από wifi... Από BIS δεν δουλεύει ούτε στα τζάμπα

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

στο νεο μου 8520 την οθονη κοσμει αυτη η ταπετσαρια :D

http://img163.imageshack.us/img163/5782/lightingstormwallpaper.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ανοίχτηκε για το πρόβλημα που αντιμετώπισε ο Anastasios4350. Για απορίες σχετικά με το 9700, υπάρχει το επισημασμένο θέμα.

 

Επίσης να θυμίσω ότι δεν κάνουμε την ίδια ερώτηση σε διαφορετικά θέματα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

e-mail αν γινετε,για μηνυματα sms δεν χρειαζετε γιατι υπαρχει και σαν ρυθμιση του κινητου,απλα ακουσα για μια εφαρμογη οτι λεγετε ετσι γιαυτο και ρωτησα

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Σε μαιλ υπαρχει κανονικα , και υπαρχει και κανονικα το read report , ειναι σαν και αυτο που σεταρεις στο outlook που σου ερχετε μαιλ οταν ο αλλος το διαβασει , παντα βεβαια αν συμφωνει ο παραλαηπτης του μηνυματος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μετα απο εναν μωλις χρονο συμβιωσης με το bold μου ηρθε η ωρα του νεου συμβολαιου κ προφανως μιας νεας συσκευης.

Το προβλημα μου ειναι το εξης: Το Bold ειναι το μοναδικο κινητο που πραγματικα ευχαριστηθηκα εχοντας πληρωσει ενα σωρο λεφτα σε αλλα κινητα. Ειμαι κατι παραπανω απο ευχαριστημενος απο τις λειτουργιες του κ πραγματικα μου ελυσε τα χερια κ εκανε αποσβεση των χρηματων που μου κοστισε πολυ συντομα.

Το θεμα ειναι πως να βρω εναν αντικαταστατη ανταξιο του???

Το bold μου μετα απο ενα χρονο ειναι αγρατσουνιστο, δεν παρουσιαζει την παραμικρη δυσλειτουργεια, δεν μου εχει πεσει ουτε απο το μισο μετρο στο πατωμα ΠΟΤΕ κ την ζελατινα της οθονης την εβγαλα 3 μηνες πριν!

Οσο κ αν εχω ψαξει δν εχω βρει κατι στην αγορα που με ικανοποιει κ το μονο ισως που θα μου κεντριζε το ενδιαφερων ειναι το torch 9800 το οποιο ειναι αγνωστο ποτε θα ερθει στην χωρα μας.

Εχεται καμια ιδεα???

 

Υ.Γ επειδη προβλεπω να μην βρισκω τιποτα που να μπορω να αντικαταστησω το bold, δεκτες οι γνωμες εστω κ για δευτερο!

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα με κλειστά μάτια το 9700.

Τα λόγια είναι λίγα. Το τηλέφωνο είναι απλά ΑΠΑΙΧΤΟ.

Κοίτα και το 9800.

Link to comment
Share on other sites

To 9000. Εχει σημασια?

 

βεβαι εχει....

 

Τώρα που είσαι συνηθεισμένος σε 9000 το πληκτρολόγιο του 9700 η του νέου 9780 θα σου φανεί μικρό....

 

Προτέινω 8900=value for money

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος να φύγεις από το 9000 και να πας στο 8900;;;

 

Μικρότερο επεξεργαστή έχει, μικρότερη οθόνη (με λίγο μεγαλύτερη ανάλυση), δεν είναι 3G, νομίζω δεν έχει 3.5 mm audio jack, το μόνο στο όποιο είναι καλύτερο είναι στην κάμερα, αλλά για να έχεις Blackberry δεν σε πολυενδιαφέρει φαντάζομαι η κάμερα.

 

Εγώ θα περίμενα να πάω για το 9800, το 9700 το έχει ο κουμπάρος μου και το μόνο που ζηλεύω σε αυτό είναι η αυτονομία που έχει που είναι πραγματικά απίστευτη, αλλά 500 ευρώ για να πάρω ένα ίδιο κινητό με λίγο καλύτερη μπαταρία δεν δίνω!!

 

Στην τελική μπορεί να μην πάρεις κ τίποτα και να πάρεις την επιδότηση σαν έκπτωση στο πάγιό σου, μιας και είσαι ευχαριστημένος (όπως κ εγώ!)

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

Το 8900 είναι παλιό μοντέλο.. Γιατί να πάρει κάτι τέτοιο? Και λογικά δεν θα υποστηρίζει και OS6! Κι εγώ έχω αρχίσει να σκέφτομαι με τι θα αντικαταστήσω το 9000 μου και μάλλον προσανατολίζομαι για 9700 εκτός κι αν κάνει καμιά ανακοίνωση η RIM για νέα συσκευή (που δεν το νομίζω)...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως θεωρώ υπερβολικό το ποσό των 500 ευρώ για μετάβαση από 9000 σε 9700. Θεωρώ ότι αυτά που παίρνεις από μια τέτοια μετάβαση σε συνδυασμό με αυτά που δίνεις πολύ λίγα.

 

Να μου έλεγες για το 9800 να πω οκ!

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως θεωρώ υπερβολικό το ποσό των 500 ευρώ για μετάβαση από 9000 σε 9700. Θεωρώ ότι αυτά που παίρνεις από μια τέτοια μετάβαση σε συνδυασμό με αυτά που δίνεις πολύ λίγα.

 

Να μου έλεγες για το 9800 να πω οκ!

 

Χμμμ.. Δεν θα το λεγα! Παίρνεις τηλέφωνο με μικρότερες διαστάσεις, καλύτερη κάμερα, περισσότερη μνήμη και συμβατό με το OS6 που βγαίνει σε λίγο καιρό!

 

Ούτε το 8900 ούτε το 9000 θα παίρνουν OS6..

 

Νομίζω είναι μονόδρομος αν δεν σ'αρέσει το 9800 (όπως εμένα πχ)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...