Jump to content

LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)


Exploticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρίσκω!

 

Είμαι κι εγώ νέος κάτοχος Le Pro 3, και ενώ το κινητάκι είναι απλά εξαιρετικό,

έχω ένα αρκετά ενοχλητικό πρόβλημα, το οποίο δε γνωρίζω αν το είχα εξ' αρχής ή εμφανίστηκε.

 

Συχνά μου τυχαίνει το κινητό να μην λαμβάνει κάποιες κλήσεις, σαν να μην έχει σήμα (το σήμα είναι εξαιρετικό αλλιώς δε θα το ανέφερα)

και μετά από λίγο μου έρχεται κανονικά το μήνυμα από την κοσμοτέ της χαμένης κλήσης. Εικάζω ότι αυτό συμβαίνει όταν έχω πολλές ώρες το κινητό χωρίς χρήση (π.χ. αν με πάρει κάποιος το πρωί πριν το πιάσω στα χέρια μου από την νύχτα) οπότε μήπως σχετίζεται με το ότι το τηλέφωνο μπαίνει σε κάτι σαν sleep mode?

 

Έχει συναντήσει κανείς σας το θέμα?

Το τηλέφωνο είναι στην rom της Banggood. Το μόνο που έχω κάνει γενικά είναι να μπω σε ένα secret menu βάζοντας κωδικό στον dialer για να διορθώσω το θεματάκι με τα notifications που δεν έρχονταν.

 

Υπάρχει περίπτωση να δημιουργείται από κάποιο app που έχω περάσει (π.χ. call recorders? )

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα! Μου ηρθε και εμενα ειδοποιηση για το Update σε 28s αλλα δεν θελω να το κανω. ξερει καποιος πως σταματαμε τις εκνευριστικες ειδοποιήσεις για το update (αυτο το παραθυρο στην κεντρικη οθονη που εχει 2-3 επιλογες remind me 1 hour κτλ)?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! Μου ηρθε και εμενα ειδοποιηση για το Update σε 28s αλλα δεν θελω να το κανω. ξερει καποιος πως σταματαμε τις εκνευριστικες ειδοποιήσεις για το update (αυτο το παραθυρο στην κεντρικη οθονη που εχει 2-3 επιλογες remind me 1 hour κτλ)?
Δοκίμασε να κόψεις όλα τα permissions του updater όπως όλα του τα notifications, ακόμα και την πρόσβαση του στο Internet.

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρίσκω!

 

Είμαι κι εγώ νέος κάτοχος Le Pro 3, και ενώ το κινητάκι είναι απλά εξαιρετικό,

έχω ένα αρκετά ενοχλητικό πρόβλημα, το οποίο δε γνωρίζω αν το είχα εξ' αρχής ή εμφανίστηκε.

 

Συχνά μου τυχαίνει το κινητό να μην λαμβάνει κάποιες κλήσεις, σαν να μην έχει σήμα (το σήμα είναι εξαιρετικό αλλιώς δε θα το ανέφερα)

και μετά από λίγο μου έρχεται κανονικά το μήνυμα από την κοσμοτέ της χαμένης κλήσης. Εικάζω ότι αυτό συμβαίνει όταν έχω πολλές ώρες το κινητό χωρίς χρήση (π.χ. αν με πάρει κάποιος το πρωί πριν το πιάσω στα χέρια μου από την νύχτα) οπότε μήπως σχετίζεται με το ότι το τηλέφωνο μπαίνει σε κάτι σαν sleep mode?

 

Έχει συναντήσει κανείς σας το θέμα?

Το τηλέφωνο είναι στην rom της Banggood. Το μόνο που έχω κάνει γενικά είναι να μπω σε ένα secret menu βάζοντας κωδικό στον dialer για να διορθώσω το θεματάκι με τα notifications που δεν έρχονταν.

 

Υπάρχει περίπτωση να δημιουργείται από κάποιο app που έχω περάσει (π.χ. call recorders? )

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Έχει δοκιμάσει να κλείσεις το volte;

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει να κλείσεις το volte;

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

 

Όχι και σ' ευχαριστώ για την πρόταση, το έψαξα κιόλας και διάβασα ότι είναι πιθανός ένοχος.

Θα δοκιμάσω ένα άλλο ενδεχόμενο πρώτα και ύστερα θα δοκιμάσω την πρόταση σου και θα γράψω αποτέλεσμα!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όντως το πρόβλημα πρέπει να λύθηκε με την απενεργοποίηση του VoLTE, τουλάχιστον δεν το έχω παρατηρήσει εδώ και 2 μέρες!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχει βάλει κανείς την 26s του torra33, που βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην αρχική σελίδα του θέματος?

Αν λειτουργεί οκ ή αν έχει θεματάκια, κυρίως με τις ειδοποιήσεις που με ενδιαφέρει.

Ευχαριστώ

Edited by toni21
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα του φόρουμ,

Σαν νέος κάτοχος του Le eco pro 3 (x720) θα ήθελα με το πρώτο μου ποστ να ρωτήσω 2-3 πραγματάκια για αυτό.

1. Αν κάνω αναβάθμιση με official rom από εδώ : https://bbs.le.com//zt/eui/le_pro3.html θα διαγραφούν τα δεδομένα του κινητού ή όχι?

Όπως αναφέρετε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7177188#post7177188 δεν είναι ξεκάθαρο.

2. Λίγα ποστ πίσω αναφέρεται ότι έρχονται ειδοποιήσεις για ενημέρωση σε 28s. Σε ποια rom γίνεται αυτό custom ή official? Εμένα στο μενού του κινητού δεν υπάρχει επιλογή για update.

3. Υπάρχει νεότερη official rom εκτός από αυτή που αναφέρω?

Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη για το μακροσκελές ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχει βάλει κανείς την 26s του torra33, που βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην αρχική σελίδα του θέματος?

Αν λειτουργεί οκ ή αν έχει θεματάκια, κυρίως με τις ειδοποιήσεις που με ενδιαφέρει.

Ευχαριστώ

Μια χαρά δουλεύουν όλα αν δώσεις όλα τα permissions φυσικά.

 

P.S. Έχω βάλει αγγελία το δικό μου λόγω mi6. Όποιος ενδιαφέρεται για αγορά x720 ας ρίξει μια ματιά.

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα του φόρουμ,

Σαν νέος κάτοχος του Le eco pro 3 (x720) θα ήθελα με το πρώτο μου ποστ να ρωτήσω 2-3 πραγματάκια για αυτό.

1. Αν κάνω αναβάθμιση με official rom από εδώ : https://bbs.le.com//zt/eui/le_pro3.html θα διαγραφούν τα δεδομένα του κινητού ή όχι?

Όπως αναφέρετε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7177188#post7177188 δεν είναι ξεκάθαρο.

2. Λίγα ποστ πίσω αναφέρεται ότι έρχονται ειδοποιήσεις για ενημέρωση σε 28s. Σε ποια rom γίνεται αυτό custom ή official? Εμένα στο μενού του κινητού δεν υπάρχει επιλογή για update.

3. Υπάρχει νεότερη official rom εκτός από αυτή που αναφέρω?

Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη για το μακροσκελές ποστ.

 

Για την 1η ερώτηση δεν γνωρίζω. Καλό θα ήταν να μην την κατεβάσεις από εκεί, εκτός και αν κάποιος άλλος έχει δοκιμάσει και δεν είχε πρόβλημα.

Επιλογή για να τσεκάρεις αν υπάρχουν updates δεν υπάρχει. Κάποια στιγμή θα σου βγάλει μήνυμα ότι έχει κατέβει και μπορείς να προχωρήσεις με την αναβάθμιση.

Όντως, η official 28s είναι διαθέσιμη εδώ και 3-4 εβδομάδες περίπου. Θα σε συμβούλευα όμως να μην την κατεβάσεις....

Την κατέβασα και μέχρι να επαναφέρω το τηλέφωνο, είδα και έπαθα!! Ακόμη και τώρα έχω προβλήματα. Π.χ. Δεν μπαίνει με τίποτα στις ρυμθμίσεις της μπαταρίος (Power saving management).

Αν το κινητό δουλεύει μια χαρά, μην ξύνεσαι στην γκλίτσα....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση.

Γιατί να μην την κατεβάσω από κει (νόμιζα ότι αυτό είναι το επίσημο site της εταιρείας.) Από που να κατεβάσω την official rom?

Την 28s official που τη βρήκες? Όταν έκανες αναβάθμιση χρησιμοποίησες τον οδηγό που ανέφερα? Διαγράφηκαν τα δεδομένα σου ή όχι?

Όταν λες ότι κάποια στιγμή θα σου βγάλει μήνυμα ότι έχει κατέβει και μπορείς να προχωρήσεις με την αναβάθμιση πως γίνεται αυτό? Τελείως αυτόματα, χωρίς να κάνω κάτι?

Συγνώμη αν οι απορίες μου φαίνονται/είναι απλές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μετά από 5! Μήνες ξαναπήρα στα χέρια μου το κινητό. Το είχα στείλει Κίνα για επισκευή. Και τώρα δεν δουλεύουν τα κουμπιά στην οθόνη. Ούτε το home button ούτε το πίσω. Όταν το ξεκλειδώνω ανάβουν βέβαια. Πρόβλημα της οθόνης;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε το 720...

 

--Το NFC Δουλεύει με.κάποια εφαρμογή wireless payment;

 

Oπως το Winbank alphabank wallet, το wallet της Πειραιώς κτλ;

--Πληρωνετε δλδ με το κινητό αντί της πιστωτικής κάρτας;

 

Αndroid/google pay έχει;

 

ΤΝΧ

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση.

Γιατί να μην την κατεβάσω από κει (νόμιζα ότι αυτό είναι το επίσημο site της εταιρείας.) Από που να κατεβάσω την official rom?

Την 28s official που τη βρήκες? Όταν έκανες αναβάθμιση χρησιμοποίησες τον οδηγό που ανέφερα? Διαγράφηκαν τα δεδομένα σου ή όχι?

Όταν λες ότι κάποια στιγμή θα σου βγάλει μήνυμα ότι έχει κατέβει και μπορείς να προχωρήσεις με την αναβάθμιση πως γίνεται αυτό? Τελείως αυτόματα, χωρίς να κάνω κάτι?

Συγνώμη αν οι απορίες μου φαίνονται/είναι απλές.

 

Αυτή που θέλεις να κατεβάσεις από το official site (26s) είναι παλαιότερη αυτής που θα λάβεις OTA (28s). H 28s μου ήλθε μια ωραία πρωία με OTA. Προφανώς, το ίδιο θα συμβεί και σε σένα σύντομα.

Όταν προχώρησα στην αναβάθμιση (που να μην το έκανα), χάθηκαν όλες οι εφαρμογές. Οπότε από την αρχή θα πρέπει να επαναγκαταστήσεις τα πάντα. Το μεγάλο πρόβλημα είναι στην επανεγκατάσταση του Play store & του Play services. Εκεί συνάντησα ανυπέρβλητα προβλήματα, ειδικά στην 2η εφαρμογή. Τελικά, από You Tube βρήκα έναν αυτόματο οδηγό εγκατάστασης τους σε Zip file και μπόρεσα να το φέρω στην προηγούμενη κατάσταση.

Γενικά, αν δεν καίγεσαι να κάνεις κάποια αναβάθμιση η οποία, ενδεχόμενα, μόνο προβλήματα μπορεί να φέρει, κάτσε εκεί που είσαι.

ΝΟΜΟΣ!! Όταν κάτι δουλεύει καλά, δεν το πειράζεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά όσοι έχετε το 720...

 

--Το NFC Δουλεύει με.κάποια εφαρμογή wireless payment;

 

Oπως το Winbank alphabank wallet, το wallet της Πειραιώς κτλ;

--Πληρωνετε δλδ με το κινητό αντί της πιστωτικής κάρτας;

 

Αndroid/google pay έχει;

 

ΤΝΧ

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το NFC δουλεύει μια χαρά σε unrooted συσκευή με το winbank wallet (Πειραιώς). Για rooted δεν γνωρίζω. Αν ξέρει κάποιος άλλος φίλος να μας πει.

Με android/google pay δεν δοκίμασα.

Link to comment
Share on other sites

Το NFC δουλεύει μια χαρά σε unrooted συσκευή με το winbank wallet (Πειραιώς). Για rooted δεν γνωρίζω. Αν ξέρει κάποιος άλλος φίλος να μας πει.

Με android/google pay δεν δοκίμασα.

 

Tελεια

Εννοείται unrooted

Θα περαστεί AICP ROM

Eισαι με stock Rom?

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αυτή που θέλεις να κατεβάσεις από το official site (26s) είναι παλαιότερη αυτής που θα λάβεις OTA (28s). H 28s μου ήλθε μια ωραία πρωία με OTA. Προφανώς, το ίδιο θα συμβεί και σε σένα σύντομα.

Όταν προχώρησα στην αναβάθμιση (που να μην το έκανα), χάθηκαν όλες οι εφαρμογές. Οπότε από την αρχή θα πρέπει να επαναγκαταστήσεις τα πάντα. Το μεγάλο πρόβλημα είναι στην επανεγκατάσταση του Play store & του Play services. Εκεί συνάντησα ανυπέρβλητα προβλήματα, ειδικά στην 2η εφαρμογή. Τελικά, από You Tube βρήκα έναν αυτόματο οδηγό εγκατάστασης τους σε Zip file και μπόρεσα να το φέρω στην προηγούμενη κατάσταση.

Γενικά, αν δεν καίγεσαι να κάνεις κάποια αναβάθμιση η οποία, ενδεχόμενα, μόνο προβλήματα μπορεί να φέρει, κάτσε εκεί που είσαι.

ΝΟΜΟΣ!! Όταν κάτι δουλεύει καλά, δεν το πειράζεις...

 

Μετά κατά την μετάβαση από 26s σε 28s χάθηκαν πάλι οι εφαρμογές και έπρεπε να τις εγκαταστήσεις ξανά?

Άσχετα από τη διαδικασία και τα προβλήματα της θα έλεγες ότι η 28s είναι καλύτερη από άποψη ειδοποιήσεων και κάμερας?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δικό μου λάθος. Με την εγκατάσταση της 28s είχα τεράστιο πρόβλημα με το Google play & Google services. Για αυτό και έκανα factory reset και κανά διήμερο για να το επαναφέρω.

Διαφορά από 26 σε 28s δεν παρατήρησα καμία.

Link to comment
Share on other sites

Δικό μου λάθος. Με την εγκατάσταση της 28s είχα τεράστιο πρόβλημα με το Google play & Google services. Για αυτό και έκανα factory reset και κανά διήμερο για να το επαναφέρω.

Διαφορά από 26 σε 28s δεν παρατήρησα καμία.

 

Δοκίμασε κανένας σας AICP?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Δικό μου λάθος. Με την εγκατάσταση της 28s είχα τεράστιο πρόβλημα με το Google play & Google services. Για αυτό και έκανα factory reset και κανά διήμερο για να το επαναφέρω.

Διαφορά από 26 σε 28s δεν παρατήρησα καμία.

 

Δοκίμασε κανένας σας AICP?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ναι και πάει πολύ καλά..... Καθως και η RR.....

 

Ξεχάστε τις EUI... Υπάρχουν πια σταθερές Ν και επίσημες OREO AICP και RR...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Latest Magisk root 5.6.1 and 16.0. for all ROMs.

Flash it through TWRP without wipes after finishing any Installation.

https://drive.google.com/file/d/1c3XsaT3G3LAEYWABJoVmH73H5KTR8maj/view

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Latest Magisk root 5.6.1 and 16.0. for all ROMs.

Flash it through TWRP without wipes after finishing any Installation.

https://drive.google.com/file/d/1c3XsaT3G3LAEYWABJoVmH73H5KTR8maj/view

 

Ευχαριστούμε πολύ Χρήστο.......

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει δοκιμάσει κανείς το My Alpha Wallet (ανέπαφη πληρωμή με nfc) με τις τελευταίες AICP ;

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πέρασα την 26s του torra33 αλλά πάλι έχω θέμα με τις ειδοποιήσεις. Έχω δώσει permissions με το Light flow αλλά δεν.. Ξέρει κανείς κάτι άλλο που μπορώ να κάνω?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πέρασα την 26s του torra33 αλλά πάλι έχω θέμα με τις ειδοποιήσεις. Έχω δώσει permissions με το Light flow αλλά δεν.. Ξέρει κανείς κάτι άλλο που μπορώ να κάνω?

Ευχαριστώ

 

*#*#46360000#*#* στον dialer απενεργοποίηση όλα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...