Jump to content

LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)


Exploticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα και καλές γιορτές. Επειδή είμαι ανάμεσα στο Le Pro 3 και το Le Max 2, το Le Pro 3 αξίζει τα εξτρά 60 ευρω ή να προτιμήσω το Le Max 2; Γιατί από άποψη αναλυσης οθόνης και κάμερας το Le Max 2 μου φάνηκε καλύτερο

 

Πάρε το Le3 Pro.. +1....;)

Απλά ξέχνα τις Ελληνικές ρομ....:lol::p:D

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα και καλές γιορτές. Επειδή είμαι ανάμεσα στο Le Pro 3 και το Le Max 2, το Le Pro 3 αξίζει τα εξτρά 60 ευρω ή να προτιμήσω το Le Max 2; Γιατί από άποψη αναλυσης οθόνης και κάμερας το Le Max 2 μου φάνηκε καλύτερο

 

εκτως κι αν πεσεις λιγακι -πας στο x527 le 2 international δηλαδη με 652 επεξεργαστη 170 δολλαρια-και ευρωπαικο φορτιστη-και γνησια ρομ με ελληνικα.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Wireless φόρτιση δεν έχει σωστά; από φωτογραφίες πλησιάζει φετινές ναυαρχιδες ή είναι μακριά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.Γυαλισε στον αδερφό μου το Le pro 3,γιατι όπως κοιτάξαμε αυτό τον σύνδεσμο:

http://www.gsmarena.com/leeco_le_pro3-8344.php

 

έχει όλο το πακέτο. Έχει όμως ελληνική ROM; αν δεν έχει, ποιο Le eco προτείνετε;

Ευχαριστώ και καλή χρονιά σε όλους!

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Wireless φόρτιση δεν έχει σωστά; από φωτογραφίες πλησιάζει φετινές ναυαρχιδες ή είναι μακριά;

 

Αν είχε και wireless φόρτιση, θα είχε ξεπουλήσει το εργοστάσιο :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έπεσε παραγγελία το 4/64 και έγινε η αποστολή την προηγούμενη βδομάδα, σήμερα βλέπω στο κατάστημα ανέβασαν τις τιμές στο 4/64 και 6/64, περίεργο γιατί πρόσφατα είχαν ρύξει την τιμή του 4/64 στην τιμή του 32gb.

 

Κάτι πιο σημαντικό, βγήκε η 5.9/20s για το Χ720! για το αμερικάνικο βγήκε πριν 3 βδομάδες περίπου αλλά ακόμα λέει 5.8 η 20s τους.

http://bbs.le.com//zt/eui/le_pro3.html

Edited by FrOsT_frt
Link to comment
Share on other sites

Χίλια συγγνώμη(προκαταβολικά) για τις εντελώς "χαζές"απορίες μου!Είμαι σχετικά νέος στο χώρο των smart phones...Ενδιαφέρομαι να παραγγείλω το leeco pro3...Δεν καταλαβαίνω τι παίζει με την εργοστασιακή rom που λέτε(και κάνετε ερωτήσεις για ελληνική rom-τί είναι αυτή?).Έχει ελληνικά?Γιατί λέτε για αγγλικά/κινέζικα στην μητρική rom...Έχει playstore εγκατεστημένο? Τί προβλήματα πιθανόν να αντιμετωπίσω?Λύνονται?Τί να προσέξω στην παραγγελία του τηλεφώνου?Πώς να το ζητήσω?Και τέλος,θα μπορέσω να το χρησημοποιήσω άνετα στην Ελλάδα?Με αυτά τα λεφτά ποιά άλλη επιλογή θεωρείτε καλύτερη?Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!
Link to comment
Share on other sites

Χίλια συγγνώμη(προκαταβολικά) για τις εντελώς "χαζές"απορίες μου!Είμαι σχετικά νέος στο χώρο των smart phones...Ενδιαφέρομαι να παραγγείλω το leeco pro3...Δεν καταλαβαίνω τι παίζει με την εργοστασιακή rom που λέτε(και κάνετε ερωτήσεις για ελληνική rom-τί είναι αυτή?).Έχει ελληνικά?Γιατί λέτε για αγγλικά/κινέζικα στην μητρική rom...Έχει playstore εγκατεστημένο? Τί προβλήματα πιθανόν να αντιμετωπίσω?Λύνονται?Τί να προσέξω στην παραγγελία του τηλεφώνου?Πώς να το ζητήσω?Και τέλος,θα μπορέσω να το χρησημοποιήσω άνετα στην Ελλάδα?Με αυτά τα λεφτά ποιά άλλη επιλογή θεωρείτε καλύτερη?Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

υπαρχει η αγγλοκινεζικη rom που πρεπει να ξερεις αρκετα καλα αγγλικα για να το δουλεψεις,και η multi language που περιλαμβανει και ελληνικα.

οποια και να επιλεξεις,μια χαρα θα δουλευει στην ελλαδα.

εναλλακτικη λυση το xiaomi mi 5c.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τί ειναι η Stock rom? Ποιά θεωρείται για το leEco Le Pro 3 stock rom?Η multilanguage είναι stock rom?Ειναι απαραίτητη για την χρήση NFC και OTA ή δεν παίζει ρόλο όποια rom και να έχεις?Εγγύηση έχεις όποια rom κι αν βάλεις?
Link to comment
Share on other sites

Τί ειναι η Stock rom? Ποιά θεωρείται για το leEco Le Pro 3 stock rom?Η multilanguage είναι stock rom?Ειναι απαραίτητη για την χρήση NFC και OTA ή δεν παίζει ρόλο όποια rom και να έχεις?Εγγύηση έχεις όποια rom κι αν βάλεις?
stock rom ειναι η αγγλοκινεζικη.

οποια rom και να εχεις?το NEC και otg λειτουργουν κανονικα.

 

εγγυηση ισχυει και με την multi language αν εχεις την υπομονη να περιμενεις δυο μηνες να παει κινα και να επιστρεψει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ αρκετά καλό το le pro 3 αλλά στο θέμα ποιότητα ήχου δεν μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος, στην ουσία έχει 2 speakers ένα πάνω και ένα κάτω.. εγώ παρατήρησα όταν βάζω το χέρι Στα ηχεία το κάτω αριστερό ηχείο ακούγετε πολύ χαμηλότερο με σχέσει το δεξιά ηχείο εκτός αν το δικό μου κινητό είναι προβληματικό.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ αρκετά καλό το le pro 3 αλλά στο θέμα ποιότητα ήχου δεν μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος, στην ουσία έχει 2 speakers ένα πάνω και ένα κάτω.. εγώ παρατήρησα όταν βάζω το χέρι Στα ηχεία το κάτω αριστερό ηχείο ακούγετε πολύ χαμηλότερο με σχέσει το δεξιά ηχείο εκτός αν το δικό μου κινητό είναι προβληματικό.

 

Ένα πάνω και ένα κάτω έχει, κάτω μόνο δεξιά είναι ηχείο, αριστερά είναι το μικρόφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Ένα πάνω και ένα κάτω έχει, κάτω μόνο δεξιά είναι ηχείο, αριστερά είναι το μικρόφωνο.

 

σε ευχαριστώ για την αμεση απάντηση και κατι τελευταίο εαν το εχεις στο πολυ δυνατο το ηχειο το πανω ακουγετε σαν να τσιρίζει ειναι φυσικο αυτο?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για την αμεση απάντηση και κατι τελευταίο εαν το εχεις στο πολυ δυνατο το ηχειο το πανω ακουγετε σαν να τσιρίζει ειναι φυσικο αυτο?

 

Είναι οριακά στην ένταση που μπορεί να βγάλει υποθέτω και αρχίζει να παραμορφώνει, δεν το έχω αυτή την στιγμή περιμένω να έρθει σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα, θετικές οι αρχικές εντυπώσεις αν και ακόμα δεν βγήκε από το σπίτι. Η εφαρμογή του καιρού που έχει βλέπει τις τοποθεσίες κανονικά; Γιατι στην λίστα δεν βρήκα Θεσσαλονίκη και με εντοπίζει σε άλλη χώρα!
Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα, θετικές οι αρχικές εντυπώσεις αν και ακόμα δεν βγήκε από το σπίτι. Η εφαρμογή του καιρού που έχει βλέπει τις τοποθεσίες κανονικά; Γιατι στην λίστα δεν βρήκα Θεσσαλονίκη και με εντοπίζει σε άλλη χώρα!

 

Εχεις ενεργοποιησει το gps?

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα, θετικές οι αρχικές εντυπώσεις αν και ακόμα δεν βγήκε από το σπίτι. Η εφαρμογή του καιρού που έχει βλέπει τις τοποθεσίες κανονικά; Γιατι στην λίστα δεν βρήκα Θεσσαλονίκη και με εντοπίζει σε άλλη χώρα!

 

εαν βρεις χρόνο κανε κάποιες δοκιμές στον ηχο του κινητου και πες μου εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ήλθε πριν μια εβδομάδα. Πρώην κάτοχος του oneplus one. Μπορώ να πω πλέον ότι η νέα συσκευή είναι πολύ καλυτερη της προηγούμενης.

Θετικά : Απίστευτη μπαταρία, που κρατά τουλάχιστον 2 ημέρες με συνεχή χρήση και όλα τα καλούδια ανοιγμένα.

Καλό UI. Το βάζω στα θετικά καθώς είναι στη φύση του καθενός μας να πειραματίζεται ώρες ατελείωτες με το νέο του κινητό.

Απίστευτη ταχύτητα στα πάντα (download, upload, Internet etc).

 

Το NFC δουλεύει άψογα.

 

Περιέχει κανονικά Playstore και όλες τις Google εφαρμογές.

 

ANTUTU : 156383

 

Αρνητικά : Η Rom που έχει είναι η multilanguage. Ως συνέπεια αυτού, αν διαλέξεις Ελληνικά, σε πολλές περιπτώσεις η μετάφραση (σωστή ή όχι) είναι ανύπαρκτη. Αυτό δεν με ενοχλεί καθώς, έχω συνηθίσει να το έχω πάντα στην Αγγλική version.

Αυτό που δεν μπόρεσα να βρω πουθενά είναι, τα OTA updates. Συμπεραίνω ότι αυτή η Rom δεν ήταν και η καλύτερη επιλογή μου όσον αφορά αυτό το σκέλος. Δεν ξέρω αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει σε αυτό το θέμα (αν θα ήταν καλύτερα να αλλάξω σε Άγγλο κινεζική stock rom ή αν με αυτή που έχω μπορώ να κάνω στο μέλλον αναβαθμίσεις της μέσω εναλλακτικής μεθόδου).

 

Αυτά προς το παρόν. Επανέρχομαι σύντομα με περισσότερα νέα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ήλθε πριν μια εβδομάδα. Πρώην κάτοχος του oneplus one. Μπορώ να πω πλέον ότι η νέα συσκευή είναι πολύ καλυτερη της προηγούμενης.

Θετικά : Απίστευτη μπαταρία, που κρατά τουλάχιστον 2 ημέρες με συνεχή χρήση και όλα τα καλούδια ανοιγμένα.

Καλό UI. Το βάζω στα θετικά καθώς είναι στη φύση του καθενός μας να πειραματίζεται ώρες ατελείωτες με το νέο του κινητό.

Απίστευτη ταχύτητα στα πάντα (download, upload, Internet etc).

 

Το NFC δουλεύει άψογα.

 

Περιέχει κανονικά Playstore και όλες τις Google εφαρμογές.

 

ANTUTU : 156383

 

Αρνητικά : Η Rom που έχει είναι η multilanguage. Ως συνέπεια αυτού, αν διαλέξεις Ελληνικά, σε πολλές περιπτώσεις η μετάφραση (σωστή ή όχι) είναι ανύπαρκτη. Αυτό δεν με ενοχλεί καθώς, έχω συνηθίσει να το έχω πάντα στην Αγγλική version.

Αυτό που δεν μπόρεσα να βρω πουθενά είναι, τα OTA updates. Συμπεραίνω ότι αυτή η Rom δεν ήταν και η καλύτερη επιλογή μου όσον αφορά αυτό το σκέλος. Δεν ξέρω αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει σε αυτό το θέμα (αν θα ήταν καλύτερα να αλλάξω σε Άγγλο κινεζική stock rom ή αν με αυτή που έχω μπορώ να κάνω στο μέλλον αναβαθμίσεις της μέσω εναλλακτικής μεθόδου).

 

Αυτά προς το παρόν. Επανέρχομαι σύντομα με περισσότερα νέα.

 

Ο Ιταλος εχει αφαιρεσει την εφαρμογη ΟΤΑ απο τις τελευταιες ρομ των le eco

Link to comment
Share on other sites

Ο Ιταλος εχει αφαιρεσει την εφαρμογη ΟΤΑ απο τις τελευταιες ρομ των le eco

 

Δεν κατάλαβα τι εννοείς. Αυτή που έχω υποτίθεται οτι είναι stock rom. Έτσι μου ήλθε το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι εννοείς. Αυτή που έχω υποτίθεται οτι είναι stock rom. Έτσι μου ήλθε το κινητό.

 

H stock rom δεν εχει ελληνικα,μαλλον εχεις καποια που του περασαν στο μαγαζι που το αγορασες.

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω... αλλα νομιζω πως ναι, ποιο πρσφατο security patch οσο να ΄ναι..αλλιως περιμενε και την επομενη σε κανα δίμηνο περίπου ωστε να την κανεις μια και καλη την αναβαθμιση

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

η stock rom ειναι σε αγγλικα/κινεζικα μονο απο γλωσσες.

τραπεζικες συναλλαγες ναι, ανετα...αλλα για backdoor δεν βαζω και το χερι μου στην φωτια.

παντως oi custom-multilanguage rom να δεις backdoor που εχουν... σε καποιες μαλιστα (πολυδιαφημιζομενες) πανε απευθειας σε κυβερνησεις....

αν το θες σονυ και καλα ρουταρισμενο το x720, ζητα του πωλητη να στο ρουταρει και να στο στειλει με custom-multilanguage rom. Πολλοι το κανουν για να "δινουν" στους πελατες περισσοτερες επιλογες σε γλωσσες.

 

αν θες μη-ρουταρισμενο τελειως γυμνο android δυστυχως θα το βρεις μόνο σε κινητα της google. 5x, 5p, pixel κτλ

αλλα οσο κανει το pixel περνεις (3) τρία X720 ...

όπως και ολα τα πραγματα στην ζωη... οτι πληρωνεις παιρνεις.

 

Στέφανε,

Το δικό μου, ήλθε με custom Multilanguage rom. Τους είχα ζητήσει να μου το στείλουν (Oppomart) με την Official rom και μου απάντησαν καταφατικά... Μετά από ερώτηση που τους έκανα γιατί δεν κάνει OTA updates, μου απάντησαν ως ακολούθως:

Quote

sorry for the issue, since the phone was flashed by our provider before shipping, so we are afraid that it can't be flashed back with original rom, but you can try to find it from xiaomi official site.

Unquote

 

Τώρα, το τι δουλειά έχει το site της Xiaomi, άντε να το πεις στον νυσταγμένο Κινέζο... Πάλι καλά που μου απάντησαν άμεσα.

Το βασικό ερώτημα είναι, αν τελικά μπορώ να περάσω την stock κινεζικο-αγγλική, παρά του ότι ο Κινέζος λέει πως αυτό είναι αδύνατον.

Αν ναι, μπορείς σε παρακαλώ να με κατατοπίσεις εσύ ή κάποιος άλλος, καθόσον όχι και τόσο σχετικός με το αντικείμενο?

Μια από τις βασικές εφαρμογές που ήθελα να έχει το τηλέφωνο είναι η NFC, αλλά μιας και η rom δεν είναι η stock (δεν την έχω δοκιμάσει ακόμη σε κάποια αγορά), πολύ φοβάμαι πως δεν θα λειτουργεί σε ρουταρισμένο τηλέφωνο.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σου-σας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ θα ήθελα να ρωτήσω πως γίνεται να βάλω την κανονική ρομ. Το έχω το τηλέφωνο κάνα μήνα και ενώ είναι γρήγορο σε όλα με νευριάζει γιατί έχει κάτι χαζά κολλήματα, όπως με τους launcher του play store και δεν μπορώ να αλλάξω το τηλέφωνο(caller) σαν default app. Δεν με πειράζει αν δεν έχει ελληνικά μετά. Τι πρέπει να κάνω; Ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...