Jump to content

χρέωση καρτας απο πενταψήφιο νούμερο


kostasw
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαμός!

 

Newsit: Απάτες με SMS: Δίχως τέλος τα "εγκεφαλικά"! Οργή για τις τεράστιες χρεώσεις

 

https://www.newsit.gr/egklhma/apates-me-sms-dixos-telos-ta-egkefalika-orgi-gia-tis-terasties-xreoseis-1/2840599/

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ακούσει 3-4 άτομα εδώ να λένε ότι δεν έχουν δώσει πουθενά το κινητό, εκτός από το διαγωνισμό του my market !!!

 

Και χωρίς τον διαγωνισμό του my market σε κλέβουν...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Αν όμως δίνεις οικειοθελώς τα στοιχεία σου σε τέτοιους .......

 

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk

Edited by Vasileios
προσωπικός χαρακτηρισμός.
Link to comment
Share on other sites

Αν όμως δίνεις οικειοθελώς τα στοιχεία σου σε τέτοιους .......

 

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk

προφανώς πολλοί έπεσαν θύματα απάτης μιας που επίσημα η αλυσίδα σουπερ μαρκετ είχε αναφέρει πως ποτέ δεν έβγαλε κάποιον διαγωνισμό. Και ήταν μια καλοστημένη απάτη.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Το κατάστημα είχε διαγωνισμό κανονικά με τον κωδικό συμμετοχής να αναγράφεται σε ξεχωριστή απόδειξη για να τον καταχωρήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Το κατάστημα είχε διαγωνισμό κανονικά με τον κωδικό συμμετοχής να αναγράφεται σε ξεχωριστή απόδειξη για να τον καταχωρήσεις.

 

Αν και βγαίνουμε εκτός θέματος, νομίζω ότι η απάτη αφορά σε διαγωνισμό που και καλά έτρεχε ο Σκλαβενίτης (και ζητούσε την καταχώρηση κινητού για τη συμμετοχή) και όχι τους τρέχοντες διαγωνισμούς του myMarket. Για τους πρώτους είχε βγει ανακοίνωση αν θυμάμαι καλά.

 

Σε διαγωνισμούς του MyMarket έχω συμμετάσχει πολλές φορές και ποτέ δεν είχα πρόβλημα με παράξενες χρεώσεις.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο, μετά από δέκα ημέρες αλληλογραφία με Mail με την εταιρεία που έκανε την χρέωση, επιστράφηκαν τα 6,24€ στο καρτοκινητο μου
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε πως τα κατάφερες; Εμένα ακόμη τίποτα. Υπάρχει κάτι άλλο να στείλω πέρα από το προφανές; Εξήγησα πως έχει η κατάσταση αλλά επιμένουν ότι εγώ γράφτηκα κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε πως τα κατάφερες; Εμένα ακόμη τίποτα. Υπάρχει κάτι άλλο να στείλω πέρα από το προφανές; Εξήγησα πως έχει η κατάσταση αλλά επιμένουν ότι εγώ γράφτηκα κανονικά.

 

Κάνε μια καταγγελία στο συνήγορο του καταναλωτή.Ενημερωσε τους ότι έκανες καταγγελία και θα δεις αποτελέσματα.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η Vodafone εδώ και καιρό και η cosmote από προχθές δίνουν τη δυνατότητα να κόψουμε τα 5ψηφια μέσω των εφαρμογών τους. Χθες τα έκοψα σε όλα τα νούμερα της οικογένειας οπότε δεν θα έχουμε ξαφνικές χρεώσεις.

 

Εμείς με whatsup πως μπορούμε να κάνουμε την φραγή;; Στην εφαρμογή δεν έχει τίποτα σχετικό :(

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πως τα κατάφερες; Εμένα ακόμη τίποτα. Υπάρχει κάτι άλλο να στείλω πέρα από το προφανές; Εξήγησα πως έχει η κατάσταση αλλά επιμένουν ότι εγώ γράφτηκα κανονικά.

 

Τίποτα το ιδιαίτερο. Απλά ανταπαντουσα σε όλες τις απαντήσεις τους επιμένοντας ότι δεν καταχωρησα αριθμό και ότι διεκδικώ πίσω τα χρήματα μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνε μια καταγγελία στο συνήγορο του καταναλωτή.Ενημερωσε τους ότι έκανες καταγγελία και θα δεις αποτελέσματα.

 

Εγω δεν έκανα. Μόνο τους είπα ότι αν δεν μου τα επιστρέψουν, θα κανω

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

προσφατα επεσα και εγω θυμα τις απατης.....

χωρις να κανω τιποτα ΑΠΟΛΥΤΩΣ σε ενα παλιο χαζο τηλεφωνο B2100 samsung με πληκτρα (οπως το αβαταρ μου)

 

τους πηρα τηλεφωνο και δεν καταφερα κατι, μετα εψαξα βρηκα τα στοιχεια τους και τους εστειλα μειλ

 

απαντησαν σε 2 μερες και πιστωσαν ολο το ποσο που μου εφαγαν....

 

αν δεν το ειχαν κανει θα ειχα κανει καταγγελεια στις αρμοδιεε αρχες και στην wind

 

μην τους αφηνετε σε χλωρο κλαρι,....

 

Sent from my V10 4G using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

προσφατα επεσα και εγω θυμα τις απατης.....

χωρις να κανω τιποτα ΑΠΟΛΥΤΩΣ σε ενα παλιο χαζο τηλεφωνο B2100 samsung με πληκτρα (οπως το αβαταρ μου)

 

τους πηρα τηλεφωνο και δεν καταφερα κατι, μετα εψαξα βρηκα τα στοιχεια τους και τους εστειλα μειλ

 

απαντησαν σε 2 μερες και πιστωσαν ολο το ποσο που μου εφαγαν....

 

αν δεν το ειχαν κανει θα ειχα κανει καταγγελεια στις αρμοδιεε αρχες και στην wind

 

μην τους αφηνετε σε χλωρο κλαρι,....

 

Sent from my V10 4G using Tapatalk

 

Ξέρει κανείς σε σύνδεση πως σου επιστρέφουν το ποσό;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς σε σύνδεση πως σου επιστρέφουν το ποσό;

 

Σου ζητάνε IBAN και τα καταθέτουν εκεί

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

στην δικη μου περιπτωση dimoco δεν ελεγε κατι για iban.....

 

αντιγραφω το σχετικο κειμενο.....

 

 

 

 

Το αίτημα για πίστωση στον λογαριασμό κινητής θα σταλεί εντός της εβδομάδος στον πάροχο σας και θα ολοκληρωθεί απο εκείνον.Η πίστωση θα φανεί στον επόμενο λογαριασμό σας, ωστόσο να σας ενημερώσω πως αν ο επόμενος λογαριασμό θα σας σταλεί εντός των επόμενων ημερών, τότε η πίστωση θα φανεί στον αμέσως επόμενο, καθώς χρονικά δεν θα έχει προλάβει να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Επιπλέον θα λάβετε και δωρεάν μήνυμα απο τον πάροχο σας που θα σας ενημερώνει σχετικά. Αν πρόκειται για καρτοκινητό η επιστροφή ολοκληρώνεται εντός 7 ημερών.*

 

 

 

 

Sent from my V10 4G using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Με ήρθε εχθες και εμένα. Και γράφει οτι χρεωθηκα 2.08επι 3 sms που ηρθαν 6.24.Εστειλα στοπ στο 1213 για φραγή και ενεργοποιηθηκε.έπρεπε και στην ιδια Εταιρία να παρω για διακοπή; η αρκεί η φραγή; κατα δεύτερο πως θα διεκδικησω επιστροφή χρηματων;

:):):):):)

 

Πάρε τηλ στο σταθερό που σου έστειλαν στο 1ο SMS με ύφος στα όρια της αγένειας..

Edited by Vasileios
Προσωπικός χαρακτηρισμός.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Με ήρθε εχθες και εμένα. Και γράφει οτι χρεωθηκα 2.08επι 3 sms που ηρθαν 6.24.Εστειλα στοπ στο 1213 για φραγή και ενεργοποιηθηκε.έπρεπε και στην ιδια Εταιρία να παρω για διακοπή; η αρκεί η φραγή; κατα δεύτερο πως θα διεκδικησω επιστροφή χρηματων;

:):):):):)

 

Δες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

προσθεστε και μενα στα θυματα. μιλαμε για ΤΗΝ απατη. χρεωση το πρωι πριν 2 ωρες. Πηρα αμεσως τηλ απενεργοποιησε την συνδρομη και μου εδωσε ενα μειλ να στειλω στην υπευθυνη οπως ειπε. και καλα εμεις που το παιρνουμε χαμπαρι φανταστειτε τους ηλικιωμενους. οσοι παρουν πισω τα χρηματα κακως δε θα ασχοληθουν με καταγγελια. οσο για τις κοπελιτσες στο τηλεφωνικο κεντρο δεν εχει νοημα να βριζετε δεν αλλαζει κατι αν κ λογικα ξερουν οτι δουλευουν για Edited by Vasileios
προσωπικός χαρακτηρισμός.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προσθεστε και μενα στα θυματα. μιλαμε για ΤΗΝ απατη. χρεωση το πρωι πριν 2 ωρες. Πηρα αμεσως τηλ απενεργοποιησε την συνδρομη και μου εδωσε ενα μειλ να στειλω στην υπευθυνη οπως ειπε. και καλα εμεις που το παιρνουμε χαμπαρι φανταστειτε τους ηλικιωμενους. οσοι παρουν πισω τα χρηματα κακως δε θα ασχοληθουν με καταγγελια. οσο για τις κοπελιτσες στο τηλεφωνικο κεντρο δεν εχει νοημα να βριζετε δεν αλλαζει κατι αν κ λογικα ξερουν οτι δουλευουν για.

 

Γι'αυτό είπα οριακά αγενής. Φυσικά και δεν βρίζουμε αλλά όχι για τις κοπελίτσες, για εμάς. Οι κοπελίτσες ξέρουν πολύ καλά τι ..... υποστηρίζουν. Ας κάνουν άλλη εργασία από αυτή. Δεν θα βρίσουμε ταμειες στα διόδια για την τιμή των διοδίων προφανώς. Αλλά δε θα υποστηρίξω αυτούς που υποστηρίζουν ////..

Edited by Vasileios
προσωπικός χαρακτηρισμός.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

δε διαφωνω απλα λεω οτι δεν αλλαζει κατι η χρεωση εγινε. εγω προτιμω να τους παιρνω με το καλο πρωτα εκτος αν μου αρχισουν δικαιολογιες οτι φταιω εγω και δε μπορουν να κανουν κατι.

επισης καλο θα ηταν οσοι εχουν αναλυτικο λογαριασμο να το στελνουν ως αποδεικτικο στην ΕΕΤΤ να φαινεται οτι δεν σταλθηκε κανενα sms με pin που ισχυριζονται οτι χρειαζεται για να ολοκληρωθει η εγγραφη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο λογαριασμός έχει και εισερχόμενα sms; Νομίζω πως η "διαδικασία" (και καλά) είναι να σου στέλνουν αυτοί sms με pin, το οποίο το καταχωρείς σε σελίδα για να ενεργοποιήσεις τη "συνδρομή". Όχι να στείλεις sms δηλαδή.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...