Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας συμβαίνει καμιά φορά να κλείνει η οθόνη μετά από λίγη ώρα ακόμα και αν έχετε βάλει AOD ενεργή; Το χω παρατηρήσει με τα κατεβασμένα watchfaces και όχι τα build in.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

 

πρέπει το watchface που κατεβάζεις Κωνσταντίνε να υποστηρίζει AOD αλλιώς σβήνει η οθόνη. Τα περισσότερα που έχει στο samsung wear λένε αν υποστηρίζουν ή οχι

 

 

Πχ

 

0043444cdce5df50e0fa6aa141af0dc2.jpg

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πρέπει το watchface που κατεβάζεις Κωνσταντίνε να υποστηρίζει AOD αλλιώς σβήνει η οθόνη. Τα περισσότερα που έχει στο samsung wear λένε αν υποστηρίζουν ή οχι

 

 

Πχ

 

0043444cdce5df50e0fa6aa141af0dc2.jpg

Το ότι μένει ανοιχτό το aod για κάποια λεπτά δεν σημαίνει ότι υποστηρίζει;

Θα το τσεκαρω όμως.

 

Πιστεύω συμβαίνει το άλλο. Μου το έκανε όταν ημουν για καφέ και δεν πολυκουνιομουν. Μήπως νόμιζε ότι δεν το φοράω και έσβησε;

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα το update σε tizen 4.0.02 στο gear sport μου. Το ρολοι το αγορασα απο αμαζον γερμανιας. Ολα καλα μεχρι στιγμης :)

 

Υ.γ. επιτελους δουλευει και ο καιρος στο watch faces της samsung

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα το update σε tizen 4.0.02 στο gear sport μου. Το ρολοι το αγορασα απο αμαζον γερμανιας. Ολα καλα μεχρι στιγμης :)

 

Υ.γ. επιτελους δουλευει και ο καιρος στο watch faces της samsung

 

Μπορεις να μου πεις πως πας κ κανεις αναβαθμιση απο το μενου...?

Edit : το βρήκα.

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα το update σε tizen 4.0.02 στο gear sport μου. Το ρολοι το αγορασα απο αμαζον γερμανιας. Ολα καλα μεχρι στιγμης :)

 

Υ.γ. επιτελους δουλευει και ο καιρος στο watch faces της samsung

 

Σου ήρθε ή το κατέβασες? Κ από που

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα κανονικα απο το app του κινητου, αφου πρωτα εκανε ελεγχο για νεο update και το εμφανισε (299mb αρχειο) και το περασα μεσω bluetooth στο ρολοι (διαδικασια που διαρκει αρκετα.....)

το ρολοι ειναι αγορασμενο απο αμαζον γερμανιας, οποτε εχει περασμενο firmware γερμανιας αλλα εχει μεσα κανονικα ελληνικα, αγγλικα κ.α..

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω ότι δεν υπάρχει κάποια βελτίωση στην μπαταρία. Και κλασικά το samsung health είναι σταθερά πρώτο σε κατανάλωση ακόμα. Κάντε και ενα factory reset μετά την αναβάθμιση.

Θα το σκεφτώ να αναβαθμίσω (αν υπάρχει δυνατότητα να το αποφυγω) γιατί η sammy έχει προηγούμενο με κακά updates που "αχρηστευουν" τις συσκευές της.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαίνω τι το ιδιαίτερο κάνετε οι περισσότεροι και έχετε τόσα θέματα με την μπαταρία.

το δικό μου το έχω από το Νοέμβριο που σημαίνει ότι είναι καινούργιο αλλά.... bluetooth όλη μέρα ανοιχτό. WiFi auto, μιλάω στο τηλέφωνο μέσα από αυτό μέσο όρο 15-20 λεπτά την ημέρα. κλειστό το AOD, έχω πρόγραμμα που μου δείχνει οδηγίες από google maps για όταν οδηγάω, απαντάω σε μηνύματα.... και στην χειρότερη! θα μου βγάλει 2 μέρες. Στην καλύτερη..... Παρασκευή απόγευμα θα το βγάλω από φόρτιση με 100% και Δευτέρα πρωί θα έχω ακόμα 10-15% μπαταρία.

 

αυτό που με σκοτώνει με αυτό το ρολόι είναι ότι δεν έχει google assistant.

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαίνω τι το ιδιαίτερο κάνετε οι περισσότεροι και έχετε τόσα θέματα με την μπαταρία.

το δικό μου το έχω από το Νοέμβριο που σημαίνει ότι είναι καινούργιο αλλά.... bluetooth όλη μέρα ανοιχτό. WiFi auto, μιλάω στο τηλέφωνο μέσα από αυτό μέσο όρο 15-20 λεπτά την ημέρα. κλειστό το AOD, έχω πρόγραμμα που μου δείχνει οδηγίες από google maps για όταν οδηγάω, απαντάω σε μηνύματα.... και στην χειρότερη! θα μου βγάλει 2 μέρες. Στην καλύτερη..... Παρασκευή απόγευμα θα το βγάλω από φόρτιση με 100% και Δευτέρα πρωί θα έχω ακόμα 10-15% μπαταρία.

 

αυτό που με σκοτώνει με αυτό το ρολόι είναι ότι δεν έχει google assistant.

 

Πιο πρόγραμμα έχεις για το Google maps;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαίνω τι το ιδιαίτερο κάνετε οι περισσότεροι και έχετε τόσα θέματα με την μπαταρία.

το δικό μου το έχω από το Νοέμβριο που σημαίνει ότι είναι καινούργιο αλλά.... bluetooth όλη μέρα ανοιχτό. WiFi auto, μιλάω στο τηλέφωνο μέσα από αυτό μέσο όρο 15-20 λεπτά την ημέρα. κλειστό το AOD, έχω πρόγραμμα που μου δείχνει οδηγίες από google maps για όταν οδηγάω, απαντάω σε μηνύματα.... και στην χειρότερη! θα μου βγάλει 2 μέρες. Στην καλύτερη..... Παρασκευή απόγευμα θα το βγάλω από φόρτιση με 100% και Δευτέρα πρωί θα έχω ακόμα 10-15% μπαταρία.

 

++1 :up:

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Πιο πρόγραμμα έχεις για το Google maps;

 

navigation λέγεται.

 

σου δείχνει σύμβολα για το που να στρίψεις, σε πόση ώρα, πότε θα φτάσεις, έχει φωνητικές οδηγίες και κάνει rotate με το bezel. επίσης ανοίγει αυτόματα μόνο του στο ρολόι όποτε ανοίγω google maps.

είμαι αρκετά ευχαριστημένος μαζί του.

 

σε περίπτωση που δεν το γνωρίζετε και είστε και εσείς άτομα που τους αρέσουν τα "αυτόματα", μπορείτε να χρησιμοποιήσετε και το IFTTT με το πρόγραμμα triggers. με αυτό το τρόπο μπορώ και ανάβω διάφορα φώτα - μπρίζες με το ρολόι.

 

υπάρχει κανείς που να έχει πάρει την τελευταία έκδοση? δεν λέει να εμφανιστεί. το παράπονο που έχω με το gear s3 είναι ότι πάει αργά. από ότι έχω ακούσει - δεί.... με την νέα έκδοση, διορθώνεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαίνω τι το ιδιαίτερο κάνετε οι περισσότεροι και έχετε τόσα θέματα με την μπαταρία.

 

το δικό μου το έχω από το Νοέμβριο που σημαίνει ότι είναι καινούργιο αλλά.... bluetooth όλη μέρα ανοιχτό. WiFi auto, μιλάω στο τηλέφωνο μέσα από αυτό μέσο όρο 15-20 λεπτά την ημέρα. κλειστό το AOD, έχω πρόγραμμα που μου δείχνει οδηγίες από google maps για όταν οδηγάω, απαντάω σε μηνύματα.... και στην χειρότερη! θα μου βγάλει 2 μέρες. Στην καλύτερη..... Παρασκευή απόγευμα θα το βγάλω από φόρτιση με 100% και Δευτέρα πρωί θα έχω ακόμα 10-15% μπαταρία.

 

 

 

αυτό που με σκοτώνει με αυτό το ρολόι είναι ότι δεν έχει google assistant.

Το πρόβλημα της μπαταρίας δημιουργήθηκε με την προηγούμενη αναβάθμιση. Επειδή έχει ξαναγίνει παλιότερα το ίδιο θέμα περιμένουμε την τελευταία αναβάθμιση μήπως και στρώσει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρε παιδιά έχω να πάρω αναβάθμιση δε ξέρω από πότε; Είμαι ακόμα με την tizen 3.0.0.1

Από την ώρα που το πήγα για service πριν από ενα χρόνο περίπου, νομίζω μου άλλαξαν και ρομ, μου έβαλαν ρουμάνικη, όσο και αν προσπαθώ δε παίρνω τίποτα. Εννοείτε οτι το συνδέω με το << Gear waerable >> και κάνω συχνά πυκνά έλεγχο για να δω άν ήρθε τίποτε καινούργιο, αλλά μόνο κάπου κάπου. ενημέρωσει εφαρμογών μου δίνει.

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι συμβαίνει ή τι μπορώ άλλο να κάνω; Εδώ βγαίνει η 4.... ε΄κδοση και εγώ είμαι ακόμα δύο εκδόσεις πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κι εγώ δεν εχω πάρει αναβάθμιση. Αγορά απο Γερμανό χωρίς να έχω προχωρήσει σε κάποιο service
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνουν . Και το δικό μου , αγορασμένο από Γερμανό , όταν το πήρα από αλλαγή μπαταρίας , τρόμαξα να βρω την αλλαγή γλώσσας και να το βάλω στα Ελληνικά. Δεν κατάλαβα ποτέ τι γλώσσα ήταν πριν το αλλάξω ... Κάτι σαν Γεωργιανά, Καζακστανικά ... Ελπίζω να μην την πάτησα και να ψάχνω τα updates με το κυάλι...

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

navigation λέγεται.

 

σου δείχνει σύμβολα για το που να στρίψεις, σε πόση ώρα, πότε θα φτάσεις, έχει φωνητικές οδηγίες και κάνει rotate με το bezel. επίσης ανοίγει αυτόματα μόνο του στο ρολόι όποτε ανοίγω google maps.

είμαι αρκετά ευχαριστημένος μαζί του.

 

σε περίπτωση που δεν το γνωρίζετε και είστε και εσείς άτομα που τους αρέσουν τα "αυτόματα", μπορείτε να χρησιμοποιήσετε και το IFTTT με το πρόγραμμα triggers. με αυτό το τρόπο μπορώ και ανάβω διάφορα φώτα - μπρίζες με το ρολόι.

 

υπάρχει κανείς που να έχει πάρει την τελευταία έκδοση? δεν λέει να εμφανιστεί. το παράπονο που έχω με το gear s3 είναι ότι πάει αργά. από ότι έχω ακούσει - δεί.... με την νέα έκδοση, διορθώνεται αυτό.

 

Καλησπέρα φίλε μπορείς σε παρακαλώ να βάλεις κάποιο λινκ για την εφαρμογή navigation που αναφέρεις γιατί δεν βρίσκω κάτι με αυτό το όνομα ευχαριστώ και πάλι

Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να την κατεβάσουμε και να την βάλουμε εμείς νωρίτερα;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, όλοι εσείς που λέτε ότι αγοράσατε από Γερμανό , Κωτσόβολο ( εγώ από Media Markt τον Σεπτέμβριο του 17 ), έχετε την έκδοση που έχω και εγώ την 3.0.0.1 ή τη πιο πρόσφατη;

Αν έχετε τη πιο πρόσφατη μάλλον δεν έχετε λόγο ανησυχίας ακόμα, αλλά αν είστε όπως και γω, τότε τι να πω, να πάμε στο service να ρωτήσουμε;

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι ιταλικό με την 3.002

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, όλοι εσείς που λέτε ότι αγοράσατε από Γερμανό , Κωτσόβολο ( εγώ από Media Markt τον Σεπτέμβριο του 17 ), έχετε την έκδοση που έχω και εγώ την 3.0.0.1 ή τη πιο πρόσφατη;

Αν έχετε τη πιο πρόσφατη μάλλον δεν έχετε λόγο ανησυχίας ακόμα, αλλά αν είστε όπως και γω, τότε τι να πω, να πάμε στο service να ρωτήσουμε;

Φίλε μου δεν ξέρω εάν θα σε βοηθήσω, αλλά αντιμετώπιζα το ίδιο πρόβλημα.

Για κάποιο λόγο χρειάστηκε να κάνω reset το κινητό με αποτέλεσμα να κάνω clean install από την αρχή.

Με το που έκανα εγκατάσταση και pair με το ρολόι μου κατέβασε δύο update.

Το είχα ψάξει λίγο και είχα διαβάσει στο Reddit ότι το Gear s plugin είχε θέμα με κάποιες συσκευές.

Βέβαια δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα από τότε.

Δοκίμασε το μήπως και ξεμπλοκάρει.

Απεγκατάσταση και pair από την αρχή.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν ξέρω εάν θα σε βοηθήσω, αλλά αντιμετώπιζα το ίδιο πρόβλημα.

Για κάποιο λόγο χρειάστηκε να κάνω reset το κινητό με αποτέλεσμα να κάνω clean install από την αρχή.

Με το που έκανα εγκατάσταση και pair με το ρολόι μου κατέβασε δύο update.

Το είχα ψάξει λίγο και είχα διαβάσει στο Reddit ότι το Gear s plugin είχε θέμα με κάποιες συσκευές.

Βέβαια δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα από τότε.

Δοκίμασε το μήπως και ξεμπλοκάρει.

Απεγκατάσταση και pair από την αρχή.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω.

Εγώ το μόνο που είχα κάνει πριν περίπου 1,5 μήνα, ήταν να κάνω reset το ρολόι και εγκατάσταση από την αρχή, αλλά δεν απέδωσε.

Θα δοκιμάσω λοιπόν αυτό που λες, δε χάνω και τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω.

Εγώ το μόνο που είχα κάνει πριν περίπου 1,5 μήνα, ήταν να κάνω reset το ρολόι και εγκατάσταση από την αρχή, αλλά δεν απέδωσε.

Θα δοκιμάσω λοιπόν αυτό που λες, δε χάνω και τίποτα.

 

Για δοκίμασε και ενημέρωσε μας αλλιώς από δευτερα θα πάρω τηλέφωνο στο service να ρωτήσω και θα σας πω τι μου είπαν

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Θα το δοκιμάσω κι εγώ και θα σας πω. Πάντως δε με βλέπω να γλιτώνω το service γιατι δε δουλεύει και η ομιλια στην προσβασιμότητα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...