Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Έχει βρει κανείς λύση για το θέμα της ομιλίας στην προσβασιμότητα;

 

Καλή Χρονιά σε όλους; Συγγνώμη που επανέρχομαι με το ίδιο ερώτημα. Αν υπάρχει τίποτα νεότερο θα το εκτιμούσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλη χρονια!

Εχει βγει τιποτα νεοτερο αναφορικα με το Bug της φορτισης;

Το φορτιζω με original φορτιστες κι εχει κολλησει στο 94%.

Παντα για s3 frontier μιλαμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλη χρονια!

Εχει βγει τιποτα νεοτερο αναφορικα με το Bug της φορτισης;

Το φορτιζω με original φορτιστες κι εχει κολλησει στο 94%.

Παντα για s3 frontier μιλαμε.

 

κανε ενα reset ....

φορτιζω με ταχεια φορτιση,και παει κανονικα στο 100%

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

κανε ενα reset ....

φορτιζω με ταχεια φορτιση,και παει κανονικα στο 100%

 

Και σε μένα φτάνει 100% αν και κάνω το λάθος και το αφήνω όλο το βράδυ

 

Τιποτα παιδια τα ιδια.

Δεν καταλαβαινω γιατι συμβαινει.

Ειχα διαβασει για ενα bug που υπηρχε παλαιοτερα αλλα νομιζω εξαλιφθηκε με update.

Επαναφορα εκανα απο το smartwatch. Εχει διαφορα αν το κανω μεσω κινητου;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όλα οκ. Επειδή θα το χρησιμοποιήσω σε σχετικά δύσκολο περιβάλλον στην δουλειά μου, έχει κανείς άποψη για την ανθεκτικότητα του ρολογιού; Εντάξει θα το προσέχω άλλα όσο να ναι θα είναι σχετικά εκτεθειμένο. παρήγγειλα διάφορα προστατευτικά από ebay άλλα το προτιμώ γυμνό. Μέχρι τώρα στη δουλειά φόραγα ένα Mi band 3 άλλα θα το αντικαταστήσω πλήρως με το gear s3.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όλα οκ. Επειδή θα το χρησιμοποιήσω σε σχετικά δύσκολο περιβάλλον στην δουλειά μου, έχει κανείς άποψη για την ανθεκτικότητα του ρολογιού; Εντάξει θα το προσέχω άλλα όσο να ναι θα είναι σχετικά εκτεθειμένο. παρήγγειλα διάφορα προστατευτικά από ebay άλλα το προτιμώ γυμνό. Μέχρι τώρα στη δουλειά φόραγα ένα Mi band 3 άλλα θα το αντικαταστήσω πλήρως με το gear s3.
Φίλε μου σε σχετικά δύσκολο περιβάλλον δεν θα το χρησιμοποιούσα.Θα προτιμούσα να πάρω garmin.

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το εχω εδω και 7 μήνες καθε μέρα στο χέρι στο μάρμαρα με νερά και σκόνη καθε μέρα ειναι άριστο σε ολα και ανθεκτικό , μην το φοβάσαι καθόλου
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο εργαλείο - γκατζετακι δείχνει τις λίγες μέρες που το έχω. Δύο-τρία προβλήματα όμως έχω εντοπίσει που εμένα δεν με απασχολούν ιδιαίτερα :

Δυσκολεύεται πολύ να συνδεθεί με οποιοδήποτε WiFi. Διάβασα ότι συμβαίνει μετά την τελευταία αναβάθμιση. Δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα η απομακρυσμένη σύνδεση αλλά δεν θα με χάλαγε αν δούλευε σωστά. Ενώ έχω την ρύθμιση στο s health να μετράει τούς παλμούς κάθε 10 λεπτά αυτό τους μετράει όταν και όποτε θέλει... Τέλος η μέτρηση των βημάτων, χωρίς το GPS, είναι ότι να ναι. Ευτυχώς όταν το δοκίμασα σε πεζοπορία, σαν άσκηση μέσω του s health με GPS φυσικά, οι μετρήσεις και οι παλμοί λειτούργησαν σωστά.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Μετά από reset στο κινητό έχω το εξής θέμα: Το galaxy apps δεν φορτώνει καθόλου ούτε μέσα από το κινητό ( μέσω του gear wear) ούτε στο ρολόι. Έχω κάνει uninstall τα πάντα αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Η σύνδεση του ρολογιού με το κινητό για κλήσεις π.χ. γίνεται κανονικά. Το galaxy apps εχει θέμα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κατεβάσω καμία εφαρμογή ή watchface. Καμία λύση;
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και γω από σήμερα αγορά στα 190 ευρώ. Άψογο ρολογακι. Καμία σχέση με stratos. Πρώτες εντυπώσεις άριστες.κανα ωραίο watch face για προτείνεται.?!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και γω από σήμερα αγορά στα 190 ευρώ. Άψογο ρολογακι. Καμία σχέση με stratos. Πρώτες εντυπώσεις άριστες.κανα ωραίο watch face για προτείνεται.?!!

Καλορίζικος εγώ σε galaxy watch όμως, δουλεύω Aj1. Μου αρέσουν τα ψηφιακά καντράν όμως!

3430d3afbe58f5009946845be2058531.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικος εγώ σε galaxy watch όμως, δουλεύω Aj1. Μου αρέσουν τα ψηφιακά καντράν όμως!

3430d3afbe58f5009946845be2058531.jpg

 

Χαχααα.. πιστεύεις ότι αυτό ήταν ένα από αυτά που βρήκα και κατέβασα.? Χαχααα.. και γω του ψηφιακού είμαι. Σε ευχαριστώ πάντως.

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

galaxy s3 frontier με τιζεν 3.0.0.2 και εκδοση R760XXU2CRH1 KNOX 2.2.0 SEE FOR TIZEN 1.0.0 TIMA 3.0.0 σταματησε να κανει καταγραφη βημάτων και δεν μετρά καθόλου καρδιακους παλμούς. Εχει τύχει και σε καποιον απο εσάς το ίδιο? Αυτό συνέβει μετα την τελευταία αναβάθμιση . Αν χρειαστει το τηλεφωνο να πάει service ( είναι εντος εγγύησης) μπορεί καποιος να μου πει σε πμ ποιο ειναι το καλύτερο samsung authorised service στην Θεσσαλονίκη ? Σας ευχαριστώ !
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο συγνωμη Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω πολλά μηνύματα στο εξωτερικό ότι πολλά watchfaces τους δημιουργούν drain. Αραγε τα wf έχουν drain όταν τα χρησιμοποιείς ή ακόμα και αν απλά τα έχεις εγκατεστημένα στο ρολόι; Ρωταω γιατί έχω την τάση να αγοράζω και να δοκιμάζω wf γενικότερα και όσα μου αρέσουν τα κραταω εγκατεστημένα ακόμα και αν δεν τα χρησιμοποιώ. Είναι δηλαδή σαν κακογραμμένες εφαρμογές πιυ δημιουργούν drain στα κινητά ακόμα και αν δεν τα χρησιμοποιείς πάντα;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σκέφτομαι και εγώ να το αγοράσω (frontier) στα 190€, αλλά δεν έχω ιδέα από smartwatch

Πιστεύετε οτι είναι καλή επιλογή σε αυτά τα χρήματα ή να κοιτάξω και κάποιο άλλο;

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σκέφτομαι και εγώ να το αγοράσω (frontier) στα 190€, αλλά δεν έχω ιδέα από smartwatch

Πιστεύετε οτι είναι καλή επιλογή σε αυτά τα χρήματα ή να κοιτάξω και κάποιο άλλο;

 

Καλημέρα αν το θέλεις για all around γκατζετ με δυνατότητες και για fitness tracker είναι μια χαρά πλήρες σε αυτά τα λεφτά. Μπαταρία που ότι και να του κάνεις θα βγάλει την μέρα με AOD ενεργοποιημένο. Το Samsung watch είναι καλύτερο στα σημεία αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τα 70 ευρώ παραπάνω. Στα πολυ θετικά του frontier η εμφάνιση του που μπορείς να το φορέσεις σχεδόν σαν κανονικό ρολόι. Υποκειμενικά μου αρέσει περισσότερο το frontier από το Samsung watch. Αν όμως το θέλεις πιο πολύ για άθληση πας σε stratos η ακόμα καλύτερα Garmin.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σε κανέναν το καινούριο, μεγάλο update?

https://www.iotgadgets.com/2019/01/samsung-gear-s3-tizen-4-0-update/

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σε κανέναν το καινούριο, μεγάλο update?

https://www.iotgadgets.com/2019/01/samsung-gear-s3-tizen-4-0-update/

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προς το παρόν μόνο τα αμερικάνικα την έχουν πάρει. Σε λίγο καιρό και στα ευρωπαϊκά.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Σας συμβαίνει καμιά φορά να κλείνει η οθόνη μετά από λίγη ώρα ακόμα και αν έχετε βάλει AOD ενεργή; Το χω παρατηρήσει με τα κατεβασμένα watchfaces και όχι τα build in.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σας συμβαίνει καμιά φορά να κλείνει η οθόνη μετά από λίγη ώρα ακόμα και αν έχετε βάλει AOD ενεργή; Το χω παρατηρήσει με τα κατεβασμένα watchfaces και όχι τα build in.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

 

Μόνο αν δεν το φοράω. Μερικές φορές βέβαια σκοτείνιαζει πολύ η οθόνη ανάλογα με το watchface αλλά δεν έχει σβήσει ποτέ

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σε κανέναν το καινούριο, μεγάλο update?

https://www.iotgadgets.com/2019/01/samsung-gear-s3-tizen-4-0-update/

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το προηγούμενο update έριξε την μπαταρία στο μισό χρόνο περίπου.. Περιμένουμε τόσο καιρό για το επόμενο update.. Για να δούμε..

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο update έριξε την μπαταρία στο μισό χρόνο περίπου.. Περιμένουμε τόσο καιρό για το επόμενο update.. Για να δούμε..

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι αναμένουμε..!! Σε πόσο καιρό υπολογίζεται.?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...