Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα πέρασε πριν λίγες μέρες την 9.5.4.0 (MHRMIFA) και παραμένει σε 6.0.1. Λίγο καλύτερη η διαχείριση της μπαταρίας. Τίποτα άλλο αξιοπρόσεκτο.

 

Αλλά split screen κτλ δεν βλέπω. Έχω χάσει κάτι?

I'll sleep when I die..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέρασα κ εγώ την 9.5. 4 κ μετά την αναβάθμιση η στοκ εφαρμογή του καιρού ζητάει πρόσβαση στην πραγματοποίηση τηλεφωνικών κλήσεων.... Πάνε καλά;
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά..

εμένα κατι επαθε χτες και δεν ανοιγει με τιποτα με την τελετυταια αναβαθμιση

αναβοσβηνει το led οταν το φορτιζω..

any help..?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους.

Εμένα, μετά από 2+ χρόνια συνεχούς χρήσης του κινητού,ξαφνικά χθες, πέφτοντας στο 1% ,έπαψε πλέον να φορτίζει.ειτε από φορτιστή αυτοκινήτου είτε από διάφορους φορτιστές πρίζας που φορτίζουν μια χαρά αλλά κινητά.

 

Έχω κάποια ελπίδα επισκευής άραγε;

Βρίσκομαι Αθήνα και το είχα αγοράσει από Κίνα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους.

Εμένα, μετά από 2+ χρόνια συνεχούς χρήσης του κινητού,ξαφνικά χθες, πέφτοντας στο 1% ,έπαψε πλέον να φορτίζει.ειτε από φορτιστή αυτοκινήτου είτε από διάφορους φορτιστές πρίζας που φορτίζουν μια χαρά αλλά κινητά.

 

Έχω κάποια ελπίδα επισκευής άραγε;

Βρίσκομαι Αθήνα και το είχα αγοράσει από Κίνα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους.

Εμένα, μετά από 2+ χρόνια συνεχούς χρήσης του κινητού,ξαφνικά χθες, πέφτοντας στο 1% ,έπαψε πλέον να φορτίζει.ειτε από φορτιστή αυτοκινήτου είτε από διάφορους φορτιστές πρίζας που φορτίζουν μια χαρά αλλά κινητά.

 

Έχω κάποια ελπίδα επισκευής άραγε;

Βρίσκομαι Αθήνα και το είχα αγοράσει από Κίνα.

πιθανόν κατέστρεψες την μπαταρία, ποτέ δεν αφήνουμε την μπαταρία να πέσει τόσο χαμηλά, 15-20% είναι οκ και μετά φόρτιση.

άσε τον φορτιστή αρκετή ώρα στην πρίζα μήπως πάρει μπρος αλλιώς θέλεις καινούργια μπαταρία.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Θου-Βου

Αν πιάνουν τα χέρια σου και μπορείς να το ανοίξεις, βγάλε την μπαταρία, πάρε μια άλλη μπαταρία (9 Bolt η 12 Bolt) και με δύο καλώδια δώσε για 2-3 δευτερόλεπτα ρεύμα από την μεγαλύτερη μπαταρία στην μπαταρία του κινητού (θετικό με θετικό και αρνητικό με αρνητικό). Με αυτό το τρόπο πιστεύω θα "ξυπνήσει".

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Θου-Βου

Αν πιάνουν τα χέρια σου και μπορείς να το ανοίξεις, βγάλε την μπαταρία, πάρε μια άλλη μπαταρία (9 Bolt η 12 Bolt) και με δύο καλώδια δώσε για 2-3 δευτερόλεπτα ρεύμα από την μεγαλύτερη μπαταρία στην μπαταρία του κινητού (θετικό με θετικό και στήνει με αρνητικό). Με αυτό το τρόπο πιστεύω θα "ξυπνήσει".

 

Συμφωνώ απόλυτα.. σε τέτοιες περιπτώσεις χρειάζεται "ξύπνημα" η μπαταρία με λίγο περισσότερα volt.. αλλά για λίγο διάστημα.. Αφού γίνει αυτό μετά υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες να την ενεργοποιήσεις πάλι και να είναι ΟΚ. Φυσικά δεν την ξαναφήνεις να "στεγνώσει" γιατί με αυτό τον τρόπο δεν θα σώζεται συνέχεια..

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Να είστε καλά παιδιά.

Έχετε να προτείνετε κάπου/κάποιον στην Αθήνα για να δοκιμάσω την λύση αυτή;

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Αν δε δείχνει καν ότι φορτίζει , εγώ έκανα αυτό και δούλεψε!!!

http://forum.frandroid.com/topic/254961-redmi-note-3-pro-ne-charge-plus/?page=6&tab=comments#comment-3768699

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας εχω ενα προβλημα με το κινιτο τιν ωρα που εκανε αναβαδμιση εσβησε απο μπαταρια και τωρα μπαινει στο λογοτιπο mi και κανει κατι συνεχεια με μια μπαρα γεμισι ξανα το ιδιο και ξανα το ιδιο τι να κανω
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έγινε έχασες την Rom για αυτό δεν ανοίγει πρέπει να περάσεις ρομ για να ανοίξει, έχεις ξεκλειδώσει bootloader
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Εχω ένα πρόβλημα και θα ήθελα αν μπορείτε να με κατατοπίσετε. Εχω το Redmi Note 3, Android version 6.0.1 MMΒ29M, MIUI Global 9.5.3.0 Stable

Στις τρεις τελευταίες αναβαθμίσεις λογισμικού που μου ήρθαν και τις έκανα, το κινητό έχει αρχίσει κάνει κάτι "τρελά" από μόνο του. Κολλάει, ανοιγοκλείνει εφαρμογές μόνο του, αν τύχει και είμαι στο messenger εκείνη την στιγμή στέλνει μόνο του Like(χεράκι) σε κάποια τυχαία συνομιλία που έχω στο messenger. Το έχει πάθει άλλος; Πως μπορώ να το διορθώσω;

 

Σας ευχαριστώ

 

(Δεν ξέρω αν την ερώτησή μου έπρεπε να την κάνω στην κατηγορία "Android")

Edited by LandJ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για εσάς που σας αρέσουν οι αναβαθμίσεις κυκλοφόρησε 9.5.6.0. MHRMIFD

 

Θα την περνούσα κι εγώ αλλά βαριέμαι να παίρνω Μπακαπ και να ξανά στήνω κινητό σε περίπτωση λάθους

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μετά απο άσχημο πέσιμο έσπασα την οθόνη και θέλω να αγοράσω καινούρια.

Ποιός απ όλους έχει εμπειρία να μου προτείνει κάποια που να έχει παρόμοια οθόνη με την αυθεντική. Δεν θέλω να αγοράσω καμία και να είναι χάλια ποιότητα.

 

Ευχαριστώ

At the edge of infinity a true man stands alone

Huawei Honor 8 64/4 - Xiaomi Note 3 Special Edition - Sony xperia Z3

Asus Nexus 7 3G 32GB - Cube iWork8 Ultimate

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μετά απο άσχημο πέσιμο έσπασα την οθόνη και θέλω να αγοράσω καινούρια.

Ποιός απ όλους έχει εμπειρία να μου προτείνει κάποια που να έχει παρόμοια οθόνη με την αυθεντική. Δεν θέλω να αγοράσω καμία και να είναι χάλια ποιότητα.

 

Ευχαριστώ

 

Δοκίμασε τη σελίδα αυτή, έχει συμβατά, και πολλά από αυτά αυθεντικά κιόλας. Κάνε ερώτημα αν θες να δεις αν είναι η οθόνη που θες αυθεντική.

http://www.dragon-tt.com/Products.aspx?sid=205

 

Σε αυτή π.χ. λέει είναι από αποσυναρμολόγηση αυθεντικής:

http://www.dragon-tt.com/xx.aspx?id=2701

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας,

 

Εκπεμπω σοσ.

Εχει καποιος λινκ ετοιμο καποιας global stable rom ή αν την εχει κατεβασμενη να μπορει μα την μοιραστει μαζι μου πχ.με wetransfer;

 

Ειχα δωσει το κινητο μου για φτιαξιμο της μη φορτισης κ τωρα αν κ φορτιζει, δε δουκευει η καμερα, το wifi κ γενικα ενα χαλι μαυρο.ελπιζω ολ αυτα να ειναι θεμα της ρομ που του περασανε

Miui 8.2 stable 8.2.1.0 MHOCNDL

 

Βλεπω οτι το σαιτ λογισμικων της χιαομι ειναι εκτος λειτουργιας προσωρινα...

 

Ειχα ξεκλεοδωτο bootloader, λογικα παραμενει ξεκλειδωτος, σωστα;

Αν θυμαμαι καλα, περναω το ζιπ στην μνημη κινητού ή καρτας μνημης κ το επιλεγω μεσα απ την εφαρμογη αναβαθμισης του κινητου, σωστα;

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας,

Εκπεμπω σοσ.

Εχει καποιος λινκ ετοιμο καποιας global stable rom

Δες εδώ

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Category/594-Xiaomi-RedMi-Note-3-SE-Kate/

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

 

να σαι καλα φιλε.

την κατεβασα ,περασα σε μνημη κινητου κ σε καρτα μνημης αλλα και στις 2 περιπτωσεις οταν επιλεγω το αρχειο .ζιπ απο την εφαρμογη αναβαθμισης του κινητου, μου ζηταει συνδεση wlan που ειναι αδυνατη ομως (δε φαινεται να ενεργοποιειται καν το wifi μου).

 

τετοιο αδοξο "θανατο" της kate δεν τον περιμενα...

 

αλλος τροπος αναβαθμισης μεσω υπολογιστη υπαρχει,? αν ειναι ευκολο να μ θυμισει καποιος.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να μπεις σε TWRP και από εκεί να φλασάρεις την νέα Ρομ, αφού πρώτα κάνεις Wipe και τα data.

Δες και εδώ

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/25256-TWRP-3-2-X-X-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AD%CF%82-XIAOMI/

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να μπεις σε TWRP και από εκεί να φλασάρεις την νέα Ρομ, αφού πρώτα κάνεις Wipe και τα data.

Δες και εδώ

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/25256-TWRP-3-2-X-X-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AD%CF%82-XIAOMI/

 

θα προσπαθησω με καποια fastboot rom μπας και...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

θα προσπαθησω με καποια fastboot rom μπας και...

Fastboot rom δεν μπαίνει έτσι. Μόνο με το mi flash tool.

έχεις twrp? Αν ναι είναι εύκολο. Μπες στο twrp και από εκεί αφού κάνεις τα wipes φλασάρεις τη Ρομ.

Αν δεν έχεις twrp δες στο λινκ που σου έδωσα πιο πάνω πώς θα το περάσεις.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

θα προσπαθησω με καποια fastboot rom μπας και...

 

Έχω παλιά stable. Αν θες στείλε μου με pm το mail σου να σου την μοιράσω.

Θα μπορέσεις να την εγκαταστήσεις πολύ εύκολα χωρις mi flash

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Την έχω βάλει την τελευταία ενημέρωση κ δεν μπορώ να πω ότι έχω παρατηρήσει καμία διαφορά. Το μόνο πρόβλημα που εξακολουθεί να υπάρχει από την προηγούμενη ενημέρωση είναι ένα τρεμοπαιγμα που έχω όταν πχ παίρνω Screenshot το εικονίδιο τρεμοπαιζει ασυνήθιστα γρήγορα, όπως κ όταν ανοίγω 360° εικόνες στο Web όπου κ εκεί υπάρχει το ίδιο φαινόμενο...
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...