Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οσοι βάλατε την 9.2.3 τι λέει από μπαταρία; εγώ είχα κάνει αναβάθμιση σε 8.5.3 και από τότε το τηλέφωνο βγάζει δύσκολα την μέρα. Επίσης θυμάται κανείς ποια ήταν η ρομ που έδωσε κανονικά φουλ ελληνικά στο τηλέφωνο; σίγουρα ηταν 8 . κατι εκεί το κινητό πετούσε και είχε και αντοχή

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Οσοι βάλατε την 9.2.3 τι λέει από μπαταρία; εγώ είχα κάνει αναβάθμιση σε 8.5.3 και από τότε το τηλέφωνο βγάζει δύσκολα την μέρα. Επίσης θυμάται κανείς ποια ήταν η ρομ που έδωσε κανονικά φουλ ελληνικά στο τηλέφωνο; σίγουρα ηταν 8 . κατι εκεί το κινητό πετούσε και είχε και αντοχή

 

Λίγο καλύτερο στη μπαταρία. Όμως ακόμη δεν εκανα ενα factory reset για να συγκρίνω.

Link to comment
Share on other sites

και εγω την περασα την 9,στα ιδια επιπεδα με πριν μου φαινεται οτι ειμαι,το μονο που μου αρεσει ειναι στην εμφανιση μερικα εικονιδια κανουνε ενα "παιχνιδι" οταν ανοιγεις την εφαρμογη και την κλεινεις,τιποτα αλλο
Link to comment
Share on other sites

και εγω την περασα την 9,στα ιδια επιπεδα με πριν μου φαινεται οτι ειμαι,το μονο που μου αρεσει ειναι στην εμφανιση μερικα εικονιδια κανουνε ενα "παιχνιδι" οταν ανοιγεις την εφαρμογη και την κλεινεις,τιποτα αλλο

 

Split screen δεν δίνει ;; υποτίθεται ότι ήταν χαρακτηριστικό της miui9 άσχετα από έκδοση Android αν δεν κάνω λάθος

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια android 7 ποτε θα παρουμε?

 

Η απάντηση είναι απλή.. στο "πότε" που γράφεις.. απλά αλλάζεις τον τόνο στο "έ".. δλδ.. "ποτέ".. :-)

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση είναι απλή.. στο "πότε" που γράφεις.. απλά αλλάζεις τον τόνο στο "έ".. δλδ.. "ποτέ".. :-)

καταλαβα :-)

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό πάλι ρε παιδιά?3b6b2f511086d3c8d452bd7197a2dab1.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Ωπ λάθος, είχα πειράξει το build.prop και μου έφερε για αναβάθμιση την developer ROM !

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δυστυχώς μου έσπασε η οθόνη... υπάρχει κάπου στη Ελλάδα οθόνη που να τεριαζει για να την αλλάξω???πόλοι λένε ότι είναι για το international αλλά τελικά δεν τεριαζει... Εχει κάποιος τσεκαρισμένη πρόταση????
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δυστυχώς μου έσπασε η οθόνη... υπάρχει κάπου στη Ελλάδα οθόνη που να τεριαζει για να την αλλάξω???πόλοι λένε ότι είναι για το international αλλά τελικά δεν τεριαζει... Εχει κάποιος τσεκαρισμένη πρόταση????

 

Αξιόπιστο site που θα έχει σίγουρα το σωστό μοντέλο είναι αυτό:

http://www.dragon-tt.com/Products.aspx?sid=205

 

Βέβαια, θέλει υπομονή, υπάρχει και ο φόβος τελωνείου να πληρώσεις τα 20€. Για Ελλάδα δεν γνωρίζω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, δε μας έχετε γράψει εντυπώσεις για την 9.2.3.0... :rolleyes:

 

Σε εμενα φαινεται το κινητο λιγο πιο σβελτο απο πριν (δεν ειχα περασει το προηγουμενο update) αλλα η αυτονομια μου φαινεται λιγο μικροτερη. Βεβαια με βαρια χρηση παλι το βγαζει το 24ωρο ανετα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα φαινεται το κινητο λιγο πιο σβελτο απο πριν (δεν ειχα περασει το προηγουμενο update) αλλα η αυτονομια μου φαινεται λιγο μικροτερη. Βεβαια με βαρια χρηση παλι το βγαζει το 24ωρο ανετα

 

Thanks για το feedback! :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Thanks για το feedback! :)

 

Τίποτα!

Να προσθέσω: 6.5 ώρες SOT με ένα 20% μπαταρίας υπόλοιπο

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα!

Να προσθέσω: 6.5 ώρες SOT με ένα 20% μπαταρίας υπόλοιπο

 

Χμ.. Αυτό δεν είναι και πολύ καλό... Θα κάτσω στα αυγά μου μου φαίνεται...

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Χμ.. Αυτό δεν είναι και πολύ καλό... Θα κάτσω στα αυγά μου μου φαίνεται...

 

Δεν ξερω αν παιζει τοσο ρολο αλλα εχω κ μονιμα bluetooth ανοιχτο κ αρκετη ομιλια, χωρια την χρηση για ιντερνετ.

 

Παντως οντως καμια σχεση με την αυτονομια με την 8.1 αν θυμαμαι καλα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν παιζει τοσο ρολο αλλα εχω κ μονιμα bluetooth ανοιχτο κ αρκετη ομιλια, χωρια την χρηση για ιντερνετ.

 

Παντως οντως καμια σχεση με την αυτονομια με την 8.1 αν θυμαμαι καλα

 

Από τη μία δε μπορώ να το καταλάβω, για όλες τις εταιρείες. Αναβάθμιση σημαίνει αναβάθμιση, όχι υποβάθμιση. Τώρα, να γίνονται 0.01sec πιο γρήγορα τα apps, αλλά να χάνω ένα 3ωρο sot, μόνο update δεν το βλέπω..

 

Από την άλλη το καταλαβαίνω. Η αναλωσιμότητα είναι μεγάλη δύναμη...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Από τη μία δε μπορώ να το καταλάβω, για όλες τις εταιρείες. Αναβάθμιση σημαίνει αναβάθμιση, όχι υποβάθμιση. Τώρα, να γίνονται 0.01sec πιο γρήγορα τα apps, αλλά να χάνω ένα 3ωρο sot, μόνο update δεν το βλέπω..

 

Από την άλλη το καταλαβαίνω. Η αναλωσιμότητα είναι μεγάλη δύναμη...

 

Συμφωνω με τα λεγομενα σου και εχω να προσθεσω και τα εξης: Οταν αγοραζεις ενα κινητο ξερεις απο τις πρωτες μερες (1-2 εβδομαδες το πολυ) το ποσο σου κραταει η μπαταρια σου και το ποσο γρηγορο ειναι. Το κινητο το λεει και η ιδια η λεξη.. πρεπει να ειναι ΚΙΝΗΤΟ.. δηλαδη να το εχω οσο μεγαλυτερο διαστημα γινεται στα χερια μου.. και ΟΧΙ στην πριζα να φορτιζει.. Τι να το κανω το σουπερ-ντουπερ κινητο με 100πυρηνο επεξεργαστη και με διαρκεια μπαταριας μισης μερας.. απο το να εχω ενα κινητο με νορμαλ χαρακτηριστικα και με οσο γινεται μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας για να το εχω όσο γινεται περισσοτερο μαζι μου.. Ξαναλεω κινητο ειναι.. ΟΧΙ playstation ή κατι αλλο που ναι μεν θα ειναι φοβερο και τρομερο αλλα δεν θα μπορω να το εχω περισσοτερο στα χερια μου.. Κι εκει πρεπει για μενα να στοχευουν τα updates.. οχι στο να το κανουν κατα 2 δευτερολεπτα πιο γρηγορο (λεω εγω), αλλα λιγοτερο ενεργοβορο!!!!

Και μην μου πειτε οτι αυτο εχει να κανει με εφαρμογες που βαζουμε και λοιπα.. γιατι εχω κρατησει κινητο με ROM 8.1.1.0 με εφαρμογες μολις αυτες μετα απο το περασμα της ROM, αλλα και αργοτερα νεωτερη ROM (καθαρη εγκατασταση) παλι με μολις τις εφαρμογες μολις αυτες μετα την εγκατασταση (καμια αλλη) και η διαφορα στην μνημη - ταχυτητα ανεπαισθητα πιο γρηγορα ίσως και ιδια με πριν, αλλα η καταναλωση της μπαταριας πολυ χειροτερη απο πριν.. Για ποιο UP-date μιλαμε τοτε.. μαλλον για υποβαθμιση του κινητου.. Γιατι καλα τα animation (οχι οτι πριν ηταν χαλια) αλλα το να εχει η πριζα το κινητο, όσο περνανε οι αναβαθμισεις, περισσοτερη ωρα απο μενα.. δεν το βρισκω λογικο..

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παρατήρησα οτι υπάρχουν 2 εφαρμογές για camera με διαφορετικά εικονίδια. Η μια τρέχει κανονικά και η άλλα κρασάρει και δε ξεκινάει. Υπάρχει τρόπος να απεγκαταστήσω την άχρηστη?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...