Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια να κατεβασω; Έχεις κανένα λινκ;

 

Δες πρώτη ανάρτηση

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και στο δικο μου συνεχιζονται τα προβληματα του Handsfree.......

 

Εκανε update εχθες και τωρα ειμαστε σε android 6.0.1 και MIUI 8.0.5.0 Global Stable.

 

Βεβαια στο δικο μου τα ακουστικα δουλευουν κανονικα και οταν καλω και οταν με καλουνε.

Απλα αναγκαζομαι να μιλαω απο το μικροφωνο της συσκευης και οχι του Handsfree γιατι αυτο ειναι που δεν φαινεται να λειτουργει στην δικη μου περιπτωση.

 

Δλδ ....εγω έχω one hand free με το Handsfree......:p:p:):lol:

Link to comment
Share on other sites

Σας παίζει το notification led στο viber με την 8.1.1.0?

Επίσης πλέον μου δίνει στη 2η sim 3G σήμα ενώ μέχρι πριν μόνο 2G.

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει;

Link to comment
Share on other sites

παίδες έχει παραγγείλει κανείς από εδώ??Είναι καλός πωλητής??https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-Prime-Special-Edition-Snapdragon650-Fingerprint-ID-3G-RAM-FDD-LTE/609089_32764466836.html?spm=2114.12010608.0.0.YO6mr0

 

Εγώ 2 κινητά Redmi 3s που είχα πάρει δεν είχα κανένα πρόβλημα μόνο που βάζει μια δίκια του rom.

Link to comment
Share on other sites

αρα ειχες προβλημα... διοτι με την ρομ που περναει μπορει να υποκλεψει στοιχεια! επισης δεν ξερουν ολοι να αλλαζουν ρομς...

 

να παρεις απο geekbuying, το πιο εγγυημενο αυτη την στιγμη για αυτη την συσκευη (και γενικα ΚΑΤΕΜΕ για xiaomi συσκευες).

Link to comment
Share on other sites

αρα ειχες προβλημα... διοτι με την ρομ που περναει μπορει να υποκλεψει στοιχεια! επισης δεν ξερουν ολοι να αλλαζουν ρομς...

 

να παρεις απο geekbuying, το πιο εγγυημενο αυτη την στιγμη για αυτη την συσκευη (και γενικα ΚΑΤΕΜΕ για xiaomi συσκευες).

 

και απο εδω το στελνει στην συσκευασια του κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο αυτό για notification led που έγραψα.

Είχαν αλλάξει από μόνα τους τα permissions.

Για το 3G στη 2η sim το έχει δει κανένας;

Επίσης workaround που βρήκα για τα handsfree ώστε να παίζει το μικρόφωνό τους και όχι της συσκευής είναι την ώρα της κλήσης να τα βγάλω και να τα βάλω :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ,

Σκέφτομαι να παρω και εγώ τo note 3 international λογω Wind 4g και 2ης sim.

,έχω ήδη ένα mi4 αλλά το 4g του καμμιά φορά δεν κατεβαζει και έτσι το εχ μόνιμα στο 3g που είναι οκ.

 

Λέω να το πάρω από geek , να πάρω το package B που έχει tempered glass κλπ ή το φθηνότερο απλό ?

Θήκη σιλικόνης, και ζελατίνες, tempered glass κλπ υπάρχουν τελικά ?

Το geekbuing to δίνει με την αγγλοκιζενικη που πέρνει ΟΤΑ ?

Δεν εχω πρόβλημα να το εχω στα αγγλικά και να έχω ελληνικά στο localisation chrome, ελληνικό πληκτρολόγιο κλπ.

Έτσι έχω και το pc.

 

ή να το πάρω από vickmall ? Νομίζω στο vickmall μπορω να τους ζητησω να μου βάλουν την ελληνική ρομ του xiaomi-miui.gr. και να το ανοίξουν τεστάρουν κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Αγοραζεις από Geek, άφοβα. Τη στέλνει σε ζελατίνα.

 

Μην πάρεις το package Β κτλ, αλλά πάρε ΜΟΝΟ τή συσκευή.

 

Θήκες τζάμια έχει πια παρά πολλά για το ΝΟΤΕ 3 PRO International edition σε EBAY/ALI/AMAZON κτλ. Εγώ ήδη πήρα 3-4 διαφορετικές από εκει.

 

Απο Geek ερχεται σφραγισμένο με stable ROM, H οποία περνει και ΟΤΑ ανά περιόδους.

Σε κάποια αναβάθμιση της η stable θα πάρει και ελληνικά. Έχει πολλές γλώσσες πλην ελληνικών, αλλά νομίζω πως βαλανε προσφατα και ελληνικά με κάποια αναβάθμιση.

 

Αλλιως, Αν θες περνάς επίσημη developer ROM, που έχει άψογα ελληνικά, με εβδομαδιαίες αναβαθμίσεις.

Και πια δεν έχει ιδιαίτερα bugs.

Περνιέται γελοιωδως ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ. Οδηγιες στο πρώτο πόστ.

 

Σα συσκευή ειναΙ εξαιρετική για τα 150€ που δίνεις

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια αφαιρειται ευκολα αν θελει καποιος να την αλλαξει?
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια αφαιρειται ευκολα αν θελει καποιος να την αλλαξει?

 

Mαλλον όχι.

Αντροιντ 7 θα πάρουμε;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια αφαιρειται ευκολα αν θελει καποιος να την αλλαξει?

 

Και αν είναι εύκολο να την αλλάξει που θα τη βρει ?

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/Batterie-Origine-Xiaomi-BM46-pour-Xiaomi-Redmi-Note-3-/162301301355?hash=item25c9e9526b

 

Συνηθως ειναι υποθεση μερικων βιδων...

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

 

Μπαταρία για το xiaomi redmi note 3 βρίσκουμε στο ali με 5€ το ερώτημα είναι αν είναι ίδια με του δικού μας ?

Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταία dev update μου τελειώνει η μπαταρία πάρα πολύ γρήγορα. Παρατήρησε κάποιος κάτι?

 

Όχι

Κάνε restart

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην ομαδα.Νεος χρηστης της kate εγω και εκανα αναβαθμιση σε miui 8.1.1.0 global stable.Παρατηρησα μια μειωση της διαρκειας της μπαταριας σε σχεση με το 7 global stable.ισχυει κατι τετοιο ή μπορει να ειναι η ιδεα μου μιας και δεν το εχω πολυ καιρο.Επισης στην developer απο αποψη μπαταριας παλι πως ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταία dev update μου τελειώνει η μπαταρία πάρα πολύ γρήγορα. Παρατήρησε κάποιος κάτι?

 

Οχι αντιθετα εγω βλεπω καλυτερη διαχειρηση. Κοιτα ποια εφαρμογή/ες σου τρωει την μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα αναβάθμιση στην 8.1.1.0 και διαπιστωσα οτι προστεθηκαν και Ελληνικα

 

καλησπερα,

 

από geekbuying αγορασμενο να φανταστω?

 

το εχω παραγγειλει για δωρο σε γνωστή, και το αναμενω, αλλα αν ειναι ετσι κι ερχονται με global stable που βρισκει αναβαθμιση και εχει πλεον ελληνικα, δε θα ηθελα καν να της ανοιξω πρωτος εγω το κουτακι.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

από geekbuying αγορασμενο να φανταστω?

 

το εχω παραγγειλει για δωρο σε γνωστή, και το αναμενω, αλλα αν ειναι ετσι κι ερχονται με global stable που βρισκει αναβαθμιση και εχει πλεον ελληνικα, δε θα ηθελα καν να της ανοιξω πρωτος εγω το κουτακι.

 

Αγορασμένο απο Aliexpress

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια case για το κινητο απο που πηρατε;

 

Απο Taiwan ομαδική παραγγελία αλλά έχει και ο Αλι

Link to comment
Share on other sites

απο τι παραπανω ερωτησεις διαπιστωνει κανεις οτι πολλοι συμφορουμιτες δε διαβαζουν προηγουμενες δημοσιευσεις, ενω αυτες απαντουν και μαλιστα πολλες φορες με μεγαλη πληροτητα και ποικιλια απαντησεων και δινουν λυσεις. Συνιστω λοιπον, οποιος περιμενει να ερθει το κινητο ή θελει να το αγορασει, να ανατρεξει στις δημοσιευσεις απο την αρχη του νηματος και θα βρει το 90% αυτων που ρωταει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...