Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά καινούργιος στη παρέα και ήθελα να ρωτήσω πριν είχα android και έκανα συγχρονισμό επαφών με gmail τώρα τι ακριβώς γίνεται μπορεί να με βοηθήσει κάποιος ; επίσης δεδομένα και κωδικοί σύγχρονιζονται με gmail στο iOS?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το ίδιο ακριβώς

Ρυθμίσεις email βάζεις τα στοιχεία σου και θα περαστούν οι επαφές

Τι εννοείς δεδομένα και κωδικοί;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραία το βρήκα αυτό σε ευχαριστώ! Να ρωτήσω κάτι ακόμα συγχρονισμό σελιδοδείκτων από google μπορώ να κάνω στον safari ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία το βρήκα αυτό σε ευχαριστώ! Να ρωτήσω κάτι ακόμα συγχρονισμό σελιδοδείκτων από google μπορώ να κάνω στον safari ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Νομίζω πως δεν γίνεται

Εννοείς σελιδοδείκτες από τον chrome να τους περάσεις σε safari?

Από υπολογιστή mac σίγουρα γίνεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν γίνεται

 

Εννοείς σελιδοδείκτες από τον chrome να τους περάσεις σε safari?

 

Από υπολογιστή mac σίγουρα γίνεται

 

 

 

Από κινητό όχι ε; οκ σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν γίνεται

Εννοείς σελιδοδείκτες από τον chrome να τους περάσεις σε safari?

Από υπολογιστή mac σίγουρα γίνεται

Και από Windows γίνεται με τo iCloud.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρθηκαν μηνύματα που αφορούσαν θήκες και λοιπά αξεσουάρ στο αντίστοιχο νημα
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά καινούργιος στη παρέα και ήθελα να ρωτήσω πριν είχα android και έκανα συγχρονισμό επαφών με gmail τώρα τι ακριβώς γίνεται μπορεί να με βοηθήσει κάποιος ; επίσης δεδομένα και κωδικοί σύγχρονιζονται με gmail στο iOS?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Επαφες και ημερολογιο κανονικα.Καταρχας πας ρυθμισεις>mail>Λογαριασμοι και κανεις προσθηκη το gmail.Αφου περαστει και συγχρονιζει mail(μεσα απο το mail app του iPhone),επαφες και ημερολογιο θα πας στις ρυθμισεις>επαφες(κατω απο το mail στο iOS 10) και θα πας στο προεπιλογη.Θα το κανεις απο icloud σε gmail.Θα ερθουν και οι επαφες μετα στη συσκευη(θα φαινονται οταν ανοιγεις τις επαφες).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρθηκαν μηνύματα που αφορούσαν θήκες και λοιπά αξεσουάρ στο αντίστοιχο νημα

 

 

 

Σορρυ για το off topic

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επαφες και ημερολογιο κανονικα.Καταρχας πας ρυθμισεις>mail>Λογαριασμοι και κανεις προσθηκη το gmail.Αφου περαστει και συγχρονιζει mail(μεσα απο το mail app του iPhone),επαφες και ημερολογιο θα πας στις ρυθμισεις>επαφες(κατω απο το mail στο iOS 10) και θα πας στο προεπιλογη.Θα το κανεις απο icloud σε gmail.Θα ερθουν και οι επαφες μετα στη συσκευη(θα φαινονται οταν ανοιγεις τις επαφες).

 

 

 

Άψογα το βρήκα ευχαριστώ πολύ φίλε

 

Πάντως παιδιά το μοναδικό που σκεφτόμουνα πριν 3 μέρες πριν το αγοράσω ήταν η μπαταρία και δυστυχώς βγήκε αλήθεια η ανησυχία αυτή η μπαταρία είναι μέτρια προς κακή ! Τι μπορώ να κάνω από ρυθμίσεις για έστω λίγη βελτίωση ; έχω κλείσει σχεδόν όλες τις εφαρμογές να μην ανανεώνονται στο υπόβαθρο αλλά και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για το off topic

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Άψογα το βρήκα ευχαριστώ πολύ φίλε

 

Πάντως παιδιά το μοναδικό που σκεφτόμουνα πριν 3 μέρες πριν το αγοράσω ήταν η μπαταρία και δυστυχώς βγήκε αλήθεια η ανησυχία αυτή η μπαταρία είναι μέτρια προς κακή ! Τι μπορώ να κάνω από ρυθμίσεις για έστω λίγη βελτίωση ; έχω κλείσει σχεδόν όλες τις εφαρμογές να μην ανανεώνονται στο υπόβαθρο αλλά και πάλι

 

Κλεινεις τον συγχρονισμο(χειροκινητο,οχι ωθηση και καθε 30 λεπτα).Επισης κλεινεις το 4G,τοποθεσια,ενημερωσεις εφαρμογων στο app store.Υπ οψην προσεχε το imessage,οποτε βγαζει το μηνυμα για ενεργοποιηση χρεωνεσαι 0,25€ γιατι στελνει sms στην apple(αγγλια).Σε Cu και F2G τη πατησα,σε Whats Up δεν χρεωθηκα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Κλεινεις τον συγχρονισμο(χειροκινητο,οχι ωθηση και καθε 30 λεπτα).Επισης κλεινεις το 4G,τοποθεσια,ενημερωσεις εφαρμογων στο app store.Υπ οψην προσεχε το imessage,οποτε βγαζει το μηνυμα για ενεργοποιηση χρεωνεσαι 0,25€ γιατι στελνει sms στην apple(αγγλια).Σε Cu και F2G τη πατησα,σε Whats Up δεν χρεωθηκα.

 

 

 

Ωραία ο συγχρονισμός που είναι ; τα αλλά τα έχω κάνει ήδη φίλε μου

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ο συγχρονισμός που είναι ; τα αλλά τα έχω κάνει ήδη φίλε μου

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Ρυθμίσεις, mail, λογαριασμοί, νέα δεδομένα

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

παιδια η ιδεα μου ειναι η τα δεδομενα φευγουν νερο στο iphone?

μ ενα δικαρτο χιαομι που ειχα τα mb δεν εφευγαν ετσι!

με το που ανοιξα λιγο το appstore δευτερολεπτα και μια σελιδα in.gr 5,5 mb!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια η ιδεα μου ειναι η τα δεδομενα φευγουν νερο στο iphone?

μ ενα δικαρτο χιαομι που ειχα τα mb δεν εφευγαν ετσι!

με το που ανοιξα λιγο το appstore δευτερολεπτα και μια σελιδα in.gr 5,5 mb!!!

 

Ειναι δυνατον να εχει σχεση η συσκευη με τη καταναλωση ΜΒ?! Αν εχει να κατεβασει 5,5ΜΒ τοτε 5,5ΜΒ θα κατεβασει οτι συσκευη και να εχεις! Δε θα κατεβασει η apple 5,5 η hiaomi 4 η samsung 4,4 κοκ! Aν στο 7ρι τα εχεις ολα ανοικτα και στο hiaomi σου ολα μπλοκαρισμενα τοτε εχει λογικη!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον να εχει σχεση η συσκευη με τη καταναλωση ΜΒ?! Αν εχει να κατεβασει 5,5ΜΒ τοτε 5,5ΜΒ θα κατεβασει οτι συσκευη και να εχεις! Δε θα κατεβασει η apple 5,5 η hiaomi 4 η samsung 4,4 κοκ! Aν στο 7ρι τα εχεις ολα ανοικτα και στο hiaomi σου ολα μπλοκαρισμενα τοτε εχει λογικη!

 

μηπως ο σαφαρι και το appstore δεν κανουν καποια οικονομια στα mb

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον να εχει σχεση η συσκευη με τη καταναλωση ΜΒ?! Αν εχει να κατεβασει 5,5ΜΒ τοτε 5,5ΜΒ θα κατεβασει οτι συσκευη και να εχεις! Δε θα κατεβασει η apple 5,5 η hiaomi 4 η samsung 4,4 κοκ! Aν στο 7ρι τα εχεις ολα ανοικτα και στο hiaomi σου ολα μπλοκαρισμενα τοτε εχει λογικη!

 

Πρέπει να ισχύει αυτό

Το έχω παρατηρήσει κι εγώ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον να εχει σχεση η συσκευη με τη καταναλωση ΜΒ?! Αν εχει να κατεβασει 5,5ΜΒ τοτε 5,5ΜΒ θα κατεβασει οτι συσκευη και να εχεις! Δε θα κατεβασει η apple 5,5 η hiaomi 4 η samsung 4,4 κοκ! Aν στο 7ρι τα εχεις ολα ανοικτα και στο hiaomi σου ολα μπλοκαρισμενα τοτε εχει λογικη!

 

Ε πως δεν ειναι δυνατον? Ιδια συμπιεση εχεις με εναν απλοϊκο browser, ιδια με τον browser πχ της xiaomi?

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Απλά ο safari δεν έχει εξοικονόμηση δεδομένων που έχει ο chrome ίσως γιαυτο

 

Επίσης παιδιά εφαρμογή για καιρό ποια θεωρείται καλή ; του iPhone μου φαίνεται δεν πέφτει τόσο μέσα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλά ο safari δεν έχει εξοικονόμηση δεδομένων που έχει ο chrome ίσως γιαυτο

 

Επίσης παιδιά εφαρμογή για καιρό ποια θεωρείται καλή ; του iPhone μου φαίνεται δεν πέφτει τόσο μέσα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Με τον καιρό φέτος δεν μπορεί να πέσει μέσα κανένας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χαχα ναι αυτό ισχύει απλά ρωτάω μήπως χρησιμοποιεί κανείς κάποιο άλλο προγράμμα και του φαίνεται αξιόπιστο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαχα ναι αυτό ισχύει απλά ρωτάω μήπως χρησιμοποιεί κανείς κάποιο άλλο προγράμμα και του φαίνεται αξιόπιστο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Μόνο poseidon weather να διαβάζεις τους χάρτες του καιρού, αν και έτσι όπως είναι ο καιρός χλομό το κόβω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα γιατί στο messenger δεν παίζει τα gif που μου στέλνουν κι πρέπει να τα ανοίξω ;;δεν μπορώ να καταλάβω το είδα και σε έναν φίλο στο 6s

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα γιατί στο messenger δεν παίζει τα gif που μου στέλνουν κι πρέπει να τα ανοίξω ;;δεν μπορώ να καταλάβω το είδα και σε έναν φίλο στο 6s

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εμενα στο 5s μια χαρα παιζουν.Σε εσενα δεν ξερω.Και στο fb app επισης ολα οκ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στο 5s μια χαρα παιζουν.Σε εσενα δεν ξερω.Και στο fb app επισης ολα οκ.

 

 

 

Στο fb κανονικά δεν παίζουν κάποια αλλά αυτά που στέλνει κάποιος μέσα από την εφαρμογή παίζουν κανονικά περίεργο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...