Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας, μετά τον πέρας μίας βδομάδας συμβίωσης με το κινητό οι εντυπώσεις μου είναι πάρα πολύ καλές!! Προερχόμενος για πολλά χρόνια από Android συσκευές εξοικειώνομαι πολύ πιο εύκολα από ότι φανταζόμουν με το ios. Σαν γενική συμπεριφορά λειτουργικού είναι κάποιες σκάλες ανώτερο απο το android. Τρέχει τόσο ομαλά....τα ηχεία του είναι εξαιρετικά και πολύ δυνατά,σε αντίθεση με τον ήχο που βγαίνει από τα ακουστικά που κατά την γνώμη μου είναι χαμηλότερης ποιότητας. Βέβαια εγώ χρησιμοποιώ ψiρες της beats οπότε με αυτό το τρόπο η ένταση και η ποιότητα ήταν σε καλύτερο επίπεδο. Η οθόνη καλή αν και με χάλασε το λευκό της χρώμα το οποίο αν δεν κάνω τόσο λάθος, κιτρινίζει υπερβολικά! Ειδικά στο σκοτάδι με κουράζει στο διάβασμα. Η κάμερα λίγο που την δοκίμασα, ανταποκρίνεται εξαιρετικά!! Κάποιο bug δεν έχω παρατηρήσει μέχρι στιγμής. Όταν πάω να σηκώσω το status bar νιώθω ότι δεν έχει άμεση απόκριση....δεν ξέρω μήπως κάτι δεν κάνω καλά εγώ.

Σε γενικές γραμμές και μέχρι στιγμής είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος με την συσκευή μου!!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας, μετά τον πέρας μίας βδομάδας συμβίωσης με το κινητό οι εντυπώσεις μου είναι πάρα πολύ καλές!! Προερχόμενος για πολλά χρόνια από Android συσκευές εξοικειώνομαι πολύ πιο εύκολα από ότι φανταζόμουν με το ios. Σαν γενική συμπεριφορά λειτουργικού είναι κάποιες σκάλες ανώτερο απο το android. Τρέχει τόσο ομαλά....τα ηχεία του είναι εξαιρετικά και πολύ δυνατά,σε αντίθεση με τον ήχο που βγαίνει από τα ακουστικά που κατά την γνώμη μου είναι χαμηλότερης ποιότητας. Βέβαια εγώ χρησιμοποιώ ψiρες της beats οπότε με αυτό το τρόπο η ένταση και η ποιότητα ήταν σε καλύτερο επίπεδο. Η οθόνη καλή αν και με χάλασε το λευκό της χρώμα το οποίο αν δεν κάνω τόσο λάθος, κιτρινίζει υπερβολικά! Ειδικά στο σκοτάδι με κουράζει στο διάβασμα. Η κάμερα λίγο που την δοκίμασα, ανταποκρίνεται εξαιρετικά!! Κάποιο bug δεν έχω παρατηρήσει μέχρι στιγμής. Όταν πάω να σηκώσω το status bar νιώθω ότι δεν έχει άμεση απόκριση....δεν ξέρω μήπως κάτι δεν κάνω καλά εγώ.

Σε γενικές γραμμές και μέχρι στιγμής είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος με την συσκευή μου!!

 

Σε γενικές γραμμές έτσι δουλεύει μια iOS συσκευή.

Κάνει ολα αυτά όπως είπες Εξαιρετικά

Υο κίτρινο της οθόνης λέγεται night shift και απενεργοποιήται από ρυθμίσεις/οθόνη και φωτεινότητα/night shift

Εμένα πάντως με βολεύει αφάνταστα και με ξεκουράζει αυτό το κίτρινο την νύχτα.

Αλλιώς είναι πολύ μπλε η οθόνη και κουραστική

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Αμφιταλαντευομαι αναμεσα σε 6ς και 7. Δεν γνωριζω αν ειμαι στο σωστο γκρουπ απλα επειδη τσεκαρω για το 7 σημερα, ετυχε να γραψω εδω.. Ερχομαι απο LG G2 και προτιμω να επιστρεψω στην apple (παλαιοτερα ειχα το 3gs) κυριως λογω της αξιοπιστιας σε βαθος χρονου αν κ θα μ λειψουν καποια widgets του android. Ειμαι αναμεσα στο 6ς το 64αρι και στο 7 το 32αρι. Αν καποιος ειχε και τα 2 θα μπορουσε να μ πει την γνωμη του? Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Αμφιταλαντευομαι αναμεσα σε 6ς και 7. Δεν γνωριζω αν ειμαι στο σωστο γκρουπ απλα επειδη τσεκαρω για το 7 σημερα, ετυχε να γραψω εδω.. Ερχομαι απο LG G2 και προτιμω να επιστρεψω στην apple (παλαιοτερα ειχα το 3gs) κυριως λογω της αξιοπιστιας σε βαθος χρονου αν κ θα μ λειψουν καποια widgets του android. Ειμαι αναμεσα στο 6ς το 64αρι και στο 7 το 32αρι. Αν καποιος ειχε και τα 2 θα μπορουσε να μ πει την γνωμη του? Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Δεν εχουν και τις τρελές διαφορες

Αν τι πάρεις με σκοπό να το κρατήσεις πάρε το 7 σίγουρα θα σου βγάλει 1 χρόνο παραπάνω από ότι το 6s

Λίγο πολύ τα ίδια είναι οι συσκευές πέρα από την λίγο καλύτερη κάμερα και τον λίγο ανώτερο επεξεργαστή στο 7

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

επισεις εχει λιγο καλυτερη μπαταρια , πολυ καλυτερο ηχο και ειναι και αδιαβροχο. ειναι καλη αναβαθμιση και νομιζω πως αξιζει.
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές έτσι δουλεύει μια iOS συσκευή.

Κάνει ολα αυτά όπως είπες Εξαιρετικά

Υο κίτρινο της οθόνης λέγεται night shift και απενεργοποιήται από ρυθμίσεις/οθόνη και φωτεινότητα/night shift

Εμένα πάντως με βολεύει αφάνταστα και με ξεκουράζει αυτό το κίτρινο την νύχτα.

Αλλιώς είναι πολύ μπλε η οθόνη και κουραστική

 

Αυτό που λες για την οθόνη το γνωρίζω και το είχα από την πρώτη στιγμή απενεργοποιημένη! Έβαλα δίπλα δίπλα το 7αρι με το m8 για να συγκρίνω το άσπρο και στο htc ήταν το απόλυτο λευκό ενώ στο iPhone είναι αυτό που λέω ότι κιτρινίζει χαρακτηρίστηκα !

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες για την οθόνη το γνωρίζω και το είχα από την πρώτη στιγμή απενεργοποιημένη! Έβαλα δίπλα δίπλα το 7αρι με το m8 για να συγκρίνω το άσπρο και στο htc ήταν το απόλυτο λευκό ενώ στο iPhone είναι αυτό που λέω ότι κιτρινίζει χαρακτηρίστηκα !

 

Το 7 μην το έχεις για πρότυπο.

Εγώ όταν το είδα σε κατάστημα τα έβαλα δίπλα δίπλα με το 6s και τόσο χάλια οθόνη σε iPhone πρώτη φορά είδα

Σε κάποιους μπορεί να αρέσει αλλα είναι πολύ κίτρινη η οθόνη του 7. Σε 3 διαφορετικά καταστήματα κιόλας το είδα.

Όταν ανοίγεις και το night mode γίνεται κλάφτα Χαράλαμπε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες για την οθόνη το γνωρίζω και το είχα από την πρώτη στιγμή απενεργοποιημένη! Έβαλα δίπλα δίπλα το 7αρι με το m8 για να συγκρίνω το άσπρο και στο htc ήταν το απόλυτο λευκό ενώ στο iPhone είναι αυτό που λέω ότι κιτρινίζει χαρακτηρίστηκα !

Πήγαινε στο Settings > General > Accessibility > Display Accommodations > Color Filters.

Παίξε με τις ρυθμίσεις εκεί και βρες τι σου αρέσει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Από θηκούλες silicone έχουμε να προτείνουμε καμία καλή?

Όταν έχουμε μία πχ αναπάντητη κλήση και δεν το έχουμε αντιληφθεί, δεν βρήκα να υπάρχει κάτι σαν Notification led, ετσι δεν είναι??

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Από θηκούλες silicone έχουμε να προτείνουμε καμία καλή?

Όταν έχουμε μία πχ αναπάντητη κλήση και δεν το έχουμε αντιληφθεί, δεν βρήκα να υπάρχει κάτι σαν Notification led, ετσι δεν είναι??

 

Όχι δεν υπάρχει led για ειδοποιήσεις

Σηκώνοντας την συσκευή πχ από το τραπέζι ανάβει η οθόνη αυτόματα και βλέπεις τι έχεις από ειδοποιήσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Από θηκούλες silicone έχουμε να προτείνουμε καμία καλή?

Όταν έχουμε μία πχ αναπάντητη κλήση και δεν το έχουμε αντιληφθεί, δεν βρήκα να υπάρχει κάτι σαν Notification led, ετσι δεν είναι??

 

υπαρχει το κολπο με το flash της καμερας. Οταν σε καλουν ή λαβεις καποιο μηνυμα θα αναβοσβηνει!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει το κολπο με το flash της καμερας. Οταν σε καλουν ή λαβεις καποιο μηνυμα θα αναβοσβηνει!

 

Από ότι κατάλαβα εννοεί αφού τελειώσει η κλήση η έρθει κάποιο μήνυμα αν έχει led για να το δει. Να μην ακουμπήσει την συσκευή

Το flash είναι ειδοποίηση κατά την διάρκεια. Κάτι είναι κι αυτό όμως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε σύγκριση με 6S πόση είναι η διαφορα μπαταρίας σε καθημερινή χρήση? Τις extra δυο ώρες της Apple δεν τις εμπιστεύομαι. Προσωπικά με το 6S με always on wifi/4G, 40% φωτεινότητα με πολύ ελαφριά χρήση όσο και βγάζω την μέρα. Κάποιες μέρες που μπαίνω λίγο διαδίκτυο και κανένα βίντεο την ημερα δεν την βγάζει με τίποτε. Ως το απόγευμα θέλει φόρτισμα. Μου την έχει σπάσει γιατί το 7 Plus το θεωρώ τεράστιο και δεν με βολεύει καθόλου. Ενώ η χαλια μπαταρία στο non plus μοντέλο μου είναι εξίσου εκνευριστικό.
NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε σύγκριση με 6S πόση είναι η διαφορα μπαταρίας σε καθημερινή χρήση? Τις extra δυο ώρες της Apple δεν τις εμπιστεύομαι. Προσωπικά με το 6S με always on wifi/4G, 40% φωτεινότητα με πολύ ελαφριά χρήση όσο και βγάζω την μέρα. Κάποιες μέρες που μπαίνω λίγο διαδίκτυο και κανένα βίντεο την ημερα δεν την βγάζει με τίποτε. Ως το απόγευμα θέλει φόρτισμα. Μου την έχει σπάσει γιατί το 7 Plus το θεωρώ τεράστιο και δεν με βολεύει καθόλου. Ενώ η χαλια μπαταρία στο non plus μοντέλο μου είναι εξίσου εκνευριστικό.

 

Με ελαφριά χρήση και δεν βγάζεις την ημέρα; Δεν είναι λογικό

Ψάξε στις ρυθμίσεις για τοποθεσίες και λοιπά αν δεν τα δουλεύεις να τα κλείσεις

Επίσης γύρισε το σε 3G αντί για 4g

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με ελαφρια χρηση εβγαλα 3 μερες και περισεψε κιολας μπαταρια 5%! Κλησεις, μηνυματα, λιγο σερφαρισμα, λιγα mails, WiFi 90% και 10% 3G, με εξοικονομιση μπαταριας!
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε σύγκριση με 6S πόση είναι η διαφορα μπαταρίας σε καθημερινή χρήση? Τις extra δυο ώρες της Apple δεν τις εμπιστεύομαι. Προσωπικά με το 6S με always on wifi/4G, 40% φωτεινότητα με πολύ ελαφριά χρήση όσο και βγάζω την μέρα. Κάποιες μέρες που μπαίνω λίγο διαδίκτυο και κανένα βίντεο την ημερα δεν την βγάζει με τίποτε. Ως το απόγευμα θέλει φόρτισμα. Μου την έχει σπάσει γιατί το 7 Plus το θεωρώ τεράστιο και δεν με βολεύει καθόλου. Ενώ η χαλια μπαταρία στο non plus μοντέλο μου είναι εξίσου εκνευριστικό.

 

Με κανονική χρήση...δηλαδή αρκετά τηλέφωνα, mail, σερφαρισμα, facebook, όχι πάρα πολύ μεγάλη χρήση δεδομένων μου βγάζει μέρα για πλάκα!!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!

 

Γνωρίζει κάποιος αν το galaxy gear 2 είναι συμβατό με το iPhone 7 ????

 

Υπάρχει μια εφαρμογή https://appsto.re/gr/CWlZ6.i που προφανώς κανει αυτο που ρωτάς!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

δεν κανει αυτη η εφαρμογη γιατι το συγκεκριμενο ρολοι δεν εχει endroid wear αλλα tizen. θα πρεπει να κατεβασει απο xda την beta εκδοση της εφαρμογης gear manager και ακολουθωντας τις οδηγιες να την εγκαταστησει. την εχω ηδη στο plus και συνδεεται κανονικα με το gear s2.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε αν υπάρχει δυνατότητα ασύρματη αν φόρτισης;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!

 

Γνωρίζει κάποιος αν το galaxy gear 2 είναι συμβατό με το iPhone 7 ????

 

Τα gear s είναι μονο για samsung κινητά γιατί τρέχουν tizen OS, έχεουν βγει διαφορες πατέντες αλλα επίσημα δεν λειτουργεί.

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

αντε να το ξανα πω, το gear s2 & s3 υποστηριζονται πια απο την συσκευη χωρις πατεντες και γιατροσοφια

 

ιδου η αποδειξη

 

http://www.sammobile.com/2016/11/21/gear-manager-application-for-ios-leaks-online-apk/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλοι την παρέα κάτοχος phone 7 και εδώ και 2 ημέρες δυστυχώς η συσκευή κολλάει κύριος όταν προσπαθώ να βρω κάποια επαφή κολλάει για πάνω από 20 δευτερόλεπτα και μετά επανέρχεται μόνο του μήπως και κάποιος άλλος αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...