Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι πρόβλημα του λογισμικού

Bug στο iOS 10

Κολλάει για λίγο η κάμερα.

Δεν το κάνει πάντα

Σε κάποιους περισσότερο σε άλλους λιγότερο αλλα εμφανίζεται σε αρκετούς. Και σε άλλες συσκευές

Μην ανησυχείς.

Θα διορθωθεί σε επόμενες αναβαθμίσεις

 

Πάντως στο 6 αρι μου δεν το παρουσιάζει ποτέ με την 10 άρα , μήπως είναι θέμα συσκευής ; ούτε και σε 5αρι που έχουμε σπίτι το παρουσιάζει

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο 6 αρι μου δεν το παρουσιάζει ποτέ με την 10 άρα , μήπως είναι θέμα συσκευής ; ούτε και σε 5αρι που έχουμε σπίτι το παρουσιάζει

 

Από κλειδωμένη οθόνη εμένα το εμφανίζει αυτό πάντως

Επίσης σε εμένα τις πρώτες μέρες που αναβάθμισε δεν το εμφάνιζε. Μετα ξεκίνησε. Αλλα το κάνει τυχαία.

Τι να σου πω αν θέλεις πήγαινε πίσω την συσκευή.

Το έχω δει και σε άλλες πάντως να συμβαίνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο 6 αρι μου δεν το παρουσιάζει ποτέ με την 10 άρα , μήπως είναι θέμα συσκευής ; ούτε και σε 5αρι που έχουμε σπίτι το παρουσιάζει

νο αγχος το εκανε και σε μενα οταν πηγα σε κανονικη ιος 10 αλλα με το που ηρθε νεα εκδοση ιος 10 βετα (ειμαι στο βετα καναλι)

εξαφανιστηκε το προβλημα. ειναι θεμα λογισμικου

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο 6 αρι μου δεν το παρουσιάζει ποτέ με την 10 άρα , μήπως είναι θέμα συσκευής ; ούτε και σε 5αρι που έχουμε σπίτι το παρουσιάζει

 

Το κανει πιο συχνα με τη 10. Περιμενε τη αναβαμθιση γιατι η beta δειχνει να το διορθωνει!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Update για το θέμα τις εφαρμογής κάμερα : πήγα σε επίσημο reseller και μου είπε ότι μάλλον είναι λογισμικό πρόβλημα να κάνω μια επαναφορά και αν δεν φτιάξει να το πάω να το στείλουν δεν ξέρω και εγώ που. Το σημαντικότερο είναι ότι στην Ελλάδα δεν υπάρχει διαδικασία DOA δηλαδή επιστροφής τις συσκευής εντός 15 ημερών όπως στα Apple store στο εξωτερικό. Άρα αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην συσκευή θα περιμένω να πάρω μια ανακατασκευή που βέβαια ακόμα είναι έως αδύνατο γιατί το 7 plus είναι πολύ καινούργιο. Μου είπε μάλιστα ότι δεν τους έχουν ανοίξει διαδικασία για το seven. Άστα βραστα κάνω επαναφορά και βλέπουμε!
Link to comment
Share on other sites

Update για το θέμα τις εφαρμογής κάμερα : πήγα σε επίσημο reseller και μου είπε ότι μάλλον είναι λογισμικό πρόβλημα να κάνω μια επαναφορά και αν δεν φτιάξει να το πάω να το στείλουν δεν ξέρω και εγώ που. Το σημαντικότερο είναι ότι στην Ελλάδα δεν υπάρχει διαδικασία DOA δηλαδή επιστροφής τις συσκευής εντός 15 ημερών όπως στα Apple store στο εξωτερικό. Άρα αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην συσκευή θα περιμένω να πάρω μια ανακατασκευή που βέβαια ακόμα είναι έως αδύνατο γιατί το 7 plus είναι πολύ καινούργιο. Μου είπε μάλιστα ότι δεν τους έχουν ανοίξει διαδικασία για το seven. Άστα βραστα κάνω επαναφορά και βλέπουμε!

 

Πηγές σε επίσημο reseller και σου είπε αυτό και το εδεσες κόμπο;

Σε καταστήματα εμπιστεύεσαι πωλητές;

Τα περισσότερα παιδιά εδω μέσα ξέρουν να σου φτιάξουν την συσκευή και να σου λύσουν το πρόβλημα μόνο με την σκέψη.

Οι πωλητές στα καταστήματα είναι για να πάρουν τα 819€ να σου δώσουν το 7αρι και την απόδειξη και να σου πουν ευχαριστούμε.

 

Η συσκευή σου δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα. Περίμενε μερικές μέρες να βγει ενημέρωση

Αν δεν διορθωθεί μετα κάνε set up as new η κάνε και τώρα αν δεν βαριέσαι

Αλλα είναι το πρόβλημα σου software. Μερικά προβλήματα με την εμπειρία μας εδω μέσα κάνουν μπαμ ότι είναι software bugs.

Bugs σημαίνει ότι θα διορθώσουν κιόλας

 

Απλά υπομονή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πηγές σε επίσημο reseller και σου είπε αυτό και το εδεσες κόμπο;

Σε καταστήματα εμπιστεύεσαι πωλητές;

Τα περισσότερα παιδιά εδω μέσα ξέρουν να σου φτιάξουν την συσκευή και να σου λύσουν το πρόβλημα μόνο με την σκέψη.

Οι πωλητές στα καταστήματα είναι για να πάρουν τα 819€ να σου δώσουν το 7αρι και την απόδειξη και να σου πουν ευχαριστούμε.

 

Η συσκευή σου δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα. Περίμενε μερικές μέρες να βγει ενημέρωση

Αν δεν διορθωθεί μετα κάνε set up as new η κάνε και τώρα αν δεν βαριέσαι

Αλλα είναι το πρόβλημα σου software. Μερικά προβλήματα με την εμπειρία μας εδω μέσα κάνουν μπαμ ότι είναι software bugs.

Bugs σημαίνει ότι θα διορθώσουν κιόλας

 

Απλά υπομονή

 

Δεν έχεις άδικο σε αυτά που λες πάντως να σου λένε δύο εβδομάδων συσκευή ότι δεν γίνεται επιστροφή όπως το εξωτερικό είναι τραγικό. Μια ερώτηση αν κάνω επαναφορά από iTunes όταν κάνω ας νέο τηλ δεν θα χάσω τα πάντα? Μετά μπορώ να έχω τις επαφές φωτογραφικό υλικό μηνύματα και settings από το εφεδρικο αντίγραφο iCloud?

Link to comment
Share on other sites

Update για το θέμα τις εφαρμογής κάμερα : πήγα σε επίσημο reseller και μου είπε ότι μάλλον είναι λογισμικό πρόβλημα να κάνω μια επαναφορά και αν δεν φτιάξει να το πάω να το στείλουν δεν ξέρω και εγώ που. Το σημαντικότερο είναι ότι στην Ελλάδα δεν υπάρχει διαδικασία DOA δηλαδή επιστροφής τις συσκευής εντός 15 ημερών όπως στα Apple store στο εξωτερικό. Άρα αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην συσκευή θα περιμένω να πάρω μια ανακατασκευή που βέβαια ακόμα είναι έως αδύνατο γιατί το 7 plus είναι πολύ καινούργιο. Μου είπε μάλιστα ότι δεν τους έχουν ανοίξει διαδικασία για το seven. Άστα βραστα κάνω επαναφορά και βλέπουμε!

 

Τζάμπα αγχώνεσαι! Κάνε λίγη υπομονή να αλλάξει το λογισμικό! Ανακατασκευασμένο δε θα βρεθεί τωρα ετσι & αλλιως, οποτε ακομη και καπου να το στείλουν θα έρθει αλλο που μπορεί να εχει ακριβώς το ίδιο θέμα!

 

Δεν έχεις άδικο σε αυτά που λες πάντως να σου λένε δύο εβδομάδων συσκευή ότι δεν γίνεται επιστροφή όπως το εξωτερικό είναι τραγικό. Μια ερώτηση αν κάνω επαναφορά από iTunes όταν κάνω ας νέο τηλ δεν θα χάσω τα πάντα? Μετά μπορώ να έχω τις επαφές φωτογραφικό υλικό μηνύματα και settings από το εφεδρικο αντίγραφο iCloud?

 

Θα πάρεις backup πρώτα τη συσκευή σου ώστε να υπάρχει ενα εφεδρικό αντίγραφο με οτιδήποτε εχεις στον υπολογιστή σου και μετά θα συνεχίσεις σε επαναφορά και set as new!

 

Αν μπεις στη διαδικασία πριν επαναφέρεις το backup σου, δούλεψε σκέτη τη συσκευή με τη κάμερα να δεις αν εχει παλι το ίδιο θέμα και μετά επαναφερεις το backup!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Update για το θέμα τις εφαρμογής κάμερα : πήγα σε επίσημο reseller και μου είπε ότι μάλλον είναι λογισμικό πρόβλημα να κάνω μια επαναφορά και αν δεν φτιάξει να το πάω να το στείλουν δεν ξέρω και εγώ που. Το σημαντικότερο είναι ότι στην Ελλάδα δεν υπάρχει διαδικασία DOA δηλαδή επιστροφής τις συσκευής εντός 15 ημερών όπως στα Apple store στο εξωτερικό. Άρα αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην συσκευή θα περιμένω να πάρω μια ανακατασκευή που βέβαια ακόμα είναι έως αδύνατο γιατί το 7 plus είναι πολύ καινούργιο. Μου είπε μάλιστα ότι δεν τους έχουν ανοίξει διαδικασία για το seven. Άστα βραστα κάνω επαναφορά και βλέπουμε!

καλε μου φιλε οπως ξαναειπα παραπάνω είναι θεμα του ios 10 .

δεν υπηρχε στο τηλεφωνο μου 6s plus εμφανιστηκε στην official ios 10 και εξαφανιστηκε στην επομενη εκδοση (που ειναι ακομη beta)

αρα 99% θα εισαι οκ και εσυ στην επομενη εκδοση λογισμικου

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!! Κάνω το βήμα back up και μετά set up as new και θα δουλέψω χωρίς back up για λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!! Κάνω το βήμα back up και μετά set up as new και θα δουλέψω χωρίς back up για λίγο.

 

Πολύ πιθανόν να στο κάνει και μετα από μερικές μέρες αφού κανεις το restore γι αυτό επιμένω να μην μπεις στον κόπο να πειράξεις τίποτα. Άσε την συσκευή όπως είναι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παντως το προβλημα με τον ήχο υφισταται!Δεν ακουγεται τπτ οσο κοντα κ να το βαλω στ αυτί μου (οτι εργασία κ να κάνει το κιν)αλλα οταν βλεπεις μετα το βίντεο υπαρχει μέσα ενας συνεχόμενος ήχος.7+
Link to comment
Share on other sites

Πως αφαιρώ εφαρμογή (αυτοκόλλητα) που είναι μόνο για iMessage και δεν εμφανίζεται στις εφαρμογές;

πχ Nike mag, Apple Smileys κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Πως αφαιρώ εφαρμογή (αυτοκόλλητα) που είναι μόνο για iMessage και δεν εμφανίζεται στις εφαρμογές;

πχ Nike mag, Apple Smileys κλπ.

 

Εισαι στα iMessages, πατας το πληκτρο του AppStore να σου εμφανισει τα αυτοκολλητα, μετα κατω αριστερα τις 4 κουκιδες, κρατας πατημενο καποιο και βγαζουν "Χ" οπως και τα κανονικα εικονιδια και το διαγραφεις!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Παντως το προβλημα με τον ήχο υφισταται!Δεν ακουγεται τπτ οσο κοντα κ να το βαλω στ αυτί μου (οτι εργασία κ να κάνει το κιν)αλλα οταν βλεπεις μετα το βίντεο υπαρχει μέσα ενας συνεχόμενος ήχος.7+

 

Εγώ πάντως δεν αντιμετωπίζω το πρόβλημα αυτό! Έχω τραβήξει αρκετά βίντεο σε απόλυτη ησυχία και η αναπαραγωγή είναι άριστη !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν αντιμετωπίζω το πρόβλημα αυτό! Έχω τραβήξει αρκετά βίντεο σε απόλυτη ησυχία και η αναπαραγωγή είναι άριστη !

 

με τον ήχο τέρμα δεν ακούς τπτ?Να το πάω πίσω δλδ?

Link to comment
Share on other sites

με τον ήχο τέρμα δεν ακούς τπτ?Να το πάω πίσω δλδ?

 

Κράτησε πατημένα power και home button μέχρι να κλείσει η συσκευή

Άνοιξε την ξανά. Θα διορθωθεί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κράτησε πατημένα power και home button μέχρι να κλείσει η συσκευή

Άνοιξε την ξανά. Θα διορθωθεί

Αυτό που λες δεν θα πιάσει ποτέ με τα 7. Τα 7 πλέον για να κάνουν reset πατάς ταυτόχρονα το lock button και το volume down button.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εισαι στα iMessages, πατας το πληκτρο του AppStore να σου εμφανισει τα αυτοκολλητα, μετα κατω αριστερα τις 4 κουκιδες, κρατας πατημενο καποιο και βγαζουν "Χ" οπως και τα κανονικα εικονιδια και το διαγραφεις!

 

Στο iMessage από τα Μηνύματα πάω, πατάω νέο μήνυμα και το σύμβολο του App Store είναι ανενεργό, ενώ έχω ενεργοποιημένο το iMessage και δεν μπορώ να διαγράψω τα αυτοκόλλητα που κατέβασα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν θα πιάσει ποτέ με τα 7. Τα 7 πλέον για να κάνουν reset πατάς ταυτόχρονα το lock button και το volume down button.

 

Χαχαχα ναι έχεις δίκιο συγνώμη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στο iMessage από τα Μηνύματα πάω, πατάω νέο μήνυμα και το σύμβολο του App Store είναι ανενεργό, ενώ έχω ενεργοποιημένο το iMessage και δεν μπορώ να διαγράψω τα αυτοκόλλητα που κατέβασα.

 

Οχι σε νέο μήνυμα! Σε iMessage που εχεις ήδη στείλει κατι, θα πας!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νέο για την επόμενη παραλαβή σε plus; έχω προπαραγγείλει το μαύρο και σε 256 και σε 128 από τις 16/9 σε 3 καταστήματα και ακόμα τίποτα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά για ένα περίεργο λόγο το παρήγγειλα στις 8 Οκτωβρίου Σάββατο και μου ήρθε σήμερα το πρωί στις 15! 1 εβδομάδα ακριβώς! Κουφό? iPhone 7 Plus 128GB Matte Black. Είναι το 1ο μου iPhone που είχα ποτέ. Έρχομαι από S7 edge. Αστεία γρήγορη η συσκευή... Με ζορίζει το iOS αλλά θα το συνηθίσω που θα πάει :D

Apple iPhone XS Max 256GB Silver

Samsung Galaxy Note 10+ 256GB Aura Glow

 

Λευτέρης :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορείτε να τσεκαρετε τα κινητα σας αν κανουν αυτο τον θορυβο χσσσσ οταν ειναι σε load ? βάλτε κάτι να τρέχει π.χ geekbench antutu game και βαλτε το αυτι σας στο συμβολο του μήλου. Η δικια μου το κανει (ελαφρα) και σκεφτομαι αν θα το στειλω πισω αγγλία η οχι ... anttutu 185.946 παρεμπιπτόντως. Edited by TheWizard
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορείτε να τσεκαρετε τα κινητα σας αν κανουν αυτο τον θορυβο χσσσσ οταν ειναι σε load ? βάλτε κάτι να τρέχει π.χ geekbench antutu game και βαλτε το αυτι σας στο συμβολο του μήλου. Η δικια μου το κανει (ελαφρα) και σκεφτομαι αν θα το στειλω πισω αγγλία η οχι ... anttutu 180.000 παρεμπιπτόντως.

 

Και αλλο να παρεις το ιδιο θα κανει. Δεν ειναι προβλημα.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...