Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ποια εκδοση iOS εκαναν το Throttling λογω μπαταρίας? ποια εκδοση ipsw πρεπει να κατεβασει κανεις για να κανει roll back μεσω DFU mode?

υποθετω οτι οποιο back up σε 11.Χ.Χ firmwware δε θα ειναι συμβατο σε προγενεστερη εκδοση οποτε πας για set up as new?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

σε ποια εκδοση iOS εκαναν το Throttling λογω μπαταρίας? ποια εκδοση ipsw πρεπει να κατεβασει κανεις για να κανει roll back μεσω DFU mode?

υποθετω οτι οποιο back up σε 11.Χ.Χ firmwware δε θα ειναι συμβατο σε προγενεστερη εκδοση οποτε πας για set up as new?

 

Δεν μπορείς να πας προς τα πια άδικα μην τα ψάχνεις και χάνεις χρόνο

Δεν υπογράφεται καμία από τις παλαιότερες εκδόσεις

Μένεις σε οποία είσαι και αν θες πηγαίνεις σε νεότερη

Προς τα πίσω δεν υπάρχει στο iOS

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

σε ποια εκδοση iOS εκαναν το Throttling λογω μπαταρίας? ποια εκδοση ipsw πρεπει να κατεβασει κανεις για να κανει roll back μεσω DFU mode?

υποθετω οτι οποιο back up σε 11.Χ.Χ firmwware δε θα ειναι συμβατο σε προγενεστερη εκδοση οποτε πας για set up as new?

 

http://appleinsider.com/articles/18/01/11/apple-servers-briefly-enabled-signing-of-older-ios-firmwares-allowing-users-to-downgrade-to-earlier-versions

 

Το πρωι της πεμπτης και για περιπου μια μερα αλλα προς το παρων το παρτι εχει τελειωσει οσοι προλαβαν προλαβαν.Δεν εχει κανει καμια ανακοινωση η Apple γιατι συνεβη αυτο πραγμα παραξενο.Προλαβανε αρκετοι παντως και κανανε!

σε 10.3 σιγουρα.. αν θυμαμαι σωστα ειχανε κανει και sign την 10.3... μακαρι να επαναληφθει ξανα

για τα 5αρια καποιοι κατεβασανε σε 7.0 .... πραγματακια παραξενα ε ?

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το gboard?

 

Αν ναι πέστε μου πως μπορώ (αν μπορώ) να βαλω το "ς" κάπου ώστε να μην χρειάζεται να κραταω πατημένο το "σ" ???

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Είμαι σχεδόν σίγουρος πως δε γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν σίγουρος πως δε γίνεται..

 

 

 

Και γω σχεδόν σίγουρος είμαι, απλά ήλπιζα...

 

Κρίμα γιατί κατά τ’ αλλα μαρεσε το Gboard.

Link to comment
Share on other sites

Και γω σχεδόν σίγουρος είμαι, απλά ήλπιζα...

 

Κρίμα γιατί κατά τ’ αλλα μαρεσε το Gboard.

 

Εμενα να σου πω την αληθεια μου αρεσε το δικο του

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΚΡΩΦΟΝΟ ΠΗΡΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΓΓΥΣΗ ΑΛΛΑΞΑ ΜΙΚΡΩΦΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΑΚΟΥΓΟΜΑΙ ΧΑΜΗΛΟΦΩΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟΜΑΚΡΙΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ Μ ΚΑΝΕΙ ΚΟΨΙΜΑΤΑ

ΕΚΑΝΑ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΩΦΟΝΟ ΤΙ ΚΑΝΩ??????:cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΚΡΩΦΟΝΟ ΠΗΡΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΓΓΥΣΗ ΑΛΛΑΞΑ ΜΙΚΡΩΦΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΑΚΟΥΓΟΜΑΙ ΧΑΜΗΛΟΦΩΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟΜΑΚΡΙΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ Μ ΚΑΝΕΙ ΚΟΨΙΜΑΤΑ

ΕΚΑΝΑ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΩΦΟΝΟ ΤΙ ΚΑΝΩ??????:cool::cool:

 

Αρχικά αυτό που πρέπει να κανείς είναι μα γράφεις με μικρά γράμματα

Είναι κανονισμοί του forum

 

Δεύτερον ίσως φταίει ξανά το μικρόφωνο που έβαλες

Ίσως φταίει η μητρική

Ίσως πρέπει να καθαρίσεις την σίτα που αν πιάσει βρωμια δεν αφήνει τον ήχο να περάσει

Ίσως φταίει η μητρική

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

αληθευει οτι με την 11.2.x το κινητο έχει καλυτερευσει αισθητα σε μπαταρια πλησιαζοντας τα επιπεδα 10.3.3?

 

εχω αυτην την εντυπωση απο συναδελφο ο οποιος κανει σκληρη χρηση .

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

αληθευει οτι με την 11.2.x το κινητο έχει καλυτερευσει αισθητα σε μπαταρια πλησιαζοντας τα επιπεδα 10.3.3?

 

εχω αυτην την εντυπωση απο συναδελφο ο οποιος κανει σκληρη χρηση .

 

Εγω πλεον με 6ς και 11.2.2 είμαι σταθερα στις 6 ωρες (καθαρη) χρηση και 30 ωρες αναμονη, οποτε πιστευω πως το ιδιο θα συμβαινει και στα υπολοιπα μηλοφωνα

 

Υ.Γ.: Αναφέρομαι σε χρηση από 100% μεχρι 10%

Link to comment
Share on other sites

Εγω πλεον με 6ς και 11.2.2 είμαι σταθερα στις 6 ωρες (καθαρη) χρηση και 30 ωρες αναμονη, οποτε πιστευω πως το ιδιο θα συμβαινει και στα υπολοιπα μηλοφωνα

 

Υ.Γ.: Αναφέρομαι σε χρηση από 100% μεχρι 10%

 

πολυ καλη επιδοση,πραγματικα.

Φανταζομαι εκανες clean install σωστα;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Σε 11.2.2 με clean install στο 44% αυτή την στιγμή , έχω χρήση 5ω28λ και αναμονή 20ω52λ 6s plus 64gb.Με καινούργια μπαταρία και online τουλάχιστον 14/24. Edited by Tsarli
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη επιδοση,πραγματικα.

Φανταζομαι εκανες clean install σωστα;

 

Καθαρη εγκατασταση εχω να κανω από τοτε που πηρα το κινητο και από τοτε εχω περασει μεχρι και beta (σταματησα να την αναβαθμίζω και εσβησα το προφιλ αναβαθμισεων, για να γυρισω στην επισημη 11.1.Χ και από τοτε δεν ξαναεβαλα beta).

Γενικα δεν είμαι ανθρωπος που κανω βαρια χρηση στο κινητο και φροντιζω να το εχω οσο πιο "καθαρο" γινεται και με οσες εφαρμογες χρειαζομαι πραγματικα, όχι πλεονασμούς -είναι και 16gb.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΚΡΩΦΟΝΟ ΠΗΡΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΓΓΥΣΗ ΑΛΛΑΞΑ ΜΙΚΡΩΦΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΑΚΟΥΓΟΜΑΙ ΧΑΜΗΛΟΦΩΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟΜΑΚΡΙΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ Μ ΚΑΝΕΙ ΚΟΨΙΜΑΤΑ

ΕΚΑΝΑ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΩΦΟΝΟ ΤΙ ΚΑΝΩ??????:cool::cool:

 

Φιλε εμπλεξες. Εγω το πουλησα για αυτο το προβλημα . Τα εχω γραψει πιο πισω αλλα με βγαλανε οτι ειμαι κ ασχετος. Σκεψου οτι εγω ειχα εγγυηση και δεν περαστηκε γτ λεει δν βρηκαν προβλημα. Στο google αμα ψαξεις γινεται χαμος με το μικροφωνο.Αλλα δεν φταιει αυτο καθε αυτο.Ειναι θεμα της μητρικης γιαυτο δεν σου εφτιαξε.

 

Εγω το πουλησα και ησυχασα. Αν θες να το κρατησεις υπαρχουν 2 λυσεις ημιμετρα δηλ. Ειτε βαζεις cosmote αριθμο γτ εχει μεγαλυτερο bitrate και σε ακουν χωρις προβλημα. Αλλιως βαλε σελοτειπ κ κλεισε την μικρη τρυπα που ειναι η μειωση θορυβου απο πισω στη καμερα. Καλα ξεμπερδεματα

 

Υποψιν ,οτι το κινητο μου αρεσε τρελα ,μιας κ παντα παιρνω μια φορα το χρονο ενα καινουριο apple

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Από θέμα αυτονομίας δύσκολα να φτάσουμε τα παλιά επίπεδα ετσι;

 

Έκανα μια δοκιμή χθες

Φόρτισα το τηλεφωνάκι στο 100% και απενεργοποιησα τα δεδομένα και έπεσα για ύπνο .Δηλ δούλευε μόνο με το λειτουργικό του χωρίς ειδοποιήσεις κλπ και του έκανα μια σύγκριση όταν είχα την 10 άρα που έκανα παλιά ίδια δοκιμή

Ε λοιπόν σε 9 ώρες αναμονή είχα ΜΌΝΟ ΈΝΑ λεπτό χρήση ...κατά πολύ καλύτερα απ την 10 άρα

Συμπέρασμα ? Όταν είναι στο ίντερνετ συνέχεια λογικό είναι να δουλεύουν πολλά πράγματα από πίσω..ενημερώσεις ,ειδοποιήσεις συγχρονισμού κλπ κλπ και εάν δεν έχεις και καλό σήμα ακόμα χειρότερα

Άρα σαν καθαρό IOS δεν έχει κανένα θέμα ..για μένα έτσι....τώρα αν είναι στο ίντερνετ και δουλεύει αβέρτα κουβέρτα δεν φταίει το IOS...απλά προσέχουμε λίγο τις ρυθμίσεις που του έχουμε κάνει

Και το βασικό συμπέρασμα??Δεν θέλει άγχος και πειράματα..όλα είναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα αυτονομίας δύσκολα να φτάσουμε τα παλιά επίπεδα ετσι;

 

 

 

Τα επίπεδα αυτονομίας στο iOS 10 δεν τα ξέρω γιατί δεν είχα iPhone τότε. Αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά πάντως είναι ότι η τελευταία version (11.2.5) είναι μακράς η καλύτερη στο iOS 11, για μένα τουλάχιστον. Και σε stby, αλλά και σε χρήση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα επίπεδα αυτονομίας στο iOS 10 δεν τα ξέρω γιατί δεν είχα iPhone τότε. Αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά πάντως είναι ότι η τελευταία version (11.2.5) είναι μακράς η καλύτερη στο iOS 11, για μένα τουλάχιστον. Και σε stby, αλλά και σε χρήση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

11.2.2 εχω εγώ

Παλαιότερα το iPhone 7 το μικρό πριν το is 11 μου έβγαζε παραπάνω ώρες χρήσης από ότι βγάζω τώρα με το 7 plus

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

11.2.2 εχω εγώ

Παλαιότερα το iPhone 7 το μικρό πριν το is 11 μου έβγαζε παραπάνω ώρες χρήσης από ότι βγάζω τώρα με το 7 plus

 

Τασο μην ξινεις πληγες ρε φιλε... :lol:

και εγω εβγαζα κατι 7ωρα ανετα με το 7 το απλο

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Τασο μην ξινεις πληγες ρε φιλε... :lol:

και εγω εβγαζα κατι 7ωρα ανετα με το 7 το απλο

 

Οπότε κάποιοι που λένε ότι είμαστε σε επίπεδα ios 10 δεν στέκει

Με το ζόρι βγάζω 7 ώρες χρήση μην πω και πιο λίγο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οπότε κάποιοι που λένε ότι είμαστε σε επίπεδα ios 10 δεν στέκει

Με το ζόρι βγάζω 7 ώρες χρήση μην πω και πιο λίγο

 

και ομως με clean install μου αναφερουν 9 ωρες + usage με wifi το οποιο δεν θεωρω ασχημο νουμερο.

παντα με την 11.2.5

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...