Jump to content

LG V20


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα, διαβάζω την συζήτηση και σκέφτομαι να αγοράσω το V20. Το μονο που φοβάμαι ειναι η έλλειψη εγγύησης σε συνδυασμό με την απουσία root και ξεκλειδώματος bootloader. Αξίζει η αγορά του στα 400 ευρώ (το μοντελο H990DS);
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 758
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προσωπικά αξίζει και αν το έβρισκα σε αυτή τη τιμή θα το "χτύπαγα"...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις link για αυτή τη τιμή;

Μάλλον θα "μιλάει" για μεταχειρισμένο :D

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε και εδώ: https://www.eglobalcentral.eu/lg-v20-h990-dual-sim-64gb-sim-free-unlocked-black.html?idRecommendation=4-19337&idPrevPage=3231

Έχω ψωνίσει, είναι αξιόπιστο και δεν έχει τελωνείο!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα στην παρέα, επιτέλους το πήρα :):):) φοβερή υλοποίηση.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κάτοχος και εγώ εδώ και μια εβδομάδα.Μέχρι στιγμής δουλεύει ρολόι.Κανένα παράπονο

 

Στάλθηκε από το LG-H990 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κάτοχος και εγώ εδώ και μια εβδομάδα.Μέχρι στιγμής δουλεύει ρολόι.Κανένα παράπονο

 

Στάλθηκε από το LG-H990 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δευτερη ημέρα που το δουλεύω μια χαρά, και στην μουσική που με ενδιαφέρει σπέρνει με τα ακουστικά της B&O

:):):)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, επιτέλους το πήρα :):):) φοβερή υλοποίηση.

 

Arxonta απο v10 που είχες αξίζει η μετάβαση στο v20.Και αν ναι σε ποιούς τομείς εκτός του ηχειου.Τέλος ήθελα να ρωτήσω οταν έχεις 2 κάρτες η μια ειναι 4g και η αλλη 2g η μπορεις να τις έχεις και τις 2 ενεργές στο 4g.

Link to comment
Share on other sites

Arxonta απο v10 που είχες αξίζει η μετάβαση στο v20.Και αν ναι σε ποιούς τομείς εκτός του ηχειου.Τέλος ήθελα να ρωτήσω οταν έχεις 2 κάρτες η μια ειναι 4g και η αλλη 2g η μπορεις να τις έχεις και τις 2 ενεργές στο 4g.

 

Καλησπέρα φίλε μου :. Πρωτη ημέρα ειναι ειναι που το δουλεύω αλλά καμια σχέση, πιο ολοκληρωμένη υλοποίηση το v20, όλα θετικά μέχρι στιγμής με τα ακουστικά που επιτέλους βάζει μια εταιρεία ποιοτικά, μια κάρτα χρησιμοποιώ, στα 450 ευρώ που κόστισε μια χαρά. :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου :. Πρωτη ημέρα ειναι ειναι που το δουλεύω αλλά καμια σχέση, πιο ολοκληρωμένη υλοποίηση το v20, όλα θετικά μέχρι στιγμής με τα ακουστικά που επιτέλους βάζει μια εταιρεία ποιοτικά, μια κάρτα χρησιμοποιώ, στα 450 ευρώ που κόστισε μια χαρά. :)

ποιο μοντέλο πήρες βρε θηρίο?

καλοδουλευτο

εγώ θα περιμένω το v30 αν το βγάλει ποτέ

Link to comment
Share on other sites

ποιο μοντέλο πήρες βρε θηρίο?

καλοδουλευτο

εγώ θα περιμένω το v30 αν το βγάλει ποτέ

 

Καλησπέρα Κωστή :) ευχαριστώ πολύ, LG-H990ds γράφει στο κουτί, δε ξέρω εάν έχουν βγει και άλλες εκδόσεις, στον ήχο πάντως σκίζουν, το v10 όμορφη και ιδιαίτερη συσκευή αλλά και αυτο κουκλί είναι.....αν το βρεις σε καλη τιμή χτύπα το :D

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τα ακουστικά του μέσα στο κουτί είχε κάτι ακουστικά b&o μόλις τα βαζω ο ήχος είναι πολύ ψιλος χωρίς μπάσα και όχι πολύ ιδιαίτερη ένταση και όταν βάζω την ένταση τέρμα φτάνει μέχρι το 75.Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση;Μήπως δεν είναι τα σωστά ακουστικά γιατί το πήρα μεταχειρισμένο και τα κράτησαν και βάλανε κάποια άλλα της ίδιας μάρκας;Το δικό σας ποια ακουστικά έχει στην συσκευασία του;Αν υπάρχει κάποια φωτογραφία να ανεβάσει να τα δω και να τα συγκρίνω με αυτά που έχω.Πάντως δοκίμασα και από το V10 τα ακουστικά και δεν έλεγαν τίποτα ενώ τα xiaomi hybrid έχουν δυνατό ηχω με πολλά μπάσα.Οπότε όποιος μπορεί να με διαφωτίσει τη γίνεται και ποια ακουστικά είναι δικά του ή ποιες ρυθμίσεις πρέπει να κάνω θα είμαι υπόχρεος.Πάντως σαν συσκευή εμένα μου έκανε αυτό το κλικ με το που την είδα για να το πάρω το ίδιο μου έκανε και το V10 όταν το πήρα και δεν με απογοήτευσε καθόλου για όσο διάστημα το είχα.Περισσότερα της επόμενες ημέρες που θα το επεξεργαστώ περισσότερο.

 

Στάλθηκε από το LG-H990 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τα ακουστικά του μέσα στο κουτί είχε κάτι ακουστικά b&o μόλις τα βαζω ο ήχος είναι πολύ ψιλος χωρίς μπάσα και όχι πολύ ιδιαίτερη ένταση και όταν βάζω την ένταση τέρμα φτάνει μέχρι το 75.Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση;Μήπως δεν είναι τα σωστά ακουστικά γιατί το πήρα μεταχειρισμένο και τα κράτησαν και βάλανε κάποια άλλα της ίδιας μάρκας;Το δικό σας ποια ακουστικά έχει στην συσκευασία του;Αν υπάρχει κάποια φωτογραφία να ανεβάσει να τα δω και να τα συγκρίνω με αυτά που έχω.Πάντως δοκίμασα και από το V10 τα ακουστικά και δεν έλεγαν τίποτα ενώ τα xiaomi hybrid έχουν δυνατό ηχω με πολλά μπάσα.Οπότε όποιος μπορεί να με διαφωτίσει τη γίνεται και ποια ακουστικά είναι δικά του ή ποιες ρυθμίσεις πρέπει να κάνω θα είμαι υπόχρεος.Πάντως σαν συσκευή εμένα μου έκανε αυτό το κλικ με το που την είδα για να το πάρω το ίδιο μου έκανε και το V10 όταν το πήρα και δεν με απογοήτευσε καθόλου για όσο διάστημα το είχα.Περισσότερα της επόμενες ημέρες που θα το επεξεργαστώ περισσότερο.

 

Στάλθηκε από το LG-H990 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα στην παρέα :) Κωστή ποιά είναι η Β20; χαχαχα δεν κατάλαβα βρε.

 

@xristosetv Τα ακουστικά που είχε η συσκευασία είναι τα καφέ οβάλ με το λογότυπο τγς B&o με το κορδονακι, υποθέτω τα ίδια έχεις, τα H3 είναι τα premium της B&o τα οποία πωλούνται ξεχωριστά, η απόδοση και ποιότητα του ήχου εξαρτάται επίσης και από την προεπιλογή player με πληθώρα επιλογών στο μάρκετ, προσωπικά έχω επιλέξει τον usb audio pro με διάφορα έναντι των άλλων, η ένταση του ήχου φθάνει μέχρι το 75 και λειτουργεί σαν κοφτης απο την lg για προστασία, σε ακουστικά με ωμικη αντίσταση 50+ ενεργοποιείται η υψηλή εμπέδωση στο hifi της συσκευής, οπότε φίλε μου κάνε τις επιλογές σου και πιστεύω να δεις μεγάλη διαφορά.:happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Arxonta απο v10 που είχες αξίζει η μετάβαση στο v20.Και αν ναι σε ποιούς τομείς εκτός του ηχειου.Τέλος ήθελα να ρωτήσω οταν έχεις 2 κάρτες η μια ειναι 4g και η αλλη 2g η μπορεις να τις έχεις και τις 2 ενεργές στο 4g.

 

Οταν έχεις 2 κάρτες η μια ειναι 4g και η αλλη 3g !! Μπωρεις να κανεις εναλαγες για το ποια θελεις να ειναι 4g με μια κινηση !!

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα :) Κωστή ποιά είναι η Β20; χαχαχα δεν κατάλαβα βρε.

καλημέρα

4G στα 800mhz

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

4G στα 800mhz

Καλημερα Κωστή, ναι κανονικά :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα :) Κωστή ποιά είναι η Β20; χαχαχα δεν κατάλαβα βρε.

 

@xristosetv Τα ακουστικά που είχε η συσκευασία είναι τα καφέ οβάλ με το λογότυπο τγς B&o με το κορδονακι, υποθέτω τα ίδια έχεις, τα H3 είναι τα premium της B&o τα οποία πωλούνται ξεχωριστά, η απόδοση και ποιότητα του ήχου εξαρτάται επίσης και από την προεπιλογή player με πληθώρα επιλογών στο μάρκετ, προσωπικά έχω επιλέξει τον usb audio pro με διάφορα έναντι των άλλων, η ένταση του ήχου φθάνει μέχρι το 75 και λειτουργεί σαν κοφτης απο την lg για προστασία, σε ακουστικά με ωμικη αντίσταση 50+ ενεργοποιείται η υψηλή εμπέδωση στο hifi της συσκευής, οπότε φίλε μου κάνε τις επιλογές σου και πιστεύω να δεις μεγάλη διαφορά.:happy:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση θα το περιεργαστω να δω τη γίνεται.

 

Στάλθηκε από το LG-H990 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει οτι υπάρχει μια εφαρμογή που μπορείς να το δουλεύεις σαν dual active ισχύει?Πρακτικά αν έχεις 2 κάρτες μέσα και μιλάς στο τηλ απο τη μια και σε πάρουν στο άλλο νούμερο θα χτυπήσει η θα δείξει οτι είναι εκτος σύνδεσης?
Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει οτι υπάρχει μια εφαρμογή που μπορείς να το δουλεύεις σαν dual active ισχύει?Πρακτικά αν έχεις 2 κάρτες μέσα και μιλάς στο τηλ απο τη μια και σε πάρουν στο άλλο νούμερο θα χτυπήσει η θα δείξει οτι είναι εκτος σύνδεσης?

Δεν υπάρχει εφαρμογή για DUAL ACTIVE!!

Σε αυτές σαν το v20, ουσιαστικά αν δεν ενεργοποιηθεί η προώθηση, όταν είναι σε κλήση η μία σιμ τότε η άλλη είναι απενεργοποιημενη.

Εκεί "μπαίνει" η προώθηση που έχει σαν αποτέλεσμα να χρεώνεσαι εσύ τις όποιες κλήσης αποδεκτής... ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει οτι υπάρχει μια εφαρμογή που μπορείς να το δουλεύεις σαν dual active ισχύει?Πρακτικά αν έχεις 2 κάρτες μέσα και μιλάς στο τηλ απο τη μια και σε πάρουν στο άλλο νούμερο θα χτυπήσει η θα δείξει οτι είναι εκτος σύνδεσης?

λίγο παράξενο αυτό που λες γιατί τα dual active έχουν δύο κεραίες

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
λίγο παράξενο αυτό που λες γιατί τα dual active έχουν δύο κεραίες

 

Όχι δεν ισχύει αυτό που είπε ο φίλος πιο πάνω γιατί σωστά όπως λες είναι θέμα hardware και όχι software.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...