Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις μου ήρθαν δωράκια λόγω νέου φοιτητικού αριθμου

Screenshot-20191024-170741-Messages.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μονο ενας φοιτητικός αριθμος επιτρεπεται για εναν φοιτητη ;

και αν ναι, πώς γινεται ο ελεγχος; με την αστυνομική ή την φοιτητικη ταυτοτητα;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Με την φοιτητική ταυτότητα, ή κάποια βεβαίωση από το εκπαιδευτικό ίδρυμα.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Με την φοιτητική ταυτότητα, ή κάποια βεβαίωση από το εκπαιδευτικό ίδρυμα.

 

Sent from my SM-G970F

 

Συνεχίζω τότε την ερώτηση

Ο φοιτητής πέρασε σε μια σχολή το 2017. Πήρε ακαδημαϊκή ταυτότητα και πήρε φοιτητικό κινητό με αυτην.

Φέτος συμπλήρωσε νέο μηχανογραφικό, πέρασε σε άλλη σχολή, και έλαβε νέα ακαδημαϊκή ταυτότητα.

Αν πάει με αυτήν την νέα και ζητήσει κι άλλο φοιτητικό αριθμό από την ίδια εταιρία, θα βρεθεί ότι έχει ήδη πάρει ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο πιο σύνθετο αυτό. Νομίζω πως πάει ανά φοιτητική ταυτότητα, δηλαδή ίσως να μπορεί να πάρει και 2ο. Αν θες περίμενε μήπως απαντήσει κανείς που ενδεχομένως το έχει κάνει.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να προτείνω κάποιον να γίνει φοιτητικό αλλά δε ξέρω κανέναν πλέον φοιτητή. Αν έχετε κανένα νούμερο ας μου στείλετε να το προτείνω να πάρω αυτά τα 2gb ανά νούμερο
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερο φοιτητικό WU δεν δίνεται στον ίδιο φοιτητή, Σε άλλο δίκτυο δίνεται ακόμα και αν χάσεις την ακαδημαϊκή ταυτότητα και βγάλεις αντικατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερο φοιτητικό WU δεν δίνεται στον ίδιο φοιτητή, Σε άλλο δίκτυο δίνεται ακόμα και αν χάσεις την ακαδημαϊκή ταυτότητα και βγάλεις αντικατάσταση.

 

Ναι, το ξερω. η ερωτηση ειναι πώς διαπιστωνεται οτι ειναι ο ιδιος φοιτητης : Με την αστυνομική ή με την φοιτητικη ταυτοτητα ή με το ΑΦΜ ?

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερο φοιτητικό WU δεν δίνεται στον ίδιο φοιτητή, Σε άλλο δίκτυο δίνεται ακόμα και αν χάσεις την ακαδημαϊκή ταυτότητα και βγάλεις αντικατάσταση.

 

Μπόρεσα και έβγαλα δεύτερο φοιτητικό με διαβατήριο μέσω του σταντ που είχε η cosmote στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας

Link to comment
Share on other sites

Πήγα με ακαδημαϊκή ταυτότητα και βεβαίωση φρέσκια. Έφαγα πόρτα δύο φορές. Προσπαθώ να βρω τρόπο να ρωτήσω εγγράφως τους λόγους απόρριψης.
πλέον κανείς online αίτηση μέσα από το site
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

πλέον κανείς online αίτηση μέσα από το site

Αυτή τους η απάντηση ήταν μετά από online αίτηση με φρέσκια βεβαίωση.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα.

1.Μετατρέπεται κανονικά σε φοιτητικό. Μπορείς να πας με την ταυτότητα σου και το πάσο σου σε ένα Γερμανό.

2.Τα mb της καλοκαιρινής προσφοράς συμψηφίζονται κανονικά με τα mb του φοιτητικού. Είτε αυτά που δίνονται κάθε μήνα δώρο είτε των πακέτων ομιλίας.

3.Κανονικά το φοιτητικό είναι για ν+2 χρόνια. Όπου ν τα χρόνια του πτυχίου. Για το μεταπτυχιακό δεν ξέρω αν ισχύει κάτι διαφορετικό

 

Καλημέρα.

Επανερχομαι στην παλιότερη απορία μου...

Αλλαγή από απλό what's up σε φοιτητικό, σημαίνει ότι μαζεμένα mb από το μηνιαίο πακέτο του απλού, καθως και ο αντίστοιχος χρόνος ομιλίας (είτε προς όλους είτε προς what's up) χάνονται και τα μόνα που παραμένουν είναι τα mb της καλοκαιρινής προσφοράς, αλλά και τα mb από τα reload it;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Επανερχομαι στην παλιότερη απορία μου...

 

Αλλαγή από απλό what's up σε φοιτητικό, σημαίνει ότι μαζεμένα mb από το μηνιαίο πακέτο του απλού, καθως και ο αντίστοιχος χρόνος ομιλίας (είτε προς όλους είτε προς what's up) χάνονται και τα μόνα που παραμένουν είναι τα mb της καλοκαιρινής προσφοράς, αλλά και τα mb από τα reload it;

Καλημέρα φίλε μου. Με το μηνιαίο πακέτο του απλού εννοείς το combo call them all; Αν ναι τα mb του συμψηφίζονται με του φοιτητικού καθώς και με της καλοκαιρινής προσφοράς. Βασικά έπρεπε ήδη να έχουν σημψηφιστει. Κανονικά σε απλό whatsup θα πρέπει να έχεις τρεις υποομαδες mb. Ένα reloadit, δύο πάρε μοίρασε και τρία combo + giga month (καλοκαιρινή προσφορά). Στην τρίτη θα μπουν και τα mb του φοιτητικού. Συμπεριλαμβανομένων και των 600mb κάθε πρώτη του μήνα. Αν έχεις σκοπό να το κάνεις φοιτητικό και δεν έχεις άλλον με φοιτητικό, αν θες στείλε μου το τηλ σου σε πμ να σε κάνω πρόσκληση πριν το κάνεις να πάρουμε και οι δύο από 6 gb δώρο τα οποία συμψηφίζονται κανονικά. Edited by pn1fon1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου. Με το μηνιαίο πακέτο του απλού εννοείς το combo call them all; Αν ναι τα mb του συμψηφίζονται με του φοιτητικού καθώς και με της καλοκαιρινής προσφοράς. Βασικά έπρεπε ήδη να έχουν σημψηφιστει. Κανονικά σε απλό whatsup θα πρέπει να έχεις τρεις υποομαδες mb. Ένα reloadit, δύο πάρε μοίρασε και τρία combo + giga month (καλοκαιρινή προσφορά). Στην τρίτη θα μπουν και τα mb του φοιτητικού. Συμπεριλαμβανομένων και των 600mb κάθε πρώτη του μήνα. Αν έχεις σκοπό να το κάνεις φοιτητικό και δεν έχεις άλλον με φοιτητικό, αν θες στείλε μου το τηλ σου σε πμ να σε κάνω πρόσκληση πριν το κάνεις να πάρουμε και οι δύο από 6 gb δώρο τα οποία συμψηφίζονται κανονικά.

 

Ως μηνιαίο πακέτο εννοώ το combo call them all plus, το οποίο και ενεργοποιείται αυτόματα.

Με καλυψες απόλυτα!

Ακόμα δεν το έχουμε μετατρέψει, γιατί η σύζυγός καλύπτεται από το απλό what's up. Οπότε, σκέφτομαι μήπως θα πρέπει να κρατήσω αυτή τη δυνατότητα ως "καβα", ώστε να το χρησιμοποιήσω μελλοντικά και εντός της διετίας που ισχύει το πάσο, εάν έχω θέμα με τη δικιά μου σύνδεση...

Ευχαρίστως να κάναμε αυτό με την πρόσκληση, αλλά σε έχει προλάβει ο ξαδερφός μου!

Υ.Γ.: Να υποθέσω πως ούτε οι χρόνοι ομιλίας προς όλους και προς what's up χάνονται κατά την μετατροπή;

Edited by nikkal
Link to comment
Share on other sites

Ως μηνιαίο πακέτο εννοώ το combo call them all plus, το οποίο και ενεργοποιείται αυτόματα.

 

Με καλυψες απόλυτα!

 

Ακόμα δεν το έχουμε μετατρέψει, γιατί η σύζυγός καλύπτεται από το απλό what's up. Οπότε, σκέφτομαι μήπως θα πρέπει να κρατήσω αυτή τη δυνατότητα ως "καβα", ώστε να το χρησιμοποιήσω μελλοντικά και εντός της διετίας που ισχύει το πάσο, εάν έχω θέμα με τη δικιά μου σύνδεση...

 

Ευχαρίστως να κάναμε αυτό με την πρόσκληση, αλλά σε έχει προλάβει ο ξαδερφός μου!

 

Υ.Γ.: Να υποθέσω πως ούτε οι χρόνοι ομιλίας προς όλους και προς what's up χάνονται κατά την μετατροπή;

Κανένα πρόβλημα. Αρκεί να μην πάνε χαμένα. Για τους χρόνους ομιλίας δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω δεν σημψηφίζονται.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα. Αρκεί να μην πάνε χαμένα. Για τους χρόνους ομιλίας δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω δεν σημψηφίζονται.

 

Καλημέρα.

Είναι δοκιμασμένο ότι τα mb του combo θα μεταφερθούν στο φοιτητικό;

Ρωτώ γιατί, σύμφωνα με τους όρους των πακέτων, η μεταφορά mb και λεπτών ομιλίας είναι δυνατή μόνο εάν ενεργοποιηθεί το ίδιο πακέτο πριν τη λήξη του.

Κι αυτό σίγουρα ισχύει, καθώς στην πρώτη ενεργοποίηση είχαμε βάλει το πακέτο των 10€, ενώ στη δεύτερη το πακέτο των 8,5€ και πράγματι χάσαμε τα εναπομείναντα mb και λεπτά ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Είναι δοκιμασμένο ότι τα mb του combo θα μεταφερθούν στο φοιτητικό;

 

Ρωτώ γιατί, σύμφωνα με τους όρους των πακέτων, η μεταφορά mb και λεπτών ομιλίας είναι δυνατή μόνο εάν ενεργοποιηθεί το ίδιο πακέτο πριν τη λήξη του.

 

Κι αυτό σίγουρα ισχύει, καθώς στην πρώτη ενεργοποίηση είχαμε βάλει το πακέτο των 10€, ενώ στη δεύτερη το πακέτο των 8,5€ και πράγματι χάσαμε τα εναπομείναντα mb και λεπτά ομιλίας.

Σε μένα που έχω φοιτητικό μια φορά που ενεργοποίησα κατά λάθος το giga month παρατήρησα ότι τα mb προστέθηκαν με του φοιτητικού. Εσένα τα mb από την καλοκαιρινή προσφορά, που ήταν στην ουσία το giga month ενισχυμένο, δεν προστέθηκαν με τα mb του combo με τα 8.5 ευρώ; Σε ενα φίλο μου παντως προστίθενται. Αν ναι τότε όλα τα παραπάνω τα βλέπει ίδιο πακέτο το σύστημα μέχρι νεωτέρας πάντα. Για το extra με τα 10 ευρώ δεν ξέρω. Μπορεί να τα βλέπει σαν άλλο πακέτο. Πάντως από ότι ξέρουμε μέχρι τώρα τα mb του φοιτητικού, giga month και combo των 8.5€ τα συμψηφίζει.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα που έχω φοιτητικό μια φορά που ενεργοποίησα κατά λάθος το giga month παρατήρησα ότι τα mb προστέθηκαν με του φοιτητικού. Εσένα τα mb από την καλοκαιρινή προσφορά, που ήταν στην ουσία το giga month ενισχυμένο, δεν προστέθηκαν με τα mb του combo με τα 8.5 ευρώ; Σε ενα φίλο μου παντως προστίθενται. Αν ναι τότε όλα τα παραπάνω τα βλέπει ίδιο πακέτο το σύστημα μέχρι νεωτέρας πάντα. Για το extra με τα 10 ευρώ δεν ξέρω. Μπορεί να τα βλέπει σαν άλλο πακέτο. Πάντως από ότι ξέρουμε μέχρι τώρα τα mb του φοιτητικού, giga month και combo των 8.5€ τα συμψηφίζει.

 

Στην εφαρμογή όντως τα mb της καλοκαιρινής με τα τα mb του combo φαίνονται μαζί.

Η εν λόγω σύνδεση είναι what's up από 19/08. Τότε, ενεργοποιησαμε πρώτη φορά το combo των 10€. Μετά ενεργοποιησαμε 2 φορές την καλοκαιρινή με τα 8 gb. Στις 18/09 που βάλαμε ξανά πακέτο, επιλέξαμε το combo των 8,5€ και νομίζω πως τότε διαπιστώσαμε πως ναι μεν τα 16 gb της καλοκαιρινής υπήρχαν κανονικά, τα 400 mb όμως του combo των 10€ είχαν χαθεί. Κι ας εμφανίζονταν στην ίδια ενότητα της εφαρμογής...

Τα λεπτά ομιλίας σίγουρα χάθηκαν λογω αλλαγής πακέτου. Κρατάω επιφύλαξη για τα mb, καθώς δεν θυμάμαι ακριβώς. Στους όρους, όμως, αυτό αναφέρει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Πόσες μέρες παίρνει να γίνει ο έλεγχος των δικαιολογητικών και να γίνει φοιτητικό?

Ανέβασα σήμερα τα δικαιολογητικά online. Επίσης πως θα το καταλάβω?Θα έρθει μήνυμα?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Πόσες μέρες παίρνει να γίνει ο έλεγχος των δικαιολογητικών και να γίνει φοιτητικό?

Ανέβασα σήμερα τα δικαιολογητικά online. Επίσης πως θα το καταλάβω?Θα έρθει μήνυμα?

Ευχαριστώ πολύ

 

Καλησπερα,δεν αργει κατι λιγες μερες κανει.Αλλα υπαρχει ενα θεμα με την κοσμοτε οτι ενω εχουν ελεγχθει και εγκριθει τα δικαιολογητικα κολλαει το συστημα τους.Ετσι μου ειπαν απο τον Γερμανο που ειχε κανει την αιτηση η κορη μου και ενω της ειχαν πει οτι σε 3-4 θα ενεργοποιειθει το φοιτητηκο, ειχαν περασει 3 εβδομαδες διχως να συμβει αυτο.Τους πηρα τηλεφωνο στο 13888 και την επομενη η την μεθεπομενη το ενεργοποιησαν.Οποτε προσεξε το αυτο συμβαινει συχνα.Αν περασουν 3-4 μερες παρτους τηλεφωνο για να δεις τι γινεται.Ναι σου ερχεται μηνυμα

Link to comment
Share on other sites

Είναι να πάω μέσα στον Δεκέμβρη ταξίδι στην Αγγλία. Αν έχω καταλάβει σωστά τα ΜΒ από το φοιτητικό πακέτο λειτουργούν κανονικά, για ομιλία πρέπει να αγοράσω ένα από τα πακέτα προς όλους?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Είχα φοιτητικό What's Up, το οποίο έχω δώσει στον πατέρα μου. Έχασα το πάσο λόγω κλοπής και μου εξέδωσαν άλλο. Αν βγάλω νέο φοιτητικό με το καινούργιο πάσο, θα μου κόψουν το άλλο που έχει ο πατέρας μου? Με άλλα λόγια, φοιτητής με δύο πάσα μπορεί να διατηρεί δύο φοιτητικά νούμερα What's Up ή όχι? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορεί σε αυτό το δίκτυο να έχει δύο WU φοιτητικά.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα πρόσφατα ( πριν 25 μέρες ) να αλλάξω τον αριθμό σε ένα φοιτητικό . Κατάργησαν το προνόμιο στον παλιό αριθμό και έκαναν φοιτητικό τον άλλο αριθμό . Σήμερα έχουν και οι δύο τα φοιτητικά πακέτα και στον παλιό φαίνεται καταργημενη η φοιτητική ιδιότητα στο σύστημα της cosmote. Θα σας ξαναγράψω στις αρχές του άλλου μήνα αν αποδόθηκαν τα εξακοσάρια και στους δύο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...