Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα είχε πάρει 2 μερες..

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα βεβαίωση σπουδών από μεταπτυχιακό εαπ μέσω ιστοσελίδας για να μετατραπεί το what's up σε φοιτητικό what's up. Έχει εμπειρία κανείς πόσο καιρό κάνει;

 

Εμένα το Σεπτέμβρη με τον ίδιο τρόπο είχε πάρει 1 βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου ήρθε ένα sms χθες απο το what'up πως αν ανανεώσω την ημερά που λήγει η κάρτα μου έως τις 12:00 το μεσημέρι θα μου μεταφέρουν όλα τα λεπτά από τον προηγουμενο μήνα (4972')

Εύγε στην cosmote για τη μεταφορά υπολοίπου...!

 

Μια ερώτηση σχετικά με το 4G, έστειλα μηνυμα στο 1333 4G και με ενεργοποίησαν. Υπάρχει τρόπος να το πιστωποιήσω αν όντως είναι οκ; το ρωτάω γιατί η sim που έχω ήταν σχετικά παλιά και δεν ξέρω αν το υποστηρίζει.

Η συσκευή μου είναι Xiaomi Redmi Note 4X

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον η συσκευή σου είναι 4G θα δεις κάποια ώρα την ένδειξη 4G στην οθόνη του κινητού σου. Δοκίμασε σε δύο -τρείς περιοχές κάπου θα πρέπει να βρείς κάλυψη 4G.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ένα sms χθες απο το what'up πως αν ανανεώσω την ημερά που λήγει η κάρτα μου έως τις 12:00 το μεσημέρι θα μου μεταφέρουν όλα τα λεπτά από τον προηγουμενο μήνα (4972')

Εύγε στην cosmote για τη μεταφορά υπολοίπου...!

 

Μια ερώτηση σχετικά με το 4G, έστειλα μηνυμα στο 1333 4G και με ενεργοποίησαν. Υπάρχει τρόπος να το πιστωποιήσω αν όντως είναι οκ; το ρωτάω γιατί η sim που έχω ήταν σχετικά παλιά και δεν ξέρω αν το υποστηρίζει.

Η συσκευή μου είναι Xiaomi Redmi Note 4X

 

θέλεις και επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο παλιά είναι η σιμ σου?Ίσως χρειαστείς και καινούργια σιμ.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Πόσο παλιά είναι η σιμ σου?Ίσως χρειαστείς και καινούργια σιμ.

 

Δεν ξέρω πόσο παλιά είναι η sim.... θα πάω σε ένα κατάστημα να μου πουνε αν δε δω φως!

 

Σας ευχαριστώ όλους πάντως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

 

Έχω ήδη αριθμό Wup και φίλος που κάνει Μεταπτυχιακό μου πρότεινε με την ακαδημαϊκή του ταυτότητα να το μετατρέψω σε φοιτητικό.

 

Είναι εφικτό κάτι τέτοιο κ αν ναί ποιά η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω;

 

Πρέπει να είμαστε κ οι δύο παρόντες σε κατάστημα ή μπορώ με το πάσο του;

 

Υ.Γ. Υπάρχει περιορισμός στους αριθμούς που μπορεί να έχει στο όνομά του δεδομένου οτι ο ίδιος έχει φοιτητικό καρτοκινητό στη Wind;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στο site του WU έχει φόρμα εγγραφής στην προσφορά.Ανεβάζεις το πάσο με σκανερ, και στέλνεις την αίτηση.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στο site του WU έχει φόρμα εγγραφής στην προσφορά.Ανεβάζεις το πάσο με σκανερ, και στέλνεις την αίτηση.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Μέσα από τη φόρμα θα συμπληρώσω τα στοιχεία του κατόχου του Πάσο ή τα δικά μου?

 

Θα προχωρήσει η διαδικασία αν φανεί στο σύστημα πως ο κάτοχος του αριθμού είναι διαφορετικός από τον φοιτητή του Μεταπτυχιακού;

Edited by nikosbalos
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στο site του WU έχει φόρμα εγγραφής στην προσφορά.Ανεβάζεις το πάσο με σκανερ, και στέλνεις την αίτηση.

 

να υποθεσω φωτοσοπ στο πασο δεν πιανει να κανουμε?:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Μέσα από τη φόρμα θα συμπληρώσω τα στοιχεία του κατόχου του Πάσο ή τα δικά μου?

 

Θα προχωρήσει η διαδικασία αν φανεί στο σύστημα πως ο κάτοχος του αριθμού είναι διαφορετικός από τον φοιτητή του Μεταπτυχιακού;

Του πάσου.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά θα πάω Γερμανία για μερικές ημέρες....τι παίζει με τις παροχές από το φοιτητικο μου;

Τι μου προτείνετε να κάνω για να έχω να μιλάω;

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ξέρουμε αν κάποιος που έχει γραφτεί σε δημόσιο ΙΕΚ δικαιούται φοιτητικό; Στο site τους έχει επιλογή για εγγραφή, αλλά όρους δε βρίσκω.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο ιδιωτικο ιεκ μπηκα στο φοιτητικο.

Εκανα την αιτηση απο το site τους.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά. Για μια φίλη μου πρόκειται που είναι σε ΙΕΚ μήνες τώρα, και δεν μου είχε περάσει από το μυαλό να της το προτείνω.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Απλά να αναφέρω πως είμαι κάτοχος ISIC (Διεθνής Φοιτητική Ταυτότητα) και είμαι φοιτητής σε online Πανεπιστήμιο από Η.Π.Α (δε πληρώνω τίποτα για δίδακτρα καθώς έχω πλήρη υποτροφία) και από χθές έχω φοιτητικό what's up. Μου ζήτησαν μόνο ταυτότητα, ΑΦΜ και την ISIC κάρτα μου στη Cosmote και σε 24 ώρες περίπου είχα φοιτητικό!

 

Στο site τους δε βγαίνει επιλογή για την ISIC οπότε οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να πάτε από κοντά σε κατάστημα για να σας το κάνουν.

Edited by Napier
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά θα πάω Γερμανία για μερικές ημέρες....τι παίζει με τις παροχές από το φοιτητικο μου;

Τι μου προτείνετε να κάνω για να έχω να μιλάω;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα, ο χρόνος ομιλίας προς όλους και τα δεδομένα από τα φοιτητικά πακέτα ισχύουν στην Ιταλία;

Τα gb που έχω μαζέψει τόσο καιρό;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά ομιλίας δεν ισχύουν

Τα SMS ισχύουν και στην Ιταλία

Τα ΜΒ δουλεύουν στην Ιταλία .

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή, όσοι έλαβαν το μήνυμα DATATEPAΣTIA ΠPOΣΦOPA MONO ΓIA EΣENA. 5GB ΓIA 15 HMEPEΣ MONO ME 2€! MΠEΣ ΣTO WHAT'S UP APPLICATION & ENEPΓOΠOIHΣE THN ΠPOΣΦOPA 'H ΣTEIΛE A(KENO)19 ΣTO 1256 EΩΣ 28/03/2018 .

Το έστειλα χθες ΜΙΑ φορά στο 1256 και μου έκαναν 5 ενεργοποιήσεις το πακέτο με αποτέλεσμα να μου αδειάσουν την κάρτα και να μην μπορώ να ενεργοποιήσω το δικό μας. Από χθες στις 1 τη νύχτα έχω κάνει τρεις κλήσεις στο 13888 και ακόμα περιμένω τα λεφτά μου. Αν αύριο μέχρι τις 12 δεν τα έχω το θέμα θα προωθηθεί με αποδείξεις και τα πάντα στην ΕΕΤΤ προς επίλυση.

Δεν είναι το ποσόν, είναι ότι είναι δικό του λάθος και εμπαίζουν μια ολόκληρη μέρα το συνδρομητή για κάτι που δε φταίει. Εκτός από συνεχείς αυξήσεις σε εμάς ας επενδύσουν και τίποτα στο σύστημα τους.........

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υγ . Έμαθα ότι έγινε και σε άλλους χθες για αυτό το ανέβασα να έχετε το νου σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα προσπαθώ εδώ και ώρες να κάνω εγγραφή στο φοιτητικό whats'up μέσω της ιστοσελίδας αλλά όταν ανεβάζω τα σκαναρισμένα αρχεία που χρειάζονται εμφανίζεται υπήρξε κάποιο σφάλμα (undefined) γνωρίζει κανείς τίποτα για αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Σε φοιτιτικο whats up δεν ενεργοποιειτε η προσφορα με τα 2€ 5GB στελνωντας Α 19 Α (ΚΕΝΟ) 19

 

Λεει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη προσφορα για τη συνδεση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...