Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι έγινε σήμερα με το φοιτητικό (είμαι στον δεύτερο μήνα) και μου ήρθαν πολλά ίδια μηνύματα, δεν έδωσα σημασία πάρα μόνο πριν από λίγο που κοίταξα την εφαρμογή και διαπίστωσα πως όλα τα δώρα μου τα έδωσαν εις διπλούν (λεπτά προς όλους, προς what's up και mb)

Ελπίζω να μην τα αφαιρέσουν μόνο. Συνέβη και σε άλλους?

Link to comment
Share on other sites

Ναι και σε εμένα και σε ένα φίλο μου και δεν είναι ο πρώτος μήνας. Μακάρι να συνεχίσει έτσι!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έγινε σήμερα με το φοιτητικό (είμαι στον δεύτερο μήνα) και μου ήρθαν πολλά ίδια μηνύματα, δεν έδωσα σημασία πάρα μόνο πριν από λίγο που κοίταξα την εφαρμογή και διαπίστωσα πως όλα τα δώρα μου τα έδωσαν εις διπλούν (λεπτά προς όλους, προς what's up και mb)

Ελπίζω να μην τα αφαιρέσουν μόνο. Συνέβη και σε άλλους?

 

Και σε μένα είχε συμβεί, μια φορά, στο 2ο μήνα :)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έγινε σήμερα με το φοιτητικό (είμαι στον δεύτερο μήνα) και μου ήρθαν πολλά ίδια μηνύματα, δεν έδωσα σημασία πάρα μόνο πριν από λίγο που κοίταξα την εφαρμογή και διαπίστωσα πως όλα τα δώρα μου τα έδωσαν εις διπλούν (λεπτά προς όλους, προς what's up και mb)

Ελπίζω να μην τα αφαιρέσουν μόνο. Συνέβη και σε άλλους?

 

χαχαχα και σε εμένα!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, αν ξέρει κανείς. Αν κάνω εγγραφή από το site, πώς παραλαμβάνω την κάρτα και σε πόσο καιρό. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, αν ξέρει κανείς. Αν κάνω εγγραφή από το site, πώς παραλαμβάνω την κάρτα και σε πόσο καιρό. Ευχαριστώ.
αν δεν έχεις αριθμό επικοινωνούν μαζί σου για να σου στείλουν να σε χρεώσουν ταληρου και μετά να ξανακάνεις εγγραφή.Για μένα πήγαινε σε κατάστημα μόνο έτσι θα ξεμπερδεψεις γιατί αλλιώς θα σε κάνουν μπαλάκι.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έκανα ήδη εγγραφή στο site, υπάρχει περίπτωση, αν πάω στο κατάστημα, να υπάρχει πρόβλημα; Edited by kvkpls001
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έκανα ήδη εγγραφή στο site, υπάρχει περίπτωση, αν πάω στο κατάστημα, να υπάρχει πρόβλημα;
εφόσον δεν το χεις ζητήσει να σου πάει η προσφορά σε κάποιο νούμερο δεν νομίζω...αν και πρεπει να είσαι προετοιμασμένος,τουλαχιστον με υπομονή,η εξυπηρέτηση είναι τα ζώα μου αργά.Πραγματα που έπρεπε να γίνονται με ένα απλό sms και άμεσα σε παραπέμπουν στο 13888 με χρέωση φυσικά.Χωρια οτι κάθε ενέργεια παίρνει τουλάχιστον δύο εργάσιμες για να ολοκληρωθεί.Η πιο δυσκίνητη εταιρεία όλων,μιας και τις χρησιμοποιώ και τις 3. Edited by loyros
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Αν χάσει κάποιος το φοιτητικό την ημέρα που έχουν πει, ας το γράψει εδώ,...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Αν χάσει κάποιος το φοιτητικό την ημέρα που έχουν πει, ας το γράψει εδώ,...

 

Για τα φοιτητικά της βόντα ισχύει μόνο η 15/12/2017... Καλά δε λέω;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Σήμερα μετέφερα τον αριθμό μου από τη wind στο φοιτητικό whatsup. Ενεργοποίησα την νέα κάρτα sim αλλά δεν μου ήρθε κάποιο μνμ ότι έγινε φοιτητικό. Πως θα μπορέσω να καταλάβω ότι είναι φοιτητικό; Θα πρέπει να ενεργοποιήσω κάποιο φοιτητικό πακέτο για να δω αν ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την εφαρμογή what's up και μόλις έχει γίνει φοιτητικό θα πρέπει να σου δείχνει τα φοιτητικά πακέτα. Λογικά κάτι ανάλογο θα λέει αν καλέσεις το 1330.
Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή whatsup την έβαλα αλλά δεν μου εμφανίζει κανένα φοιτητικό πακέτο. Στο 1330 δεν μου λεει κάτι για φοιτητικό πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχει ολοκληρωθεί η μετατροπή και θα πρέπει να αναμένεις λίγο ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Για τα φοιτητικά της βόντα ισχύει μόνο η 15/12/2017... Καλά δε λέω;
Αυτό που έγραψα και στο νήμα του φοιτητικού cu είναι του εγώ προσωπικά συμπεραινω ότι και οι 2 εταιρίες έχουν μαζέψει τα Πάσο που έχουν λήξει και θα μεταφέρουν τους χρήστες τους από φοιτητικά πακέτα στα αντίστοιχα special .

Δυστυχώς και η cosmote ανακοίνωσε τα ίδια με την Vodafone με ίσχυς από 13/11 μάλιστα. https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/191007-anakoinish-whatsup.pdf

 

Ιδωμεν !!

 

Sent from my TA-1033 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγινε...ευχαριστώ πολύ.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έγραψα και στο νήμα του φοιτητικού cu είναι του εγώ προσωπικά συμπεραινω ότι και οι 2 εταιρίες έχουν μαζέψει τα Πάσο που έχουν λήξει και θα μεταφέρουν τους χρήστες τους από φοιτητικά πακέτα στα αντίστοιχα special .

Δυστυχώς και η cosmote ανακοίνωσε τα ίδια με την Vodafone με ίσχυς από 13/11 μάλιστα. https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/191007-anakoinish-whatsup.pdf

 

Ιδωμεν !!

 

Sent from my TA-1033 using Tapatalk

Αυτό θα έγραφα...ναι φαίνεται ότι αυτό θα γίνει...όποιος την πάθει ας το γράψει για να ξέρουμε από περιέργια...και φυσικά να δούμε τι θα κάνει η wind.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα έγραφα...ναι φαίνεται ότι αυτό θα γίνει...όποιος την πάθει ας το γράψει για να ξέρουμε από περιέργια...και φυσικά να δούμε τι θα κάνει η wind.

Το φοιτητικο της ειναι διαφορετικο απο τις αλλες 2.Ειναι ενα πακετο κοινο με την ειδικη προσφορα.Απλα αλλοι το εχουν ως προσφορα(οπως τα προνομιακα whats up) και αλλοι με πασο οπως τα φοιτητικα whats up,cu.Δευτερον αυτη η κινηση δεν θα γινει αμεσα.Το μονο που θα κερδισουν και οι τρεις θα ειναι να ληξουν αρκετα νουμερα,φορητοτητες και λιγοτερες ανανεωσεις.Για το Whats Up παλι,οποιος δεν εχει φοιτητικα πακετα κερδισμενος βγαινει.Μια χαρα παροχες δινει με 10-15€ καρτα το μηνα.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση

Η καρτα της κορης μου εχει 3500' και 3500mb εως 2/12 απο σουμες και δωρα (νεο φοιτητικό).

Η τελευταια ανανεωση (πριν γινει φοιτητικό) εγινε τον Ιουλιο. Ηρθε λοιπον μνμ που λεει οτι 12/11 θα γινει φραγη σε κλησεις και ιντερνετ.

Η ερωτηση ειναι βαζουμε καρτα ανανεωσης η οχι;

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση

Η καρτα της κορης μου εχει 3500' και 3500mb εως 2/12 απο σουμες και δωρα (νεο φοιτητικό).

Η τελευταια ανανεωση (πριν γινει φοιτητικό) εγινε τον Ιουλιο. Ηρθε λοιπον μνμ που λεει οτι 12/11 θα γινει φραγη σε κλησεις και ιντερνετ.

Η ερωτηση ειναι βαζουμε καρτα ανανεωσης η οχι;

 

12/11 βάζεις 5€ online και δε ρισκάρεις. Να μη χάσεις και τα υπόλοιπα. Μετά τη φραγή δεν παίρνεις και τα μηνιαία δώρα ;) Αλλιώς επικοινωνείς και με την εξυπηρέτηση πελατών και το επιβεβαιώνεις. Αλλά για να σου ήρθε SMS, λογικά θα ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

12/11 βάζεις 5€ online και δε ρισκάρεις. Να μη χάσεις και τα υπόλοιπα. Μετά τη φραγή δεν παίρνεις και τα μηνιαία δώρα ;) Αλλιώς επικοινωνείς και με την εξυπηρέτηση πελατών και το επιβεβαιώνεις. Αλλά για να σου ήρθε SMS, λογικά θα ισχύει.

 

Βαζω 5€ και αγοραζω καποιο πακετο η απλα τα βαζω καβα;

Link to comment
Share on other sites

Βαζω 5€ και αγοραζω καποιο πακετο η απλα τα βαζω καβα;

 

Η φραγή μπαίνει στους 4 μήνες από την τελευταία ανανέωση και αφορά μόνο την ανανέωση. Άρα, με 5€ ανανεώνεις και έχεις άλλους 4 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Βαζω 5€ και αγοραζω καποιο πακετο η απλα τα βαζω καβα;

 

Αρκεί η ανανεώση του υπολοίπου.

 

Η Cosmote εφαρμόζει κανονικά πλέον την φραγή σε εισερχόμενες/εξερχόμενες κλήσεις, μηνύματα και δεδομένα.

 

Το έχει πράξει σε άτομα που γνωρίζω.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανένας αν στη cote γίνεται όπως στη vodafone να μεταβιβάσει απλά τη φοιτητική ιδιότητα κάποιος σε άλλο νούμερο και το άλλο νούμερο να μείνει στα στοιχεία του κατόχου του απλά με το πάσο του φοιτητή; στη voda μου είπαν ότι απλά πανε και οι δυο με ταυτότητες και το κανουν στο καταστημα. Ξέρει κανένας σε cote τι παίζει αν θέλει και μεταβίβαση στοιχείων εδώ η γίνεται έτσι απλά;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...