Jump to content

Ποια είναι η καλύτερη ατάκα που έχετε πει/ακούσει ποτέ;


Ilias1908
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τι έχουν ακούσει τα δόλια τα αυτιά μου δε λέγεται. Αυτά τα ανέφερα ενδεικτικά.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kathigitria se sxolh mas leei "thelete kai thn pita xortath kai to skulo olakero".

 

ena allo:

enas filos mou htan methismenos kai phge na vgalei ta papoutsia tou otan htan orthios kai arxise na parapataei kai enas allos filos mou gonatizei arxizei na xtypa palamakia kai leei "ela kai mia zampekia"

ΝΟΚΙΑ :respect:
Link to comment
Share on other sites

Re paidia...

An eixe to kinito me to fortisti se enan kouva me nero 8a eixe ginei vraxukuklwma 8a eixe kopei to reuma sta gyrw tetragwna kai 8a eixan parei oloi prefa oti kati den paei kala me to olo sustima... e?

 

Μού έρχεται να ξεράσω με τις βλακείες που ακούω...

Το πρώτο πράγμα που θα γινόταν ήταν οτι θα χαλούσε φυσικά η συσκευή. Ο φορτιστής στέλνει λίγα volt, τώρα είναι 5, 3, 6 δεν ξέρω. Το νερό δεν έχει και τόσο μεγάλη αντίσταση, άρα, ο φορτιστής πιθανότατα δεν θα πάθαινε τίποτα, ή θα χαλούσε (καίγοντας είτε το πηνίο είτε τρανσίστορ είτε δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο έχει μέσα) αλλα μέχρι εδώ. Ούτε ασφάλεια του πίνακα θα έπεφτε, ούτε καπνοί, ούτε ο φορτιστής έχει προστασία με εσωτερική ασφάλεια. ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΕΙΜΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ. ΑΣ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΝΑΣ ΑΡΜΟΔΙΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

Μού έρχεται να ξεράσω με τις βλακείες που ακούω...

Το πρώτο πράγμα που θα γινόταν ήταν οτι θα χαλούσε φυσικά η συσκευή. Ο φορτιστής στέλνει λίγα volt, τώρα είναι 5, 3, 6 δεν ξέρω. Το νερό δεν έχει και τόσο μεγάλη αντίσταση, άρα, ο φορτιστής πιθανότατα δεν θα πάθαινε τίποτα, ή θα χαλούσε (καίγοντας είτε το πηνίο είτε τρανσίστορ είτε δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο έχει μέσα) αλλα μέχρι εδώ. Ούτε ασφάλεια του πίνακα θα έπεφτε, ούτε καπνοί, ούτε ο φορτιστής έχει προστασία με εσωτερική ασφάλεια. ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΕΙΜΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ. ΑΣ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΝΑΣ ΑΡΜΟΔΙΟΣ.

Βασικά αν πέσει φορτιστής μεσα σε νερό, θα πεσει κατευθείαν ο γενικός γιατι δεν θα είναι τα 5, 3, 6 που θα κάνουν τη ζημιά, θα είναι τα 220.(ο φορτιστης εχει πολλες πιθανότητες να δουλευψει κανονικά αν τον στεγνωσεις αλλα αν πάρει πολλά αλλατα... αστο).

Αν εννοείτε να βραχυκυκλώσει μονο το δευτερεύον πηνείο(δηλαδή μόνο τα πχ.5, 3, 6V) σε νερό, τοτε υπαρχει μια περιπτωση να δείτε κάποιες φυσαλίδες αλλα ο φορτιστής δεν παθαίνει τιποτα.

Αν ο φορτιστής βραχυκυκλωσει ΑΜΕΣΑ και οχι με νερό και δεν υπαρχει ασφάλεια πανω στον φορτιστή, τοτε μετά απο λίγη ώρα θα πάρει φωτία ο πίνακας(δεν αστειέυομαι) και αν όχι θα λιώσουν ολα τα καλώδια του πίνακα και ύστερα θα πέσει ο γενικός.

 

Αυτά

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

ειμαστε στο ταξι και παμε καλιθεα..μολις εχει τελειωσει η συναυλια του χατζηγιαννη..

 

το τηλεφωνικο κεντρο δινει τον ελεγχο στον ταξιτζη που ειχαμε εμεις(φανταστικος τυπος,πολυ γελιο)..και τεσπα..πλακωσαν στα τηλεφωνα..

παιρνει μια κοπελα..λεει

-ενα ταξι θα θελα απο θεατρο σιβηρης για καλιθεα..

-ποσα ατομα ειστε?

-2

ταξιτζης---καποιος απο χατζηγιαννη για καλιθεα??:lol: :lol: :lol: :lol:

2.παιρνει μια κοπελα και λεει..ενα ταξι στο γυρω γυρω(κανουν αναστροφη τα αμαξια για να φυγουν κ εχει και πιατσα εκει) στην φουρκα..:lol:

τα καλα δεν προλαβα να τα ηχογραφησω αλλα εχω καποια..

οριστε

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1483725#post1483725

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν πέσει φορτιστής μεσα σε νερό, θα πεσει κατευθείαν ο γενικός γιατι δεν θα είναι τα 5, 3, 6 που θα κάνουν τη ζημιά, θα είναι τα 220.(ο φορτιστης εχει πολλες πιθανότητες να δουλευψει κανονικά αν τον στεγνωσεις αλλα αν πάρει πολλά αλλατα... αστο).

Αν εννοείτε να βραχυκυκλώσει μονο το δευτερεύον πηνείο(δηλαδή μόνο τα πχ.5, 3, 6V) σε νερό, τοτε υπαρχει μια περιπτωση να δείτε κάποιες φυσαλίδες αλλα ο φορτιστής δεν παθαίνει τιποτα.

Αν ο φορτιστής βραχυκυκλωσει ΑΜΕΣΑ και οχι με νερό και δεν υπαρχει ασφάλεια πανω στον φορτιστή, τοτε μετά απο λίγη ώρα θα πάρει φωτία ο πίνακας(δεν αστειέυομαι) και αν όχι θα λιώσουν ολα τα καλώδια του πίνακα και ύστερα θα πέσει ο γενικός.

 

Αυτά

Ναί, δίκιο έχεις, ξέχασα να διευκρινήσω κάτι, μιλάω πάντα για φορτιστή nokia οπου ο μετασχηματιστής παραμένει στην πρίζα και απο εκεί φεύγει καλώδιο. Εσύ λές για περίπτωση φορτιστή erricsson, τότε ισχύουν τα δικά σου.

 

ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΠΑΝΤΑ:

Είμαστε τις προάλλες στη Θάσο και έχει μια παραλία που λέγεται "χρυσή αμμουδιά". Βάζω ένα φιλαράκι να ρωτήσει κατα πού πέφτει και τον ακούω: "Μήπως ξέρετε προς τα πού είναι η χρυσή αυγή";;;;;;;;; Πεθάναμε στα γέλια όλη η παρέα και όλη η Θάσος πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η μάνα μου που δεν σκαμπάζει γρί από τεχνολογία:

1)Να ελέγχεις το αντι βάριους (ναι καλά διαβάσατε) για ιους.(μια φορά το άκουσε και το "έμαθε")

2)Αυτή η τηλεόραση ελτισί είναι; (αντί για LCD ελ σι ντι)

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Σηκώνομαι στις δυο το βράδυ και παω στην κουζίνα να πιώ νερό.

Πετυχαίνω την κόρη μου που βάζει παγωτό στα γρήγορα (μήπως και δει τα X files ανευ δροσιάς :rolleyes: ). Ακολουθεί ο εξής διάλογος:

- Παγωτά στις δύο το χάραμα! Σαν τον Joey θα γίνεις!!

- Προχώρα Monk!

Link to comment
Share on other sites

H μανα μου ξεβουλωνει το πλυντηριο απο τα ξεραμενα απορυπαντικα... Νευριαζει σε μια στιγμη και φωναζει:"Σαν κωλος κολλησε το κερατο" πεθανα απο το γελιο. Και μια ερωτηση: Πως κολλανε οι κωλοι? Εγω φανταστηκα σαν βεντουζες γι'αυτο και γελασα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ημουν με εναν φιλο μου σε ενα Ιντερνετ καφε, κ ολο τον πειραζα κ κουνιωταν δεξια-αριστερα με την καρεκλα, κ συνεχεια χτυπουσε τον διπλα κ τον ενοχλουσε.

Ε, σε καποια φαση που δεν αντεχε αλλο ο διπλανος, γυρναει κ λεει στο φιλο μου με υφακι:

"Φιλαρακι, εχεις γινει πολυ σπαστικος..." :lol: :lol: :p

 

Εριξα ενα γελιο οταν το ακουσα...Δεν φανταζεστε :cool:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χτες μέσα στο αεροπλάνο, έψαχνα για τη θέση μου και βλέπω ότι κάθεται κάποιος.

Πάω και του λέω ότι αυτή είναι η θέση μου...

Εγώ είχα την 5F και αυτός την 5D.

Μου λέει όχι αυτή είναι η δική μου, αφού το γράφει και το εισιτήριο 5 δεξιά :lol: :lol: :lol:

Λέω καλά δεν πειράζει, θα καθήσω αλλού εξάλλου δεν είναι γεμάτο!

Έριξα ένα γελιό.... :lol: :lol:

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χθές είχα πάει βόλτα με δυο παλιές συμμαθήτριες, νυν φίλες στη Φιλοθέη. Καθώς επιστρέφαμε περνάμε μέσα από ένα πάρκο που καθόντουσαν κάτι ζευγαράκια. Η μια γυρνάει και μου λέει, καθώς κοίταζε τα ζευγαράκια:"Κάθε παγκάκι κε δεσμός" Και αμέσως, αυθόρμητα της απαντάω:"Κάθε παγκάκι και δεσμός, όχι κάθε παγκάκι κι οργασμός". Βεβαίως και οι δυό τους έσκασαν στο γέλιο, αλλά εγώ απλά την αλήθεια έιπα.:D

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν μπορεί να θεωρηθεί ατάκα...διότι είναι κάτι που είδα σήμερα σε έναν τοίχο...

 

"το Αιγαίο ανήκει στον μπομπ σφουγγαράκι " :confused: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα πριν απο δυο λεπτά κι είναι του alany, στην παραίνεση που του έκανε κάποιος άλλος χρηστης, να ψάχνει για κατι που δικαιουται να ενημερώνεται απο την εταιρεία.

 

Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από chris_2005

Ψαξτε το πρώτα...

 

Ο καλος συνδρομητης της tim θα πρεπει να ειναι πρωτα απο ολα ντεντεκτιβ

--------------------

Η καλύτερη ατάκα!:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν μπορεί να θεωρηθεί ατάκα...διότι είναι κάτι που είδα σήμερα σε έναν τοίχο...

 

"το Αιγαίο ανήκει στον μπομπ σφουγγαράκι " :confused: :lol:

 

το βλεπω και εγω σχεδον καθημερινα καπου στο κουκακι .. :happy:

Link to comment
Share on other sites

είναι ένα παιδί στη δουλειά που κάνει συνεχόμενες μαλ@κίες... ε, δεν αντεξε το αφεντικό μου χτές και του λέει: καλά ρε Δημήτρη έχω μιά απορία... απο όόόόόλα τα σπερματοζωάρια ΕΣΥ ήσουν το πιό γρήγορο ρε μ@λάκα????

ΠΕΘΑΝΑΜΕ!!!

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε ένα τοίχο είδα: "Πετάει, πετάει ο Παλαιοκώστας" :lol: :p
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Σε τοιχο και εγω ειδα ενα που ηταν κορυφη..." Ο ανθρωπος βγαζει συμπερασματα οταν βαριετε να συνεχισει την σκεψη του". Ολα τα λεφτα ηταν και με πολυ νοημα μπραβο σε αυτον που το σκεφτηκε και το εγραψε.;) ;) :D :D

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παει περυσι στο γηπεδο στο ΟΑΚΑ και στο ημιχρονο ολοι ειχαν παει στις τουαλετες. Ειχε μια τεραστια σειρα μεχρι εξω, τους ειχε πιασει ολους αναγκη για κατουρημα. Καποια στιγμη φωναζει ενας: ''Ελα, παιδια, ολοι απο λιγο'':lol:

Ηταν Φοβερη ατακα!

Link to comment
Share on other sites

ΧΑχαχαχαχαχα

Στο γηπεδο ακους καλες ατακες παντως!!

 

Στο γήπεδο του χωριού μου ένας φώναξε στο διαιτητή: "Α ρε ****** διαιτητή να γυρίσεις στο σπίτι και να βρεις τις παντόφλες σου ζεστές!" :lol: :lol: :lol:

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν πέσει φορτιστής μεσα σε νερό, θα πεσει κατευθείαν ο γενικός γιατι δεν θα είναι τα 5, 3, 6 που θα κάνουν τη ζημιά, θα είναι τα 220.(ο φορτιστης εχει πολλες πιθανότητες να δουλευψει κανονικά αν τον στεγνωσεις αλλα αν πάρει πολλά αλλατα... αστο).

Αν εννοείτε να βραχυκυκλώσει μονο το δευτερεύον πηνείο(δηλαδή μόνο τα πχ.5, 3, 6V) σε νερό, τοτε υπαρχει μια περιπτωση να δείτε κάποιες φυσαλίδες αλλα ο φορτιστής δεν παθαίνει τιποτα.

Αν ο φορτιστής βραχυκυκλωσει ΑΜΕΣΑ και οχι με νερό και δεν υπαρχει ασφάλεια πανω στον φορτιστή, τοτε μετά απο λίγη ώρα θα πάρει φωτία ο πίνακας(δεν αστειέυομαι) και αν όχι θα λιώσουν ολα τα καλώδια του πίνακα και ύστερα θα πέσει ο γενικός.

 

Αυτά

 

Νομίζω υπερβάλεις λιγάκι:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω υπερβάλεις λιγάκι:cool:

Για εξήγησε μου τον λόγο που υπερβάλω

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

o kathigitis ximeias simera..οταν βρονταει η κουδουνα θα βγαζετε το σκασμο...το τι γελιο ριξαμε μεσα στη ταξη δε λεγεται.. βεβαια αυτος δε γελαει γιατι ετσι μιλαει βλαχικα σα τσοπανης απο το χωριο...

 

επισης κανουμε αγγλικα κ αυτη διαβαζει το καταλογο με τα ονοματα των παιδιων οποτε φτανει στο δικο μου κ λεει:Μαρθάάάάάάά............

εγω:δωωωω..

αυτη:εβαλες μυαλο φετος???γιατι περσι το ειχες χασει..

(εκεινη την ωρα λεω σε εναν αντε χεσου επειδη ειχαμε αφησει κατι παλια στη μεση)

τοτε μου λεει αυτη:επικοινωνεις παιδι μου?

εγω:κυρια με το περιβαλλον αν επικοινωνω ή με εσας?γιατι με το περιβαλλον επικοινωνω αλλα με εσας μπαααα...

kserenetai oli i taksi sta gelia k auth sinexizei akathekti exontas kokkinisei k xwris na leei tipota...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...