Jump to content

Ποια είναι η καλύτερη ατάκα που έχετε πει/ακούσει ποτέ;


Ilias1908
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα που άρχισαν τα σχολεία θα έχει κίνηση αυτό το thread... :p

Σήμερα κάναμε πρώτη φορά μάθημα με αυτή που θα μας κάνει Φυσική Γεν. Μας ρωτάει κάποια στιγμή (θέλοντας να κάνει μια εισαγωγή για τη φετινή φυσική)

Καθηγήτρια:Όταν ακούτε κύματα τι σας έρχετε στο μυαλό;

Εγώ: Τα Ruffles!

 

:D

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χτες ειχα παει για ενα ποτό με μία φίλη μου χαλαρά για να μιλήσουμε και ηταν απεναντι ενας τύπος που όλο με κέρναγε ποτά... μού ειχε φέρει 5 μαζεμένα. ρε δεν θελω δεν θελω και έβλεπε κιόλας οτι δεν τα έπινα. έχω σχέση του έλεγα δεν θέλω ρε φίλε... αυτός εκεί!!! οπότε σε κάποια στιγμή με πλησιάζει και μου λεει: "δεν με ενδιαφέρει αν έχεις σχέση, εγώ έπαθα την πλάκα μου μόλις σε είδα και σου εστειλα ολα αυτα τα ποτά γιατι θέλω απίστευτα να σε μεθύσω!" και του απαντάω : αστο φίλε δεν θα γ@μήσεις σήμερα!

ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ....

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

Κάθε ατάκα στους Στάβλους της Εριέτας Ζαΐμη, τους Δύο Ξένους και το Τι Ψυχή θα Παραδώσεις, Μωρή... Πραγματικά θεϊκές!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έγινε με μια φίλη και συμμαθήτρια μου πρίν 2 χρόνια!

Συμμαθήτρια: Βασίλη σκύψε λίγο να πάρεις το χαρτί από κάτω!

Εγώ: Σκύψε εσύ!

Συμμαθήτρια: Δεν μπορώ!

Εγώ: Γιατί;

Συμμαθήτρια: Έχω περίοδο :X

Εγώ: Μπορώ να σε βοηθήσω! Αν θες στην κόβω για 9 μήνες...! :X:p

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλούμε οδική βοήθεια με ένα φίλο μου να πάρει το μηχανάκι. Αφού ήρθε ο τύπος και φορτώσαμε με τα πολλά (έφερε ολόκληρο γερανό για ένα παπάκι :wacko:), λέει στο τέλος με ένα ηλίθιο ύφος "θα 'ρθείτε και οι 3 μαζί;" (2 άτομα ήμασταν).

 

Ντάξει δεν είναι αστείο, αλλά εκείνη την ώρα κλάψαμε από τα γέλια :lol: :lol: :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

χτες ειχα παει για ενα ποτό με μία φίλη μου χαλαρά για να μιλήσουμε και ηταν απεναντι ενας τύπος που όλο με κέρναγε ποτά... μού ειχε φέρει 5 μαζεμένα. ρε δεν θελω δεν θελω και έβλεπε κιόλας οτι δεν τα έπινα. έχω σχέση του έλεγα δεν θέλω ρε φίλε... αυτός εκεί!!! οπότε σε κάποια στιγμή με πλησιάζει και μου λεει: "δεν με ενδιαφέρει αν έχεις σχέση, εγώ έπαθα την πλάκα μου μόλις σε είδα και σου εστειλα ολα αυτα τα ποτά γιατι θέλω απίστευτα να σε μεθύσω!" και του απαντάω : αστο φίλε δεν θα γ@μήσεις σήμερα!

ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ....

χαχαχα.μου 8υμισες ενα περιστατικο που εγινε πριν 4-5 μερες.

ειχα βγει με μια παρεα 5-6 ατομα.η ιδια περιπτωση με την δικια σου,εκτος βεβαια την ατακα του τυπου οταν ηρ8ε και μου μιλησε..μου μιλησε καπως πιο ωμα (να το πω?) περιγραφοντας μου τι 8ελει..ε το χοντρυνα κι εγω λιγακι

λεγοντας του "αν 8ελεις να κανουμε ολα αυτα που λες,πανε στις γυναικειες τουαλετες,στο 2ο wc,ετοιμασου και περιμενε με"

τον ειδαμε που πηγε,και απλα περιμεναμε μετα να βγει...μιση ωρα μετα και δεν ειχε βγει ακομα:lol: :D :lol:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Το ξεθάβω καθώς έγινε σήμερα... σπαρταράει!

Βλέπω έναν μποέμ τύπο να περνάει τον δρόμο αμέριμνος... τσιγαράκι στο στόμα και ύφος χιλίων καρδιναλίων... Εκείνη την στιγμή έρχεται αυτοκίνητο, αλλά ο τύπος δεν μαζεύεται. Κοκκαλώνει το αυτοκίνητο ο οδηγός και αρχίζει τα... γαλλικά. Ατάραχος ο τύπος γυρνάει, τον κοιτάει και του λέει με μπλαζέ ύφος...

"Πάρε φόρα και... κλ@σε μου τ'@ρχ...ια..." :X Περιττό να πω ότι καμιά 10ριά άτομα που είδαν την σκηνή ξεράθηκαν στο γέλιο...

Ξερω και εγω ενα καλο: Φαε μια φασολαδα και περνα να μου κλασεις τα @ρχιδι@.

 

 

Και ενα αλλο: Αργησα μια μερα να παω σχολειο πηγα κατα τις 8:30 και κανει η καθυγητρια την συνηθησμενη ερωτηση"Γιατι αργησες?" Απανταω εγω "Αργησε να τελειωσει η ολονυχτια στον αγιο Νεκταριο μεγαλη η χαρη του".:lol:

 

 

Και ενα τελευταιο: Περπατουσα με ενα φιλο στο δρομο και ακουω να λεει ενα απο μια παρεα: Ρε σεις πειναω. Και απανταει ενας αλλος: Ε τοτε φαε τα @ρχιδι@ μου μ@λ@κ@. Με ενα πολυ πετυχημενο και σοβαρο υφος....χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Είμαι για καφέ και βλέπω το ΟΦΗ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,δίπλα μου ένα ζευγάρι γύρω στα 35,χτυπάει το κινητό της και λέει αυτή: <<Έλα,είμαι σε μια βάφτιση και ντύνω το παιδάκι..θα σε πάρω σε καμια ώρα!!!!ΤΡΕΛΛΟ ΓΕΛΙΟ!!!!!!
this is how we do...
Link to comment
Share on other sites

Περιστατικο απο οταν πηγαινα στο γυμνασιο. Ημουν πρωτη γυμανασιου και στο μαθημα της τεχνολογιας μια κοπελα ειχε φτιαξει μια τηλεοραση(αν θυμαμαι καλα) απο ξυλο και ηταν τελεια...

οταν το ειδαμε λεω στον διπλανο μου δυνατα

 

- "Καλα εε μιλαμε τζαμι!!!"

- "Ναι ρε τζαμι, φοβερο!!" μου απανταει εκεινος

 

και πεταγετε ενα παιδι που ακουγε την συζητηση μας

 

- "Τι τζαμι ρε παιδια λετε.....απο ξυλο την εχει φτιαξει!!":lol: :lol: :lol: :lol:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ωραια ατακα που ειπα στο σχολειο!!

 

Ηταν ο καθηγητης που μας εκανε φυσικη να μην τα πολυλογω κανει μια δυσκολη ερωτηση οπου κανεις δεν ηξερε να απαντησει..

 

Λεει εκεινος

 

- "Ρε παιδια απαντηστε και ας ειναι λαθος! Δεν κοβω κεφαλια"

 

Και πεταγομαι εγω και του λεω

 

- " Το ξερουμε οτι δεν κοβετε κεφαλια, απλως μαθητες κοβετε!!!":lol: :lol:

 

Ο πρωτος που εσκασε στα γελια ηταν ο ιδιος ο καθηγητης!!!!:p :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 χρονακια στα flocafe στα village..

 

Ημουν με την παρεα, ηρθε η σερβιτορα να παρει ππαραγγελεια, και αφου τελειωνουμε λεει ΟΚ. Γυρναει περπαταει ενα μετρο, ξαναγυρναει και μας ζηταει να τα πουμε ξανα... Με το που φευγει πεταω ενα "ΚΑΙ Γ@ΜΩ ΤΙΣ ΜΝΗΜΕΣ..." Λιωσανε οι αλλοι... Αυτη τελικα πρεπει να το ακουσε μιας και μετα ηταν τσαντιζμενη μεχρι τελους... :p

 

Πριν 2 μερες, ειπα την weiss γουεις (αντι για βαις...) Καγκελο η σερβιτορα...

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παει για καφε με φιλους.Ερχεται η κοπελα να παραγγειλουμε και λεει ο ενας:

-Ενα χυμο αναμυκτο..

-Φυσικο;; (λεει η κοπελα)

-Χημικο...!!! (λεει ο φιλος μου)

 

και πεθαναμε ολοι στα γελια!!

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παει για καφε με φιλους.Ερχεται η κοπελα να παραγγειλουμε και λεει ο ενας:

-Ενα χυμο αναμυκτο..

-Φυσικο;; (λεει η κοπελα)

-Χημικο...!!! (λεει ο φιλος μου)

 

και πεθαναμε ολοι στα γελια!!

 

μου επιτρεπει ο φιλος σου να του κλεψω την ατακα?:D

Link to comment
Share on other sites

καλό καλό μία κουφή φάση σε μία καφετέρια ήθελα να παραγγείλω fredo και λέω στήν κοπελία ''Εναν fridro'' η σερβιτόρα κόκκαλο.......
Link to comment
Share on other sites

Ενα που ειπα εγω τον χειμωνα σε καφετερια

 

Με ρωταει...

 

- "Τι θα παρεις??"

και λεω εγω το κουφο

- "Εναν ΝΕΣ ζεστο....αλλα οχι πολυ ζεστο!!":lol: :lol:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παει για καφε με φιλους.Ερχεται η κοπελα να παραγγειλουμε και λεει ο ενας:

-Ενα χυμο αναμυκτο..

-Φυσικο;; (λεει η κοπελα)

-Χημικο...!!! (λεει ο φιλος μου)

 

και πεθαναμε ολοι στα γελια!!

 

 

ΕΧΟΝΤΑΣ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΜΕ ΚΑΤΙ ΦΙΛΟΥΣ ΕΓΩ ΠΑΡΑΓΛΕΛΝΩ ΕΝΑ ΦΡΑΠΕ, Ο ΑΛΛΟΣ ΜΙΑ ΚΡΥΑ ΣΟΚΟΛΑΤΑ, ΚΑΙ Ο ΤΡΙΤΟΣ ΜΗΝ ΘΕΛΟΝΤΑΣ ΝΑ ΠΙΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΕΙ ΦΥΣΙΚΟ ΧΥΜΟ ΒΡΥΣΗΣ(ΝΕΡΟ)! ΤΕΛΙΚΑ Η ΣΕΡΒΙΤΟΡΑ Η ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΧΑΖΟΥΛΑ ΤΟΥ ΕΦΕΡΕ ΦΥΣΙΚΟ ΧΥΜΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ:) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την εβδομάδα ειπώθηκαν πολλά:

1)Η καθηγήτρια της άλγεβρας (που σημειωτέον έχει εμμονή με το τρία) προς τα παιδιά που καθόντουσαν στη μεριά του τοίχου,άρα στη σκιά:Εσείς εκεί κάνετε σολάριουμ ε; Για προσέξτε.

2)Κι ενώ μιλάγαμε στη λογοτεχνία για ένα τσουβάλι ζάχαρη (σχολιάζαμε με την καθηγήτρια), πετιέται ένας και λέει: Χασίσι θα ταν. Και πετιέται ένα ζώο μια χαζή και λέει: Κατσίκι λέει ο άλλος.

3)Η ίδια όταν της έπιασα με την καρέκλα το χέρι: Μου το πάτησες. Πίτσα μου το κανες.

4)Μια άλλη συμμαθήτρια κι ενώ τραγούδαγε Las Ketchup: Ποιές είναι μωρέ αυτές; Οι Tomato Ketchup;

Αυτά.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την εβδομάδα ειπώθηκαν πολλά:

1)Η καθηγήτρια της άλγεβρας (που σημειωτέον έχει εμμονή με το τρία)

 

Να το προσεξει αυτο

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να το προσεξει αυτο

 

Π.χ. Σήμερα θα κάνουμε τα τριώνυμα, π.χ. τρία χι τετράγωνο συν τρία χι χυν τρία.

Και είναι και ένα γκρέμλιν.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Π.χ. Σήμερα θα κάνουμε τα τριώνυμα, π.χ. τρία χι τετράγωνο συν τρία χι χυν τρία.

Και είναι και ένα γκρέμλιν.

 

Ενας μαθηματικός περσι μας είπε:

"Τι σημαίνει 3/5; Ότι το χωρίζουμε σε 5 κομμάτια, κι εμεις τι παίρνουμε; Τα τρία!" (ρωτούσε κι απαντούσε μόνος του)

 

Το τι γέλιο ρίξαμε δεν περιγράφεται... :p

Μετά μας έλεγε: "Ψοφάτε για τέτοια εσείς..." :D

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, εσείς του φταίτε αν αυτός εκτίθεται από μόνος του...

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παει στο Μοναχο για ενα τριημερο τελη Αυγουστου.Καθως περπαταγαμε στο δρομο βλεπουμε ενα τυπο που πουλουσε φρουτα να παιζει μπουζουκι.Ενας απο την παρεα τον ρωταει:Φιλε μηπως εισαι Ελληνας?

Και αυτος απανταει:Γιατι ρε μ@λ@κ@,εχεις δει κανα Γερμανο να παιζει μπουζουκι??

Λιωσαμε:D :D

Τριφυλλαρα μου σε αγαπω,κι οπου παιζεις μαζι σου κι εγω,στις χαρες και στις λυπες μαζι,τριφυλλαρα μου μονο εσυ,εισαι αρρωστια μου μοναδικη,οτι εχω σε αυτη τη ζωη,διακρισεις ταξιδια πολλα,χαραγμενα βαθυα στην καρδια,κι αν δεν εχω καθολου μυαλοοοο,τριφυλλαρα το πηρες κι αυτοοο,κι αν δεν εχω καθολου λεφταααα,π***** Τζιγγερ τα πηρες κι αυτα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ειχα παει στο Μοναχο για ενα τριημερο τελη Αυγουστου.Καθως περπαταγαμε στο δρομο βλεπουμε ενα τυπο που πουλουσε φρουτα να παιζει μπουζουκι.Ενας απο την παρεα τον ρωταει:Φιλε μηπως εισαι Ελληνας?

Και αυτος απανταει:Γιατι ρε μ@λ@κ@,εχεις δει κανα Γερμανο να παιζει μπουζουκι??

Λιωσαμε:D :D

 

xaxaxaxaxaxaxa:lol: :lol: :p :D

 

Εμεις ειχαμε ενα καθηγητη στο σχολειο και σημειωναμε σε μπλοκακι τις μλιες που ελεγε!Ειχαμε γεμισει 2 Α4 μπροσ πισω και πολυ στεναχωρα γραμμενα!

Θα ψαξω να τα βρω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...