Jump to content

LeEco Cool1


nio83
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μετα κοπων και βασανων περασα αυτη τη ρομ http://www.letv.re/topic/1811-bb72c106-cool1-eui-58-17s-multilanguage/?page=1 και το κινητο σπερνει. Εκανε 85.500 στο antutu ειναι rootarismeno 6.0.1 και δεν εχει κανενα απολυτως bug. Google play services κτλπ καθως και τα ελληνικα ρολοι.

Μπράβο. Είναι γνωστός ο Ισπανός για τις rom στα letv.

Εννοείται θα σπέρνει και θα δουλεύει απροβληματιστα!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αποτι καταλαβα ομως δεν παιρνει Updates τωρα. αξιζει λετε να το δωσω για το leeco pro 3? Δεν ειδα να αξιζει τα λεφτα οι διαφορες π εχει.

Μπράβο. Είναι γνωστός ο Ισπανός για τις rom στα letv.

Εννοείται θα σπέρνει και θα δουλεύει απροβληματιστα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα κοπων και βασανων περασα αυτη τη ρομ http://www.letv.re/topic/1811-bb72c106-cool1-eui-58-17s-multilanguage/?page=1 και το κινητο σπερνει. Εκανε 85.500 στο antutu ειναι rootarismeno 6.0.1 και δεν εχει κανενα απολυτως bug. Google play services κτλπ καθως και τα ελληνικα ρολοι.

 

Ti παρα πανω θα μου εδινε η ρομ αυτη εκτος απο ελληνικα που ΔΕΝ μ ενδιαφερουν?

ΤΟ ΜΟΝΟ που θα μ ενδιαφερε μια οιθανη update της καμερας. Εχει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια του τι ψαρια πιανει;

 

αξιοπρεπέστατη η χωρητικότητα και η διαχείριση της απο το λειτουργικό, απο τα ατού τις συσκευής είναι η μπαταρία χαλαρά...

άνετα 3 μέρες εγώ με data/wifi μονίμως ανοιχτά, υπόψιν ότι δεν έχω facebook αλλά κάτι viber κάτι hangouts κάτι email χτυπάνε συχνά πυκνά.

Link to comment
Share on other sites

αξιοπρεπέστατη η χωρητικότητα και η διαχείριση της απο το λειτουργικό, απο τα ατού τις συσκευής είναι η μπαταρία χαλαρά...

άνετα 3 μέρες εγώ με data/wifi μονίμως ανοιχτά, υπόψιν ότι δεν έχω facebook αλλά κάτι viber κάτι hangouts κάτι email χτυπάνε συχνά πυκνά.

Απο καμερα είσαι ευχαριστημένος εσυ? Σύγκριση της με καποια αλλης συσκευής?

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο καμερα είσαι ευχαριστημένος εσυ? Σύγκριση της με καποια αλλης συσκευής?

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δυστυχώς αλλά δεν είμαι σε θέση να σου συγκρίνω την κάμερα με κάτι της αγοράς μιας και τα τελευταία 5-6 χρόνια "ψωνίζω" μόνο κινέζικα και κάτω απο 180€ συνήθως και ως γνωστών οι κάμερες εκεί είναι συνήθως τραγικές! στο cool1 δεν ισχύει αυτό η κάμερα του είναι πάνω από τον μέσο όρο πιστεύω και εάν ρίξεις μια ματιά στα δείγματα δεν θα απογοητευτείς...

ότι και να λέμε ρίξε μια ματιά στα δείγματα και κρίνε μόνος σου.. δεν είναι κακή πάντως.. καθόλου κακή για την ακρίβια

Link to comment
Share on other sites

Αναμεσα σε αυτο και το LeEco x620;

 

Το λεω γιατι ας πουμε το χ620 εχει "καλυτερο" επεξεργαστη, μικροτερη μπαταρια μεν αλλα φορτιζει παρα πολυ γρηγορα.

Επισης αν εξαιρεσεις το χιλιοπουλημενο ροζ χρωμα καθως δεν το βρισκεις ευκολα σε κατι διαφορετικο, εχει μαλλον

πιο ωραιο ντιζαιν.

 

Οποτε μενει η καμερα, αν ειναι περιπου ιδια 'η χειροτερη η καμερα του Κουλ1 τοτε δεν αξιζει η αγορα του καθως κοστιζει και αρκετα παραπανω.

 

Γνωμες;

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς αλλά δεν είμαι σε θέση να σου συγκρίνω την κάμερα με κάτι της αγοράς μιας και τα τελευταία 5-6 χρόνια "ψωνίζω" μόνο κινέζικα και κάτω απο 180€ συνήθως και ως γνωστών οι κάμερες εκεί είναι συνήθως τραγικές! στο cool1 δεν ισχύει αυτό η κάμερα του είναι πάνω από τον μέσο όρο πιστεύω και εάν ρίξεις μια ματιά στα δείγματα δεν θα απογοητευτείς...

ότι και να λέμε ρίξε μια ματιά στα δείγματα και κρίνε μόνος σου.. δεν είναι κακή πάντως.. καθόλου κακή για την ακρίβια

Και σε σχεση με τα κινεζικα που ειχες μ ενδιαφερει η αποψη. Εχω δει δειγματα οπως κι οτι review υπάρχει στο φεις.

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω, η ποιότητα κλίσης πως είναι; το ηχείο είναι δυνατό; δουλεύω σε χώρο με δυνατούς θορύβους και θέλω να ακούγετε

 

το vickmall δίνει 193 ευρώ την έκδοση με τα 4gb και είμαι έτοιμος να το παρω

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω, η ποιότητα κλίσης πως είναι; το ηχείο είναι δυνατό; δουλεύω σε χώρο με δυνατούς θορύβους και θέλω να ακούγετε

 

το vickmall δίνει 193 ευρώ την έκδοση με τα 4gb και είμαι έτοιμος να το παρω

 

ποιότητα ηχου στην κλήση πολύ καλή

Στα ακουστικά επίσης είναι οκ ο ήχος

Στο ηχείο ναι μεν είναι δυνατό αλλά δεν έχει καθόλου μπάσο.

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζα οτι και ο ηχος (τα μπασα φανταζομαι) αλλα και η ποιοτητα της εικονας βελτιωνονται ακομα περισοτερο με το περσαμα του Nougat

 

http://www.sadroid.com/android-nougat-7-1-2-upgrade-leeco-cool1-dual/

Android Nougat 7.1.2 Upgrade For LeEco Cool1 Dual

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζα οτι και ο ηχος (τα μπασα φανταζομαι) αλλα και η ποιοτητα της εικονας βελτιωνονται ακομα περισοτερο με το περσαμα του Nougat

 

http://www.sadroid.com/android-nougat-7-1-2-upgrade-leeco-cool1-dual/

Android Nougat 7.1.2 Upgrade For LeEco Cool1 Dual

 

φίλε μου δεν υπάρχει nougat για το εργαλέιο, ίσως ο καιρός φέρει και μια Nougat κάπως κάπου κάποτε

για την ώρα ; όυτε καν καθαρο android δεν έχει

μόνο EUI ή miui

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου δεν υπάρχει nougat για το εργαλέιο, ίσως ο καιρός φέρει και μια Nougat κάπως κάπου κάποτε

για την ώρα ; όυτε καν καθαρο android δεν έχει

μόνο EUI ή miui

sorry αυτο στο λινκ πιο πανω που κανεις download τι ειναι τοτε?

Link to comment
Share on other sites

sorry αυτο στο λινκ πιο πανω που κανεις download τι ειναι τοτε?

Μουφα λογικά. Εχουν υπάρξει πολλά τέτοια στο παρελθον απο αγνωστα sites

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μουφα λογικά. Εχουν υπάρξει πολλά τέτοια στο παρελθον απο αγνωστα sites

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μουφα όσο δεν πάει άλλο.. όποιος θέλει να αρχίσει να μπλέκει με bootloaders, roms κτλ κτλ οι μόνες αξιόπιστες πηγές με αρκετά βαριές μοντες για την συσκευή είναι τα παρακάτω site

 

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=776801

http://rom.7to.cn/romlist/coolpad-c106

http://www.leeco.re/forum/153-cool-1/

http://www.androidiani.com/forum/leeco-cool-1-dual-c106/

 

σε όλα θα βρείτε πάνω κάτω τα ίδια

Link to comment
Share on other sites

ποιότητα ηχου στην κλήση πολύ καλή

Στα ακουστικά επίσης είναι οκ ο ήχος

Στο ηχείο ναι μεν είναι δυνατό αλλά δεν έχει καθόλου μπάσο.

Καλησπερα παιδια να ρωτησω παρατηρησα οτι το ηχειο απο το cool1 μου δουλευει χαμηλα και ειδα οτι κατω εκει διπλα στο usb που φορτιζει εχει 2 τρυπιτσες αριστερα δεξια και σε μενα βγαζει ηχο μονο η δεξια μερια οπως κοιτας. Μηπως ειναι ζαλασμενο η μονο απο κει παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια να ρωτησω παρατηρησα οτι το ηχειο απο το cool1 μου δουλευει χαμηλα και ειδα οτι κατω εκει διπλα στο usb που φορτιζει εχει 2 τρυπιτσες αριστερα δεξια και σε μενα βγαζει ηχο μονο η δεξια μερια οπως κοιτας. Μηπως ειναι ζαλασμενο η μονο απο κει παιζει?

Στη μία μερια είναι το ηχείο. Οι άλλες τρυπες είναι για αισθητικούς λογους. Εκεί είναι το μικρόφωνο συνηθως

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

απο μπαταρια πως παμε?7ωρο οθονης βγαζει?

 

επισης με αλλη ρομ διορθωνονται τα θεματακια του?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους , ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος το έχει παραγγείλει απο το vickmall ώστε να μου πει τι rom φοράει ,

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

εγω, αλλα δεν εχω παραλάβει

 

απο ποτε το εχεις παρει φιλε ?

θελω να το παρω και εγω και δεν ξερω απο που για να ερθει γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

απο ποτε το εχεις παρει φιλε ?

θελω να το παρω και εγω και δεν ξερω απο που για να ερθει γρηγορα

 

εχει μια βδομάδα, αγόρασα την εκδοσή με τα 4γιγα, δεν το εχουν στείλει καν ακομη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...