Jump to content

LeEco Cool1


nio83
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καρτα μνημης νομιζω δεν παιρνει. Ειναι αρκετα τα 32 GB? Ποσα απο αυτα ειναι ελευθερα?

 

Σωστα, γυρω στα 28 αν θυμαμαι καλα.
με ενα OTG καλωδιο απο ebay 3€ αδειαζεις σε ενα στικακι τις φωτογραφιες και οτι αλλο θελεις,και εισαι ο.κ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν έχει αναφερθεί ότι δεν υποστηρίζει otg?

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αναφερθεί ότι δεν υποστηρίζει otg?

 

Sent from my 1+1

ετσι ακουγα ανεπισημα και για το le2.αλλα μολις εβαλα το καλωδιο δουλεψε.απλα ηθελε καλωδιο type c.με micro usb και ανταπτορακι σε type c,δεν μου δουλευε.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ετσι ακουγα ανεπισημα και για το le2.αλλα μολις εβαλα το καλωδιο δουλεψε.απλα ηθελε καλωδιο type c.

με micro usb και ανταπτορακι σε type c,δεν μου δουλευε.

που στο ebay?

 

large_20160204155150_oem_usb_c_male_usb_a_female.jpeg

(οχι micro USB)

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

που στο ebay?

 

large_20160204155150_oem_usb_c_male_usb_a_female.jpeg

(οχι micro USB)

http://m.ebay.com/itm/191914508392?_mwBanner=1
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Υποψήφιος αγοραστής του κινητού και θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους εάν θα το προτείναν σε σχέση με το redmi note 3 pro. Μου αρέσει περισσότερο το Leeco, αλλά προβληματίζομαι λίγο από τη σαφώς λιγότερη υποστήριξη (σε επίπεδο ROMs) σε σχέση με το Xiaomi. Επίσης αναρωτιέμαι εάν αξίζει τον κόπο να κάνω την υπέρβαση και να πάω στο Χ820. Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Υποψήφιος αγοραστής του κινητού και θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους εάν θα το προτείναν σε σχέση με το redmi note 3 pro. Μου αρέσει περισσότερο το Leeco, αλλά προβληματίζομαι λίγο από τη σαφώς λιγότερη υποστήριξη (σε επίπεδο ROMs) σε σχέση με το Xiaomi. Επίσης αναρωτιέμαι εάν αξίζει τον κόπο να κάνω την υπέρβαση και να πάω στο Χ820. Ευχαριστώ πολύ!
τα τηλεφωνα της Leeco ειναι άλλη αίσθηση και ποιοτητα κατασκευης σε σχεση με το συγκεκριμενο της xiaomi.και μονο που θα το πιασεις στα χερια σου θα καταλαβεις τι εννοω.με τη rom που ερχονται και με τις εργοστασιακες αναβαθμισεις ,δεν εχεις κανενα προβλημα γιατι ολα δουλευουν σωστα.

οποιο και να παρεις θα μεινεις ευχαριστημενος σε σχεση με τα χρηματα που θα δωσεις,απο το πιο απλο μεχρι το πιο ακριβο.

αλλα αν θελεις να κανεις την υπερβαση,σε λιγες μερες κυκλοφορει και το Le 3 pro.αυτο ειναι το κορυφαιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Είχε περάσει από τα χέρια μου ένα x800 κι όντως η αίσθηση ήταν διαφορετική σε σχέση με τα xiaomi. Βέβαια για να είμαστε δίκαιοι ακριβό Xiaomi δεν ειχα ποτε (έως Redmi note 2).

Συμφωνώ κι εγώ για το le 3 pro. Πωλείται ήδη και σε πολύ λογική τιμή μάλιστα (~270€ για την έκδοση 4/32), ωστόσο δε ξέρω με τι να το περιμένω: cool 1 ή x820; Ευχαριστώ πολύ και κλείνω την off-topic παρένθεση!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Είχε περάσει από τα χέρια μου ένα x800 κι όντως η αίσθηση ήταν διαφορετική σε σχέση με τα xiaomi. Βέβαια για να είμαστε δίκαιοι ακριβό Xiaomi δεν ειχα ποτε (έως Redmi note 2).

Συμφωνώ κι εγώ για το le 3 pro. Πωλείται ήδη και σε πολύ λογική τιμή μάλιστα (~270€ για την έκδοση 4/32), ωστόσο δε ξέρω με τι να το περιμένω: cool 1 ή x820; Ευχαριστώ πολύ και κλείνω την off-topic παρένθεση!

Aπο οσα λεει ο φιλος Βασιλης πιο πανω, αν αυτο που θελεις ειναι καμερα, τοτε το cool 1

Link to comment
Share on other sites

ακυρο μηνυμα

 

Έχεις απόλυτο δίκιο! Κι εγώ το κατάλαβα, αλλά παρόλα αυτά δεν κρατήθηκα και πάτησα υποβολή. Να πω την αμαρτία μου, σπανίως λαμβάνω απάντηση στην "επιλογή συσκευής". Και τρεις σχετικές ερωτήσεις:

i) ο αναγνώστης δακτυλικών αποτυπωμάτων μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σε εφαρμογές τρίτων, όπως για παράδειγμα το web banking της Πειραιώς;

ii) έχει λάβει αναβάθμιση σε EUI5.8;

iii) η έξοδος ακουστικών συνεχίζει την καλη παράδοση των Leeco;

Ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη για το off topic!

Link to comment
Share on other sites

Το έχει παραλάβει Κανάς άλλος να μας κάνει κάνα ριβιού;
Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

τα τηλεφωνα της Leeco ειναι άλλη αίσθηση και ποιοτητα κατασκευης σε σχεση με το συγκεκριμενο της xiaomi.και μονο που θα το πιασεις στα χερια σου θα καταλαβεις τι εννοω.με τη rom που ερχονται και με τις εργοστασιακες αναβαθμισεις ,δεν εχεις κανενα προβλημα γιατι ολα δουλευουν σωστα.

οποιο και να παρεις θα μεινεις ευχαριστημενος σε σχεση με τα χρηματα που θα δωσεις,απο το πιο απλο μεχρι το πιο ακριβο.

αλλα αν θελεις να κανεις την υπερβαση,σε λιγες μερες κυκλοφορει και το Le 3 pro.αυτο ειναι το κορυφαιο.

Ελληνικά έχει;

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά έχει;

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

το δικο μου εχει.το cool δεν ξερω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι περασμένα με πείραγμα ή κανονικά? ώστε να λειτουργούν σωστά και τα updates

Μπορεί να μας πει κανένας φίλος που το έχει;

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ετσι ακουγα ανεπισημα και για το le2.αλλα μολις εβαλα το καλωδιο δουλεψε.απλα ηθελε καλωδιο type c.με micro usb και ανταπτορακι σε type c,δεν μου δουλευε.

 

10. Type-C 1.0 reversible connector is supported.

 

11. It does supports USB OTG cable for connecting to pen drives, and memory cards.

 

&

http://forum.le.com/in/index.php?threads/leeco-le-2-usb-otg-support-test-which-will-work.12637/

 

&

100% Original OTG USB OTG Type C USB 3.1 OTG Cable OTG Adapter For Coolpad cool1 dual

HTB1pcaQMVXXXXc1XXXXq6xXFXXXc.jpg

 

https://www.aliexpress.com/item/100-Original-OTG-USB-OTG-Type-C-USB-3-1-OTG-Cable-OTG-Adapter-For-Coolpad/32719200921.html?spm=2114.40010308.4.194.VLOLIN

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι περασμένα με πείραγμα ή κανονικά? ώστε να λειτουργούν σωστά και τα updates

Μπορεί να μας πει κανένας φίλος που το έχει;

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχει ελληνικα.

Τωρα εγω δεν τα χρησιμοποιω και ουτε προκειται. Παντως σαν επιλογη στις languages υπαρχει σαν "ελληνικα".

 

Ηρθε με Play Store, στα αγγλικα και SwiftKey Keyboard και επομενως για πληκρολογηση τα ελληνικα ειναι ετοιμα απο το SwiftKey Keyboard. :cool: Αμεσως δηλ το δουλευεις

Link to comment
Share on other sites

Εχει ελληνικα.

Τωρα εγω δεν τα χρησιμοποιω και ουτε προκειται. Παντως σαν επιλογη στις languages υπαρχει σαν "ελληνικα".

 

Ηρθε με Play Store, στα αγγλικα και SwiftKey Keyboard και επομενως για πληκρολογηση τα ελληνικα ειναι ετοιμα απο το SwiftKey Keyboard. :cool: Αμεσως δηλ το δουλευεις

 

Πες μας εντυπώσεις φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Εχει ελληνικα.

Τωρα εγω δεν τα χρησιμοποιω και ουτε προκειται. Παντως σαν επιλογη στις languages υπαρχει σαν "ελληνικα".

 

Ηρθε με Play Store, στα αγγλικα και SwiftKey Keyboard και επομενως για πληκρολογηση τα ελληνικα ειναι ετοιμα απο το SwiftKey Keyboard. :cool: Αμεσως δηλ το δουλευεις

Σου έχει πάρει κανένα update? Από μπαταρία πως πάει;

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ακομα δεν του εχω κανει πληρη φορτιση.

Περιμενω να σβησει.. Απλα του εβαλα κατι Βαιμπερ, Χουατσαππ κλπ και photo eridtors κλπ.

Γενικα πεταει, πολυ γρηγορο, δεν κολησε ουτε μια (μεσσεντζερ, χουατσαπ, μπροουζιν ταχυτατο).

Ουτε καν του εχω βαλει τις ΣΙΜ ακομα :p Θελει 2 νανο.

 

Φωτογραφικη απο τα λιγα τεστ που εκανα (την επεξεργαζομαι την καμερα ακομα -σημερα το πηρα) μια χαρα! Μαλιστα σωζει και σε "νορμαλ" mode με 600-800Κ φωτο (εχει και advanced mode) , αλλα πολυ καλες επισης!

 

Yγ απντειτς εκει που προσεξα, (mia fora dhl) μου ζητησε το οκ για Chrome kai Swift Keyboard..(poy το εκανα)

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

ακομα δεν του εχω κανει πληρη φορτιση.

Περιμενω να σβησει.. Απλα του εβαλα κατι Βαιμπερ, Χουατσαππ κλπ και photo eridtors κλπ.

Γενικα πεταει, πολυ γρηγορο, δεν κολησε ουτε μια (μεσσεντζερ, χουατσαπ, μπροουζιν ταχυτατο).

Ουτε καν του εχω βαλει τις ΣΙΜ ακομα :p Θελει 2 νανο.

 

Φωτογραφικη απο τα λιγα τεστ που εκανα (την επεξεργαζομαι την καμερα ακομα -σημερα το πηρα) μια χαρα! Μαλιστα σωζει και σε "νορμαλ" mode με 600-800Κ φωτο (εχει και advanced mode) , αλλα πολυ καλες επισης!

 

Yγ απντειτς εκει που προσεξα, (mia fora dhl) μου ζητησε το οκ για Chrome kai Swift Keyboard..(poy το εκανα)

 

Τα updates που αναφερεις στο τελος ειναι του playstore οχι του κινητου που ρωταει ο φιλος

Link to comment
Share on other sites

ακομα δεν του εχω κανει πληρη φορτιση.

Περιμενω να σβησει.. Απλα του εβαλα κατι Βαιμπερ, Χουατσαππ κλπ και photo eridtors κλπ.

Γενικα πεταει, πολυ γρηγορο, δεν κολησε ουτε μια (μεσσεντζερ, χουατσαπ, μπροουζιν ταχυτατο).

Ουτε καν του εχω βαλει τις ΣΙΜ ακομα :p Θελει 2 νανο.

 

Φωτογραφικη απο τα λιγα τεστ που εκανα (την επεξεργαζομαι την καμερα ακομα -σημερα το πηρα) μια χαρα! Μαλιστα σωζει και σε "νορμαλ" mode με 600-800Κ φωτο (εχει και advanced mode) , αλλα πολυ καλες επισης!

 

Yγ απντειτς εκει που προσεξα, (mia fora dhl) μου ζητησε το οκ για Chrome kai Swift Keyboard..(poy το εκανα)

 

Αν μπορέσεις, οταν μπορέσεις, να συγκρινεις τη καμερα με κάποια αλλη ισως που ειχες

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα καπου οτι εχει ραδιο, εδω διαβασα νομιζω οτι δεν εχει.

Τελικα εχει,δεν εχει,θελει ξεκλειδωμα ή αλλη ρομ;

Καποιος που ξέρει ας απαντησει

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...