Jump to content

LeEco Cool1


nio83
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ανεβάσει ηδη 2-3... Εδώ και λίγο ποιο πίσω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6903391#post6903391

Και εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430812&page=313

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε πες μας κι αλλες εντυπωσεις τώρα που εχεις δουλέψει περισσότερο τη συσκευη. Η καμερα ειναι καλύτερη τελικα απο le 2 pro και le 2 max? (Αν γνωρίζεις φυσικά). Ψαχνω για συσκευή με έμφαση στη κάμερα γυρω στα 200$ και τα xiaomi είναι λίγο πισω στον τομέα αυτό νομίζω
Link to comment
Share on other sites

Φίλε πες μας κι αλλες εντυπωσεις τώρα που εχεις δουλέψει περισσότερο τη συσκευη. Η καμερα ειναι καλύτερη τελικα απο le 2 pro και le 2 max? (Αν γνωρίζεις φυσικά). Ψαχνω για συσκευή με έμφαση στη κάμερα γυρω στα 200$ και τα xiaomi είναι λίγο πισω στον τομέα αυτό νομίζω

Το είπα από την 1η μέρα και εξάλλου βλέπεις και πραγματικά δείγματα. Είναι κατά πολύ καλύτερη από όλα αυτά τα παραπάνω.

Μόνο και μόνο που έχει φουλ χειροκινητες ρυθμισεις-slr Mode που δεν έχουν τα άλλα το βάζει 2-3σκαλια ποιο πάνω.

Τα είχα όλα τα τηλέφωνα που αναφέρεις και αυτό που λέω το λέω υπεύθυνα. Συν ότι έχει πολύ καλυτερη μπαταρία δεν ζεσταίνεται με τίποτα και καταπληκτικό πάνελ οθόνης και σε χρώματα-αντίθεση και σε ακρίβεια. ΑΥΤΆ!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Το είπα από την 1η μέρα και εξάλλου βλέπεις και πραγματικά δείγματα. Είναι κατά πολύ καλύτερη από όλα αυτά τα παραπάνω.

Μόνο και μόνο που έχει φουλ χειροκινητες ρυθμισεις-slr Mode που δεν έχουν τα άλλα το βάζει 2-3σκαλια ποιο πάνω.

Τα είχα όλα τα τηλέφωνα που αναφέρεις και αυτό που λέω το λέω υπεύθυνα. Συν ότι έχει πολύ καλυτερη μπαταρία δεν ζεσταίνεται με τίποτα και καταπληκτικό πάνελ οθόνης και σε χρώματα-αντίθεση και σε ακρίβεια. ΑΥΤΆ!

 

Να σαι καλά φίλε μου. Παρακολουθώ κσι το θέμα με τις φωτογραφίες κινητων κι είδα ότι απεσπασε θετικά σχόλια το leeco. Μαλλον θα είναι το επόμενο κινητό μου σν και με σκοτώνει η απουσία fm radio. Θα περιμένω λίγο για την έκδοση με τα 4g ram...

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φίλε μου. Παρακολουθώ κσι το θέμα με τις φωτογραφίες κινητων κι είδα ότι απεσπασε θετικά σχόλια το leeco. Μαλλον θα είναι το επόμενο κινητό μου σν και με σκοτώνει η απουσία fm radio. Θα περιμένω λίγο για την έκδοση με τα 4g ram...

Πτστεψε με φιλε δεν τα χρειαζεσαι τα 4g ram,παρτο τωρα οπως ειναι.

Για τηλεφωνο αξιας Χ που ειναι το Leeco στις φωτογραφιες ειδικα απλα δεν υπαρχει!!!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Πτστεψε με φιλε δεν τα χρειαζεσαι τα 4g ram,παρτο τωρα οπως ειναι.

Για τηλεφωνο αξιας Χ που ειναι το Leeco στις φωτογραφιες ειδικα απλα δεν υπαρχει!!!

 

Γνωρίζω οτι ειδικά αμεσα δεν τα χρειάζομαι. Απλά επειδή οικονομικά δε με παίρνει ν αλλαζω συσκευή κάθε τρεις και λίγο, θέλω να παρω κάτι που θα με βγάλει 2-3 χρόνια χωρίς να μου σπάει τα νευρα. Τωρα εχω 2 χρόνια σχεδόν το coolpad f2 το οποίο συνεχιζει αξιοπρεπώς. Θελω η αλλαγη να είναι βαρβατη...!

Υ. Γ. Το πίσω μέρος δε νομίζω να είναι πλαστικο, εξου και τα πλαστικα μερη πανω και κατω που υπάρχουν για το σημα της κεραίας. Ειναι cnc κλπ οπως αναφέρει κι η εταιρεία

Edited by nikos_nia86
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω οτι ειδικά αμεσα δεν τα χρειάζομαι. Απλά επειδή οικονομικά δε με παίρνει ν αλλαζω συσκευή κάθε τρεις και λίγο, θέλω να παρω κάτι που θα με βγάλει 2-3 χρόνια χωρίς να μου σπάει τα νευρα. Τωρα εχω 2 χρόνια σχεδόν το coolpad f2 το οποίο συνεχιζει αξιοπρεπώς. Θελω η αλλαγη να είναι βαρβατη...!

Υ. Γ. Το πίσω μέρος δε νομίζω να είναι πλαστικο, εξου και τα πλαστικα μερη πανω και κατω που υπάρχουν για το σημα της κεραίας. Ειναι cnc κλπ οπως αναφέρει κι η εταιρεία

Eτσι οπως τα λες εχεις απολυτο δικιο, θα αντεξει σιγουρα περισσοτερο στον χρονο το 4αρι αν και ειναι ολα σχετικα με το τι rom φορας παντα....γιατι υπαρχουν κινητα που τρεχουν pure android και απο τα 2g ram εχου ελευθερη κοντα 1.5g και απο την αλλη miui και αλλες παρομοιες rom που απο τα 3 δεν περισσευει ουτε 1:O

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θεωρούμε πράγματι ότι δεν θα είναι αρκετά τα 3GB RAM σε 2 χρόνια? :blink:

 

Εντάξει εννοείται πως εξαρτάται πάντα και η χρήση που το κάνει ο καθένας, αλλά για τα επόμενα 2 χρόνια νομίζουν είναι υπερ-αρκετά. Μην έχουμε την ψευδαίσθηση ότι ο λόγος που οι εταιρείες προσθέτουν επιπλέον RAM σχεδόν σε κάθε επόμενο νέο τους κινητό είναι επειδή το απαιτεί το software και οι εφαρμογές και αυτές απλά ακολουθούν τις αλλαγές αυτά. Απλά έχει κορεστεί σε μεγάλο βαθμό η smartphone τεχνολογία και δεν ρίχνουν και πολύ χρήμα σε έρευνα για καινοτομία.

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ειναι Ολλανδια σημερα.. Ιδωμεν..

 

Βασιλη, βαλε μας μινταιμ καποια σειρα απο νεες φωτο τωρα που θα το εχεις χρησιμοποιησει και πιο πολυ :happy:

 

Το πίσω μέρος δε νομίζω να είναι πλαστικο, εξου και τα πλαστικα μερη πανω και κατω που υπάρχουν για το σημα της κεραίας. Ειναι cnc κλπ οπως αναφέρει κι η εταιρεία

Εκει που το αγορασα λεει ¨" On the back, LeEco Cool1 Dual has a smooth texture with magnesium alloy metal body and full CNC technics. "

By the way τι ειναι CNC?

 

Cool 1 vs Iphone 6S camera test

 

LeEco Cool 1 (Coolpad) vs Samsung Galaxy S6 Camera battle

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε μία βδομάδα το πολύ θα το έχεις.:)

Δεν νομίζω να είναι πάντως αλουμίνιο γιατί μου έκανε ένα μικρό βαθουλοματακι...εύκολα στο πίσω καπάκι.

Τώρα άμα σου πω ότι το πούλησα ήδη και τωρα έχω oneplus 3 και αύριο θα έχω Lg g5 θα με πιστέψεις?:X

Ή κάμερα το έχω πει ότι σκοτωνει ΤΕΛΟΣ.

Καλοδουλευτο!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Xμμμ πολυ σταθερος εισαι στις επιλογες και ...για μακρα χρονικα διαστηματα :p:lol:

 

Για την φωτογραφικη ..να θυμασαι "εξαιτιας σου" το πηρα!! :D

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε μία βδομάδα το πολύ θα το έχεις.:)

Δεν νομίζω να είναι πάντως αλουμίνιο γιατί μου έκανε ένα μικρό βαθουλοματακι...εύκολα στο πίσω καπάκι.

Τώρα άμα σου πω ότι το πούλησα ήδη και τωρα έχω oneplus 3 και αύριο θα έχω Lg g5 θα με πιστέψεις?:X

Ή κάμερα το έχω πει ότι σκοτωνει ΤΕΛΟΣ.

Καλοδουλευτο!

 

Εφόσον εκανε "βάθουλωματακι" , είναι αλουμίνιο. Αν ήταν πλαστικό θα εσπαγε...

Link to comment
Share on other sites

Xμμμ πολυ σταθερος εισαι στις επιλογες και ...για μακρα χρονικα διαστηματα :p:lol:

 

Για την φωτογραφικη ..να θυμασαι "εξαιτιας σου" το πηρα!! :D

Σωστα τα λες. Καταξοδευτηκες να το παρεις:lol:

Και ναι εαν υπαρχει αυτην την στιγμη που μιλαμε Κινεζικο τηλεφωνο με καλυτερη καμερα και το βρεις σου αγοραζω εγω το leeco cool1:rolleyes:

 

Υγ τα εχουμε πει αυτα...αφου δεν αλλαζουμε γυναικες τι μας εμεινε? Ασε που ειμαι και επισημος δοκιμαστης....χαχαχα

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Προσχωμεν στην 4Gb έκδοση και στην 20 μπάντα :)

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σωστα τα λες. Καταξοδευτηκες να το παρεις:lol:

Και ναι εαν υπαρχει αυτην την στιγμη που μιλαμε Κινεζικο τηλεφωνο με καλυτερη καμερα και το βρεις σου αγοραζω εγω το leeco cool1:rolleyes:

 

Υγ τα εχουμε πει αυτα...αφου δεν αλλαζουμε γυναικες τι μας εμεινε? Ασε που ειμαι και επισημος δοκιμαστης....χαχαχα

λοιπον, θα ανεβασω φωτο (με τον τροπο μου) μολις το παρω, στο αναλογο τοπικ και ναι (αν ειναι οπως φαινεται απο τα τεστς) ...θα σε αναγκασω να ..το ξαναπαρεις :lol::D

 

 

ΥΓ εγω προτιμω και εξακολουθω προς το παρον να ειμαι ακομα ..επισημος δοκιμαστης οχι των κινητων :ninja::rolleyes::p

Link to comment
Share on other sites

Ενα περίεργο που διαπιστώνω είναι ότι η έκδοση 4/64 που για μενα έχει περισσότερο ενδιαφέρον κυκλοφορεί μόνο στο ali

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ενα περίεργο που διαπιστώνω είναι ότι η έκδοση 4/64 που για μενα έχει περισσότερο ενδιαφέρον κυκλοφορεί μόνο στο ali

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό γλυκοκοιταζω κι εγω. Με σκοτωνει η απουσία fm

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καρτα μνημης νομιζω δεν παιρνει. Ειναι αρκετα τα 32 GB? Ποσα απο αυτα ειναι ελευθερα?

Σωστα, γυρω στα 28 αν θυμαμαι καλα.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...