Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως το double tap εξυπηρετεί περισσότερο αν έχεις το κιν πχ πάνω στο γραφείο, τραπέζι κτλ.

Τα άλλα που δεν έχουν fingerprint έχουν double tap ακριβώς γι'αυτο τον λόγο, επειδή δεν έχουν fingerprint.

:D :D :D

Μακάρι οι dev της xiaomi να ακούσουν τους χρήστες και να το συμπεριλάβουν.

:)

Τα αδύνατα παρά ανθρώποις δυνατά παρά τω Θεώ εστιν.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα,

 

εχτές παρέλαβα και έπιασα για πρώτη φορά το κινητό στα χέρια μου. Μέσα στα κριτήρια επιλογής του συγκεκριμένου κινητού, ήταν και οι κάμερες του καθώς από κάποια βιντεο στο youtube ήταν για μένα ικανοποιητικότατες! Ανοίγω την εφαρμογή της κάμερας τραβάω φωτογραφίες και με τις 2 κάμερες όλα οκ. Ανοίγω το skype,κάνω μια βιντεοκλήση και η ποιότητα λήψης της κάμερας ήταν απαράδεκτη, λές και τράβαγα με 0.3mp. Καμμία σχέση με τις selfo φωτογραφίες!! Λες και ήταν από άλλο τηλέφωνο!!

 

Κάνω κάτι λάθος; Αντιμετωπίζετε και σεις το ίδιο θέμα..; Οποιαδήποτε βοήθεια θα φανεί χρήσιμη καθώς χρησιμοποιώ συχνότατα το skype και πίστευα ότι θα ήμουν ικανοποιημένος από την επιλογή μου.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κάνω κάτι λάθος; Αντιμετωπίζετε και σεις το ίδιο θέμα..; Οποιαδήποτε βοήθεια θα φανεί χρήσιμη καθώς χρησιμοποιώ συχνότατα το skype και πίστευα ότι θα ήμουν ικανοποιημένος από την επιλογή μου.

ευχαριστώ

Στις ρυθμίσεις του Skype στην "ποιότητα video" τι έχεις επιλεγμένο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

 

εχτές παρέλαβα και έπιασα για πρώτη φορά το κινητό στα χέρια μου. Μέσα στα κριτήρια επιλογής του συγκεκριμένου κινητού, ήταν και οι κάμερες του καθώς από κάποια βιντεο στο youtube ήταν για μένα ικανοποιητικότατες! Ανοίγω την εφαρμογή της κάμερας τραβάω φωτογραφίες και με τις 2 κάμερες όλα οκ. Ανοίγω το skype,κάνω μια βιντεοκλήση και η ποιότητα λήψης της κάμερας ήταν απαράδεκτη, λές και τράβαγα με 0.3mp. Καμμία σχέση με τις selfo φωτογραφίες!! Λες και ήταν από άλλο τηλέφωνο!!

 

Κάνω κάτι λάθος; Αντιμετωπίζετε και σεις το ίδιο θέμα..; Οποιαδήποτε βοήθεια θα φανεί χρήσιμη καθώς χρησιμοποιώ συχνότατα το skype και πίστευα ότι θα ήμουν ικανοποιημένος από την επιλογή μου.

 

ευχαριστώ

 

θα πρέπει να δοκιμάσεις και κάποιο άλλο πρόγραμμα να δεις αν κάνει το ίδιο (π.χ. duo / viber κλπ)

αν δε το κάνει τότε τι να σου πω , μπορεί να φταίει κάτι κι από τη μεριά του skype (δεν είναι -τουλάχιστον δεν ήταν παλιά- και από τα πιο "καλόγραμμένα" προγράμματα)

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι κάμερα και να χεις, η ποιότητα βιντοκλήσης στο skype εξαρτάται από την ταχύτητα των δικτύων και των 2 συνομιλιτών και σχεδόν πάντα είναι απαράδεκτη έως σχεδόν αποδεκτή
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου ήρθε χθες από geekbying στα 99,99$ (black friday) το 2/16. Ηρθε με εγκατεστημένη την MIUI8 8.0.3.0.0/Stable και ελληνικά.

Να φανταστώ ότι είναι η official stable και όχι η μαγειρεμένη κινεζική multilanguage?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου ήρθε χθες από geekbying στα 99,99$ (black friday) το 2/16. Ηρθε με εγκατεστημένη την MIUI8 8.0.3.0.0/Stable και ελληνικά.

Να φανταστώ ότι είναι η official stable και όχι η μαγειρεμένη κινεζική multilanguage?

 

Multi ειναι δυστυχως. Εχει δυο μηδενικα στο τελος.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Multi ειναι δυστυχως. Εχει δυο μηδενικα στο τελος.

Ωχ:X και νόμιζα ότι γλύτωσα το φλασάρισμα...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ωχ:X και νόμιζα ότι γλύτωσα το φλασάρισμα...

H τελευταια rom ειναι η Version: V8.1.1.0.MALMIDI.

Θα σου ελεγα να βαλεις τη Version: V8.0.3.0.MALMIDG , μετα να κανεις OTA Update για να πας στη V8.1.1.0 και εκει να κανεις μια επαναφορα και μετα να "στησεις" το τηλεφωνο. Αν κανεις επαναφορα να εχεις στο νου σου οτι μπορει να κανει 10-15 λεπτα για να ανοιξει.

Τη Fastboot ROM Version: V8.0.3.0.MALMIDG θα την βρεις εδω http://en.miui.com/thread-370826-1-1.html

Οδηγος εγκαταστασης υπαρχει εδω http://en.miui.com/thread-327861-1-1.html

Σε εμενα που πηγα απο την V8.1.1.0 στη V8.0.3.0 με fastboot rom το MiFlash οταν τελειωσε το φλασαρισμα ανοιξε το τηλεφωνο μονο του και το "time" στο MiFlash συνεχιζε να γραφει :confused:

 

Την παρασκευη παρελαβα ενα για την κουμπαρα μου, φοραγε μια "μουφα" rom και φλασαρα τη Global Stable ROM V8.1.1.0, εκει μου εσκασε error, τελος παντων ανοιξε το τηλεφωνο με την V8.1.1.0 αλλα ειχε προβληματα. προσπαθησα να ξαναφλασαρω την V8.1.1.0 και μου εβγαζε παλι σφαλματα οπως 0x80004005 failed (remote: critical partition flashing is not allowed. Τελικα οπως εγραψα και στην αρχη φλασαρα πρωτα τη V8.0.3.0 και εκανα ΟΤΑ update και πηγα στην V8.1.1.0

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και τις οδηγίες! Φαίνεται πως έχω διάβασμα...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα 2 ίδια από geekbuying όπως λες με την μουφα rom.

Και στα δύο πέρασα με fadtboot κατευθειαν την global stable 8.1.1 χωρίς κάποιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα aelarav

Οποτε κατι αλλο θα παιχτηκε σε εμενα που ειχα σφλαμα, ειτε δικο μου λαθος κατα το φλασαρισμα ειτε στο αρχειο ειτε-ειτε...

 

Ευχαριστω για την ενημερωση :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα 2 ίδια από geekbuying όπως λες με την μουφα rom.

Και στα δύο πέρασα με fadtboot κατευθειαν την global stable 8.1.1 χωρίς κάποιο πρόβλημα

Φανταζομαι δεν πηρατε την international εκδοση. Εγω οσα πηρα απ αυτους, ηταν σφραγισμενα και με απειραχτη global stable rom.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eγω δεν πηρα την international εκδοση.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω για international γιατι με νοιαζει η 800αρα μπαντα απλα απο 125 που το βρισκα παιζει στα 150 το εχει βρει καποιος σε νορμαλ τιμη εστω με κουπονι
Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο. Η international δεν εχει τετοια θεματα.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Το ξερω ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι δεν πηρατε την international εκδοση. Εγω οσα πηρα απ αυτους, ηταν σφραγισμενα και με απειραχτη global stable rom.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

 

Δεν κολλάει πουθενά να του το βγάλε επειδή δεν ήταν η international έκδοση. Και εγώ το μη international είχα πάρει και δεν μου το έβγαζε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κολλάει πουθενά να του το βγάλε επειδή δεν ήταν η international έκδοση. Και εγώ το μη international είχα πάρει και δεν μου το έβγαζε αυτό.

Δεν εννοω αυτο.

Ειπα οτι η international ερχεται με απειραχτη ρομ και σφραγισμενο και δεν χρειαζεται να μπεις στην διαδικασια.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η global beta τι διαφορές έχει με την global stable?
Τα αδύνατα παρά ανθρώποις δυνατά παρά τω Θεώ εστιν.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοω αυτο.

Ειπα οτι η international ερχεται με απειραχτη ρομ και σφραγισμενο και δεν χρειαζεται να μπεις στην διαδικασια.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Να σε ρωτήσω κι εγώ κάτι που δεν έχω καταλάβει. Η global stable rom ειναι η ιδια και για το απλό και για το International?

δηλαδή αυτή: http://en.miui.com/download-303.html ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Να σε ρωτήσω κι εγώ κάτι που δεν έχω καταλάβει. Η global stable rom ειναι η ιδια και για το απλό και για το International?

δηλαδή αυτή: http://en.miui.com/download-303.html ?

Δεν εχω ιδεα.

Δουλεψε τοσο σωστα αμεσως, που δεν μπηκα καν στην διαδικασια να σκεφτω αλλαγη ρομ.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν εχω ιδεα.

Δουλεψε τοσο σωστα αμεσως, που δεν μπηκα καν στην διαδικασια να σκεφτω αλλαγη ρομ.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Και χρονια πολλα με υγεια. Σε ολους.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η global beta τι διαφορές έχει με την global stable?

 

Νομίζω η stable κάνει αναβαθμίσεις κάθε μήνα. Η beta κάθε εβδομάδα.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του Skype στην "ποιότητα video" τι έχεις επιλεγμένο;

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας παιδιά. Τελικά δοκίμασα κλήση από το κινητό σε υπολογιστή και η ποιότητα είναι μια χαρά!! Ευχαριστώ πολύ και χρόνια πολλά σε όλους!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, είχα περασει πριν καποιους μήνες την Ελληνική GTV rom και σήμερα κατεβασα την τελευταια διαθεσιμή version και ειπα να την περασω μεσω του TWRP που χε περαστει στη συσκευη μου απ' την 1η φορα που εκανα τη διαδικασια. Επειτα της επιτυχούς ολοκληρωσης του φλασαρισματος, επελεξα reboot και η συσκευη εκανε reboot και επειτα απο 0,5 δευτερολεπτα εσβησε. Δοκιμασα να το ανοιξω μερικες φορες ακομη αλλα το ιδιο... Δοκιμασα να μπω και στο Recovery αλλα και παλι επειτα απο 0,5 δευτερολεπτα σβηνει. Ακομα και στο fastboot να προσπαθησω να μπω ενω το κινητο δεν ειναι συνδεδεμενο σε PC, παλι σβηνει μετα απο μισό δευτερόλεπτο.

 

Οταν το χω συνδεδεμενο στο PC ομως μπορει να μπει σε fastboot mode. Σκεφτηκα να περασω μεσω MiFlash καποια στοκ ρομ μπας και σωθω.

 

Οταν προσπαθω να το κανω ομως, μου βγαζει "tz error" και δεν προχωραει σε φλασαρισμα. Δοκιμασα:

 

1) να τα εχω ολα στo root folder του C:\

2) να κατεβασω αλλη stock fastboot rom, μπας κι ηταν corrupted

 

Aλλα τίποτα... Εχετε καποια ιδεα για να βρεθει λυση να μην μεινω χρονιαρες μερες χωρις κινητο;

Ευχαριστω εκ των προτερων και καλες γιορτες!

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...