Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η διαφορα στην τιμη τους, απο ενα tempered glass πχ των 80 λεπτων, δεν αντικατοπτριζει τις πραγματικες διαφορες τους. Δηλαδη το nillkin απλα θα κανει λιγοτερες δαχτυλιες.. Οχι οτι ειναι ακριβο, αλλα δε θα ειναι πιο ανθεκτικο πχ σε καμια περιπτωση

καλά δεν ισχύει αυτό σε καμία περίπτωση. Είχα τα φθηνά, κ σε κάθε πτώση ράγιζαν. Το Nillkin με πολλαπλάσιες πτώσεις δεν έχει πάθει τίποτα απολύτως. Οπότε ναι, είναι ΠΟΛΥ πιο ανθεκτικά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω την αντιθετη εμπειρια. Tempered glass nillkin το ανασηκωσα ιιισα λιγο στη γωνιτσα και εσπασε στη μεση για πλακα, αυτο δεν εχει γινει ουτε με το πιο φτηνο tempered glass, μετα το εβγαλα και το ζοριζα σε διαφορα σημεια και εσπαγε με ανεπαναληπτη ευκολια. Αφησα αρνητικο feedback χωρις να δεχτω αποζημιωση για να φαινεται.

Απλα ετυχε οι πτωσεις να ειναι τετοιες..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πολύ εύκολο το unlock. Unlock από εδώ και recovery με root από εδώ και το "πάρτυ" αρχίζει. Και έχοντας αυτή τη rom V8.1.1.0.MALMIDI (MIUI8) χωρίς να βάλω κινέζικη.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σημειώσω κάτι για τα tempered glass γιατί μάλλον δεν έχετε καταλάβει τη χρήση τους.

Λέγονται glass(τζαμακια) γιατί είναι από ΓΥΑΛΙ. Δεν είναι ζελατίνες!

Και επειδή είναι ψαθυρά υλικά με μεγάλη σκληρότητα (σκληρά που δεν λυγίζουν εύκολα αλλά σπάνε με την κάμση) θέλουν μεγάλη προσοχή στην τοποθέτηση γιατί δεν έχουν φτιαχτεί για να λυγίζουν αλλά για να αντέχουν στην χάραξη!

Το να λέτε λοιπόν δεν είναι καλό αυτο γιατί μου έσπασε κατά την τοποθέτηση είναι άτοπο. Το ότι έσπασε με αυτόν τον τρόπο δείχνει ότι είναι αρκετά σκληρό ώστε να αντέχει χαρακιές σε πολύ μεγάλο βαθμό!

Όσο για τη σύγκριση των πιο ακριβών με τα κινέζικα. Το υλικό είναι σχεδόν ίδιο αλλά έχουν καλύτερη επεξεργασία τα επώνυμα (στρογγυλές άκρες, πιο λεία επιφάνεια που δεν επιτρέπει την συγκράτηση λιπαρότητας, καλύτερες γωνίες θέασης λόγω μεγαλύτερης καθαρότητας του γυαλιού κτλ)

 

Εγώ χρησιμοποιουσα μια ματ ζελατίνα που είχε μέσα η συσκευασία αλλά πριν λίγες μέρες μου ξεκόλλησε. Θα πάρω όμως κάποιο γυαλί γιατί δεν νιώθω ασφάλεια έτσι. Προς το παρόν το έχω τελείως γυμνό, ούτε θήκη του έχω :) Φυσικά προσέχω όσο μπορώ αλλά χρειάζονται...

 

Εγώ θέλω να κάνω μια άλλη ερώτηση. Τον τελευταίο καιρό παρατηρώ ότι το Android system καταναλώνει πολλή μπαταρία και έχει πέσει αρκετά η διάρκεια της. Είναι σχεδόν πάντα 30-35% και οι ώρες οθόνης είναι 5-6 ώρες σε σχέση με τις 8+ που το πρωτοπήρα.

Από εφαρμογές δεν έχω παρά πολλές και συνήθως το αφήνω σε 2G χωρίς δεδομένα. Μήπως να φταίει η rom? Έχει μέσα την miui 7.5.4 global stable που είχε από την αρχή και δεν κάνει update μεσω wifi.

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Επι της αρχης ειναι σωστο αυτο που λες, αλλα αμα εβλεπες ποσο ευκολα εσπασε θα καταλαβαινες.. Δε δικαιολογειται τετοια θραυστοτητα καθως το παχος της δεν ειναι τοσο λεπτο δα. Προσωπικα δε μου εχει γρατζουνιστει ουτε φτηνο tempered glass, οποτε μονο στις δαχτυλιες εντοπιζω διαφορα.

Για το android system κατι θα εχει κολλησει, κανε wipe cache, dalvik cache. Αν πριν ηταν οκ τοτε δεν εχει προβλημα η ρομ, αλλα θελει καθαρισμα. Αλλα εχω δει και πολυ ψηλα ποσοστα android system χωρις υπερκαταναλωση μπαταριας...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να κάνω μια άλλη ερώτηση. Τον τελευταίο καιρό παρατηρώ ότι το Android system καταναλώνει πολλή μπαταρία και έχει πέσει αρκετά η διάρκεια της. Είναι σχεδόν πάντα 30-35% και οι ώρες οθόνης είναι 5-6 ώρες σε σχέση με τις 8+ που το πρωτοπήρα.

Από εφαρμογές δεν έχω παρά πολλές και συνήθως το αφήνω σε 2G χωρίς δεδομένα. Μήπως να φταίει η rom? Έχει μέσα την miui 7.5.4 global stable που είχε από την αρχή και δεν κάνει update μεσω wifi.

 

Δεν έχεις official rom, άρα μπορεί να οφείλεται εκεί το πρόβλημα σου.

Πήγαινε εδώ http://en.miui.com/download-303.html

Και κατέβασε την 8.1.1.0 global stable. Ακολούθησε τον οδηγό εκεί που λέει flashing guide. Είναι πανεύκολο να περάσεις official rom.

Link to comment
Share on other sites

edit: ξεκινησα να την περασω με flash setup και εβγαλε error ότι λείπει το αρχείο dummy.bin (dummy.img λεγεται το αρχειο που ειχε μεσα η ρομ)

 

μπηκα σε fastboot αλλα οταν παω να κανω επανεκκίνηση μου ζητάει εναν κωδικό και δεν ξερω τι να βαλω!!! δοκιμασα το μοτιβο μου οπως ελεγαν καποιοι οδηγοι αλλα δυστυχως δεν ειναι αυτο.

εχω απογοητευτει πληρως, αντε να δουμε τι θα γινει τωρα

Edited by tsourakis13
Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Πριν 8 ημέρες πήρα tracking number και όταν το ψάχνω στο SG Post μου βγάζει αυτό το μήνυμα.

Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

 

Ξέρουμε τι σημαίνει;

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Πριν 8 ημέρες πήρα tracking number και όταν το ψάχνω στο SG Post μου βγάζει αυτό το μήνυμα.

Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

 

Ξέρουμε τι σημαίνει;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

δεν το δώσανε ακόμη ταχυδρομείο μας δουλεύουν τα Κινεζάκια,απο που το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Αληθεύει ότι η 8.1.1 global stable έχει και ελληνικά (μενού) όπως στο redmi note 3?

Αν περαστεί πάνω από την global developer, χάνονται όλες οι ρυθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

δεν το δώσανε ακόμη ταχυδρομείο μας δουλεύουν τα Κινεζάκια,απο που το πήρες;

 

Απο το to2c. In stock λένε αλλα μας δουλεύουν.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σημερα ειδα οτι το έφερε και κωτσοβολος στα 190€. Τι ρομ να φοράει άραγε;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

[/color]Σημερα ειδα οτι το έφερε και κωτσοβολος στα 190€. Τι ρομ να φοράει άραγε;

 

επίσημα ήρθαν (αυτό και το note 3 -pro) από την Infoquest

φυσικά global ρε παιδιά , δεν υπάρχει άλλη πλέον (εκτός αν ψάχνετε τον τελευταίο κινέζο του aliexpress για χαμηλότερη τιμή)

Link to comment
Share on other sites

Αληθεύει ότι η 8.1.1 global stable έχει και ελληνικά (μενού) όπως στο redmi note 3?

Αν περαστεί πάνω από την global developer, χάνονται όλες οι ρυθμίσεις?

 

Η Global Stable έχει Ελληνικά εδώ και λίγο καιρό (πριν το Redmi Note 3 Pro).

Από Global Dev μπορείς να πας σε Global Stable από το updater της συσκευής. Χάνονται οι ρυθμίσεις. Ξεκινάς από την αρχή.

 

Σημερα ειδα οτι το έφερε και κωτσοβολος στα 190€. Τι ρομ να φοράει άραγε;

 

Είναι η International (3/32) έκδοση και έρχεται με Global Stable rom.

Link to comment
Share on other sites

Απο το ίδιο κατάστημα το ίδιο και σε μένα. Γράψτους στη σελίδα του προϊόντος

η απάντηση σε εμένα dear friend

you can track it online now,and please wait more 1-2 days,then will update ,dont worry.

βέβαια πέρασαν 4 ημέρες και ακόμη η ίδια κατάσταση.

 

Απο το to2c. In stock λένε αλλα μας δουλεύουν.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σημερα ειδα οτι το έφερε και κωτσοβολος στα 190€. Τι ρομ να φοράει άραγε;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by papg
Link to comment
Share on other sites

Όποιος το πάρει ελπίζω να μας πει.

Και το καλό είναι ότι θα βρίσκουμε πλέον θήκες και τζάμια και εδώ

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Που τις είδες τις θήκες και τα τζάμια? Ολοι ελπίζουμε για αυτό.

Πρέπει να έχω ένα temperat class και μια διαφανη σλιμ....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ε από δω και πέρα θα φέρουν σιγά σιγά τα καταστήματα.

Ελπίζω.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Που τις είδες τις θήκες και τα τζάμια? Ολοι ελπίζουμε για αυτό.

 

γιατί δεν είχατε 100+ επιλογές ;; (από έξω φυσικά , αλλά ήταν δύσκολο να παραγγείλεις από ebay/ali ;;)

Link to comment
Share on other sites

Σκλεφτομαι να πάρω από Ελλάδα το 3s, αλλά να ρωτησω το εξής:

Αν θέλω να έχω μία sim και κάρτα sd, τότε η Sim θα πρέπει να είναι nano;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

micro είναι στο slot1

αν θες να βάλεις 2η τότε βάζεις νάνο (αντί για sd φυσικά)

Όχι, εγώ θα βάλω μια σιμ και την sd.

Άρα φίλε μου στην περίπτωση αυτή ηθα έχω μία micro sim + sd, σωστά το κατάλαβα;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ναι σωστά...

Ok φίλε μου, ευχαριστώ πολύ.

Σκέφτομαι να το πάρω για την κόρη μου και πιστεύω είναι καλή επιλογή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...