Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αποφυγε παντως το geekbuying, εχω κανει παραγγελια απο 26/11 και ακομα στο processing ειναι, και αγορασα απο ΗΚ για να το πάρω πιο φθηνα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι για να διατυπώσω καλύτερα την ερώτηση μου: Γιατί η ευρωπαϊκή αποθήκη του geek χρεώνει 40$ μεταφορικά ενώ των άλλων κινεζομαγαζων δεν χρεώνουν;

 

δεν ξέρω όλων να σου πω

ξέρω π.χ. του honorbuy που είναι παρόμοια (μέσω dhl φυσικά) αλλά είναι ιταλία η ισπανία η αποθήκη

 

αλλά vickmall (θεσσαλονικη) Και minideal (καπου ελλάδα) έρχονται μέσω ελτά οπότε τα όποια έξοδα άντε να είναι στην αρχική τιμή του προϊόντος

Link to comment
Share on other sites

Ναι για να διατυπώσω καλύτερα την ερώτηση μου: Γιατί η ευρωπαϊκή αποθήκη του geek χρεώνει 40$ μεταφορικά ενώ των άλλων κινεζομαγαζων δεν χρεώνουν;

 

Είναι ανάλογα την ταχυδρομική υπηρεσία που επιλέγει ο πωλητής. Kουριερ τσάμπα δεν σου δίνει κανείς, με απλό ταχυδρομείο στέλνουν μερικοί και στο δίνουν δωρεάν αλλά και πάλι πληρώνεις παραπάνω στην τελική τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Σημερινή απάντηση από geekbying για τον courier EUdirect

Την βάζω γιατί έχει να κάνει με όλους και τα τελωνεία

Για τις καθυστερήσεις του ίδιου του geekbying ούτε κουβέντα

 

Dear Sir

 

The tracking information of EU Priority Mail (Tax included ) packages have been delayed for about a week time , and we got the news from the couriers that EU customs are now very strictly checking all the packages from abroad for the declare value . And they will severely charge tax if they found out the low declaration of Smartphones or some other categories. This afternoon , our manager had an urgent meeting with the shipping courier and told us that all packages will have online tracking information in 3 business days.

 

 

 

Really apologize for this unpredictable situation and curently all shipping channels are all very slow even for DHL, TNT, etc. We will keep looking at your package movement.From what we assume , the custom may charge tax from our customers, but please dont worry that we will not let customers pay tax and we will keep our promise well.

 

So if you have been charged by your custom office finally, do remember to send us pics about the billing receipt and the related amount of refund will be returned to your paypal/credit card (depending on your payment method).

 

Thanks for your patience and trust.

Regard

Edited by dimitri17121
Link to comment
Share on other sites

Εγω ανοιξα 2 Dispute στο paypal (για 2 ξεχωριστες παραγγελιες) για το geekbying και μαντεψτε: Οι Κινεζοι στα καπακια επιτελους απαντησαν! Οτι δεν εχουμε στοκ, και εχουμε μεγαλη ζητηση, και και και... Τους εκανα reply να ακυρωσουν και τις 2 παραγγελιες και να μου επιστρεψουν τα λεφτα. Ξερει κανεις αν μπορω να ακυρωσω τις παραγγελιες μεσα απο το ιδιο το site του geekbuying?

 

Φυσικα οι απαντησεις περαστηκαν και στο dispute του Paypal...

Link to comment
Share on other sites

Εγω ανοιξα 2 Dispute στο paypal (για 2 ξεχωριστες παραγγελιες) για το geekbying και μαντεψτε: Οι Κινεζοι στα καπακια επιτελους απαντησαν! Οτι δεν εχουμε στοκ, και εχουμε μεγαλη ζητηση, και και και... Τους εκανα reply να ακυρωσουν και τις 2 παραγγελιες και να μου επιστρεψουν τα λεφτα. Ξερει κανεις αν μπορω να ακυρωσω τις παραγγελιες μεσα απο το ιδιο το site του geekbuying?

 

Φυσικα οι απαντησεις περαστηκαν και στο dispute του Paypal...

 

Λογικα θα πρεπει να τους στειλεις email οτι θες να ακυρωσεις, ψηνομαι και εγω να κανω dispute στο paypal τις επομενες ημερες.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα πρεπει να τους στειλεις email οτι θες να ακυρωσεις, ψηνομαι και εγω να κανω dispute στο paypal τις επομενες ημερες.

 

Email φυσικα και τους εστειλα.

Αναρωτιομουν αν μεσα απο την καρτελα με τις παραγγελιες ειχε κατι για να κανω απο εκει ακυρωση

Link to comment
Share on other sites

αυτή η ερώτηση ποιαα :)

αν έχεις wind , θα είσαι τυχερός αν πιάνεις 4g

Τι τύχη! Ναι, έχω Wind!!

Τουλάχιστον στις περιοχές που εκπέμπουν στα 800, θα πιάνω 3G ή θα με ρίχνει σε edge (δηλ. τίποτα);

Link to comment
Share on other sites

Τι τύχη! Ναι, έχω Wind!!

Τουλάχιστον στις περιοχές που εκπέμπουν στα 800, θα πιάνω 3G ή θα με ρίχνει σε edge (δηλ. τίποτα);

 

Φίλε πάρε το international, δεν αξίζει να πάρεις το άλλο γιατί θα έχεις θέμα(4g) πίστεψε με.

Link to comment
Share on other sites

παραγγειλα ενα γκριζο 3/32 internatonal στις 28/11 απο geekbuying.

μερικες ωρες μετα, η σελιδα εγραψε "out of stock" (ή κατι τετοιο).

 

σημερα 1/12 μου εστειλαν μεηλ οτι εχουν ελλειψη,

θα καθυστερησουν 1 εβδομαδα και μολις παραλαβουν θα στειλουν αμεσα.

δεν ειχα ποτε προβλημα με geekbuying, δε βιαζομαι, οποτε αναμονη....

 

edit: σημερα 3/12 γραφει shipped. καλα ξηγηθηκε το geek.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Σημερινή απάντηση από geekbying για τον courier EUdirect

Την βάζω γιατί έχει να κάνει με όλους και τα τελωνεία

Για τις καθυστερήσεις του ίδιου του geekbying ούτε κουβέντα

 

Dear Sir

 

The tracking information of EU Priority Mail (Tax included ) packages have been delayed for about a week time , and we got the news from the couriers that EU customs are now very strictly checking all the packages from abroad for the declare value . And they will severely charge tax if they found out the low declaration of Smartphones or some other categories. This afternoon , our manager had an urgent meeting with the shipping courier and told us that all packages will have online tracking information in 3 business days.

 

 

 

Really apologize for this unpredictable situation and curently all shipping channels are all very slow even for DHL, TNT, etc. We will keep looking at your package movement.From what we assume , the custom may charge tax from our customers, but please dont worry that we will not let customers pay tax and we will keep our promise well.

 

So if you have been charged by your custom office finally, do remember to send us pics about the billing receipt and the related amount of refund will be returned to your paypal/credit card (depending on your payment method).

 

Thanks for your patience and trust.

Regard

 

Ki εκεί που θα περίμενα 3 μέρες να φανεί το trak στον courrier, κι οι κινέζοι μου γράφανε τα παραπάνω, το μεσημέρι, 4 ώρες αργότερα, χτυπάει το κουδούνι κι η acs παρέδωσε την κούτα, όλα μέσα και εντάξει

 

Πρόκειται για μία παραγγελία που παραδόθηκε σε 20 ημέρες, καθυστέρησε να φύγει από κίνα, στα mail γράφανε άλλα αντί άλλων, το track δεν εμφανίστηκε ποτέ, η κούτα ταξίδευε και παραδόθηκε ΟΚ, ήμουνα έτοιμος για dispute και ακύρωση

 

Τώρα θα κάνω αποτοξίνωση και δεν θα παραγγείλω τίποτα από Κίνα, τουλάχιστον για δίμηνο :p

 

 

 

Είπαμε η ζωή έχει εκπλήξεις

Link to comment
Share on other sites

To 3G που κολλάει ;

Σε περιοχη που το 4g της wind θελει 800αρα, κινητο που δεν εχει την 800αρα ΔΕΝ πιανει ουτε 3g

Αν δεν πιστευεις κερναω καφε στην αναβυσσο

 

Οσο για την ειρωνια του 1g... Ακομα γελαω

Link to comment
Share on other sites

Σε περιοχη που το 4g της wind θελει 800αρα, κινητο που δεν εχει την 800αρα ΔΕΝ πιανει ουτε 3g

Αν δεν πιστευεις κερναω καφε στην αναβυσσο

 

Οσο για την ειρωνια του 1g... Ακομα γελαω

 

Και ξαναρωτάω, που κολλάει η 800άρα με το 3G? δεν ειρωνεύομαι αλλά αν θυμάμαι καλά για 3G εκπέμπουν στην 2100,900,1900 τις οποίες τις έχει η συσκευή. Τώρα αν η κάλυψη της wind σε 3G στην περιοχή σου είναι χάλια είναι άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απολυτο δικιο. Το θεμα ειναι της wind. Δεν το εθεσα σωστα... Αλλα το παραδοξο ειναι πως στην ιδια περιοχη εχω μπομπα 4g σε 800αρι κινητο και 2g σε μη 800αρι!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ki εκεί που θα περίμενα 3 μέρες να φανεί το trak στον courrier, κι οι κινέζοι μου γράφανε τα παραπάνω, το μεσημέρι, 4 ώρες αργότερα, χτυπάει το κουδούνι κι η acs παρέδωσε την κούτα, όλα μέσα και εντάξει

 

Πρόκειται για μία παραγγελία που παραδόθηκε σε 20 ημέρες, καθυστέρησε να φύγει από κίνα, στα mail γράφανε άλλα αντί άλλων, το track δεν εμφανίστηκε ποτέ, η κούτα ταξίδευε και παραδόθηκε ΟΚ, ήμουνα έτοιμος για dispute και ακύρωση

 

Τώρα θα κάνω αποτοξίνωση και δεν θα παραγγείλω τίποτα από Κίνα, τουλάχιστον για δίμηνο :p

 

 

 

Είπαμε η ζωή έχει εκπλήξεις

 

Λες να γινει κανα θαυμα και να ερθει ετσι ? :p Παντως ουτε σημερα ειχα κανα νεο , ουτε απαντηση στο email μου, και αρχιζουν να με νευριαζουν :X

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απολυτο δικιο. Το θεμα ειναι της wind. Δεν το εθεσα σωστα... Αλλα το παραδοξο ειναι πως στην ιδια περιοχη εχω μπομπα 4g σε 800αρι κινητο και 2g σε μη 800αρι!!!!

 

ρε συ , δεν είναι αναβάθμιση η 800αρα στην κεραία

αν δεν είχε 3g πριν (πριν μπει η κεραια για 4g) γιατί να έχει τώρα ;

 

επίσης ίσως έχει επιλογή το κινητό που δοκίμασες να έχει μόνο LTE/GSM

Link to comment
Share on other sites

[καμπαμαρού]

Κατάρα! Διάολε!

[/καμπαμαρού]

 

....παρέλαβα σήμερα το Redmi 3s Prime από Banggood, αλλά ήλθε με προβληματική οθόνη....

- σαν χαμηλότερη ανάλυση, διακεκομμένες οριζόντιες γραμμές

- δύο σκιές σ' όλο το μήκος της οθόνης δεξιά κι αριστερά...

 

Τί σπάσιμο κι αυτό απογευματιάτικα...κι είχα φτιαχτεί τόσο πολύ...

 

Μάλλον σε επιστροφή χρημάτων προσανατολίζομαι...αφού δεν έκατσε η αγορά, θα περιμένω να βγει κάποια έκδοση του Redmi 4 με 800άρα μπάντα...

 

...παρέλαβα και χθες case & tempered glass...ενδιαφέρεται κανείς γι αυτά μήπως (σαλόνικα) ή να τα γυρίσω πίσω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

σημερα παρελαβα και εγω το δικο μου,αγορα απο vickmall 12/11,ανοιχτο κουτι και φαινεται χρησιμοποιημενο,miui 6.8.18 global beta rom,πισω το αυτοκολητο της καμερας κολλημενο σε αλλη θεση,τωρα κανω μια αναβαθμιση που εβγαλε 6.12.1 weekly,εαν δουλευει οκ θα το αφησω αλλιως επιστροφη,

μεχρι στιγμης οκ αλλα το back button μου κανει νερα,θελει 1-2 φορες πατημα

Edited by panosb26
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...