Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι dev ειναι γνωστο καιρο. για global stable ρωταω :)

 

η global stable πηρε 8.0.5.0 ota (ελληνικα ακομα)

Στο translate.miui.com ακόμα την έχουν στο 95 96 % αλλά χωρίς να έχουν γίνει verified οι λέξεις , αν δεν αλλάξει γρήγορα αυτό δε νομίζω να μπει και στις global (έκανα join αλλά έφαγα άκυρο για κάποιο λόγο, με άλλο λογαριασμό ακόμα περιμένω αποδοχή)

Link to comment
Share on other sites

Στο translate.miui.com ακόμα την έχουν στο 95 96 % αλλά χωρίς να έχουν γίνει verified οι λέξεις , αν δεν αλλάξει γρήγορα αυτό δε νομίζω να μπει και στις global (έκανα join αλλά έφαγα άκυρο για κάποιο λόγο, με άλλο λογαριασμό ακόμα περιμένω αποδοχή)

 

ναι, λινκ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το δικό μου έχει κλειδωμένο bootloader μετά από αναβάθμιση που του έκανα σε 8.0.3.0 STABLE.Έχω καταβάσει την 6.9.22 glob dev και όταν πάω να την περάσω με την updater app του τηλεφώνου μου βγάζει το μήνυμα CAN'T VERIFY UPDATE,κάνω κάτι λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Παραλαμβανω σημερα το χρυσο!

 

Εχει κανει καποιος ροοτ και πως;

 

Αν ξεκλειδωθει ο βοοτλοαντερ τελος η εγγυηση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το δικό μου έχει κλειδωμένο bootloader μετά από αναβάθμιση που του έκανα σε 8.0.3.0 STABLE.Έχω καταβάσει την 6.9.22 glob dev και όταν πάω να την περάσω με την updater app του τηλεφώνου μου βγάζει το μήνυμα CAN'T VERIFY UPDATE,κάνω κάτι λάθος;

 

γιατί δε δοκιμάζεις την τελευταία που είναι η 6.10.13 ;

επίσης βγήκε η 8.0.5 νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κάποιος battery drain με τα Google services σε 8.0.3.0 global stable?

Εχω 6h CPU wake απο αυτά χωρις λόγο.

Στην 7.5.9.0 global stable δεν ειχα ποτε τέτοιο θέμα.

Έκανα και hard reset και έστησα απο την αρχη και παλι εχω drain.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου toylhs9 αν κατάλαβα καλά έχεις την κινεζική

stable. Βάλε πρώτα την κινεζική DEV και μετά την global Dev που θες.

Edited by freekafe
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρομαι να το πάρω αλλά την pro έκδοση 32/3gb για την γυναίκα μου. Από φωτογραφίες τι λέει? Βγάζει καλές? Έχει ένα galaxy s3 και είναι ψιλοικανοποιημένη. Κύριο μέλημα της να βγάζει καλές φώτο. Στα άλλα έτσι κι αλλιώς το κινητό είναι super για αυτήν.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρομαι να το πάρω αλλά την pro έκδοση 32/3gb για την γυναίκα μου. Από φωτογραφίες τι λέει? Βγάζει καλές? Έχει ένα galaxy s3 και είναι ψιλοικανοποιημένη. Κύριο μέλημα της να βγάζει καλές φώτο. Στα άλλα έτσι κι αλλιώς το κινητό είναι super για αυτήν.

 

αξιοπρεπεστατες φωτο

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου toylhs9 αν κατάλαβα καλά έχεις την κινεζική

stable. Βάλε πρώτα την κινεζική DEV και μετά την global Dev που θες.

 

Το τηλέφωνο το πήρα με ξεκλείδωτο bootloader και με την 7.5.1.0 ,έκανα αναβάθμιση σε 8.0.3.0 MALMIDG global stable(αυτό κλείδωσε και τον bootloader).Έχω κατεβάσει και έχω δοκιμάσει να περάσω τόσο global dev όσο και china dev αλλά όλο μου εμφανίζει το CAN'T VERIFY UPDATE PACKAGE.Επίσης παρόλο που έχει έρθει έγκριση ξεκλειδώματος του bootloader ,το miunlock tool δεν ξεκλειδώνει την συσκευή,

κολλάει στο 50% και λέει(current account is different from the account info on your device)

Η συσκευή έχει πρόβλημα σύνδεσης μέσο της sim1,η sim 2 δουλεύει άψογα και απ΄το επίσημο φόρουμ miui.com μου συνέστησαν να περάσω την 6.9.22

Edited by toylhs9
συμπληρωματικές πληροφορίες
Link to comment
Share on other sites

Τον bootloader δεν σου τον ξεκλειδώνει γιατί είσαι σε stable. Πρέπει να έχεις Dev και καλύτερα την κινεζική για να μπορέσεις. Τώρα παράξενο που δεν σου περνά την global bev. Γιατί δεν δοκιμάζεις με miflash να την περάσεις;; Οδηγίες θα βρεις στο Ελληνικό forum.Και ρώτησε εκεί τα παιδιά μήπως έχουν καμία καλύτερη ιδέα.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το πήρα με ξεκλείδωτο bootloader και με την 7.5.1.0 ,έκανα αναβάθμιση σε 8.0.3.0 MALMIDG global stable(αυτό κλείδωσε και τον bootloader).Έχω κατεβάσει και έχω δοκιμάσει να περάσω τόσο global dev όσο και china dev αλλά όλο μου εμφανίζει το CAN'T VERIFY UPDATE PACKAGE.Επίσης παρόλο που έχει έρθει έγκριση ξεκλειδώματος του bootloader ,το miunlock tool δεν ξεκλειδώνει την συσκευή,

κολλάει στο 50% και λέει(current account is different from the account info on your device)

Η συσκευή έχει πρόβλημα σύνδεσης μέσο της sim1,η sim 2 δουλεύει άψογα και απ΄το επίσημο φόρουμ miui.com μου συνέστησαν να περάσω την 6.9.22

 

στο κινητο συνδεσου ιντερνετ και συνδεσου στο mi account σου.

στον υπολογιστη στο unlock tool συνδεσου στο ιδιο mi account

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Redmi 3s σε international rom ,υπάρχει στα 16gb?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

είσαι σίγουρος (για την χρήση που κάνεις) όμως για το 2/16;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Redmi 3s σε international rom ,υπάρχει στα 16gb?

 

αν μπορεις παρε το 3/32 ειναι μικρη η διαφορα χρηματων, αξιζει

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις παρε το 3/32 ειναι μικρη η διαφορα χρηματων, αξιζει

 

Επειδή είναι για φίλη που ενδιαφέρεται να είναι όσο το δυνατό πιο φτηνό,και δεν είναι power user νομίζω θα της κάνει. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι για φίλη που ενδιαφέρεται να είναι όσο το δυνατό πιο φτηνό,και δεν είναι power user νομίζω θα της κάνει. Ευχαριστώ.

Στην έκδοση 2/16 περίπου τα 9-10 θα είναι διαθέσιμα.

AOSP KK V3REPACK
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα και ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη μια και λογικά έχει δοθεί κάπου η απάντηση στο παρακάτω ερώτημα.

Θέλω να παραγγείλω για φιλο το redmi 3s αλλά δε πολύθέλουμε να ασχοληθούμε καθόλου με τη rom.

Είδα ότι μόνο στο geekbuying μιλάει ξεκάθαρα για international rom.

 

1. Αυτή λογικά έχει αγγλικά και τρέχει χωρίς κανένα πρόβλημα?

2. Μήπως έχει και ελληνικά?

3. Το απλό, που είναι και αρκετά φθηνότερο, δεν έχει αγγλικά?

4. Αν πάρουμε το απλό μπορούμε εύκολα να το περάσουμε άλλη ρομ με ελληνικά? Υπάρχει κάποιος οδηγός? Έχουμε εμπειρία φλασαρισματος αλλά όχι σε xiaomi.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Χαιρετώ την παρέα και ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη μια και λογικά έχει δοθεί κάπου η απάντηση στο παρακάτω ερώτημα.

Θέλω να παραγγείλω για φιλο το redmi 3s αλλά δε πολύθέλουμε να ασχοληθούμε καθόλου με τη rom.

Είδα ότι μόνο στο geekbuying μιλάει ξεκάθαρα για international rom.

 

1. Αυτή λογικά έχει αγγλικά και τρέχει χωρίς κανένα πρόβλημα?

2. Μήπως έχει και ελληνικά?

3. Το απλό, που είναι και αρκετά φθηνότερο, δεν έχει αγγλικά?

4. Αν πάρουμε το απλό μπορούμε εύκολα να το περάσουμε άλλη ρομ με ελληνικά? Υπάρχει κάποιος οδηγός? Έχουμε εμπειρία φλασαρισματος αλλά όχι σε xiaomi.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

καλημερα φιλε,

μερικες απαντησεις κ προτασεις γιατι ακριβως για τον ιδιο λογο το αγορασα κι εγω προσφατα:

 

α)μπες στο vickmall μαγαζι και επελεξε αυτο που λεει international version,σε γκρι ή χρυσο χρωμα, (λιγο φθηνοτερο το χρυσο, 139δολλαρια).

β)νομιζω όπως ερχεται, πρεπει να εχει ηδη Ελληνικα πλήρη. αλλα ακομα και να μην εχει, ειναι πανευκολος ο τροπος που περνας ρομ με ελληνικα. ουσιαστικα η ρομ αυτη που χρειαζεσαι, λεγεται global dev (αν θελετε καθε Παρασκευη σχεδον αναβαθμιση μεσω wifi από το κινητο, (ρυθμισεις->ενημερωση συστηματος->αναζητηση...)) ή εναλλακτικα, global stable (καθε μηνα περιπου αναβαθμιση παλι μεσω wifi από το κινητο)

 

Δες στις σελιδες 13-16 περιπου του παροντος topic, εχει λινκ στην σελιδα της xiaomi απ οπου κατεβαζεις τις ρομ που σου περιεγραψα.

Αφου κατεβασεις την ρομ που θα ειναι σε μορφη arxeio.zip, εχεις σχεδον τελειωσει.

 

γ)συνδεεις το κινητο οπως σου ηρθε απο Κινα με υπολογιστη, με το που το συνδεσεις επιλεγεις να το δει ο υπολογιστης ως εξωτερικο σκληρο δισκο (ειναι η δευτερη επιλογη στο popup που βγαινει στο κινητο με το που το συνδεεις με τον υπολογιστη)

 

κανεις αντιγραφη το arxeio.zip που κατεβασες, στην εσωτερικη μνημη του κινητου τηλεφωνου σου.

 

δ) αποσυνδεεις το κινητο.

 

-->ελεγχεις οτι ειναι φουλ φορτισμενο το κινητο σου.

 

ε)πας στο μενου του κινητου, σ εναν φακελο που λεγεται "εργαλεια" ή "tools" αν το εχεις στα Αγγλικα.

 

ζ) επιλεγεις το εικονιδιο "αναβαθμιση/update", και πανω δεξια εχει 3 τελιτσες. πατας εκει, κανεις αναζητηση πακετου, βρισκεις το arxeio.zip που περασες προηγουμενως στην μνημη κινητου, πατας οκ στις προειδοποιησεις που τυχον σου εμφανισει (οτι επιστρεφεις σε προηγουμενη εκδοση λογισμικου), κι ετοιμος. μπορει ν αργησει λιγακι αλλα θα ολοκληρωθει και θα εκκινησει σε εκδοση λογισμικου που σιγουρα θα εχει Ελληνικα.

 

ελπιζω να μην σε κουρασα, αλλα να βοηθησα.

 

καλη αγορα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

γιατί παιδεύεσαι ;

έχει κουμπί downloads πάνω και επιλέγεις την συσκευή σου

 

http://en.miui.com/download-303.html

 

Καλησπέρα. Νέος σε κινητά xiaomi. Η rom αυτή αν δεν κάνω λάθος είναι η επίσημη της xiaomi σωστά; Αν ναι όταν την εγκαταστήσω όπως λέει ο φίλος στο επόμενο μήνυμα θα έχω MIUI 8, Ελληνικά, update orer OTA και Google Play;

Edited by alany
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα και ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη μια και λογικά έχει δοθεί κάπου η απάντηση στο παρακάτω ερώτημα.

Θέλω να παραγγείλω για φιλο το redmi 3s αλλά δε πολύθέλουμε να ασχοληθούμε καθόλου με τη rom.

Είδα ότι μόνο στο geekbuying μιλάει ξεκάθαρα για international rom.

 

1. Αυτή λογικά έχει αγγλικά και τρέχει χωρίς κανένα πρόβλημα?

2. Μήπως έχει και ελληνικά?

3. Το απλό, που είναι και αρκετά φθηνότερο, δεν έχει αγγλικά?

4. Αν πάρουμε το απλό μπορούμε εύκολα να το περάσουμε άλλη ρομ με ελληνικά? Υπάρχει κάποιος οδηγός? Έχουμε εμπειρία φλασαρισματος αλλά όχι σε xiaomi.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Η international version έχει απλά και την 800 band στο LTE( χωρίς αυτή δεν βλέπεις 4g σε wind)

Αυτή είναι η μόνη διαφορά. Ελληνικά δεν έχει προς το παρόν όπως έρχεται στο μενού. Μπορείς όμως να τα περάσεις πολύ εύκολα όπως έχει αναφερθεί.

 

Now using S7 edge...

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νέος σε κινητά xiaomi. Η rom αυτή αν δεν κάνω λάθος είναι η επίσημη της xiaomi σωστά; Αν ναι όταν την εγκαταστήσω όπως λέει ο φίλος στο επόμενο μήνυμα θα έχω MIUI 8, Ελληνικά, update orer OTA και Google Play;

 

ακριβως φιλε.

μπαινεις στο λινκ και επιλεγεις το xiaomi redmi 3s, special (ή international) edition.

κατεβαζεις την global dev αν θες εβδομαδιαιες αναβαθμισεις ή την global stable αν θες μηνιαιες.

εχεις updates OTA kai Google play και με τις 2 ναι.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος πλέον του redmi 3s έχω να πω ότι είναι πολύ ωραίο κινητό και με τιμία τιμή. Μου ήρθε αναβάθμιση για miu8 την έκανα οκ. Έχω παρατηρήσει το εξής πρόβλημα όταν μου έρχεται ένα μήνυμα δεν λέει από ποιον είναι απλά έχει τον αριθμό για να δω από ποιον είναι πρέπει να βγω και να μπω πάλι στα μηνύματα για να δω το όνομα και μόλις άνοιξω το μήνυμα τότε βγάζει πάλι αριθμό. Έχει παρατηρήσει κανείς το ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...