Jump to content

Νοσταλγία: Τα παλιά κινητά της Ericsson


alkis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σαν το t28 δεν ειναι κανενα διαχρονικη αξια

ισως...αλλα ανηκει πιο κατω απο το t39m.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

ισως...αλλα ανηκει πιο κατω απο το t39m.:)

 

Όντως αλλά όταν πρωτοπαρουσιάστηκε το T28 ήταν κυριολεκτικά επανάσταση για την ericsson,καμία σχέση με τα μέχρι τότε κινητά της.;)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκαιο ότι από πλευράς design, ήταν πραγματικά επανάσταση το Τ28 και οι καμπύλες του, σε σχέση με τα προηγούμενα τετράγωνα μοντέλα παντόφλες. Ο σχεδιασμός αυτός ακολουθήθηκε και στα Τ29, Τ39. Στο Τ39 τελειοποιήθηκε. :)
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι πόσο με είχε εντυπωσιάσει το Τ28, όταν το είχα δει στο εξώφυλλο ενός περιοδικού κινητής τηλεφωνίας!

Αξεπέραστος, ασύλληπτος σχεδιασμός, όπως βέβαια και του Τ39... :)

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλα ο σχεδιασμος ηταν καλυτερος απο το t39m.πιο συμπαγες και πιο εντυπωσιακος.και το κουμπακι που ανοιγε το ενεργο καπακι για αυτοματη απαντηση ητανε μεγαλη καινοτομια.

παλιες καλες εποχες! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑ Τ29 ΚΑΙ ΕΝΑ W850.ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΑΝ Η ERICSSON ΕΒΓΑΖΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ,ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΡΟΣΤΕΘΗΚΕ ΤΟ SONY ΣΤΟ ERICSSON KAI ME ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΕΓΙΝΕ SONY ERICSSON ΑΛΛΑΞΕ.ΤΟΤΕ ΕΙΧΑ ΕΝΑ Τ68i ΚΑΤΙ ΕΠΑΙΖΕ ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΣΜΙΚΑ ΤΟΥ ΕΝΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ (ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ) ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ERICSSON ΜΕ ΤΟ ΣΗΜΑΤΑΚΙ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ ΓΡΑΜΜΩΝ,ΚΑΘΩΣ ΑΝΟΙΓΕ ΟΛΑ SONY ERICSSON.ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ERICSSON ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ Τ39.ΤΩΡΑ ΤΟ W850i ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΣΠΑΣΕ Η ΠΡΟΣΟΨΗ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥ ΠΛΗΚΤΡΟΓΙΟΥ ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΤΟ C ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ Η ERICSSON ΘΕΛΕΙ 42 ΕΥΡΩ.ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΛΑΣΤΙΚΟ.ΜΗΠΩΣ ΚΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ?
Link to comment
Share on other sites

Αααααχ το T39m... They don't make them like they used to.

 

Και τα τρία τελευταία κινητά που είχα (siemens s65, motorola v3 και v3i) σταμάτησαν να δουλεύουν χωρίς να υποστούν ιδιαίτερη ταλαιπωρία απο την χρήση (ειδικά το s65 είχε τραγικό build quality). Έτσι έμεινα χωρίς κινητό, καθώς πρέπει να περιμένω μέχρι τον Σεπτέμβρη για την ετήσια επιδότηση συσκευής απο την εταιρεία μου. Έτσι αποφάσισα να ξεθάψω το T39m και είμαι κατενθουσιασμένος! Μιλάμε για "αρχαίο" κινητό που έχει πέσει άπειρες φορές στο πάτωμα κι όμως δεν έχει την παραμικρή βλάβη. Το πορτάκι σαν καινούργιο και τα retro ringtones μπερδεύουν όλους γύρω μου που έχουν συνηθίσει στα... κακόγουστα mp3 :p. Ειδικά το κλασσικό ringtone της Ericsson με τις τρεις σκάλες είναι όλα τα λεφτά!

 

Θυμάμαι όταν το είχα αγοράσει καινούργιο σε light blue και χρησιμοποιούσα το bluetooth (νομίζω ήταν απο τα πρώτα bluetooth κινητά) για να συνδέω το palm στο δίκτυο GPRS της Cosmote (τότε με 30 ευρώ τον μήνα είχε unlimited GPRS data!).

 

Δεν θέλω ψηφιακές κάμερες της πλάκας και 3d γραφικά στο μενού... Θέλω ένα μικρό, no-nonsense business κινητό με καλό build quality. Μετά το T39m, το χάος...

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μετά το Τ39 είναι το χάος αλλά σίγουρα είναι κινητό που όσοι το είχαν, δεν το ξέχασαν. :)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
εγω παιδια σημερα πηγα μια βολτα απο μοναστηρακι και ειδα εναν που εδινε ενα Τ68ι.Τον ρωτησα ακαι το πηρα 10€.Μου ειχε κανει τεραστια εντυπωση τοτε και χαιρομαι που το ξαναπηρα.Τωρα θελω ενα Ρ800 ;)
Link to comment
Share on other sites

Tα δοκιμασα ολα ΒΤ,υπερυθρες,τηλεφωνο κουμπια.Μια χαρα ειναι.Το μονο μειον που εχει ειναι οτι λειπει το πλαινο κουμπι της εντασης.Κατα τα αλλα ειναι σε παρα πολυ καλη εξωτερικη κατασταση.Ουτε εκδορες η γρατζουνιες....
Link to comment
Share on other sites

Tα δοκιμασα ολα ΒΤ,υπερυθρες,τηλεφωνο κουμπια.Μια χαρα ειναι.Το μονο μειον που εχει ειναι οτι λειπει το πλαινο κουμπι της εντασης.Κατα τα αλλα ειναι σε παρα πολυ καλη εξωτερικη κατασταση.Ουτε εκδορες η γρατζουνιες....

Αυτο στα περισσοτερα Τ68 που εχω :worry: ελυπε..παντως μεγαλη ευκαιρια.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tα δοκιμασα ολα ΒΤ,υπερυθρες,τηλεφωνο κουμπια.Μια χαρα ειναι.Το μονο μειον που εχει ειναι οτι λειπει το πλαινο κουμπι της εντασης.Κατα τα αλλα ειναι σε παρα πολυ καλη εξωτερικη κατασταση.Ουτε εκδορες η γρατζουνιες....

 

Με γεια το νέο (!) κινητό λοιπόν. 10 ευρώ δεν είναι τίποτα ούτως ή άλλως.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν λειτουργει και η δονηση αλλα δε με απασχολει καθολου. :)

 

Αυτο που με νοιαζει στο τηλεφωνο ειναι οτι ειναι μικρο και ελαφρυ (τι λεω αφου εχω Qtek 9000? :D) ,και απο παλια με εντυπωσιαζε η τεραστια αυτονομια του.

Link to comment
Share on other sites

Με γειά Leolipop! :) Ήσουν πολύ τυχερός που το βρήκες σε καλή κατάσταση και τιμή τσάμπα! :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω παιδια.Τωρα που μου ανοιξε η ορεξη ελπιζω να βρω και ενα καλο Ρ800!!

αμα βρεις..ριξε και ενα σφυριγμα εδω μεσα..μηπως "παιζει" να βρουμε κι'εμεις κανενα κινητακι σκετη ευκαιρια.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο μου κινητο ηταν ενα Τ18s. Για την εποχη του ηταν απλα τελειο και το πρωτο που ειχε φωνητικη κληση (μωρο μου!!!). Επειτα ηρθε ενα τ65 μου κεντρισε το ενδιαφερον γιατι ξεπερνουσε τις ασπρομαυρες οθονες με την πολλαπλων αποχρωσεων πρασινη οθονη του (προαγγελος των εγχρωμων οθονων). Το r380s το αγορασα αργοτερα μεταχειρισμενο απο ενα φιλο γιατι ειχε μεγαλη τouch screen οθονη κατι πρωτοποριακο επισης για την εποχη του. Μετα απο αυτα ξεκίνησε η nokia εποχη και πλεον αυτο δεν αλλαζει αλλα παντα θα θυμαμαι με νοσταλγια την ericsson εποχη. Παραθετω και μια φωτο πανω στο κουτι του τ18s που εχω ακομα...
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο μου κινητο ηταν ενα Τ18s. Για την εποχη του ηταν απλα τελειο και το πρωτο που ειχε φωνητικη κληση (μωρο μου!!!). Επειτα ηρθε ενα τ65 μου κεντρισε το ενδιαφερον γιατι ξεπερνουσε τις ασπρομαυρες οθονες με την πολλαπλων αποχρωσεων πρασινη οθονη του (προαγγελος των εγχρωμων οθονων). Το r380s το αγορασα αργοτερα μεταχειρισμενο απο ενα φιλο γιατι ειχε μεγαλη τouch screen οθονη κατι πρωτοποριακο επισης για την εποχη του. Μετα απο αυτα ξεκίνησε η nokia εποχη και πλεον αυτο δεν αλλαζει αλλα παντα θα θυμαμαι με νοσταλγια την ericsson εποχη. Παραθετω και μια φωτο πανω στο κουτι του τ18s που εχω ακομα...

τι μου θυμισες τωρα :rolleyes: :worry: οτι εχεις βαλει και μικρη κεραια στο t18s αν θυμαμια καλα ηταν και το πρωτο κινητο της ericsson με δονηση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι μου θυμισες τωρα :rolleyes: :worry: οτι εχεις βαλει και μικρη κεραια στο t18s αν θυμαμια καλα ηταν και το πρωτο κινητο της ericsson με δονηση.:)

 

t10s file raver me donisi itan to prwto......

:)
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα πιο πριν ήταν.

Το SH888 μου, είχε δόνηση.

Δεν θυμάμαι για ακόμα παλιότερα.

 

nomizw oti den eixe donisi ayto alla afoy t eixes tote paw paso:lol::lol::lol:

pantws to t39m itan to prwto me bt. asxeto alla kati iyhela na pw.:D

:)
Link to comment
Share on other sites

pantws to t39m itan to prwto me bt. asxeto alla kati iyhela na pw.:D

 

:):D:p

 

Ίσως πάντως και να κάνω λάθος για την δόνηση στο 888. :O

 

edit

Έκανα λάθος. Δεν είχε.

http://www.gsmarena.com/ericsson_sh_888-112.php

Link to comment
Share on other sites

:):D:p

 

Ίσως πάντως και να κάνω λάθος για την δόνηση στο 888. :O

 

edit

Έκανα λάθος. Δεν είχε.

http://www.gsmarena.com/ericsson_sh_888-112.php

 

ara imoun swstos pantws trela file geofil ta palia ericsson. apo tote pou mpike to sony mprosta ta ekane sonyskata

:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Νοσταλγία: Τα παλιά κινητά της Ericsson
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...