Jump to content

P800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο Νο2


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό χειμώνα παιδιά!

Τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Δεν ακούω ήχο όταν κλείνω το τηλέφωνο(όταν το ανοίγω ακούω), καθώς και όταν επιλέξω ήχο για ξυπνητήρι(μέσα στο μενού της ώρας όταν πατάω τη τρομπέτα).

Τί να συμβαίνει;

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 250
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kalispera sas...

 

8a i8ela sas parakalo an mporei kapoios na mou pei an to P800 exei periorismo sto mege8os tis kartas pou mporei na diabasei?

 

An balo mia 512MB uparxei problima?

 

Sas euxaristo polu!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Kalispera sas...

 

8a i8ela sas parakalo an mporei kapoios na mou pei an to P800 exei periorismo sto mege8os tis kartas pou mporei na diabasei?

 

An balo mia 512MB uparxei problima?

 

Sas euxaristo polu!

 

Το Ρ800 μπορεί να διαβάσει κάρτες Memory Stick Duo και όχι Memory Stick Duo Pro, οι οποίες είναι μέχρι 128ΜΒ.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα μας ΔΕΝ ειναι ποια ειναι η χωρητικοτητα της καρτας, αλλα μεχρι ποια χωρητικοτητα μπορει να διαβασει το κινητο.

 

Εστω λοιπον οτι εγω παιρνω μια Memory Stick Duo με 512ΜΒ ειτε με 256 θα μπορει να την διαβασει; θα τα βλεπει ΟΛΑ τα ΜΒ η μονο τα 128;

 

Ευχαριστω!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα μας ΔΕΝ ειναι ποια ειναι η χωρητικοτητα της καρτας, αλλα μεχρι ποια χωρητικοτητα μπορει να διαβασει το κινητο.

 

Εστω λοιπον οτι εγω παιρνω μια Memory Stick Duo με 512ΜΒ ειτε με 256 θα μπορει να την διαβασει; θα τα βλεπει ΟΛΑ τα ΜΒ η μονο τα 128;

 

Ευχαριστω!

βρε καλό μου παιδί τι λέμε;;

memory stick duo 128 δεν θα βρεις που να χτυπάς το κεφάλι σου;)

 

  • τα memory stick duo βγαίνουν μέχρι 128mb και είναι συμβατά με p800-p900-ρ910

  • τα memory stick pro duo βγαίνουν μέχρι 2gb και είναι συμβατά μόνο με p910i

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

 

Καλό χειμώνα παιδιά!

Τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Δεν ακούω ήχο όταν κλείνω το τηλέφωνο(όταν το ανοίγω ακούω), καθώς και όταν επιλέξω ήχο για ξυπνητήρι(μέσα στο μενού της ώρας όταν πατάω τη τρομπέτα).

Τί να συμβαίνει;

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία ερώτηση σχετικά με το keyboard όταν έχω ανοιχτό το πορτάκι. Ψάχνω να βρω που βρίσκεται το "ό" κ δεν το βρίσκω.. :( Έχει κανείς καμιά ιδέα? (έχω P900)
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

 

Καλό χειμώνα παιδιά!

Τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Δεν ακούω ήχο όταν κλείνω το τηλέφωνο(όταν το ανοίγω ακούω), καθώς και όταν επιλέξω ήχο για ξυπνητήρι(μέσα στο μενού της ώρας όταν πατάω τη τρομπέτα).

Τί να συμβαίνει;

 

Για φορμάτ το βλέπω... :)

Αν έχεις δοκιμάσει να βάλεις διάφορα αρχεία ήχου στο ξυπνητήρι και δεν ακούγεται τίποτα και δεν έχεις ήχο όταν κλείνει το κινητό, τότε έχει κολλήσει "κάτι" στο λειτουργικό. Ήχο στα διάφορα παιχνίδια έχεις; Ή και εκεί υπάρχει πρόβλημα;

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία ερώτηση σχετικά με το keyboard όταν έχω ανοιχτό το πορτάκι. Ψάχνω να βρω που βρίσκεται το "ό" κ δεν το βρίσκω.. :( Έχει κανείς καμιά ιδέα? (έχω P900)

Καλώς ήρθες στο MyPhone :)

 

Δεν θυμάμαι στο Ρ900 ποιο πληκτρολόγιο είχα δοκιμάσει. Εσύ ποιο από τα 4-5 που είναι διαθέσιμα έχεις βάλει στο κινητό; Δοκίμασες με κάποιο άλλο για να δεις αν υπάρχει το "ο", σαν "ό";

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το πληκτρολόγιο που έχει απ'την μάνα του.. Δεν έχω δοκιμάσει τα πληκτρολόγια του myphone.gr. Τα εγκρίνεις ανεπιφύλακτα?
Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο που έχει από τη μάνα του δεν έχει όλα τα τονισμένα φωνήεντα...

Δοκίμασε ένα από τα πληκτρολόγια που βρίσκονται στο αντίστοιχο thread και θα δεις ότι είναι καλύτερα. Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το τρίτο (έχω δοκιμάσει και το τέταρτο).

Δες στην αρχή του thread ή αυτό το post και ακολούθησε τις οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε τι οδηγίες που δίνει ο zoo :)

Αν χρειαστείς κάτι γιατί συνάντησες κάποιο πρόβλημα στην διαδικασία αλλαγής του keyboard, κάνε ένα post εδώ.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Για φορμάτ το βλέπω... :)

Αν έχεις δοκιμάσει να βάλεις διάφορα αρχεία ήχου στο ξυπνητήρι και δεν ακούγεται τίποτα και δεν έχεις ήχο όταν κλείνει το κινητό, τότε έχει κολλήσει "κάτι" στο λειτουργικό. Ήχο στα διάφορα παιχνίδια έχεις; Ή και εκεί υπάρχει πρόβλημα;

Στα υπόλοιπα όλα καλά, μόνο εκεί που αναφέρω δεν ακούω τίποτα. Βέβαια ανησυχώ(όχι του σκοτωμού) γιατί χρησιμοποιώ το ξυπνητήρι καθημερινά και φοβάμαι μήπως κάποια στιγμή δεν χτυπήσει. Μέχρι τώρα όμως όλα καλά, οπότε μάλλον δεν θα πρέπει να το πειράξω μέχρι να έρθει κάποιο μεγαλύτερο κόλλημα!

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πως μπορώ να δω τα ελληνικά RSS feeds απο το Handy Day 2005 Pro? ας πουμε συγκεκριμένα για της ναυτεμπορικής. Κάποια rss παίζουν όπως αυτό του contra και κάποια άλλα όχι, προφανώς είναι θέμα encoding άλλα δεν βρίσκω τρόπο να το άλλάξω όπως στην opera. καμιά ιδέα, ή έστω εναλλακτικό προγραμμα για rss που να δουλεύουν τα ελληνικά;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σε όλους και συγχαρητήρια για το forum, εξαιρετική δουλειά παιδιά και άπειρο πράγμα για διάβασμα. :)

 

Ήδη με το FAQ και με αρκετή αναζήτηση βρήκα αρκετές απαντήσεις και άλλαξα και το πληκτρολόγιο σε κάτι που επιτέλους με βολεύει άπειρα περισσσότερο (πήρα ένα μεταχειρισμένο 800 βασικά) :)

 

Έχω μερικές ερωτησούλες όμως, ελπίζω να μπορείτε να βοηθήσετε:

 

1) Για WAP browsing ποιον browser προτιμάτε, τον ενσωματωμένο (ο οποίος υποστηρίζει και ΧΗΤΜL) ή τον Opera 6.31;

 

2) Έχει κανένα πρόβλημα ο Opera; Όταν επισκέπτομαι το wap.myphohe.gr δείχνει άλλα αντί άλλων. Ελληνικά όμως από άλλα sites δείχνει κανονικά. O ενσωματωμένος browser δείχνει το wap.myphone.gr μια χαρά πάντως.

 

Το λατρεύω αυτό το κινητό :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους και συγχαρητήρια για το forum, εξαιρετική δουλειά παιδιά και άπειρο πράγμα για διάβασμα. :)

 

Ήδη με το FAQ και με αρκετή αναζήτηση βρήκα αρκετές απαντήσεις και άλλαξα και το πληκτρολόγιο σε κάτι που επιτέλους με βολεύει άπειρα περισσσότερο (πήρα ένα μεταχειρισμένο 800 βασικά) :)

 

Έχω μερικές ερωτησούλες όμως, ελπίζω να μπορείτε να βοηθήσετε:

 

1) Για WAP browsing ποιον browser προτιμάτε, τον ενσωματωμένο (ο οποίος υποστηρίζει και ΧΗΤΜL) ή τον Opera 6.31;

 

2) Έχει κανένα πρόβλημα ο Opera; Όταν επισκέπτομαι το wap.myphohe.gr δείχνει άλλα αντί άλλων. Ελληνικά όμως από άλλα sites δείχνει κανονικά. O ενσωματωμένος browser δείχνει το wap.myphone.gr μια χαρά πάντως.

 

Το λατρεύω αυτό το κινητό :)

 

 

Καλώς ήρθες στο myPhone :)

 

Όσον αφορά τον browser σίγουρα ο Opera είναι καλύτερος. Για το πρόβλημα που έχεις με τα ελληνικά, πέρασε τα Greek Arial Fonts και αντιγράψε τα στο c:/system/fonts. Αν δεν τα έχεις, δώσε mail να σου τα στείλω.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημα που έχεις με τα ελληνικά, πέρασε τα Greek Arial Fonts και αντιγράψε τα στο c:/system/fonts. Αν δεν τα έχεις, δώσε mail να σου τα στείλω.

Είχα βρει ένα σχετικό thread εδώ και τα κατέβασα αυτά τα fonts, αλλά δεν τα εγκατέστησα στο κινητό, γιατί σελίδες όπως το in.gr η Opera τις εμφανίζει κανονικά, οπότε σκέφτηκα μήπως είναι κάτι σχετικό με το encoding του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κάτι άλλο: με κλειστό το καπάκι ας πούμε ότι πάω στις επαφές. Εκεί θέλω να πάω στην πρώτη επαφή που ξεκινάει το επώνυμο από "Ρ" (για παράδειγμα). Το πρόβλημα είναι ότι αν πατήσω μία φορά το πλήκτρο 7 (το οποίο βγάζει και το "Ρ") ... δε με πάει πουθενά.

 

Έχω καταλάβει ότι το πρόβλημα αφορά μόνο τα γράμματα εκείνα που υπάρχουν και στο Αγγλικό και στο Ελληνικό αλφάβητο (το P800 μου είναι ρυθμισμένο στην Ελληνική γλώσσα). Έτσι, πατώντας "Ρ" ψάχνει να βρει την πρώτη εγγραφή στις επαφές που να ξεκινά με λατινικό "P"! Όλες μου οι επαφές είναι γραμμένες με ελληνικούς χαρακτήρες, οπότε δε βρίσκει και κανέναν :(

 

Οπότε με κλειστό καπάκι, μπορώ να πάω κατευθείαν στην πρώτη εγγραφή στις επαφές που ξεκινά με "Ω" ή με "Σ", αλλά όχι με "Α" ή με "Β" :(

 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω για να πλοήγηση της προκοπής στις επαφές με κλειστό καπάκι (με ανοιχτό όλα δουλεύουν ρολόι); Ξέρω ότι θα μπορούσα λ.χ. να ξαναγράψω τις επαφές αντικαθιστώντας το ελληνικό "Ρ" με το λατινικό. Έτσι όμως θα γίνει μαλλιά κουβάρια η ταξινόμηση ...

 

Καμμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει τις ρυθμίσεις wap από το site της SE αλλά όταν προσπαθώ να ανοίξα μία σελίδα μου βγάζει το εξής πρόβλημα:

 

Access denied.

Technical description:

403 Forbidden - You do not have permission to access this resource. :cry:

 

Γιατί συμβαίνει αυτό?

NULix
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.μπορω να μεταφερω τα sms απο το P800 σε αλλο τηλεφωνο ,symbian παλι(συγκεκριμενα στο panasonic x700) η στον υπολογιστη μου?

η να τα μετατρεψω σε text οπως γινεται στο panasonic x700 ???

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα ,έχω ασύρματο δίκτυο στο σπίτι θέλω να μάθω εάν το κινητό μας μπορεί να συνδεθεί ασύρματα στο διαδύκτιο και αν ναί με ποιές ρυθμίσεις?

Ευχαριστω για τις όποιες απαντήσεις.(το e-mail μου ειναι alwsi@hotmail.com)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και σε 'σένα. Το Ρ910 δεν μπορεί να συνδεθεί σε ασύρματο δίκτυο γιατί δεν έχει ασύρματη κάρτα δικτύου ενσωματωμένη και δεν δέχεται ούτε εξωτερική κάρτα τέτοιου τύπου. Άρα δεν είναι δυνατή η σύνδεσή του στο ασύρματο δίκτυο του σπιτιού σου.

 

Επίσης εδώ είναι το νήμα για το Ρ800. Αν έχεις κι άλλες ερωτήσεις για το Ρ910 καλό θα ήταν να τις κάνεις στο Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο ώστε να απαντηθούν γρήγορα και σωστά. :)

Link to comment
Share on other sites

Geia xara se olous!Epeidh eimai kainourios ston xwro tha mporouse na me voithisei kapoios pws na anavathmisw to p900 mou.Exw akousei oti ginete apo to site ths sony ericsson alla kati kanw lathos kai den to vriskw...euxaristw
:w00t: :w00t: :w00t: KTM SMC 625
Link to comment
Share on other sites

Geia xara se olous!Epeidh eimai kainourios ston xwro tha mporouse na me voithisei kapoios pws na anavathmisw to p900 mou.Exw akousei oti ginete apo to site ths sony ericsson alla kati kanw lathos kai den to vriskw...euxaristw

Καλώς ήρθες στο φόρουμ :)

 

Δες το:

SonyEricsson Ρ800 - Ρ900 FAQ

Στο τέλος της σελίδας, λέει: P800/P900: Internet - P900: Online update. Εκεί θα βρεις οδηγίες.

 

Επίσης δες και αυτό το thread:

Sony Ericsson P900 Web Update.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...