Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιος που είναι με stock rom μπορεί να περάσει την beta χωρίς να κάνει τα wipes;

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χωρίς να είμαι σίγουρος, από την στοκ στην μπέτα μπορείς να πας χωρίς wipes, το αντίθετο όχι.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος, από την στοκ στην μπέτα μπορείς να πας χωρίς wipes, το αντίθετο όχι.

 

Σωστότατα.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το αρχείο με τα 84mb πάτησα για αναβάθμιση αλλά μου έβγαλε fail.οταν ξανάνοιξα το κινητό μου έβγαλε πάλι ότι έχω ενημερώση αλλά πλέον μου βγάζει το αρχείο 1526mb. Τι παίζει;

 

Ακριβώς το ίδιο και μένα. Τώρα κατεβάζω το 1.5 GB.

Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι γκρινιάζουν για το bootanimation στην ob24... δηλαδή υπάρχει άνθρωπος που κοιτάει το bootanimation? άντε ας δεχτώ ότι κλείνεις το κινητό και το βλέπεις κάθε φορά, αλλά υπάρχει άνθρωπος που το κοιτάει? ήμαρτον δηλαδή.

 

Εκτός από αυτό πάντως εγώ το γουστάρω, πολύ μου αρέσει

 

νομίζω όμως ότι η vertex με eas κερνελ είναι λίγο πιο σμουθ

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

με vertexos και παρατηρησα οτι οταν τραβαω βιντεο η ποιτητα πεφτει παρα πολυ, δηλαδη στα 1080p γραφει 2,1 mpixels ενω στα 720 γραφει 0,9. Ετσι ειναι κανονικα, ή εχω κανει κατι λαθος εγω;

Ευχαριστω

 

Μπορει καποιος με Vertex να μου πει αν εχει το ιδιο;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πρόσεξα εγώ αυτό.βέβαια δεν τράβηξα ποτέ βίντεο, δεν το δουλεύω συχνά.ρώτα στο θέμα τους στο xda, ο dev είναι πάρα πολύ καλός και πρόθυμος να βοηθήσει.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος με Vertex να μου πει αν εχει το ιδιο;

Ευχαριστω

 

που το βλέπεις αυτό, να το δω τώρα που έβαλα vertex.Δεν αντέχεται η ob, έχει λαγκ σε σχέση με vertex.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

που το βλέπεις αυτό, να το δω τώρα που έβαλα vertex.Δεν αντέχεται η ob, έχει λαγκ σε σχέση με vertex.
Τράβηξα ένα βίντεο και όταν πήγα να το δω εχει ένα i κάτω(μαζί με το share,κτλ). Το πατάς και σου λέει πληροφορίες.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι με ποιο πρόγραμμα?Στο mxplayer δεν βλέπω κάτι τέτοιο.μου βγάζει απλά ότι είναι 1080 Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ναι με ποιο πρόγραμμα?Στο mxplayer δεν βλέπω κάτι τέτοιο.μου βγάζει απλά ότι είναι 1080
Με το Google photos έλεγα.

Άσε, κατάλαβα ότι η ερώτηση μου είναι ηλίθια, οπότε σταματάω εδώ :p . 1920*1080 = 2 073 600 όπου είναι 2.1mp..

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα το είδα στο xda, δεν το είχα σκεφτεί ποτέ αυτό... Πάντως οι eas kernel είναι απίστευτοι.Ότι ρομ έχω δοκιμάσει με eas το κινητό είναι 2 κλικ πιο γρήγορο και με καλύτερη μπαταρία απ ότι με οτιδήποτε άλλο.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα το είδα στο xda, δεν το είχα σκεφτεί ποτέ αυτό... Πάντως οι eas kernel είναι απίστευτοι.Ότι ρομ έχω δοκιμάσει με eas το κινητό είναι 2 κλικ πιο γρήγορο και με καλύτερη μπαταρία απ ότι με οτιδήποτε άλλο.

 

Το ακριβώς αντίθετο για μένα, ούτε η vertex ούτε η atomic έχει καλύτερη μπαταρία από την stock based (ob24) freedom, ούτε ποιο γρήγορες είναι, όπως είχα γράψει και νωρίτερα έχω lag όταν πάω σε home screen από μια εφαρμογή, με την fos και στοκ launcher κανένα θέμα

 

Ειδικά για την μπαταρία έχω σχεδόν διπλάσια αυτονομία με την fos έναντι των δύο που προανέφερα

Link to comment
Share on other sites

Το ακριβώς αντίθετο για μένα, ούτε η vertex ούτε η atomic έχει καλύτερη μπαταρία από την stock based (ob24) freedom, ούτε ποιο γρήγορες είναι, όπως είχα γράψει και νωρίτερα έχω lag όταν πάω σε home screen από μια εφαρμογή, με την fos και στοκ launcher κανένα θέμα

 

Ειδικά για την μπαταρία έχω σχεδόν διπλάσια αυτονομία με την fos έναντι των δύο που προανέφερα

Αυτό με το λαγκαρισμα το είχα και εγώ και το είχα αναφέρει και εδώ και απλά έσβησα τα πάντα και τώρα είναι μια χαρά. Αλλά ταλαιπωρία για κάποιον που δεν ενδιαφέρεται να ψάχνεται με τις ρομ πιστεύω. Αν και μπαταρία μετά το τελευταίο update, vertex 3.6, μου φαίνεται ότι χάλασε λίγο..

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν ισχύει κάτι τέτοιο, 20 φορές φλασαρα την μπετα, έχει τρελό λαγκ ειδικά σε σκρολ και εναλλαγή παραθύρων. δεν υπάρχει καμία σύγκριση με την vertex, τρέχει απίστευτα ομαλά χωρίς ίχνος λαγκ.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η vertex δεν μου φαίνεται τόσο ομαλή.. Βέβαια είναι και ανάλογα τι τρέχει και ο καθένας... Έχω βάλει και το xposed με δύο modules οπότε δεν μπορώ να είμαι σίγουρος αν δημιουργεί κάποιο conflict με το magisk κλπ

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, τόσες φορές τα δοκίμασα, η στοκ δεν μου κάθεται με τίποτα καλά, έχει λαγκ ειδικά στο σκρολ.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε update 17mb στην beta 24.Διορθωση για τα app.σε μένα πολλές εφαρμογές με την 24 κέρασαν. Για να δούμε τώρα

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Στην vertex 3.6 τώρα που την έχω μερικές μέρες, βλέπω κάποια κολλήματα..

 

Έχει δοκιμάσει κανείς PureFusion ή NucleaRom να πει γνώμες;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην vertex 3.6 τώρα που την έχω μερικές μέρες, βλέπω κάποια κολλήματα..

 

Έχει δοκιμάσει κανείς PureFusion ή NucleaRom να πει γνώμες;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Ειχα την nuclear αρκετα καλη ειχε καποια κρασαρισματα σε εφαρμογες αλλα μπορεί να έφταιγε και το substratum που είχα, καμερα καλη με την Gcam βέβαια, απο sot γυρω στης 4,30 ωρες με αρκετα data και δύο sim. Τωρα δοκιμάζω την Purefusion, απο χθες που την εβαλα μου φαίνεται καλύτερή, ρολαρει καλύτερα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειχα την nuclear αρκετα καλη ειχε καποια κρασαρισματα σε εφαρμογες αλλα μπορεί να έφταιγε και το substratum που είχα, καμερα καλη με την Gcam βέβαια, απο sot γυρω στης 4,30 ωρες με αρκετα data και δύο sim. Τωρα δοκιμάζω την Purefusion, απο χθες που την εβαλα μου φαίνεται καλύτερή, ρολαρει καλύτερα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η nuclear δεν έχει και την κάμερα της OnePlus? Όταν την κρατήσεις μερικές μέρες την PureFusion, γράψε γνώμη αν μπορεις.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε update στην Oxygen - 4.5.0

Περάστηκε με Opera VPN (Canada) εύκολα!

Εχει όλες τις αλλαγες που δόθηκαν προχτες στις beta versions

 

System

 

  • Added lift up display
  • Added Gaming Do Not Disturb
  • Added low priority notification
  • Added network speed in status bar
  • Added scheduled night mode
  • Added OnePlus Slate font
  • Redesigned Dash Charge animation
  • System stability and battery improvements

Launcher

 

  • Added Shot on OnePlus wallpaper

Phone

 

  • Redesigned calling UI

Camera / Gallery

 

  • Added Shot on OnePlus watermark
  • Redesigned photo editor in Gallery

File Manager

 

  • Added secure box

---------------------------

Δεν είναι και λίγες οι αλλαγές, μάλιστα κάποιες είναι εξαιρετικά ενδιαφέρουσες, ειδικά αν σκεφτεί κανείς οτι είναι συσκευή (σχεδόν) 18 μηνών...!

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε update στην Oxygen - 4.5.0

Περάστηκε με Opera VPN (Canada) εύκολα!

Εχει όλες τις αλλαγες που δόθηκαν προχτες στις beta versions

 

System

 

  • Added lift up display
  • Added Gaming Do Not Disturb
  • Added low priority notification
  • Added network speed in status bar
  • Added scheduled night mode
  • Added OnePlus Slate font
  • Redesigned Dash Charge animation
  • System stability and battery improvements

Launcher

 

  • Added Shot on OnePlus wallpaper

Phone

 

  • Redesigned calling UI

Camera / Gallery

 

  • Added Shot on OnePlus watermark
  • Redesigned photo editor in Gallery

File Manager

 

  • Added secure box

---------------------------

Δεν είναι και λίγες οι αλλαγές, μάλιστα κάποιες είναι εξαιρετικά ενδιαφέρουσες, ειδικά αν σκεφτεί κανείς οτι είναι συσκευή (σχεδόν) 18 μηνών...!

Αυτό για να καταλάβω είναι update για το 4.1.7?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για να καταλάβω είναι update για το 4.1.7?
Για την 4.5.0 :)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...